Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Sam używam S3 LTE (więcej ramu) i przycinek nie doświadczam, jest całkiem w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wakacje jak trochę dorobię, to chcę kupić nowy telefon. Android troche mi się przejadł i trochę się zawiodłem na jego niestabilności, zawieszaniu się. Może możliwości personalizacji są ekstra, ale to mi jest średnio potrzebne. Potrzebuję telefonu do dzwonienia, smsowania, oglądania youtube''a i przegladarki, instagrama/twittera/snapchata i te inne pierdoły.
Mam pytanie, jesli chodzi o Iphone''a. Ile mniej więcej muszę wydać, by mieć jakiegoś ogarniętego Iphone''a 4S(używany)? Albo, czy jest sens kupować Iphone''a 3S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używanego iPhone''a 4s możesz kupić za jakieś 900-1000 zł. IPhone 3gs to już przeżytek i będzie mocno lagować, także nie brałbym go pod uwagę. Poza tym ile będzie wynosił Twój budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Musiałeś miec jakiś... hmmm.... dupny telefon, że zawieszał się system. :)

A poważnie. Niestety za 600 zł to musisz obracać się w kręgach telefonów z Androidem lub Windows Phone. Ten ostatni jest stabilny, szybki, ale nie wiem czy jego możliwości, wciąż jeszcze znikome w porównaniu do Androida, Cię zadowolą. Celowałbym jednak mimo wszystko w OS Google. Polecić mogę (z własnego doświadczenia, z tych aparatów, które sam testowałem) LG - najlepiej L9 II lub III generacji (ten ostatni ma teraz oznaczenie L90 i do niego musiałbyś zwiększyć budżet). LG ma najbardziej dopracowaną nakładkę systemową na Androida i to nie jest tylko moje zdanie. Ewentualnie Motorolę Moto G, choć za tę kwotę (nieco więcej niż 600 PLN) dostaniesz wersję z 8 GB pamięci na dane. Ten aparat nie ma slotu kart microSD, więc nie powiększysz przestrzeni na dane. Spójrz też za Acerem Liquid E2. Używałem przez trzy miesiące. Producent jest bardziej znany z notebooków i tabletów, ale ten smartfon udał im się i to nawet bardzo. Z czystym sumieniem polecam. Zarówno "Motka" i Acer to czyste systemy Android, bez nakładek systemowych.

[EDIT]
Heh, się złożyło. Ktoś na Forum sprzedaje akurat motorolę Moto G, masz fart bo zmieścisz się w budżecie...:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37543&pid=11865

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 01:30, Kirabaxior napisał:

Z 600zł... może coś innego mi polecisz?


Ja bym Ci polecał spojrzeć na Nokie - albo nowe modele, które niedługo mają wejść na rynek (Lumia 630 o ile się nie mylę), albo sprawdzoną Lumię 520, która w tej chwili kosztuje ok 450 zł, a działa bardzo szybko i ma naprawdę dobre opinie. W dodatku nadchodzi aktualizacja do Windows Phone, która powinna udoskonalić ten system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 01:30, Kirabaxior napisał:

Z 600zł... może coś innego mi polecisz?

Jak wyżej - bierz coś z Windows Phone. Nawet z taniutką Lumią 520 będziesz miał stabilność i szybkość. Będziesz jednak musiał przeboleć brak Snapchata, bo z tego co wiem, to nie ma oficjalnej aplikacji na WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Dared, jeśli nie chcesz Androida, a Twój budżet to 600 zł to Windows Phone wydaje się być jedynym rozwiązaniem, ale niestety musisz się liczyć z tym, że w sklepie WP wciąż jest niedobór aplikacji co może okazać się dużą przeszkodą (wiem co mówię, sam posiadałem telefon z WP), ale pomimo to pamiętaj, że ta liczba cały czas rośnie, gdyż system staje się coraz popularniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od wczoraj mam poważny problem z moim Samsungiem Galaxy S2 (I9100). Mianowicie, mam zablokowany dostęp do serwerów Google (ale także facebook, jak odkryłem przed chwilą). Mimo działającego połączenia WiFi, dzięki któremu mogę swobodnie wchodzić na strony nie związane z Google/FB, podczas próby włączenia aplikacji takich jak GMail, Google Play Store, Facebook i tym podobnych wyświetla mi się komunikat w stylu: ''No connection''. Nie muszę chyba wyjaśniać jak bardzo jest to irytujące, tym bardziej, że do tej pory dość często korzystałem z internetu w telefonie i ze wszystkich powyższych aplikacji.

Poczytałem trochę w internecie i natknąłem się na kilka rozwiązań. Między innymi tutaj: http://www.techkhoji.com/android/no-connection-retry-google-play-store/ Wykonałem pierwsze 4 kroki, tj., zmieniłem ustawienia daty i czasu na automatyczne, wyczyściłem Google Play app cache - nie pomogło. Następnie próbowałem usunąć i dodać na nowo moje konto Google, jednak problem pojawia się i tutaj, gdyż nie mogę dodać mojego konta do mojego telefonu (serwer Google jest niedostępny). Wreszcie, usunąłem wszystkie aktualizacje z aplikacji Google Play Store, jednak to tylko formalność, gdyż wydaje mi się, że problem leży w zablokowaniu dostępu do serwerów Google (i FB).

Pytanie: co robić? W wielu tego typu "poradnikach" widnieją jeszcze dwa rozwiązania, hard reset urządzenia lub zmienianie jakichś ustawień w plikach systemowych, co wymaga zrootowania telefonu. Chciałbym uniknąć obu tych ostatecznych rozwiązań, gdyż nie uśmiecha mi się ani zabawa w robienie back-upu wszystkich moich danych, ani robienie rootu i grzebanie w trzewiach urządzenia, ale jeśli byłoby to ostateczne i jedyne rozwiązanie, to zapewne w końcu bym to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wczoraj udało mi się sprzedać tablet (jeszcze tylko "pozbędę się" starego lapka i będę miał wystarczającą sumę), więc zgodnie z wcześniejszymi planami, zamierzam kupić telefon. I teraz pytanie: czy warto wziąć pod uwagę solidniejszą budowę i wybrać iPhone''a 4s, czy też kierować się mocą procka i wybrać plastikowego 5c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do znawców tematu, jako że moja wiedza o telefonach jest mierna :P Wszystko się rozbija o to, że ostatnio zatrważajace kwoty mi znikają z konta korzystajac z oferty na kartę i stwierdziłem, że jeśli mogę wydawać mniej więcej tyle samo, a do tego dobrać nowy telefon, to chyba będzie warto.

Wybór oferty pominę, nie będę nikomu reklamy robił :P Skupmy się na telefonie. Wstępnie mój wybór padł na Samsunga Galaxy Core LTE. Niestety nie jestem w stanie wydać za dużo kasy (a jeszcze dobił mnie zgon monitora) na chwilę obecną, więc nie mogę za bardzo poszaleć. Natomiast LTE kusi mnie z prostego powodu - mieszkam w Gdańsku, zasięg mam i będę mógł korzystać do końca roku bez limitów. Prawdopodobnie jakoś dużo nie będę potrzebował tego dostępu, niemniej jednak brak dodatkowych opłat za Internet przez ponad pół roku mi odpowiada.

Generalnie chciałbym usłyszeć jakieś opinie o telefonie - jakie ma zalety, jakie wady. Niestety w tym przedziale cenowym urządzenia z LTE dostępne mam 2, drugim jest Nokia Lumia 625, ale: 1) wolę androida ze względu na plany nauki pisania aplikacji na ten system (a emulacja aplikacji na pc jest bezcelowa), 2) moja przyjaciółka mi zdecydowanie bardzo odradza ten telefon, a nie chcę jej dać satysfakcji jak coś się faktycznie będzie sypało... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja zgłaszam się z pytaniem. Mam Samsunga Galaxy S3, który niestety po ponad roku bez awaryjnego użytkowania nabawił się pęknięcia w poziomie. Czy szybka jest do wymiany, jeśli tak, to czy cena takiej akcji nie jest jakaś zaporowa? Czy moze Samsung ma oficjalny serwis jak np. Apple, czy muszę zdać się na garażowych speców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję jakichś propozycji smartfonów dla siostry zamykających się w budżecie 650 zł. Nie jest ona wymagającym użytkownikiem - przeglądanie internetu i poczty, w miarę dobre zdjęcia, przywoita wydajność i bateria. Nie bedzie na nim odpalać wymagających aplikacji lub gier, więc myśle, że znalazłoby się kilka propozycji z średnio-niskiej półki.
Podoba jej się ten LG:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusl7ii/LG-Optimus-L7-II.html
Czy znajdą się jakieś inne propozycje konkurujące z nim pod względem ceny i funkcjonalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam (jak zwykle) pytanie. Czy przeglądanie internetu na Xperii Z1 Compact jest komfortowe? Telefon bardzo mi przypadł do gustu i mieści się w moim zakresie cenowym, ale trochę się obawiam tego małego ekranu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się