Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2014 o 15:51, nightfaler napisał:

Głupio podrąże.

Heh, bez przesady :) Tak długo jak pytanie ma choć krztę sensu i zadaje je ktoś mniej ogarnięty w temacie, lepiej tak niż łażenie po Google, a odpowiedź mi może zająć mnie niż Tobie jej samodzielne znalezienie. A tak serio, to chciałem uniknąć formułki "od tego jest forum", bo jesteś tutaj za długo by nie wiedzieć, od czego ono jest :P

Ale przechodząc do odpowiedzi - tak, można tak powiedzieć, że krok w tył. To wprowadziła (albo raczej usunęła) któraś wersja Androida, bodajże Jelly Bean. Na pewno Google miało ku temu jakiś powód (kiedyś czytałem o "ujednoliceniu pamięci" albo że miało to coś wspólnego z systemem plików), ale nie zagłębiałem się zbyt mocno w przyczyny, w skrócie - taka wizja twórców systemu :P Jesteśmy zdani na łaskę deweloperów w tym momencie. Z ciekawości - SP na naprawdę tak mało pamięci na aplikacje, że to jest problem? W sumie to co większe appki z reguły i tak instalują co mogą na SD, w pamięci wewnętrznej zostaje tylko plik apk, cache i to chyba tyle. Ja mam ok. 80 aplikacji zainstalowane i zajmuje to jedynie ok. 600 MB pamięci na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 16:17, Siriondel napisał:

Heh, bez przesady :) Tak długo jak pytanie ma choć krztę sensu i zadaje je ktoś mniej
ogarnięty w temacie, lepiej tak niż łażenie po Google

Nazwijmy rzeczy po imieniu: LENISTWO ;)

Dnia 19.01.2014 o 16:17, Siriondel napisał:

Z ciekawości - SP na naprawdę tak mało pamięci na aplikacje, że to jest problem?

Jestem pedantem nie po to włożyłem tam tą 32gb karte żeby, żaśmiecać sobię pamięc telefonu ;p.
Wracając to pytania dla użytkownika przeznaczono ~5GB. Może faktycznie przesadzam ;p

Dnia 19.01.2014 o 16:17, Siriondel napisał:

W sumie to co większe appki z reguły i tak instalują co mogą na SD, w pamięci wewnętrznej zostaje tylko plik
apk, cache i to chyba tyle.

Będę musiał się temu kiedyś lepiej przyjżeć. Troszke zagmatwane to jest biorąc pod uwagę, że te udostępnione 5GB już widnieje jako sdcard0, obok drugiej faktycznej sdcard1(fizyczna zewnętrzna karta). Ale rozumiem to tak, że zostało to pokatalogowane w ten sposób, żeby ułatwić użytkownikóm korzystanie z tej wolnej przestrzeni, przy okazji nie narażająć ich na przypadkowe zmiany w plikach systemowych.

Dnia 19.01.2014 o 16:17, Siriondel napisał:

Ja mam ok. 80 aplikacji zainstalowane i zajmuje to jedynie
ok. 600 MB pamięci na nie.

Clash of Titans ~800MB. POLECAM ;]
Teraz jakies Anomaly bym chciał sprawdzić. Do tego SE ostatnio widzę zalewa nas Finalami ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 17:20, nightfaler napisał:

Jestem pedantem nie po to włożyłem tam tą 32gb karte żeby, żaśmiecać sobię pamięc telefonu ;p.

W takim razie na co chcesz tę wewnętrzną pamięć przeznaczyć? ;P Masz miejsce, to zapychaj je apkami do oporu, bo pamięć wewnętrzna działa szybciej niż karta pamięci.

Dnia 19.01.2014 o 17:20, nightfaler napisał:

przy okazji nie narażająć ich na przypadkowe zmiany w plikach systemowych.

Nah, tego nie da się zrobić przypadkiem, cały system znajduje się na osobnej partycji i żeby uzyskać do niej dostęp, trzeba mieć root i stosowny eksplorator plików, który będzie mógł tam zajrzeć. Ale co na podziału pamięci, to owszem, zostało to tak nazwane pewnie dla wygody.

Dnia 19.01.2014 o 17:20, nightfaler napisał:

Clash of Titans ~800MB. POLECAM ;]
Teraz jakies Anomaly bym chciał sprawdzić. Do tego SE ostatnio widzę zalewa nas Finalami

Aaaa, no jak tak będziemy liczyć, to ja też dodam sobie 10 GB, bo mniej więcej tyle zajmują dane na wirtualnym SD ze wszystkich moich aplikacji, naturalnie gier między innymi :P A co gry o której napisałeś, to nie chodziło Ci czasem o Clash of Clans? :P Bo wygląda na to, że nie ma takiej gry, jak Clash of Titans. Ale nie dzięki, na telefonie nie gram w żadne gry, które są miniaturkami tego, co można mieć na dużych platformach - dla mnie między innymi puzzle, jakieś łamigłówki, gry z mizianiem paluchami po ekranie typu Fruit Ninja i Cut the Rope, gry z wykorzystaniem sensora ruchu, o takie :P Strategie, karykatury gier AAA od Gameloftu i inne omijam z daleka, ogólnie nic zajmującego. Polecam Osmos HD, Totemo, seria "Where''s My" od Disneya, mobilne Raymany, Devil''s Attorney, The Room wraz z sequelem, czy polskie Funky Smugglers. Albo jakieś gamebooki - o, to są najpiękniejsze mobilne gry jakie tylko mogą być. A na FFy czaiłem się kiedyś, ale ostatecznie trzymam się zasady, że tak jak nie gram w złośliwie zrobione F2P, tak samo nie zapłacę za aplikację mobilną takiej kwoty, jaką życzy sobie Square :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 18:35, Siriondel napisał:

A co gry o której napisałeś, to nie chodziło Ci czasem o Clash of Clans? :P Bo wygląda

mea culpa, miało być Clash of Heroes. Oczywiście port, ale JAKI. Polecam x2 zwłaszcza, że lubisz puzzle i łamigłówki ;p

Dnia 19.01.2014 o 18:35, Siriondel napisał:

Fruit Ninja i Cut the Rope Polecam Osmos "Where''s My" od Disneya,

Oczywiście ograne ;p

Dnia 19.01.2014 o 18:35, Siriondel napisał:

mobilne Raymany, Devil''s Attorney, The Room

Raymany muszę w końcu obadać, nie wiem jeszcze tylko na jakiej platformie ;]. Na resztę rzucę okiem

Dnia 19.01.2014 o 18:35, Siriondel napisał:

Albo jakieś gamebooki - o, to są najpiękniejsze mobilne gry jakie tylko mogą być.

Hę?

Dnia 19.01.2014 o 18:35, Siriondel napisał:

tak samo nie zapłacę za aplikację mobilną takiej kwoty, jaką życzy sobie Square :P

Chciałem sobie pozwolić na jedną, ale w ostateczności może zadowolę się jakimś emulatorem.


z innego czoła
http://www.aliexpress.com/item/50000mah-Portable-USB-Power-Bank-Backup-Battery-External-Battery-Charger-for-Apple-iPhone-iPad-HTC-Samsung/1253392615.html
Miał ktoś styczność? Kumpel sobie chwali, jeszcze mu pod łóżkiem nie wybuchła. Jakiś domorosły elektryk/elektronik się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 22:29, nightfaler napisał:

mea culpa, miało być Clash of Heroes. Oczywiście port, ale JAKI. Polecam x2 zwłaszcza,
że lubisz puzzle i łamigłówki ;p

Teraz to w drugą stronę nie tak - w sklepie są dwie gry pod takim tytułem :P Jedna to jakieś tower defense / strategia z kupą mikropłatności, zbyt zajmujące :P Ale jest też Clash of Heroes od Ubisoftu i ta gra jest przepiękna, ale ograłem ją już dawno na PS3, wymaksowałem i wypieściłem, kupiłem nawet DLC, bawiłem się super :P

Dnia 19.01.2014 o 22:29, nightfaler napisał:

Raymany muszę w końcu obadać, nie wiem jeszcze tylko na jakiej platformie ;]. Na resztę
rzucę okiem

Stary, na wszystkich! :P Małe Raymany na telefonie i duże Raymany na konsoli ograj, platformowy geniusz, mobilny i stacjonarny.

Dnia 19.01.2014 o 22:29, nightfaler napisał:

Hę?

https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.tinmangames.gamebook1android
O proszę. Ogólnie polecam cały repertuar tych gości, Tin Man Games. To są najbardziej klimatyczne opowieści (no, oprócz point & click), w jakie można grać na telefonie. Nawet idealnie pasują do takiej platformy, osobiście wieczorami kładę się do wyra i trzaskam, jest ekstra. Czuję, że z tym nie bawiłbym się tak dobrze przed wielkim monitorem / TV. Droga rozrywka, 5$ za przygodę, ale polecam kupić jedną i wypróbować. No i deweloperzy są w porządku, sympatyczni i odpowiadają na maile. Warto im zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt:
Xperia SP ma problemy z WiFi, zanim go kupiłem nigdzie o tym nie pisano. Ale kiedy już wyszukuję problem to ludzie nagminnie mają z tym problem.
W moim wypadku zrywa mi sieć siedząc w tym samym pokoju co router GLHF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach kupilem nowy telefon w koncu i pierwszy z Androidem (Samsung S4 i9505, android 4.2.2), jakies porady jakim custom firmware''em by sie zainteresowac (i czy jest potem bezpieczna w miare mozliwosc powrotu do fabrycznego softu?)? Bo juz na poczatku irytuje mnie, ze ok. 800 MB RAMu jest zajete przy fabrycznym sofcie, podejrzewam, ze duzo chodzi w tle rzeczy, z ktorych bym np. nie korzystal.

BTW, jakie sa najwieksze oryginalne baterie do tego telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 22:12, kuba9876543210 napisał:

Bo juz na poczatku irytuje mnie, ze ok. 800 MB RAMu jest zajete przy fabrycznym sofcie, podejrzewam, ze duzo chodzi w tle rzeczy, z ktorych bym np. nie korzystal.


No i co z tego? :P To jest właśnie jedno z tych przyzwyczajeń z Windowsa, którego trzeba się pozbyć przy kupnie pierwszego Androida, a którego większość ludzi pozbyć się nie jest w stanie i wieczna panika o RAM. A jeżeli ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć, nie jest gotowy na przejście na smartfona. Ty jednak, jako człowiek normalny, ogarniesz to.

RAM wolny to RAM zmarnowany. Procesy zajmujące pamięć nie mogą zamulać telefonu i nie, nie zużywają baterii, a jeżeli to robią, to jest to problem aplikacji i należy jej się pozbyć w diabły. To nie jest dziadowski Windows, że się wysypie jak mu zabraknie pamięci i ogólnie zamula, im więcej jest zajęte. System (szczególnie że masz dostęp do najnowszej, ogarniętej wersji) sam wie jak zarządzać pamięcią i w (niemożliwej) sytuacji niedoboru RAMu zamykać programy tak, żeby dalej śmigał na 100%. Także zostaw to i nie kombinuj, bo nic nie zyskasz.

Tak na przyszłość teraz będzie, skoro to Twój pierwszy Android, przy okazji tematu,
Innym złym przyzwyczajeniem z Windowsa jest robienie problemu z tym, że Android nie zamyka całkowicie programów, tylko zostawia w pamięci - po czym następuje ściąganie jakichś aplikacji wymuszających zabijanie procesów (task killery, task managery itp.) i jeszcze gorsze ingerowanie w naturalną zdolność systemu do zarządzania pamięcią. Także tak, system nie zamyka programów, nie robił tego nigdy, bo tak jest dobrze i jedynie przyspiesza to telefon. Jeśli kiedyś przyjdzie Ci ochota na korzystanie z task killera "żeby zwolnić RAM", przypomnij sobie o tym co napisałem i wstrzymaj się. Ponownie - nic na tym nie zyskasz, jedyne możesz stracić.

No, to tyle. Nie wiem jaki custom ROM będzie dobry, nie interesuję się sceną Samsungów, ale gwarantuję Ci, że powrót do fabrycznego softu jest spokojnie możliwy, chyba że masz telefon z brandą Orange czy T-Mobile. Wtedy nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Bo juz na poczatku irytuje

Dnia 20.01.2014 o 22:12, kuba9876543210 napisał:

mnie, ze ok. 800 MB RAMu jest zajete przy fabrycznym sofcie, podejrzewam, ze duzo chodzi
w tle rzeczy, z ktorych bym np. nie korzystal. /.../

Od lat używałem Nokii z Symbianem i wszystko było tak proste, jak konstrukcja cepa. Zachciało mi się kupić Pentagram Monstera X5 i szlag mnie trafia, bo wszystko jest inaczej, niż było. Nawet nie mam pojecia (jeszcze), jak skasować melodię, którą wgrałem na dzwonek. Na dzwonek za cicha, w wywalić nie potrafię. No i pamięć zewnętrzną wcisnęli mi nie taką (Obsługuje SH tylko 4 GB, a ja wziąłem 16GB). No siedzę jak głupi i patrzę, co tu jeszcze mogę wykombinować, jest za to poważny plus: telefon jest dla chłopa, jest co w rękę wziążć, a nie jakieś maleństwo. Baterie są dwie; 3000mAh i 6000mAh, więc nie trzeba co chwilę podłaczać do ładowarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiś odtwarzacz który poradzi sobie z .mkv razem z wmuksowanymi w nie napisami + będzie miał możliwość działania w tle, w okienku nad innymi aplikacjami (popup). Najbliżej temu Mobo playerowi, ale nie radzi sobie z tymi napisami.
2. Aplikacja facebook. Dlaczego odpisując na czyiś post nie mogę dodać do niego zdjęcia? Jestem ślepy czy jak? Nie wczytuje mi też zdjęć jeśli ktoś inny nimi odpowiedział (posty zaczęte zdjęciem są widoczne). Bo wejściu na FB z przeglądarki wszystko jest okej.
3. Pytanie do użytkowników xperii. Bawiłem się wczoraj funkcją throw. Z parowałem sobie telefon z tv. Wszystko okej poza brakiem możliwości przesyłania plików video (jakby ktoś wiedział czemu to niech da znać), ale ja nie o tym.
Więc teraz w różnych odstępach czasu pojawia mi się okienko z informacją, że: urządzenie null jest teraz dostępne, pojawia się nad aplikacjami i jest strasznie uciążliwe(jadąc autobusem dostaję takich okienek kilka....). Jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon pochodzi z Orange, ale bez abonamentu i simlocka (kupilem, bo okazja cenowa byla dobra (1400zl w grudniu, oczywiscie gwarancja jest)).

Wiem, ze zachowanie w pamieci programu przyspiesza telefon (a w zasadzie dzialanie tego programu), tylko ze jak nie potrzebuje caly czas korzystac z danego programu to nie przeszkadza mi to, ze mialby sie np. troche dluzej uruchamiac przy kolejnym jego wlaczaniu.

Jak z czegos nie korzystam w danym momencie, albo nie potrzebuje czesto korzystac to wole, aby nie zajmowalo zasobow, tak, przyzwyczajenie z Windowsa i GNU/Linux. Dopiero teraz mam czasu troche wiecej na "ogarniecie" telefonu to bede monitorowal jak sobie radzi z zarzadzaniem pamieci.

BTW, probowales moze instalowac (z QEMU) debiana lub jakies lekkie distra oparte na ubuntu?

@KrzysztofMarek

Jesli to sa oryginalne (tego samego producenta co telefonu) baterie to chyba nikt nie produkuje pojemniejszych niz te 6Ah, niezle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 19:39, kuba9876543210 napisał:


@KrzysztofMarek

Jesli to sa oryginalne (tego samego producenta co telefonu) baterie to chyba nikt nie
produkuje pojemniejszych niz te 6Ah, niezle ;)

na 99% ten sam producent, bo daje cieńszą baterię 3000mAh z tylną obudową i drugą grubszą, 6000mAh z obszerniejszą tylną obudową. 5000-7000 mAh to mają już tablety. Dla mnie telefon z baterią 3000mAh jest wyraźnie za cienki, dopiero z 6000mAh dobrze leży w dłoni. Wczoraj "Użytkowałem" go cały dzieć (tzn szukałem, gdzie co w nim jest i co mogę zrobić, parę razy też rozmawiałem), w nocy leżał właczony i dzisiaj mam jeszcze powyżej 50% pojemności. Tylko Android jest wyraźnie "za mądry" i robi to, co autorom "widziało się", ze będę chciał to zrobić, a ja chcę akurat coś zupełnie innego.
Przy centrach handlowych typu Tesco czy Auchan są i punkty przedstawicieli poszczególnych dostawców telefonii i prywatne stoiska, tam coś sobie dobierzesz do ochrony, chociaż przed deszczem to już będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam na odpowiedź na posta wyżej, ale mam teraz inny problem:
Aplikacja walkman zżera mi baterie jak szalona. Nie potrafię jej wyłączyć, restart telefonu nie pomaga ;/

20140122225321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do forumowiczów, którzy korzystali (korzystają) z komórkowego Windowsa - Jak zwolnić pamięć w telefonie? Gdy wchodzę w pamięć telefonu, to słynne "Inne" zajmują mi 2,14GB. Gdy wejdę przez kontrolę pamięci, to na tym diagramie kołowym pokazuje mi, że "Multimedia i Pliki" zajmują 2GB. Co jest o tyle dziwne, że na telefonie mam tylko ~100MB zdjęć. Nie mam muzyki/filmów.
Gdy wchodziłem przez Eksploratora z kompa, to nic nie znalazłem. A wciąż te kilka giga jest zajętych... Jakieś rady?

Z góry dzięki :)

PS. Restertu wolałbym uniknąć.
PSS. Aplikacja Shrink Storage nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyzbys korzystal z htc 8s?

i pytanie z innej beczki ode mnie: wie ktos jak rozwiazac problem, gdy pomimo przypisanego dzwonku sms do danego kontaktu i tak odgrywany jest domyslna melodyjka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 13:20, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

/.../


Mając HTC 8S mogę powiedziec, że jedyną metodą jest update. Po dwukrotnym updacie od wersji firmowej pojawia się opcja po kliknięciu na inne- oczyść miejsce czy jakoś tak. I te miejsce zostanie zwolnione, przynajmniej do czasu, aż kolejna aplikacja nie uzna że potrzebuje zaśmiecać telefon. Z bardziej zabawnych rzeczy- te updaty dodają... radio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 03:17, Bambadil napisał:

Krótkie pytanie czy polecacie telefon Nokia Lumia 520 ?


Jako budzetowy smartfon jak najbardziej, aczkolwiek jezeli jestes ciut bardziej wymagajacy to sie srogo rozczarujesz, np brak autofocusa w aparacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się