Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 10:43, Citkowsky napisał:

Ale nadal szału nie ma, 320 x 480 nawet przy 3 calach nie porównuj do 540x960 w 5 calach.

Mam małe porównanie, bo to mój pierwszy smartphone, którego użytkuję prawie dwa lata. Kupiłem go głównie dla klawiatury slide, bo nie wiedziałem czy przekonam się do dotykowej. Jak się jednak okazało, używam praktycznie tylko dotykowej, a w dodatku ostatnimi czasy marzy mi się już coś większego.

Dnia 06.08.2014 o 10:43, Citkowsky napisał:

Osobiście użytkuję LG L9.


Najbardziej obawiam się przesiadki na inną nakładkę. Na Xperii mam fajne rogi, w których mogę poumieszczać sobie najpotrzebniejsze aplikacje. Chyba, że na innym telefonie też można to zaprogramować.

Dnia 06.08.2014 o 10:43, Citkowsky napisał:

Mam tu rozdziałkę właśnie 540x960 z tym, że na ekranie 4,7''.


Swego czasu bawiłem się Galaxy s2, którego przez dłuższy czas uważałem za totalny wypas. Niestety w temacie kolorów wydał mi się jakiś taki blady i mało żywy (chyba, że były to po prostu jakieś ustawienia).

Dnia 06.08.2014 o 10:43, Citkowsky napisał:

Te Xperie nie słyną z dobrych ekranów. Sama rozdziałka to nie wszystko, ważne jest też
odwzorowanie kolorów itp.


W mojej mini pro ogromnie podoba mi się kolorystyka i fakt, że wszystko jest ostre i bardzo wyraźne.

Swego czasu sporo czytałem o L9 i masa osób narzeka właśnie na rozdzielczość, która przy rozmiarze ekranu jest barbarzyńsko niska (tylko powtarzam, bo nie znam z autopsji :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..................Swego czasu sporo czytałem o L9 i masa osób narzeka właśnie na rozdzielczość, która przy rozmiarze ekranu jest barbarzyńsko niska (tylko powtarzam, bo nie znam z autopsji :)).

To chyba coś się pozmieniało bo jak szukałem telefonu dla siebie to ludzie zachwalali jakość ekranu w L9;)
Porównywałem z SII i po prostu widzę, że mój lepiej wygląda;)

Zresztą w S2 jest rozdzielczość jeszcze niższa bo 480x800 z tym, że przy 4,3''.

Tak czy siak jestem bardzo zadowolony z telefonu a przede wszystkim właśnie z ekranu który jest dla mnie miodny.

Pewnie jak za kilka lat zmienię go na jakiś SGS7 czy 8 to nawet nie spojrzę w staruszka L9 ale to chyba normalne.

W L9 mam tylko przeciętny aparat; na ekranie telefonu zdjęcia wyglądają cudownie, gorzej jak zgra się je na komputer i obejrzy na dużym monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje fona z dobrym aparatem, do 1000zł. Macie może jakieś ciekawe typy?
Telefon będzie mi służył do cykania fotek i do dzwonienia obviously :)

Warto w ogóle patrzeć na używane fony w tym wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niska marża ale wygląda ok, zawsze może się sugerować cennikiem na skupie telefonów, marża to od 100 do 200 zł, może trochę więcej w przypadku niektórych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 12:31, zerohunter napisał:

Niska marża ale wygląda ok, zawsze może się sugerować cennikiem na skupie telefonów,
marża to od 100 do 200 zł, może trochę więcej w przypadku niektórych modeli.

A może chodzi o to, że nie ma tu gwarancji producenta.
Pierwszy telefon jest wysyłany z USA bodajże. Drugi wydaje się pewniejszy, choć cena wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli zastanawiasz się nad tymi dwoma telefonami, to w tej samej cenie dostaniesz nowego L90, czyli "dziewiątkę" 3. generacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 13:10, mrosi napisał:

/.../

Jeśli zastanawiasz się nad tymi dwoma telefonami, to w tej samej cenie dostaniesz nowego
L90, czyli "dziewiątkę" 3. generacji...

Właśnie zastanawiam się od kilku dni nad L9 II, bo w zupełności spełnia moje oczekiwania, a i wszelkie wady, które użytkownicy wymieniają np. słaba jakość muzyki, zupełnie mi nie przeszkadzają, bo od słuchania muzyki to mam np. mp3.
A ten telefon o którym wspominasz to oficjalna trzecia generacja L9, czy tylko tak się mówi?
Widzę, że ma niższą rozdzielczość i słabszy procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak, to oficjalnie trzecia generacja L-9-tki.
Jeśli należysz do miłośników najwyższego ppi, to pewnie musisz poszukać czegoś innego. Jak dla mnie, przy przekątnej 4,7 cala, czy masz HQ czy QHD i tak nie ma znaczenia. Nawet w grach czy w obrazach, a anawet w filmach. No ale są na świecie tacy, co nawet na dwóch calach zauważą różnicę pomiędzy 220 a 221 ppi.
Co zaś do procesora. Wydaje mi się, ze to L90 ma nowocześniejszy układ. Obydwa mają Snapdragona 800, ale 90-tka ma z rdzeniami Krait 300, zaś L9 II z Krait 200.
Co do jakości muzyki...
L90 ma nieporównywalnie lepszą jakość w porównaniu do L9 I. i II. generacji. Ma lepszą jakość w porównaniu do LG G Pro Lite. Mogę tak mówić, bo wszystkie te telefonuy używałem. Ma również lepszą jakośc w porównaniu do innych, ale za dużo by ich wymieniać. Żeby nie było. Chodzi mi i o jakość dźwięku głośnika i o jakość na słuchawkach. Co do tego ostatniego, wszystkie odsłuchiwałem na tych samych słuchawkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Jeśli chodzi o rozdzielczość, nasycenie barw itp., to zależy mi jedynie na tym, aby była porównywalna do tej jaką mam na Xperii sk17i, tyle że osiągniętej na większym ekranie w przypadku LG. http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/xperiaminipro/
A mógłbyś wymienić jakieś jakieś wady jakie w porównaniu do L9 II ma L90?
Niektórzy wspominają o jakiejś różnicy w ekranie, ale nie wiem o co kaman.
L9 II ma dużo więcej ppi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>>..................


Lepszym pomysłem na zakup takeigo telefonu jest polowanie na olx czy na allegro telefonów od prywatnych osób które sprzedają tanio bo zależy im na szybkiej sprzedaży a telefon dostali w ramach przedłużenia umowy u operatora.

W ten sposób od 10 lat kupuję telefony i każdy kupiłem o wiele taniej niż standardowa cena kup teraz od firmy na allegro.

Pół roku temu za LG L9 dałem niespełna 400zł za telefon kompletnie nowy, wzięty dzień wcześniej w ramach przedłużenia.
3 miesiące temu kupiłem żonie L5 II za 250zł, również w ten sam sposób.

Uzbrój się w cierpliwość a w ciągu kilku max kilkunastu dni trafisz ten telefon co chcesz za dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Wiem, namiętnie przeglądam tablicę (wolę starą nazwę) i allegro właśnie w poszukiwaniu takich ofert, o których piszesz.
Niestety obecnie jestem jeszcze rozdarty pomiędzy L9 II a L90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Brałbym to co się nawinie pierwsze i za dobrą kasę.

Jak już pisałem od 6 miesięcy mam L9 i bardzo go sobie chwalę także czy Lg 9 II czy G90 to już mniejsza z tym.

Ale też dużo zależy czym jest dla Ciebie telefon.

Ja od telefonu wymagam funkcji dzwonienia i smsowania plus przeglądanie internetu, korzystam z endomondo i yanosika jako nawigacji. Nic więcej mi nie potrzeba i ten telefon sprawdza się w tym.

Jeżeli dla Ciebie telefon to multimedialny kombajn na którym zainstalujesz dziesiątki aplikacji itp to już nie wiem, nie wypowiem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze w telefonie (smartfonie) są:
- Dobry, wyraźny, duży (czyli max 4,7), czuły ekran o ładnych barwach (tutaj wygrywa w zestawieniach LG L9 II)
- Wygodne przeglądanie internetu
- W miarę dobry aparat i kamera
- Android jako system

Nie zależy mi ani na grach, ani na muzyce, bo do jej słuchania to mam odtwarzacz mp3.
Również korzystam z endomondo (do biegania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...............

To w takim razie tak jak już pisałem wcześniej, kup to co się trafi taniej;)

Skoro mój Lg L9 I radzi sobie z tym wszystkim jak trzeba i ma swietny jakościowo ekran (jak na moje oczy) to tym bardziej i L90 i L9 II sobie poradzą;)
Kwestia gustu.

Telefon to nie samochód żeby się zastanawiać aż tak;)

Który z nich byś nie wziął to będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja Nokia C3 ma już 3,5 roku więc pomyślałem, że najwyższy czas zmienić ją na coś nowego. Do internetu, nawigacji mam Xperie więc poszukuję czegoś tylko do rozmów i smsów. Zależy mi na dobrej jakości rozmów i telefonie który dobrze radzi sobie w miejscach gdzie jest słabszy zasięg. Bateria też mogłaby trzymać te 4-5 dni. Wolałbym kupić coś taniego. Niestety widzę, że jest strasznie mały wybór. Aktualnie zastanawiam się nad Nokią 301 i Lumią 520. Może ktoś coś doradzi. Nie musi być dotykowy, chyba nawet wolę klasyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 19:04, AphroditeDnB napisał:

Czy w Samsugu Galaxy Trend Plus jest dioda powiadomień ?


Z tego co kojarzę to klasycznej diody ten model nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon Sony Xperia Z i dokupiłem do niego słuchawkę bluetooth Sony MBH10. Wszystko byłoby cacy gdyby nie dwa ale! Gdy dzwoni telefon, to dzwonek telefonu słyszę w kieszeni a nie w słuchawce. Drugie ale to pod przyciskiem na słuchawce nie ma wybierania ostatniego numeru. Czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejhoo

pytanie mam: otoz, tasma do nokii 6500slide - element, ktory pierwsza pada, nie raz juz wymienialem i bym mogl znowu korzystac z tele musze nabyc nowa. koszta niewielkie, bo max 30pln, ale tutaj mam zagwostke: czy kupic nowego chinola "jakosc orginalu" czy uzywana oryginalna??
za pierwsza opcja jest to, ze gwarancji mam 6 miesiecy i punkt gdzie moge nabyc jest w moim miescie, druga opcja to tylko wysylka.
ale na nie przy pierwszej opcji jest to, ze raz juz u nich kupowalem tasme (gorszego jakosciowo chinola) i przez 3 miechy gwarancji bylem u nich 3 razy - wiadomix tasme dostawalem nowa, ale wtedy sobie plulem w brode, ze spoko, tylko 14pln i jeszcze w tym samym miescie, ale srednio co miesiac musze dygac po nowa :x

jak myslicie jak to rozegrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się