Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2014 o 01:27, StrictlyBananas napisał:

Dziwne. Modyfikacja systemu daje tobie takie ograniczenie, czy to jest jakiś błąd? /.../

Miałem od początku taki błąd i sądziłem, że wgranie systemu w nowszej wersji coś pomoże. Zrobiłem zgodnie z instrukcja - ściągnąłem plik Pentagram_MonsterX5_V06.zip. zapisałem na karcie pamięci, włożyłem kartę to telefonu, , wszedłem Ustawieni->informacje o telefonie->aktualizacja systemu->Lokalna aktualizacja->OK i system się wgrał. Widzę tylko drobne różnice, ale połączenie przez USB nadal nie działa, zapewne jest to jakiś błąd sprzętowy.
Jest jeszcze jedna możliwość - chyba potrzebny jest dodatkowy program (tak gdzieś przeczytałem) typu Super Backup, ale go jeszcze nie znalazłem. Chyba był nawet w Komputer Świat, ale oni już nie daja płyty, a kod do wirtualnej płyty już wyrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2014 o 16:36, StrictlyBananas napisał:

Jeśli potrzebujesz telefon do codziennego użytkowania... Kup sobie Androida.



Dzięki serdecznie za odpowiedź.
Android? Nie dzięki, nie więcej :)

Przrekrój rynkowo-cenowy przez Androida dość dobrze znam, szukam czegoś świeżego i lekkiego do codziennego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś iPhone, podobno 4s całkiem nieźle sobie radzi i chyba dostanie iOS 8, a czwórka jak się ją na świeżo postawi na 7.1.2 to podobno nie jest taka uciążliwa w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, czy do internetu(sprawdzanie autobusów, fb, gmail), sms i rozmowy telefon LG e430 można kupić dla kuzynki? Mogę mieć go praktycznie za free(ok20zł-nowy!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 18:41, zerohunter napisał:

Wysłaliśmy kiedyś pentagrama na gwarancję, chyba 3 tygodnie i wrócił.

Zamiast reklamować telefon poszedłem do sklepu Sferisu, i tam mi wszystko wyprostowali. Okazało się że "pomoc" telefoniczna słabo znała się na rzeczy i wszystko zrobiłem niepotrzebnie, po prostu pokazali mi, jak dostać się do ukrytych opcji, a to, co sam popsułem wgrywając nowszą wersję oprogramowania (tak jak "pomoc" radziła) też mi naprawili. Bezpłatnie. Niestety, nie mogę podać który to sklep Sferisu, bo reklama jest zabroniona ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 12:25, Jackal-pl napisał:


> Jeśli potrzebujesz telefon do codziennego użytkowania... Kup sobie Androida.


Dzięki serdecznie za odpowiedź.
Android? Nie dzięki, nie więcej :)

Przrekrój rynkowo-cenowy przez Androida dość dobrze znam, szukam czegoś świeżego i lekkiego
do codziennego użytkowania.



Niestety nie jestem w stanie wziąć Lumii - ani 720 i 820, ciężko dostępne (jedynie z Chin).
Więc chyba pozostaje mi Android :/
Polecacie coś nie-samsungowego (o touchwiza się rozchodzi) do 750zł? Ma chodzić szybko, płynnie, wielkość ekranu <5 cali, ilość pamięci nieistotna. Fajnie, by bateria trzymała jak najdłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 19:18, mrosi napisał:

/.../

- Acer Liquid E3;
- LG L90 (to trzeci generacja L-dziewiątki);


Liquid poza budżetem, L90 jest niezła, jakieś inne są jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 21:51, Jackal-pl napisał:

Liquid poza budżetem, L90 jest niezła, jakieś inne są jeszcze?

Możesz sprawdzić Moto G, ale tu byś raczej musiał szukać okazji, bo normalnie chodzi bardziej w okolicach 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 21:51, Jackal-pl napisał:

Liquid poza budżetem, L90 jest niezła, jakieś inne są jeszcze?


Sorry, miał yć Liquid E2 ;).
Obydwa fony posiadałem osobiście. LG używam nadal, choć prawdopodobnie go sprzedam i popatrzę za phabletem. Być może Liquid S1 lub S2. Liquida E2 miałem, cały czas używa moja córa. Świetny fon za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 14:36, gumeczka napisał:

Może poszukaj używanego Nexusa 5.



Niestety używki odpadają - to nie dla mnie, ale osobiście też bym używki nie brał. Nie ma to jak "rozdziewczać" sprzęt elektroniczny :D
@Mrosi i Dared00
Wezmę chyba tego LGka, bardzo obiecujący jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy rachunek za abonament przychodził mi trochę zawyżony. Poszperałem w ustawieniach telefonu aż trafiłem na wykres danych komórkowych, a tam dwie pozycje: "SMS/MMS" i "System operacyjny android" , które pożarły mi trochę kb (na co? nie mam pojęcia). W przypadku pierwszego jest opcja ograniczenia danych w tle, ale już z systemem tak nie da rady. Jest jeszcze ogólna opcja wyłączenia danych w tle (mam nadzieję całkowita) , tylko że wtedy na belce ciągle widnieje mi ikonka (lol wygląd ostrzegawczy, czerwone zabarwienie...) i tak się zastanawiam czy telefon będzie normalnie funkcjonował bez danych w tle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 18:17, revolt505 napisał:

... i tak się zastanawiam czy telefon będzie normalnie funkcjonował bez danych
w tle?


Mam tak ustawione prawie non stop i nikomu się jeszcze żadna krzywda nie stała ;) (mogę dzwonić, wysyłać SMSy, odbierać MMSy - nie sprawdzałem nigdy, czy mogę je wysyłać :), nigdy mi w tajemniczy sposób nie znikały środki z konta - mam pre-paida). Jedynie podejrzewam, że nie będziesz mógł korzystać z dostępu do Internetu przy włączonej tej opcji wyłączenia danych w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sobie wziąć jakiś telefon na umowę typu "mix" lecz jak tak oglądam te oferty to telefony są jedynie z niższych półek i pewnie po jakimś czasie korzystania z nich zaczną lagować, nie mówiąc tu o odpalaniu gier.
Bardziej by mnie interesowała przykładowa oferta "telefon Nexus 5 za 800zl? + umowa 30zl/miesiąc"
Istnieje coś takiego ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2014 o 22:07, Redjevel napisał:

Witam, chciałbym sobie wziąć jakiś telefon na umowę typu "mix" lecz jak tak oglądam te
oferty to telefony są jedynie z niższych półek i pewnie po jakimś czasie korzystania
z nich zaczną lagować, nie mówiąc tu o odpalaniu gier.
Bardziej by mnie interesowała przykładowa oferta "telefon Nexus 5 za 800zl? + umowa 30zl/miesiąc"
Istnieje coś takiego ?:D

http://www.play.pl/telefony/lg-nexus-5/#data-cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[HTC ONE X+, bateria, reklamacja]

Wita serdecznie!

Mój problem rozpoczął się w momencie, kiedy mojemu HTC ONE X+ zaczęła szwankować bateria. Najpierw zaczęła bardzo szybko się rozładowywać, a przy używaniu aplikacji które wymagają trochę więcej energii (np. aparat, internet, snapchat itp), telefon się wyłączał.
Po włączeniu poziom baterii był dużo. dużo niższy (np. z 76% potrafił spaść na 33%, załączam screena). To były pierwsze oznaki problemów.
Postanowiłem na początku sam popróbować go naprawić, odinstalowałem parę aplikacji (nic nie dało), zrestartowałem system (nic nie dało).

Tak więc postanowiłem wysłać telefon na gwarancję(firma Regenersis w Warszawie, jedyny oficjalny serwisant HTC w PL). W tym momencie muszę dodać, że telefon ma nieznacznie pękniętą szybkę w prawym dolnym rogu (pękniecie to jakieś 3 cm, totalnie nie przeszkadza. Widać je na zdjęciu). Jednak reszta była ok.


Parę dni potem wysłali maila, z kosztorysem: 600 zł (za wymianę szybki). W opcji było tylko ''zgadzam się'', ''nie zgadzam się''. Oczywiście dałem że się nie zgadzam, bo szybki wymieniać nie chcę.

Po odesłaniu telefonu, telefon wrócił w gorszym stanie. Mam wrażenie jak by bateria napuchła, wyparła ekran do góry (ekran zaczyna się odklejać od obudowy(foto)). Nie jest to normalne, teraz telefon bez podłączonej ładowarki w ogóle nie działa.

I teraz tu moje pytanie, czy serwis może nie naprawić usterki, ze względu na to że ekran jest pęknięty? Nie chcę płacić 600 zł za coś, co mi nie przeszkadza, chcę tylko nową baterię (której w tym modelu, nie da się samemu wymienić). I pytanie, czemu dostałem telefon w gorszym stanie? Wydaje mi się że bateria sama napuchła, obawiam się czy któregoś dnia po prostu nie wybuchnie. A może w tym serwisie coś nakombinowali...
Czy ktoś miał już takie przygody? Jakieś rady, pomysły?

20140731193412

20140731193422

20140731193452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu cały czas domagał się bezpłatnej wymiany baterii aż do skutku, bo skoro telefon jest na gwarancji, to nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Poza tym widać jak marny jest ten serwis, skoro na siłę wciskają wymianę czegoś, co było uszkodzone z Twojej winy za grubą kasę oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postrasz ich może rzecznikiem praw konsumenta, bateria uszkodzona jest, mogłeś po prostu kupić zamiennik w komisie gsm, to nie jest ich wina że ją rozpuczyło i wypycha ekran.

600 zł za szybkę to oczywiście kosmos, w komisie gsm zrobili by to może za nawet mniej niż połowa kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się