Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2014 o 14:09, Prince_Miki napisał:

Ale czy będzie czytało kartę SIM? Bo mam taką samą z Plusa od 6 lat i dzisiaj przyciąłem
ją na arkuszu do Micro SIM i telefon w ogóle na nią nie reaguje.

Tylko co to wg ciebie ma do wersji systemu w telefonie? Nic. Jeżeli karta działała, a teraz nie działa, to musiałeś zrobić jej jakąś krzywdę . Najzwyczajniej w świecie skocz do salonu i poproś o nową. Kwestia jednej 10-minutowej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że uszkodziłem kartę. Właśnie wróciłem z centrum handlowego, w którym wymieniłem kartę na nową i już wszystko jest cacy. ;) Tylko czy teraz opłaca się aktualizować Nexusa 5 z Androida 4.4.2 do 4.4.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy teraz opłaca się aktualizować Nexusa

Dnia 20.06.2014 o 19:00, Prince_Miki napisał:

5 z Androida 4.4.2 do 4.4.3?


Dzisiaj wyszla aktualizacja do androida 4.4.4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie aktualizowałem do 4.4.3 i zmienił się tylko dialer. 4.4.4 jeszcze do mnie nie dotarł, ale pewnie za kilka dni dojdzie. Na pewno dam znać, jak zaktualizuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 15:43, Szczep_NML napisał:

Ustawienia> Język i Wprowadzanie> klikasz ikonkę ustawień obok klawiatury międzynarodowej>
Wygląd klawiatury


Dzięki wielkie. Znalazłem i ustawiłem. Wszystko działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno można już aktualizować Androida do 4.3.0 dla Xperia M w T-Mobile. Ale u mnie wyświetla się nadal brak aktualizacji systemu, ktoś wie o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 12:57, rhyz napisał:

Podobno można już aktualizować Androida do 4.3.0 dla Xperia M w T-Mobile. Ale u mnie
wyświetla się nadal brak aktualizacji systemu, ktoś wie o co kaman?

Nie do wszystkich aktualizacja dochodzi w tym samym czasie, ale ta wyszła pod koniec marca, więc trochę to dziwne. Czy sprowadzałeś telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 12:57, rhyz napisał:

Podobno można już aktualizować Androida do 4.3.0 dla Xperia M w T-Mobile. Ale u mnie
wyświetla się nadal brak aktualizacji systemu, ktoś wie o co kaman?

Ale nie wyświetla się tam w telefonie w aktualizacjach, czy w programie na kompie? Niby takie głupie pytanie, ale paru znajomych też myślało, ze coś im nie działa, a po prostu nie sprawdzali w programie na komputerze, a niektóre aktualizacje tylko tak można pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 12:57, rhyz napisał:

Podobno można już aktualizować Androida do 4.3.0 dla Xperia M w T-Mobile. Ale u mnie
wyświetla się nadal brak aktualizacji systemu, ktoś wie o co kaman?

Sprawdź przez program PC Companion a nie przez telefon. Niektóre aktualizacje dostają wersję OTA z opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem z Nexusem 5. Kilka dni temu, gdy zainstalowałem grę Real Racing 3 (nie ukrywam, że jest to wymagająca gra) wszystko chodziło płynnie bez żadnych lagów. Dziś z nudów postanowiłem sobie znów pograć, jednak teraz gra cięła się niemiłosiernie. Oczywiście wszystkie aplikacje w tle były wyłączone wraz z modułem Wi-Fi. Przypominam, że telefon ma bardzo mocny procek - Snapdragon 800 - i nie powinno być najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj wejść w ustawienia -> aplikacje -> tap w Real Racing 3 i naciśnij dwa przyciski po kolei: "Wyczyść dane" i "Wymuś zatrzymanie" Restart telefonu.
Jeśli nie pomoże, spróbuj odinstalować grę i ponownie ją zainstalować. Po każdej z operacji restart telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: dość często, gdy mam trochę otwartych aplikacji w tle, domyślny launcher - Google Now - potrafi klatkować. Tzn. jak zmieniam pulpity to czasem ścina animacja, co psuje komfort użytkowania mojego Nexusa 5. W benchmarkach wychodzi bardzo dobrze, tak samo jak inne Nexusy 5, ale powyższa sytuacja wydaje mi się niedopuszczalna w urządzeniu z takimi bebechami. Ale czy można jakoś przyspieszyć domyślny launcher, czy dać se siana i ustawić jako domyślny Nova Launcher?

@ mrosi: Teraz zaczyna mi się od nowa gra zaczyna instalować, więc teraz mi się nie chce sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 22:05, Prince_Miki napisał:

Proszę, pomóżcie, bo czasem ścina. :(

Hahaha, pamiętam co pisałeś jakiś czas temu o Nexusie 5, jaki to on super i "prędkość działania powala". Teraz piszesz o benchmarkach - więc co, swoje "opinie" bazowałeś na benchmarkach (które swoją drogą nie miały, nie mają i NIGDY nie będą mieć NIC WSPÓLNEGO z odczuwalną wydajnością), a nie kontakcie z telefonem?
A trzeba było brać HTC One M8 ;P Albo tego śmiesznego ajfona i mógłbyś zapomnieć o "ścinkach" - chyba nawet kiedyś ci to pisałem.

Nie no, to było trochę złośliwe i tak, Nexus 5 jest fajny, ale na serio - to kto wie co może być problemem? Jedyne co możesz zrobić, to zastosować ogólne rady, typu wyczyść pamięć aplikacji / wymuś zatrzymanie / zrestartuj telefon / usuń dane z pamięci wewnętrznej i pobierz ponownie. Natomiast najczęściej (tak strzelę w 9/10, ale myślę że to bezpieczny strzał) problemy z działaniem aplikacji biorą się ze zwyczajnej niekompatybilności aplikacji z urządzeniem tudzież wersją systemu. Android to nie Apple i tu jest jak z grami na PC - producent nigdy nie zagwarantuje 100% kompatybilności z każdym urządzeniem i wszystkimi wersjami Androida. Wiesz jak to jest, jednemu działa, innemu nie, albo działa i wychodzi aktualizacja, która pogarsza wydajność... takie rzeczy się zdarzają. A RR3 robi EA - u nich pojęcia "wsparcie techniczne" albo "optymalizacja" nie ma w słowniku.

A Launcher ci ścina? Cóż, w życiu nie widziałem tego, ale każdy telefon jest inny i każdy instaluje na nim coś innego? Może jakieś appki stwarzają problem? Może ustawiłeś sobie siedem pulpitów, każdy zapchałeś widżetami, a teraz dla sprawdzenia przerzucasz je z prędkością światła żeby zobaczyć "czy ścina"? Tak, wtedy będzie ścinać, bo bebechy nie mają nic do rzeczy, głupi launcher nie może przecież pochłonąć wszystkich rdzeni i 1GB pamięci.

A ja na swoim starym, poczciwym HTC One M7 nie widziałem nawet małej ścinki... ech, nie pamiętam odkąd :P Nawet kiedyś RR3 miałem i śmigało pięknie, ale długo w sumie nie pograłem, bo w śmieci od EA Mobile to nie gram za bardzo. A teraz dostałem aktualizację do HTC Sense 6 i po prostu nie widzę sensu przechodzenia na M8 czy cokolwiek z tegorocznych modeli. One nie mają absolutnie nic pożytecznego, czego już teraz nie oferuje mi mój "stary" HTC One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 23:10, Siriondel napisał:

Hahaha, pamiętam co pisałeś jakiś czas temu o Nexusie 5, jaki to on super i "prędkość
działania powala".

Wiesz co, skończ wreszcie z tą twoją ironią, bo już naprawdę przesadzasz. Kiedy widzisz czysty system ze Snapdragonem 800 to trudno, byś myślał o jakichkolwiek lagach. I nie, nie mam siedmiu pulpitów zapełnionych zbędnymi widgetami. Mam tylko 4 ekrany po jednym widgecie, które są najbardziej potrzebne. Dodatkowo mogę powiedzieć, iż mam włączony tryb ART, czyli dzięki temu launcher nie powinien ścinać, nawet trochę i wcale nie jaram się prędkością "przeskakiwania" pomiędzy ekranami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się