Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dziś nieco powęszyłem na allegro i znalazłem lekko używanego iPhone''a 5c za 1100 zł, natomiast nowiutka Lumia 920 w Euro kosztuje 1200 zł. Lumia generalnie ma lepsze parametry, ale iPhone ma iOS ze świetną optymalizacją i mnóstwem porządnych aplikacji. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 19:45, Prince_Miki napisał:

Dziś nieco powęszyłem na allegro i znalazłem lekko używanego iPhone''a 5c za 1100 zł,
natomiast nowiutka Lumia 920 w Euro kosztuje 1200 zł. Lumia generalnie ma lepsze parametry,
ale iPhone ma iOS ze świetną optymalizacją i mnóstwem porządnych aplikacji. Co polecacie?

Musisz zadać sobie pytanie, na czym ci tak naprawdę zależy. Jeżeli na aplikacjach, to iPhone, bo na Windows Phone bieda. Jeżeli na bebechach, to Lumia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 19:50, Dared00 napisał:

Musisz zadać sobie pytanie, na czym ci tak naprawdę zależy. Jeżeli na aplikacjach, to
iPhone, bo na Windows Phone bieda. Jeżeli na bebechach, to Lumia.


To znaczy, że iPhone jest wolniejszy od Lumii? Zdaję sobie sprawę, że na WP jest mało aplikacji, ale jeśli Lumia jest sporo szybsza to raczej wybiorę Lumię. I czy jest jakiś telefon z Andkiem bez lagów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 19:52, Prince_Miki napisał:

> Musisz zadać sobie pytanie, na czym ci tak naprawdę zależy. Jeżeli na aplikacjach,
to
> iPhone, bo na Windows Phone bieda. Jeżeli na bebechach, to Lumia.

To znaczy, że iPhone jest wolniejszy od Lumii? Zdaję sobie sprawę, że na WP jest mało
aplikacji, ale jeśli Lumia jest sporo szybsza to raczej wybiorę Lumię. I czy jest jakiś
telefon z Andkiem bez lagów?


Każdy kto tu piszę ma komputer (oczywistość :P), zadaj sobie pytanie ile appek używasz tak właściwie? Windows Phone ma mało aplikacji i zdecydowanie za mało gier, ale te które są wystarczają. Czasem brakuje popularnych apek od konkurencji (to WP musi się dostosowywać do reszty) typu tych od biegania (i chwalenia się, że siębiega :P) ,bo zamienniki nie są tak fajne. Ale sam system jest szybki, łatwy w konfiguracji i wygodny. iPhone co zabawne nie jest tak wygodny + wszystko co się da płatne. Co do zalet nie znam się, jedyną wydają się te appki.
Co do telefonu z Androidem- podobno są te najdroższe, ale Google ma najbardziej gdzieś poprawę wszystkiego bo mają monopol, więc po kupieniu telefonu zostaniesz z jego problemami bardziej niż kiedykolwiek z WP lub Applem. W zaletach masz tyle samo appek co Apple...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, jak już jesteś tak "uczulony" na jakieś "lagi" (?), to weź sobie tego plastikowego ajfonika i daj ludziom spokój. To oczywiste, że menu w iPhone''ach jest najpłynniejsze (bo chyba o to Tobie chodzi?), zawsze tak było i na razie tak będzie i nie są to cudowne umiejętności boskich programistów z Apple, tylko zwyczajny skutek tego, że system jest zamknięty przed zewnętrznym wpływem. Gratulacje, jeżeli płynność interfejsu w nowoczesnych urządzeniach (?) jest dla Ciebie podstawowym kryterium doboru telefonu. Ale co kto lubi.

Także w czym ta Lumia ma być szybsza, jak na WP praktycznie nie ma z czym porównać, bo nie ma aplikacji? W "płynności menu"? <wallbang> Nie wiem, ile lat miał ostatni Android, jakiego używałeś, ale jakieś dwa lata temu skończyły się czasy, kiedy można było porównywać telefony pod tym kątem, nawet jeśli lemingi Apple wmawiają sobie inaczej. Kwestia projektu interfejsu to ważna sprawa, okej, ale na Boga, nie płynności.

I nie, nie ma telefonu z Andkiem bez "lagów", choćby telefon miał osiem rdzeni i10 GB RAMu, dlatego że system jest zbyt otwarty i zbyt wielozadaniowy, żeby było to możliwe i raz na jakiś czas zawsze gdzieś jakaś animacja przytnie, nawet jeśli raz na tydzień i na ułamek sekundy. Na WP i Lumii sprawa ma się podobnie.

Także ten post jest złośliwy, ale jeśli podejść zupełnie na poważnie, mając do wydania na telefon kwotę czterocyfrową, należy darować sobie WP już w przedbiegach, nie dlatego, że "och, scroll nie jest taki płynny", tylko dlatego że w porównaniu do iOSa czy Androida ten system jest wręcz... ubogi we wszystko. A ponieważ w Androidzie scroll naprawdę nie jest dla Ciebie wystarczająco płynny, pozostaje ci iOS.
Używany, plastikowy, za 1100 złotych. Naprawdę?

Sorry, nie dało się całkiem na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś dobry telefon z Androidem, bo miałem dwa razy Samsungi i strasznie lagowały. Oczywiście, nie miałem na myśli smartfone''a, który całkowicie nie ścina bo zapewne taki nie istnieje, tylko taki, na którym sobie pogram i poprzeglądam neta bez większych zawieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 21:32, Prince_Miki napisał:

A jest jakiś dobry telefon z Androidem, bo miałem dwa razy Samsungi i strasznie lagowały.
Oczywiście, nie miałem na myśli smartfone''a, który całkowicie nie ścina bo zapewne taki
nie istnieje, tylko taki, na którym sobie pogram i poprzeglądam neta bez większych zawieszeń.

Mam jeszcze gdzieś w szafie starą i niezbyt drogą xperię neo v i już na niej nie zauważałem jakiegoś zawieszania sie czy lagów charakterystycznych dla pierwszych smartfonów innych niż iphone. Zapewniam Cię, że wszystko za taką kwotę jaką podałeś powinno chodzić naprawde płynnie(mowa o flagowcach na andkach) chyba, że programiści coś skopali. Takie sytuacje już raczej nie mają miejsca, ale jeżeli chcesz się upewnić to poczytaj sobie jakieś recenzje w sieci, których jest od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiasz się nad telefonem, to przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego zamierzasz go używać i jak bardzo zamierzasz się zaangażować w personalizację telefonu. Android jest zdecydowanie najbardziej otwartym systemem, z największymi możliwościami personalizacji i ingerencji, z olbrzymią liczbą dostępnych aplikacji, ale jednocześnie jest też najwolniejszy i najmniej intuicyjny (prosty w użyciu). Nie zachwyca też wyglądem. Urządzenia z WP8 albo z iOS działają szybciej, same systemy są też prostsze dla zwyklych użytkowników i, moim zdaniem, ładniejsze. WP8 jest z nich najmłodszy, co rzeczywiście widać. Działa błyskawicznie, choć wymaga jeszcze dopracowania (upgrade 8.1 w drodze). Sam w domu mam Lumię 520 i telefon robi świetne wrażenie (choć kosztuje 450 zł) - chodzi niesamowicie płynnie, nie zawiesza się, jest ładny i przyjemnie z niego korzystać. A to przecież jeden z najsłabszych telefonów z WP8 na pokładzie.
iOS chodzi równie płynnie, jest ładny, prosty w użyciu i jest na niego masa różnych aplikacji, zazwyczaj naprawdę dopracowanych. Teraz pojawił się nawet Office (choć niestety drogi). Gdyby nie cena, sam bym pewnie sobie iPhone''a sprawił (w tej chwili mam iPada).
Jeśli więc zamierzasz z telefonu korzystać głównie do rozmów i do pisania, robienia czasem zdjęć i korzystania z neta, to bierz Nokię. Jeśli do tego zamierzasz korzystać z dużej liczby aplikacji, to bierz iPhone''a. Jeśli lubisz grzebać sobie w ustawieniach, personalizować i dostosowywać telefon do siebie, to bierz jakiego Androida (najlepiej jak najmocniejszego, bo naprawdę widać różnicę w płynności między iOSem, a Androidem, nawet jak korzystamy z najmocniejszych urządzeń z Androidem na rynku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 20:55, Siriondel napisał:

Człowieku, jak już jesteś tak "uczulony" na jakieś "lagi" (?), to weź sobie tego plastikowego
ajfonika i daj ludziom spokój. To oczywiste, że menu w iPhone''ach jest najpłynniejsze
(bo chyba o to Tobie chodzi?), zawsze tak było i na razie tak będzie i nie są to cudowne
umiejętności boskich programistów z Apple, tylko zwyczajny skutek tego, że system jest
zamknięty przed zewnętrznym wpływem. Gratulacje, jeżeli płynność interfejsu w nowoczesnych
urządzeniach (?) jest dla Ciebie podstawowym kryterium doboru telefonu. Ale co kto lubi.


Ja też kupując telefon za 2k zł (SGS III miesiąc po premierze) miałem nadzieję, że nie będzie muliło. I przykro mi, ale płynność ajołesa jest związana z "cudownymi" programisatami apple'',którzy programują w normalnym języku, czyli objective C, który jest na tyle niskopoziomowy, że nie muli.
A android, pisany przynajmniej w części w JAvie pożre tyle, ile może. Mulił przy 512MB Ram i 2x1.2GHz, muli na SGS III, który ma 1GB Ram i 4x 1.4Ghz. Bo jak nazwać telefon, w którym kontakty odpalają 3-4s?
Mi też pogratulujesz, jeżeli PRZEDE WSZYSTKIM oczekuję od swego telefonu płynności? Oczekuję, bo mam takie prawo. Nie interesują mnie klateczki z benchmarków i gry. Po prostu chcę dobrej funkcjonalności, telefonu, w którym wszystko dzieje się natychmiast. I będzie mulił na 10GB ramu i sturdzeniowym procesorze.

Dnia 06.04.2014 o 20:55, Siriondel napisał:


Także w czym ta Lumia ma być szybsza, jak na WP praktycznie nie ma z czym porównać, bo
nie ma aplikacji? W "płynności menu"? <wallbang> Nie wiem, ile lat miał ostatni
Android, jakiego używałeś, ale jakieś dwa lata temu skończyły się czasy, kiedy można
było porównywać telefony pod tym kątem, nawet jeśli lemingi Apple wmawiają sobie inaczej.
Kwestia projektu interfejsu to ważna sprawa, okej, ale na Boga, nie płynności.


Lumie są szybsze, bo jedynm słowem WP jest lepszy. Taka prawda. Jeszcze kilka miesięcy i znacznie mniej osób będzie miało dylemty czy wybrać WP czy Androida. Bo system ten (chcąc, czy nie chcąc) z dnia na dzień jest coraz lepszy, a ilość aplikacji rośnie. I będzie się tak działo, bo a) licencja na apki z WP została zniesiona, b) ilość windows fonów rośnie.

Dnia 06.04.2014 o 20:55, Siriondel napisał:

I nie, nie ma telefonu z Andkiem bez "lagów", choćby telefon miał osiem rdzeni i10 GB
RAMu, dlatego że system jest zbyt otwarty i zbyt wielozadaniowy, żeby było to możliwe
i raz na jakiś czas zawsze gdzieś jakaś animacja przytnie, nawet jeśli raz na tydzień
i na ułamek sekundy. Na WP i Lumii sprawa ma się podobnie.


To jest akurat kolejny powód, by uzbnać, że ten system to niezła kupa i omijać go szerokim łukiem.

Dnia 06.04.2014 o 20:55, Siriondel napisał:


Także ten post jest złośliwy, ale jeśli podejść zupełnie na poważnie, mając do wydania
na telefon kwotę czterocyfrową, należy darować sobie WP już w przedbiegach, nie dlatego,
że "och, scroll nie jest taki płynny", tylko dlatego że w porównaniu do iOSa czy Androida
ten system jest wręcz... ubogi we wszystko. A ponieważ w Androidzie scroll naprawdę nie
jest dla Ciebie wystarczająco płynny, pozostaje ci iOS.
Używany, plastikowy, za 1100 złotych. Naprawdę?

Sorry, nie dało się całkiem na poważnie.


Widzisz. Część Twojego postu jest OK, ale ta to jest jakiś śmiech na sali. Wierutne bzdury.
Pisząc ubogi we wszystko ośmieszasz się jeszcze bardziej i ewidentnie dowodzi to temu, że NIGDY tego systemu nie widziałeś na oczy. Albo masz na nich klapki [na oczach].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, masz poważny problem chłopie. Nie wiem, pracujesz w MS czy Apple, próbujesz z jakąś niepojętą zawziętością obronić swój zakup? Strasznie dużo nienawiści w Tobie, a względnego obiektywizmu niewiele.

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

Ja też kupując telefon za 2k zł (SGS III miesiąc po premierze) miałem nadzieję, że nie
będzie muliło.

I co, muliło? To trzeba było nie kupować szajsunga, z rodziny absolutnie najgorszych urządzeń z Androidem, jakie powstały, szczególnie w relacji ceny i zapowiadanej przez producenta jakości do faktycznych odczuć.

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

Bo jak nazwać telefon, w którym kontakty odpalają 3-4s?

Okej. Ja zgodzę się, że seria Galaxy, a szczególnie S3, to badziewne urządzenie, ale tutaj uprawiasz zwykłe hejterstwo gościu. Właśnie teraz biorę do ręki S3 koleżanki - telefon ma z rok, nigdy nie rootowany, nie flashowany, Ona się w takie rzeczy nie bawi, za to dużo aplikacji instaluje i szybko usuwa. Kontakty odpaliły mi się natychmiast.

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

I będzie mulił na 10GB ramu i sturdzeniowym procesorze.

Co do ostatniego akapitu pod pierwszą częścią cytatu, to kompletnie ominąłeś sens mojego posta, ale to żadne zaskoczenie, kiedy patrzę jak się spieniłeś. Ludzie oczekują płynności, ale nie muszą robić z tego warunku przy zakupie, bo dziś każde normalnie skonstruowane urządzenie z wyższej półki działa PŁYNNIE, nieważne jaki system. Uwagi o płynności odniosłem do kolegi, co jest "uczulony na lagi", bo wyraził to tak, jakby najmniejszej przycinki w scrollu nie mógł zdzierżyć, a takie - owszem, zdarzają się na Androidzie i WP tak samo.
Także co ci człowieku muli? Wmówiłeś sobie jakąś propagandę lemingów Apple, czy po prostu coś ci się zdaje? Żaden z testowanych przeze mnie telefonów z Androidem (a miałem do czynienia z niemal wszystkimi high-endowymi urządzeniami) nie "muli" od jakichś dwóch lat, tak jak napisałem. A jak ktoś kupuje niższą półkę, to sorry - nie o tym rozmawiamy, skoro bierzemy pod uwagę iOS. A nawet jakbyśmy rozmawiali, są urządzenia takie jak Moto G.
I Galaxy S4 też nie muli. Choć nadal telefonu nikomu nie polecam.
Nie interesują cię benchmarki i klateczki? A to ciekawe, bo Twój post wskazuje na coś zupełnie odwrotnego? iOS może mieć lepsze wyniki w benchmarkach i wydajność w grach, ale wiesz jaki jest odczuwalny user experience? Taki sam.

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

Lumie są szybsze, bo jedynm słowem WP jest lepszy. Taka prawda.

Lepszy? W czym? Prawda? Prawda jest twoim własnym wypaczonym widzimisię, w którym nienawidzisz czegoś, czego nawet nie znasz, albo ślepo uwielbiasz konkurencję. Spójrz na to co piszesz i zastanów się.

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

a ilość aplikacji rośnie. I będzie się tak działo, bo a) licencja na apki z WP została zniesiona, b) ilość windows
fonów rośnie.

"System jest coraz lepszy i będzie się tak działo"? Łał, powiedziane jak prawdziwy szef działu WP na prezentacji nowej wersji systemu. Z kim ja rozmawiam...
Rośnie ilość aplikacji? Super! W takim razie kiedy ilość wartych uwagi aplikacji urośnie do poziomu konkurencji, to cały system będzie godny uwagi. I dlaczego ilość urządzeń ma być argumentem? iPhone jest jeden. I jest zajebisty.

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

To jest akurat kolejny powód, by uzbnać, że ten system to niezła kupa i omijać go szerokim
łukiem.

"Kupą" to najwyżej można nazwać Twój pogląd na sprawę, o której pojęcia zielonego nie masz. Ja nie napisałem nigdzie, że któryś z systemów jest lepszy czy gorszy, każdy ma plusy i każdemu się dostało. Mam swoje osobiste preferencje i o nich pisałem, ale dodałem "co kto lubi".

Dnia 07.04.2014 o 07:13, Jackal-pl napisał:

Widzisz. Część Twojego postu jest OK, ale ta to jest jakiś śmiech na sali. Wierutne bzdury.
Pisząc ubogi we wszystko ośmieszasz się jeszcze bardziej i ewidentnie dowodzi to temu,
że NIGDY tego systemu nie widziałeś na oczy. Albo masz na nich klapki [na oczach].

TY, człowieczku, mówisz że JA mam klapki na oczach?!
Miałem Lumię 820 i 720. Moich dwóch kolegów z pracy ma Lumię 520 i 920. O ile z 520 nie miałem do czynienia, bo tego gościa co ją ma nienawidzę jak psa, także nie wypowiem się (widzisz? Tobie też polecam nie wypowiadać się o czymś o czym się nic nie wie), o tyle z 920 korzystam sobie często, bo z koleżką wymieniamy się telefonami, testujemy i poznajemy. Nowy system jest bardzo fajny, ale tak, jest i będzie ubogi, dlatego że w porównaniu do iOS czy Androida, stanowi nieporównywalnie uboższe środowisko do pracy i zabawy przez brak aplikacji, bo to aplikację są dzisiaj tym, co definiuje jakość i użyteczność platformy na urządzeniach z wysokiej półki.
Bottom line, nie napisałem "WP odpada w przedbiegach", tylko napisałem, że WP odpada w przedbiegach, jeśli ma się do wydania czterocyfrową kwotę na telefon w detalu. Kiedy pytam ludzi ze środowiska, dlaczego wybrali WP na prywatne urządzenia, wiesz jaka odpowiedź pada najczęściej? Z nudów. Bo chcą spróbować czegoś nowego na zdominowanym przez system Google rynku. Wszyscy mają telefony na umowach. Bo to jest dobry sposób na zapoznanie się z platformą, szczególnie jak się ma dobre warunki w umowie. Ale kupić za pełną cenę produkt na chwilę obecną uboższy?
Nie.

Prywatnie posiadam HTC ONE, wcześniej miałem One X. Moja Matka ma iPoda, na którego przerzucam to co kupię na iTunes, czasem Jej też podbieram do posłuchania muzyki. I w żadnym z tych dwóch telefonów nie miałem "mulenia", odpalania aplikacji w kilka sekund zamiast natychmiast, nie miałem "kupy", miałem natomiast błyskawiczne urządzenia, w których user experience jest równie dobry co u konkurencji, a wybór aplikacji czyni z nich niedoścignione platformy do niemal wszystkiego. Miałem swoje przejścia z polityką regionalnych blokad HTC, ale z perspektywy czasu - nie zamieniłbym ich na żadne inne telefony. Czy można powiedzieć dokładnie to samo o WP? Nie, jeszcze nie można. Na pewno będę czekał, aż system MS dotrze do tego poziomu. Może i z czasem zrzuci z tronu Androida, kto wie. Ale jeszcze nie teraz.
Koniec rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Nie)ciekawa sytuacja.
Mam Xperię x10 mini pro. Gdy piszę na klawiaturze ekranowej to po kilku wyrazach składających się na jedno zdanie pojawia się odliczanie znaków do następnego smsa. Pisząc ten sam tekst na klawiaturze wysuwanej mogę zmieścić 2x tyle znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że klawiatura ekranowa poprawia wyrazy o końcówki typu ą i ę, takie "niestandardowe" znaki skracają SMSa ze 160 znaków do 70. Spróbuj w ustawieniach wprowadzania dla klawiatury dotykowej wyłączyć takie poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 12:52, Siriondel napisał:

Wygląda na to, że klawiatura ekranowa poprawia wyrazy o końcówki typu ą i ę, takie "niestandardowe"
znaki skracają SMSa ze 160 znaków do 70. Spróbuj w ustawieniach wprowadzania dla klawiatury
dotykowej wyłączyć takie poprawki.

Hej, faktycznie używanie polskich znaków podczas pisania ze słownikiem skraca smsa prawie o połowę.
Kiedyś nawet przeszło mi coś takiego przez głową, ale dobrze, że znalazłem potwierdzenie.
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 20:55, Siriondel napisał:

Człowieku, jak już jesteś tak "uczulony" na jakieś "lagi" (?), to weź sobie tego plastikowego
ajfonika i daj ludziom spokój.


Nie wymagam od telefonu cudów, tylko płynnej pracy. Obecnie mam tablet Samsung Galaxy Tab 3 8.0, który właśnie zamierzam sprzedać i na który wydałem całe 920 zł, a lagi zdarzają się wręcz nagminnie. Miałem kupić Nexusa 7, ale w sklepie spotkałem gościa, który zaczął wygadywać jakieś bzdety, że w Nexusie nie będzie widać wysokiego zagęszczenia pikseli (323 ppi), bo ma ekran 7 calowy, a Szajsung jako, iż ma ekran 8 calowy ekran, to będzie wszystko wyraźnie i że pomimo Samsung ma dwurdzeniowy procek, to będzie śmigał tak samo płynnie jak Nexus, który posiada już 4 rdzenie. Zakupu zacząłem żałować już po 3 dniach użytkowania i w międzyczasie zdążyłem kilka dobrych razy pobawić się Nexusem i laga nie uświadczyłem, podczas gdy Samsung przy takich czynnościach już by dawno dostał mocnej zadyszki. A różnica cenowa? Samsung Galaxy Tab 3 8.0 - 920 zł, a Nexus 7 2013 - 800 zł. Ostatnio jak byłem w Blue City w Saturnie zobaczyłem Samsunga Galaxy Tab Pro 8.4 z cztero-rdzeniowym prockiem o taktowaniu 2,3 GHz i po dłuższej zabawie doznałem szoku. Nawet najnowszy Android 4.4 KitKat nie radził sobie do końca z zasobożerną nakładką TouchWiz, ponieważ już na wstępie zostałem powitany lagiem, a cena? 1600 zł. Wniosek: unikajcie szajsungów, choćby miałby być to najdroższy model, bo i tak fakt jest faktem, że Samsung to przereklamowany kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak poza konkursem. Nie sprawiedliwie jest porównywać tableta z telefonem komórkowym. Może Apple robi porządnie telefony i tablety ale to temat o komórkach więc sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 17:16, Prince_Miki napisał:

Ale ja mówiłem o zasobożerności TouchWiza i o tym, że Samsungi są przereklamowane, bo
są plastikowe, lagują i są drogie.


Wiem czytałem:) Ale nie możesz można mówić że telefony od Samsunga są słabe i lagują na podstawie złych wrażeń z użytkowania tableta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja się wyłamię i powiem, ze mam Plusie i od kilku lat nie dostałem żadnych wiadomości innych niż prywatne, lub powiadomienia o wystawionej fakturze, wiadomościach na poczcie głosowej, etc. :]

@Siriondel
Mógłbym się dowiedzieć czemu nie polecasz S4? Zainwestowałem właśnie w ten model niedawno, jestem z niego całkiem zadowolony... no telefon jak telefon, płynnie i szybko działa [nie to co mój poprzedni klamot], itd. A teraz moje życie legło w gruzach, bo może wywaliłem kasę w błoto... T_T
Nawiasem mówiąc, to miałem na oku właśnie HTC One i Nexusa 5, ale niestety brak slotu na karty pamięci to dla mnie zbyt istotna przeszkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się