Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Cześć! Chciałbym prosić o radę w kwestii wyboru smarftona dla mamy w cenie 500-600 zł. Zdaję sobie sprawę, że to niezbyt duża kwota, ale i oczekiwania wobec telefonu nie są duże. :) Właściwie trochę się już rozglądałem i mam kilka propozycji, jednakże nie jestem pewien, czy dokonałem odpowiedniego wyboru.

Z tego, co się orientuję, najpewniejszym wyborem w tym zakresie kwotowym byłby jakiś telefon z Windows Phone - pewność sprawnego działania i aktualizacji. Ale tu pojawia się problem - nieszczęsne kafelki. Osobiście nie miałem okazji pobawić się tym dłużej, ale jakoś nie jestem do nich przekonany. Wiadomo, że wszystkiego można się nauczyć, czy jednak jest to na tyle intuicyjne i wygodne rozwiązanie, że warto się przerzucać? Tu pod uwagę brałem Lumie 520, 630 lub 620 (trudno dostępna).

Jeżeli zaś chodzi o Androida, rozglądałem się za GoClever Quantum 450 lub Kruger&Matz Soul albo Mist. Szczególnie Soul wydaje się na tyle mocnym telefonem, że bez problemów powinien uciągnąć Andka, tym bardziej na okoliczność zbliżającej się aktualizacji do KitKata.

Telefon ma służyć przede wszystkim do SMSów, MMSów i rozmów, a także do fotografowania. Chyba przydatnym gadżetem byłby przedni aparat do wideorozmów (co dyskwalifikuje mojego drugiego faworyta, Lumię 630). Gry raczej nie wchodzą w rachubę, podobnie zaawansowane aplikacje. "Ładny, z dużym wyświetlaczem i żeby działał" - to najkrótszy opis tego, czego potrzebuję. Czy mogę liczyć na pomoc? :)

PS Dodam jeszcze, do dotychczas mama korzystała ze zwykłych featurephone'ów: od starych Nokii poprzez Sony Ericssony - obecnie W910.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Androida, to polecam Sony Xperię M, bo ma niezły aparat, ma świetnie zoptymalizowaną nakładkę i można powiedzieć, że spełnia wymagania. WP nie polecam, bo ma mało aplikacji, choć niedługo wychodzi aktualizacja do wersji 8.1 i będzie m. in. rozwijany pasek powiadomień i możliwość ustawienia tapety na kafelkach. Po więcej szczegółów na temat tej aktualizacji odsyłam tutaj: http://technowinki.onet.pl/oprogramowanie/windows-phone-8-1-co-nowego/drb6q Poza tym, zależy czego chcesz od systemu. Jeśli wolisz świetną optymalizację, to bierz WP, a o ile bardziej preferujesz dużą liczbę aplikacji i przy okazji trochę pogrzebać w systemie, to wtedy wybór Androida wydaje się być oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 14:14, Prince_Miki napisał:

ciach


Tak jak pisałem, ma to być telefon dla mamy - zależy jej żeby miał aparat, duży wyświetlacz i po prostu działał. :P Pod tym względem lepiej chyba wypada WP, jest zoptymalizowany. No ale tu też pojawiają się schody, ot chociażby taka pierdółka jak brak "normalnego" pulpitu i tapety. Dlatego mam wątpliwości, w przeciwnym razie bez zastanowienia brałbym Lumię.

PS Osobiście jestem zwolennikiem Androida i przymierzam się do Xperia Z1 compact. Czekam tylko, aż jeszcze trochę stanieje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem Sony Xperia Z. Poprzednio miałem Sony Ericsson Xperia Arc S. W związku z tym mam dwa pytania:
1. Jak do SMSów wstawia się ikonki buźki?
2. Potrzebuję program zliczający czas rozmów. Zainstalowałem sobie aPhoneLog ale ten cos nie chce zliczać a już trochę sobie pogadałem przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jakis doswiadczony wlasciciel iphona moglby wytlumaczyc krok po kroku jak tworzy sie dzwonek na telefon z piosenek z komputera ?

oprocz tego, chcialbym przeslac z komputera na iphona swoja tapetke z obrazkiem i nazwiskiem ktora mialem na poprzednim telefonie z androidem. jest to dla mnie niezwykle wazne. da sie to jakos zrobic ? bo napewno nie wystarczy przeciagnac jej z komputera do foldera karty pamieci iphona, bo tego nie mozna w ogole zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę wymienić w firmie telefon na jeden z tej oferty:

https://www.dropbox.com/s/o1btd2omxdyenvm/Cennik%20dedykowany%20udape%20od%2019-03-2014.pdf

Maksymalna cena to 1000 zł (interesuje nas rubryka - Oferty bezterminalowe i oferty zakupu telefonu bez aktywacji karty SIM (z VAT) - ta druga kolumna z lewej). Może ktoś pomóc w wyborze telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 15:49, SiDi napisał:

Maksymalna cena to 1000 zł (interesuje nas rubryka - Oferty bezterminalowe i oferty zakupu
telefonu bez aktywacji karty SIM (z VAT) - ta druga kolumna z lewej). Może ktoś pomóc
w wyborze telefonu?

Wstępnie to przeglądam, i te ceny to chyba jakiś niesmaczny żart. Napisz do Orange, żeby przestali robić sobie jaja i przysłali prawdziwy cennik.

Na pewno nie możesz kupić telefonu z Allegro? Wyszłoby o połowę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 16:19, Dared00 napisał:

Wstępnie to przeglądam, i te ceny to chyba jakiś niesmaczny żart. Napisz do Orange, żeby
przestali robić sobie jaja i przysłali prawdziwy cennik.

Na pewno nie możesz kupić telefonu z Allegro? Wyszłoby o połowę taniej.


OK. Dowiedziałem się jak to wygląda w rzeczywistości. Firma daje mi wybór telefonu z tego cennika do 1000 złoty z pierwszej rubryki, ale GSK nie kupuje telefonu za tę cenę. W każdym razie pytanie dalej zostaje: co wybrać? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w Sony Xperia Z wstawiać ikonki buźki do SMSów? W sony Ericsson Xperia Arc S wystarczyło dłużej przytrzymać przełącznik na klawiaturę cyfr i znaków specjalnych i pojawiała się tablica z ikonkami buziek. W Sony Z tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewazne jaki telefon wybierzesz w orange odbija sobie oferujac abonament, gdzie nie ma smsow w abonamencie, efekt- rachunek znacznie wiekszy niz myslisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję telefonu z Androidem i na dwie karty sim z dość dobrą baterią. Może być używany w dobrym stanie. Obecnie mam Xperię Tipo, z której jestem zadowolony, lecz to wersja na jedną kartę. Jak już zmieniać to na coś trochę lepszego. Budżet to 300-500zł. Ktoś może coś polecić? Jak to w ogóle jest z obsługą w takim przypadku? Chciałbym aby obie karty mogły jak najbardziej niezależnie funkcjonować w jednym telefonie i tak na prawdę aby to były dwa telefony w jednej obudowie i jak najmniej mieszały się w nim moje rzeczy prywatne i zawodowe :) Tylko nie piszcie, aby zostać przy dwóch telefonach, bo im więcej mam pracy tym bardziej uciążliwe robi się takie rozwiązanie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się