Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Tak się składa, że posiadam lg L7 II i jestem z niego zadowolony. Działa płynnie, aparat robi wyraźne (ale bez zachwytów) zdjęcia zwłaszcza jeśli chodzi o dokumenty, a bateria trzyma 5 dni (ale to przy oszczędnym użytkowaniu z mojej strony). Nie wiem jak to jest w przypadku gier, bo w ogóle nie są mi potrzebne. Jeśli chodzi o wady to przede wszystkim trochę plastikowe wykończenie (zwłaszcza tylna klapka). Ponadto telefon dosyć łatwo się brudzi - szczególnie wyświetlacz mocno łapie odciski. Ostatni mankament to fakt, że telefon traci zasięg przy podłączeniu do ładowarki. Niektórzy tego nie mają, ale u mnie to się zdarza - może aktualizacja softu coś daje. Generalnie polecam, choć zastanów się czego oczekujesz od smarfona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś będzie mi w stanie pomóc?
Kończy mi się umowa w Plusie (abonament) 31 kwietnia i nie chce jej przedłużać. Nie chce też przenosić numeru do innej sieci.
Jeśli nie podpiszę nowej umowy, to będzie to jednoznaczne z jej zerwaniem, czy muszę jakieś pismo wysyłać, czy inne bzdury robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 20:38, 8bit napisał:

Kończy mi się umowa w Plusie (abonament) 31 kwietnia i nie chce jej przedłużać. Nie chce
też przenosić numeru do innej sieci.
Jeśli nie podpiszę nowej umowy, to będzie to jednoznaczne z jej zerwaniem, czy muszę
jakieś pismo wysyłać, czy inne bzdury robić?

Przejrzyj aktualną umowę, tam powinno być napisane, czy umowa ci się automatycznie przedłuży. W razie czego wybrałbym się do salonu i zapytał - nie zaszkodzi, a może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko i wielki problem, mam Xperię mini pro, zapełniłem już całą pamięć telefonu i nie mogę pobierać aplikacji z androida gdyż nie wiem jak zmienić miejsce pobierania danych. Szukałem wszędzie i nie mogę znalec takiej opcji a na karcie mam jeszcze 2gb wolnego miejsca. Da się to zrobić w tym telefonie ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wszystkie aplikacje instalują się NIE na karcie pamięci. W nowszych adnroidach idzie to zmienić (choć nie wiem jak), ale w starszych trzeba zrobić roota i zmienić to za pomocą odpowiedniego softu. Są poradniki na necie.
Innego, prostszego sposobu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Iphone 5. Nigdy nie miałem jeszcze tej marki więc musiałem spróbować. Zobaczymy jak się sprawuje w normalnym użytkowaniu. A jak nie wypali to wiele nie stracę sprzedając i zamieni się na HTC One albo Z1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:52, Prince_Miki napisał:

iOS jest o wiele lepiej zoptymalizowany od Androida, także nie powinieneś żałować ;)


Muszę powiedzieć na początku że nie jestem jakimś pro userem ani biznesmenem. Trochę śmieje się z tych wszystkich optymalizacji bo jak się nic specjalnego nie robi to system aż takich lagów nie powinien łapać. Ale nie przeczę że cenię sobie płynność. iOS-a jestem strasznie ciekawy jak to wszystko się prezentuje. Boję się tylko o wytrzymałość obudowy. Podobno łatwo ją naruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlateog dobrej jakości kabura jest moim zdaniem niezbędna. Nie tylko dla japko-fonów, ale wszelkiej maści sprzętu wyższej klasy. Skoro ktoś może wydać wiele setek na telefon, to na kaburę za kolejną setkę powinien się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 17:13, Darnok_Rukia napisał:

Boję się tylko o wytrzymałość obudowy.
Podobno łatwo ją naruszyć.


Na pewno nie. Iphone 5 (podobnie jak inne urządzenia Apple) są wykonane z trwałego aluminium, także nie ma obaw co do jakości wykonania. Chociaż (jak to aluminium) potrafi się rysować, dlatego polecam zakup pokrowca (najlepej markowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Otóż kilka dni temu (jak już niedawno wspominałem) uszkodził mi się telefon i nie ma sensu go naprawiać. Czy jest jakiś smartfon godny uwagi (jestem uczulony na lagi) do mniej więcej 1100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 19:38, Prince_Miki napisał:

Witam ponownie :) Otóż kilka dni temu (jak już niedawno wspominałem) uszkodził mi się
telefon i nie ma sensu go naprawiać. Czy jest jakiś smartfon godny uwagi (jestem uczulony
na lagi) do mniej więcej 1100 zł?


Lumia 920, Iphone.
Jeżeli wkurza Cię wolnodziałający smartfon, to omijaj szajsunga szerokim łukiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 19:38, Prince_Miki napisał:

Witam ponownie :) Otóż kilka dni temu (jak już niedawno wspominałem) uszkodził mi się
telefon i nie ma sensu go naprawiać. Czy jest jakiś smartfon godny uwagi (jestem uczulony
na lagi) do mniej więcej 1100 zł?


Podobno Nexus 4 i 5 na czystym androidzie bez nakładek chodzi bardzo płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam telefon w tmobile od paru lat (wczesniej w erze) i od zawsze bylem zasypywany smsami od czterocyrfrowych nadawcow.

jest jakas telefonia, np play gdzie w ogole nie przysylaja tysiaca reklam ? bo konczy mi sie umowa z tmobile i zastanawiam sie nad zmiania, a ma to dla mnie duze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 19:38, Prince_Miki napisał:

Witam ponownie :) Otóż kilka dni temu (jak już niedawno wspominałem) uszkodził mi się
telefon i nie ma sensu go naprawiać. Czy jest jakiś smartfon godny uwagi (jestem uczulony
na lagi) do mniej więcej 1100 zł?


Moim zdaniem w tej kwocie w grę wchodzi tylko seria Nexus. Jak dla mnie są to jedyne telefony na androidzie które są naprawdę świetnie zoptymalizowane. Moja luba ma Nexusa 4 od około roku i do tej pory nie uświadczyliśmy na tym telefonie laga. Raz sie sam z siebie zrestartował ale nie spotkałem sie jeszcze z telefonem który by nie miał podobnych przypadłości ( akurat dzisiaj pierwszy raz w życiu zrestartował mi sie iPhone 5S ;))

To samo tyczy sie tabletów z androidem. Luba ma Samsunga Galaxy Note 10.1 kóry laguje strasznie a ja mam Nexusa 7 II generacji i laga jeszcze nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 12:22, Malevyn napisał:

mam telefon w tmobile od paru lat (wczesniej w erze) i od zawsze bylem zasypywany smsami
od czterocyrfrowych nadawcow.

jest jakas telefonia, np play gdzie w ogole nie przysylaja tysiaca reklam ? bo konczy
mi sie umowa z tmobile i zastanawiam sie nad zmiania, a ma to dla mnie duze znaczenie.


Ja mam w Playu 2,5 roku i takich rzeczy nie ma. Mam historię sms-ów na kilka miesięcy wstecz aktualnie i ani jednego smsa z reklamą, konkursem lub czymś podobnym.
Natomiast moja kobieta ma wciąż w T-mobile i smsy tego typu są praktycznie na porządku dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prepaida w Play, jeszcze sprzed Play Fresh (którego już nie ma), od ho-ho, od nich dostaję 1-2 reklamy na miesiąc, typu "wykup pakiet darmowych minut na x dni za y zł" ew. "graj z Play z WOŚP". Żadnych "konkursów" w stylu "wyślij pusty SMS na nr ABC za 999zł+VAT".
Poza tym co jakiś czas zawraca mi gitarę mBank, no ale tu sam sobie jestem winien, bo na ten numer telefonu mam hasła SMS :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Malevyn
Ja w również od Play nigdy nie dostałem nic takiego, ale zamiast tego Play wciska takie rzeczy przy okazji innych wiadomości, np. do powiadomień o nieodebranym połączeniu czy nowej wiadomości głosowej. Także nic strasznego.

@Blackhand
Ja też dostaję hasła SMS na komórkę z mBanku, nawet mam mOkazje włączone i nigdy, przenigdy żadnej wiadomości innej niż hasło z banku nie dostałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się