Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Od prawie dwóch lat użytkuję LG Swift L5, ogólnie byłem i jestem zadowolony, jedynym minusem jest mała ilość ramu i niektóre gry były po prostu niegrywalne lub cięły się. A, że kupiłem go w okazyjnej cenie, nie narzekałem. ;)

Ostatnio jednak zachciało mi się czegoś nowego... Miałbym te 2k (+/-200) zbędnej mamony i jestem w kropce, po obejrzeniu recenzji flagowców. :P
Teoretycznie LG G3 najbardziej kusi, ale ma swoje wady. Ogólnie każdy ma mniejsze czy większe wady, ale G3 bym chciał. ;)
Używał ktoś może te smarty i mógłby w kilku zdaniach opisać swoje wrażenia?
LG G3
LG G2
HTC One M8
SONY Xperia Z2
I ewentualnie Galaxy s4/s5.

Jeśli ktoś może polecić coś spoza listy, to chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 22:18, Dared00 napisał:

Co do G3, polecam wyniki dwumiesięcznego testowania: http://www.androidpolice.com/2014/08/14/lg-g3-review-addendum-2-months-later/


G3 byłby idealny, gdyby nie prądożerne QHD. To, co miało wyróżniać smarta, praktycznie jest jego największą wadą. ;P

Dnia 18.08.2014 o 22:18, Dared00 napisał:

Tradycyjnie - sprawdź też Nexusa 5.


Nexusa 5 sprawdziłem, nie ma niestety slotu na microSD i dlatego nie trafił na moją listę. Za mało ma tej wbudowanej pamięci, jak dla mnie.

Dnia 18.08.2014 o 22:18, Dared00 napisał:

Albo lepiej - jeżeli dasz radę, poczekaj kilka miesięcy,
Google będzie wypuszczało następnego Nexusa gdzieś w połowie jesieni.


I pewnie znowu będzie jakiś szczegół, który go zdyskwalifikuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 21:48, Zauri napisał:

a moze OnePlus One ??


Gdyby był u nas dostępny normalnie i z gwarancją, to bym brał od razu. ;)

Niestety w tej chwili kupowanie tego telefonu, to kupowanie kota w worku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wszystko jeszcze raz, za i przeciw i jednak zdecyduję się na 1+1.
Kupno przez allegro powinno być raczej bardziej bezpieczniejsze niż normalne, a nawet z marżą pośrednika wyjdzie tanio. :P
Zobaczymy, na dniach zamawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich.

Obecnie jestem posiadaczem Galaxy S3 i przyszedł czas, żeby przesiąść się na coś nowszego. Moje pytanie do Was:

Co wybrać: Galaxy S5/LG G3/Xperia Z2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 15:00, Kakarotto napisał:

Przeanalizowałem wszystko jeszcze raz, za i przeciw i jednak zdecyduję się na 1+1.
Kupno przez allegro powinno być raczej bardziej bezpieczniejsze niż normalne, a nawet
z marżą pośrednika wyjdzie tanio. :P
Zobaczymy, na dniach zamawiam. :D


Pochwal się po pewnym czasie użytkowania jak się toto sprawuje, bo rzeczywiście bardzo kusi swoją zawartością w stosunku do ceny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 15:11, DracoBart31 napisał:

Powitać wszystkich.

Obecnie jestem posiadaczem Galaxy S3 i przyszedł czas, żeby przesiąść się na coś nowszego.
Moje pytanie do Was:

Co wybrać: Galaxy S5/LG G3/Xperia Z2 ?

HTC One (m8) ;) Nie bierzesz go co prawda pod uwagę, ale moim zdaniem to najciekawsza propozycja w tym roku. Między Galaxy s5 czy xperią z2 nie widzę specjalnych różnić(chyba, że lubisz ekran superamoled). Niemniej jednak to już nie te czasy, gdy ekrany samsunga dosłownie dyskfalifikowały całą konkurencję na starcie. Kupując HTC dostajesz bardzo dobrze wykonany telefon i moim zdaniem perfekcyjny design, a do tego najlepszą nakładkę systemową na rynku(touchwiz w porównaniu z sensen przegrywa na każdym polu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie M8 jakoś niespecjalnie do mnie przemawia. :? Na dobrą sprawę to raczej dylemat między S5 a G3, bo do Sony nie mam sentymentu, a wręcz przeciwnie do Samsunga. Z drugiej strony, fajnie by coś było zmienić, ale brakuje mi jednego konkretnego argumentu, który by mnie przekonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:09, DracoBart31 napisał:

Właśnie M8 jakoś niespecjalnie do mnie przemawia. :? Na dobrą sprawę to raczej dylemat
między S5 a G3, bo do Sony nie mam sentymentu, a wręcz przeciwnie do Samsunga. Z drugiej
strony, fajnie by coś było zmienić, ale brakuje mi jednego konkretnego argumentu, który
by mnie przekonał.

Otóż to. Jeżeli Twój Samsung sprawuje się dobrze to nie widzę sensu w jego wymianie na s5. Ok dostaniesz większy ekran i lepsze bebechy, ale nie oczekuj niczego rewolucyjnego. Natomiast m8 oferuje moim zdaniem sporo ficzerów, których u konkurencji próżno szukać. Poczekaj na premierę nowego nexusa jeżeli nie śpieszysz się z wymianą bo będzie to pierwszy telefon z nowym androidem, a brak nakładki systemowej to często większy plus niż minus. Jeżeli miałbym do wyboru galaxy s5 z touch wizem i czystym androidem to brałbym tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:21, DracoBart31 napisał:

Pewnie, że po Nexusa bym sięgnął, ale w tej sytuacji ogranicza mnie operator, a wątpię,
żeby T-Mobile planował sprowadzenie Nexusów. :/

Mam ten sam problem z t-mobile. Myślałem, że kupujesz telefon z allegro czy jakiegoś innego źródła. W takiej sytuacji nie liczyłbym, że szybko odświeżą swoją ofertę. Osobiście wybrałbym Z2 ze względu na aplikacje walkmen i to jak telefon radzi sobie z odtwarzaniem muzyki na lepszych słuchawkach. Wybór między Z2 a S5 to kwestia czysto estetyczna bo oba telefony są względnie podobne jeżeli chodzi o bebechy i ich możlwości.
G3 ma słabą baterię co spowodowane jest ekranem o dużej rozdzielczości. Nie miałem tego telefonu w rękach więc ciężko mi powiedzieć czy wyższa rozdziałka przekłada się na lepsze użytkowanie. Na pewno telefon wyróżnia się dosyć mocno zarwóno designem jak i wspomnianym ekranem, ale posiada też swoje wady jak zresztą większość tegorocznych flagowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:34, DracoBart31 napisał:

Mówisz... hm trzeba będzie w takim razie jeszcze się doczytać odnośnie tej nieszczęsnej
pracy na baterii.

Na temat G3 sporo mówiło się kilka postów wyżej więc daleko nie trzeba szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 16:56, sirufok napisał:

Pochwal się po pewnym czasie użytkowania jak się toto sprawuje, bo rzeczywiście bardzo
kusi swoją zawartością w stosunku do ceny ;-)


Oczywiście, że się pochwalę. Raczej będzie czym. ;)

Już zamówione. :D
Średnio dwa tygodnie się czeka, poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić telefon przy przedłużeniu umowy z Plusem i byłbym wdzięczny za pomoc przy wyborze nowego modelu. Oferta Plusa jest nieco ograniczona, więc mam 5 możliwości:
- Huawei Ascend P6,
- Samsung Galaxy S4 mini,
- HTC Desire 610 LTE,
- LG G2 mini LTE
- wybór najdroższego z wyżej wymienionych (Huawei), sprzedanie go na Allegro i zakup innego modelu w cenie do 900zł.
Nie jestem specjalnie wymagającym użytkownikiem, ale chciałbym, aby telefon wytrzymał mi przez jakieś 2/3 lata. Zależy mi na szybkości i porządnym wyświetlaczu, oczywiście plusem będzie dobry aparat i porządna bateria. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeeednak dałeś się namówić :D sam z kolei dziś zakupiłem alcatela one touch idol, bardzo budżetowo, no ale do 300pln chyba lepszego androida bym nie znalazł ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mając telefon z androidem każdą aplikacje trzeba wyłączać poprzez przytrzymanie środkowego przycisku? Czy to jakoś wpływa na telefon czy baterię? Chodzi mi o takie podstawowe aplikacje jak kalendarz, kalkulator czy przeglądarka internetowa. Wiem że dziwne pytanie ale denerwuję mnie jak za każdym sprawdzeniem ustawień czy kalendarza muszę powtarzać tę czynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się