Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Korzysta ktoś z przenośnych akumulatorów, pozwalających naładować smartfona w terenie? Warto dopłacać do wersji z baterią słoneczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 12:29, Kadaj napisał:

Korzysta ktoś z przenośnych akumulatorów, pozwalających naładować smartfona w terenie?
Warto dopłacać do wersji z baterią słoneczną?



Kolega handluje takimi na allegro i chwali je sobie na tyle, że sam zaczął z tego korzystać.

Nie wiem jak te z bateriami słonecznymi ale widziałem w użyciu ,,te zwykłe" i działało to ok.
Bodajże mógł 2 razy do pełna naładować tel dzięki temu ustrojstwu.

Chyba, że się pomyliłem i pytasz nie o powerbanki a o coś innego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 13:52, Citkowsky napisał:

Chyba, że się pomyliłem i pytasz nie o powerbanki a o coś innego:P

Nie pomyliłeś, dokładnie o to. ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 12:29, Kadaj napisał:

Korzysta ktoś z przenośnych akumulatorów, pozwalających naładować smartfona w terenie?

Znajomy nosi ze sobą takie coś i bardzo sobie chwali. Byle żebyś nie kupował jakiegoś chińskiego no-name badziewia.

Dnia 07.07.2014 o 12:29, Kadaj napisał:

Warto dopłacać do wersji z baterią słoneczną?

IMO nie warto. Z tego, co widzę w internecie, taki powerbank potrzebuje 3 pełnych słonecznych dni, żeby raz naładować baterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.... Byle żebyś nie kupował jakiegoś

Dnia 07.07.2014 o 14:04, Dared00 napisał:

chińskiego no-name badziewia.



Chiński no name przestał być już badziewiem przynajmniej jeżeli samemu osobiście kupuje się taki towar na aliexpress. Dla nas to no name a jednak jakość wykonania i sam sposób działania jest jak najbardziej ok.

Wiadomo, że nigdy nie kupuje się najtańszego badziewia ale spokojnie no name powerbanki z aliexpress są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 00:16, Daronn_Darker napisał:

Trza mi telefon do 400zł max, dla dziewczyny. Internet, sms i rozmowa, standard. Ma być
wygodny w obsłudze. Coś polecacie?



LG L3 E400

Sam mam, używam od ponad roku, z niego właśnie teraz piszę tego posta ;-). Bardzo wygodny smartfon bez zbędnych bajerów, tani, bateria trzyma długo (używając regularnie 2-3 dni), jedyne 2 minusy jakie w nim są, to:

-słaby aparat
-niska rozdzielczość (jednak właśnie dzięki temu baterii wystarcza na dłużej)

Procesor 800mhz, 384 mb ramu, niewymagające gry na nim działają wyśmienicie, do tego ładny design.

Jest to telefon dla niewymagających użytkowników, czyli dla mnie np. dlatego ja ten telefon polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 00:16, Daronn_Darker napisał:

Trza mi telefon do 400zł max, dla dziewczyny. Internet, sms i rozmowa, standard. Ma być
wygodny w obsłudze. Coś polecacie?

Ja mogę od siebie polecić Nokię Lumię 520. Co prawda nie mam jej, ale miałem okazję się nią pobawić i trzeba przyznać, że telefon daje radę, bo praktycznie w ogóle się nie tnie (zasługa świetnie zoptymalizowanego systemu) i wygląda naprawdę ładnie. Możesz ją upolować na Ceneo nawet za jakieś 380 zł, także powinieneś się nią zainteresować. Niestety, sam system jest w porównaniu do Androida bardzo zamknięty i nie można na przykład ustawić domyślnej przeglądarki (Internet Explorer zawsze nią będzie) oraz jest na niego relatywnie mało aplikacji (na Androida jest ich ponad 1 mln, na iOS jest jakieś 900000, a na WP tylko 120000). Pomimo wszystko interfejs systemu jest bardzo przejrzysty i nikt nie powinien mieć problemów z jego obsługą. Moim zdaniem idealny foniacz dla dziewczyny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 14:11, Prince_Miki napisał:

Ja mogę od siebie polecić Nokię Lumię 520. /.../

Odpowiedz mi na jedno pytanie (mam dwa telefony: Nokię N97 i Pentagram X5), czy bez problemu zdjęcia z Lumii przeniosę do komputera? Bo jeśli chodzi o Nokię N97 to problemów nie mam żadnych, natomiast z Pentagramem (który pod innymi względami jest świetny, bateria trzyma co najmniej tydzień, w stanie czuwania dwa tygodnie, rozmowy bez zakłóceń, zdjęcia całkiem niezłe)!) nie potrafię sobie poradzić. Komputer po prostu nie widzi zawartości komórki i to niezależnie od systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
I na to czekałem, by ktoś potwierdził, ze lumia 520 to nie jest zly wybór :) Dzięki.
@pibel dzięki i tobie, ale wydaje mi się, że telefon z androidem za mniej niż 800zł to nie opłaca się kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 14:50, Daronn_Darker napisał:

ale wydaje mi się, że telefon z androidem za mniej niż
800zł to nie opłaca się kupować.

Oczywiście, że nie. ;) Android to bardzo zasobożerny system, więc przy słabszej specyfikacji przy kilku otwartych aplikacjach system potrafi przyciąć, co jest bardzo nieprzyjemne (wiem, bo niedawno sam miałem Samsunga Galaxy Young i przy jednej otwartej apce w tle już potrafiły wystąpić ścinki przy przewijaniu ekranów głównych). Obecnie mam LG Google Nexusa 5 z czterordzeniowym Snapdragonem 800 taktowanym zegarem 2,3 GHz i dopiero przy takich bebechach Andek może konkurować płynnością z iOS''em czy WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam problem. Moja dziewczyna sobie zażyczyła endomondo na swoja lumie 520. Mam jednak problem. Przez jakiś czas nie będzie mieć jeszcze internetu mobilnego. Włączyłem więc GPS(Ustawienia->Lokalizacja), ale gdy właczyłem aplikacje, tam gdzie powinna być aktywna ikonka GPS, jest ''?''. I oczywiscie nie widzi mojej lokalizacji. Może ktoś wie jak rozwiązac mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam jak najlepszej i najnowszej Lumii (koniecznie funkiel nówka) do 790zł z wysyłką.
Patrzyłem na 920, ale jest zbyt droga, patrzyłem również na 630/635 ale te są znów... "za tanie". Znaczy jest możliwość kupna czegoś lepszego, tylko nie znam modeli Lumii po prostu.
Proszę Was o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze są modele x00, bo są z Windowsem Phone 7.5/7.8.

Dalej są modele x25/x20, które są z natywnym Windowsem Phone 8.

Modele x30/x35 mają natywnie system Windows Phone 8.1 i są oczywiście najdroższe.

Teraz potłumaczę "x".
Modele do 6 (np. 620, 635, 520) to plastiki, tania seria telefonów.
Modele do 7 to średnia półka, zarówno jakościowa, jak i celowa.
Modele 8, 9 i 10 to wyższa półka i są oczywiście najdroższe.

Zależnie od tego, do czego potrzebny jest tobie telefon, to taki model należałoby wybrać. Za 800zł starałbym się znaleźć modele z okolic 7/8 z systemem Windows Phone 8, ponieważ WP8.1 mogą być nieco poza zasięgiem cenowym.

Jeśli natomiast jesteś w stanie znaleźć te dodatkowe 200zł, to polecam rozejrzeć się za Lumią 925. Naprawdę porządny telefon.

Dalej, jeśli jesteś programistą, to chyba należałoby kupić kilka telefonów i zaczęcie od serii 6 jest całkiem niezłym pomysłem, jednak jakość wykonania (mechanicznego) telefonu jest znacznie niższa niż droższych modeli. Powinno też tobie zależeć na telefonie w WP8.1

Jeśli chcesz grać na komórce i zdobywać Osiągnięcia na toalecie, to musisz kupić telefon posiadający 1GB RAM, bo część gier nie będzie tobie działać. Dodatkowo na telefonach z WP8 i 512MB RAM nie można było grać w część gier na system WP7, ale zostało to naprawione w ostatniej masowej aktualizacji gier.

Jeśli potrzebujesz telefon do codziennego użytkowania... Kup sobie Androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 16:36, StrictlyBananas napisał:

/.../ > Jeśli potrzebujesz telefon do codziennego użytkowania... Kup sobie Androida.

Taaa. Ja chciałem mieć telefon, który:
- nie zrywa połączenia po zejściu do piwny domu, albo do supermarketu
- ma mapy i GPS
- robi przyzwoite zdjęcia
- ma porządną baterię, którą mogę sam wymienić
- ma slot na dodatkową pamięć.
No i kupiłem: Pentagram Monster X5
Ma wszystko, co chciałem, tyle, że nie można go połączyć z komputerem, ani zapisać zdjęć na karcie pamięci. Filmy - owszem, ale zdjęć już nie.
Mógłbym ewentualnie oddać go do serwisu Pentagrama, ale sądząc po tym, jak odpowiadają na maile (to znaczy wcale nie odpowiadają), to zwrócą mi go za rok...
A, jeszcze jedno System dał wgrać się na nowo, ale to nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 18:41, zerohunter napisał:

Wysłaliśmy kiedyś pentagrama na gwarancję, chyba 3 tygodnie i wrócił.

Zawsze to jakaś pociecha. Chyba tak będę musiał zrobić. Może nawet naprawią, tyle, ze nie jestem tego taki pewny. Kupiłem przez internet parę miesięcy temu, gwarancja nie podstemplowana, mam tylko fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Modyfikacja systemu daje tobie takie ograniczenie, czy to jest jakiś błąd?

Moim jedynym Androidem był ZTE Blade II, całkiem dobry jak na swoją cenę, ale potem zamieniłem telefon na iPhone 3GS, a gdy ten się zepsuł, to zacząłem bawić się z Lumiami. Najpierw 800, potem 520 i teraz 925. Mają mapy, jak masz Windowsa to możesz kopiować zdjęcia, do druga Lumia ma slot na kartę, co druga ma wymienialna baterię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się