Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Od kilkunastu minut jestem szczęśliwym posiadaczem OnePlus One.

Sam sposób spakowania telefonu był ciekawy, niedługo zabiorę się za testy i napiszę coś więcej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mądry wybór, bo ostatnio flagowce kosztują krocie, a tak naprawdę można już znaleźć porządny smartfon mniej znanej marki za rozsądną kasę. Wygląda dość solidnie, choć z wyglądu mi nie za bardzo wchodzi, ale cóż... o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 17:18, Prince_Miki napisał:

W sumie to mądry wybór, bo ostatnio flagowce kosztują krocie, a tak naprawdę można już
znaleźć porządny smartfon mniej znanej marki za rozsądną kasę.


Za markę trzeba płać. Tak było zawsze i tak będzie zawsze. :P

Dnia 09.09.2014 o 17:18, Prince_Miki napisał:

Wygląda dość solidnie,
choć z wyglądu mi nie za bardzo wchodzi, ale cóż... o gustach się nie dyskutuje.


Szczerze mówiąc, to nie zwracałem uwagi na wygląd, ale na wykonanie. I fakt jest solidny i w sumie na żywo wygląda lepiej niż na obrazkach czy filmach.
I daje się okiełznać jedną ręką, mimo, że palców za długich nie mam. ;D

A i za chwilę zabieram się za przycinanie karty sim. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 17:26, Kakarotto napisał:

Szczerze mówiąc, to nie zwracałem uwagi na wygląd, ale na wykonanie. I fakt jest solidny
i w sumie na żywo wygląda lepiej niż na obrazkach czy filmach.

Ja w sumie kupując swojego Nexusa 5 również zwracałem uwagę bardziej na bebechy, niż na wygląd.

Dnia 09.09.2014 o 17:26, Kakarotto napisał:

I daje się okiełznać jedną ręką, mimo, że palców za długich nie mam. ;D

Mój Nexus niestety nie za dobrze się trzyma, ponieważ ma on po bokach ostre końcówki i może to wygląda efektownie, ale jest mało praktyczne.

Dnia 09.09.2014 o 17:26, Kakarotto napisał:

A i za chwilę zabieram się za przycinanie karty sim. :P

Uważaj, bo swoją też przycinałem i okazało się, że jest uszkodzona pomimo tego, że samego chipu (czy jak tam to się nazywa) nawet nie dotknąłem nożem. ;) W rezultacie tego musiałem iść do salonu Plusa i wymienić na nową, bo tamta już się nadawała do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 17:36, Prince_Miki napisał:

Ja w sumie kupując swojego Nexusa 5 również zwracałem uwagę bardziej na bebechy, niż
na wygląd.


W 1+1 praktycznie w większości płaci się za bebechy, stąd jego niska cena, chodź w środku ma lepsze kiszki niż niejeden flagowiec. ;P

Dnia 09.09.2014 o 17:36, Prince_Miki napisał:

Mój Nexus niestety nie za dobrze się trzyma, ponieważ ma on po bokach ostre końcówki
i może to wygląda efektownie, ale jest mało praktyczne.


Być może, Nexusa oglądałem pobieżnie i bardziej patrzyłem na wnętrze, niż design.
Nie ma telefonów doskonałych niestety, jakaś partia 1+1 ma wadę w postaci żółknącego ekranu. To nie jest nic wielkiego, ale wolę, by u mnie tego nie było. :P

Dnia 09.09.2014 o 17:36, Prince_Miki napisał:

Uważaj, bo swoją też przycinałem i okazało się, że jest uszkodzona pomimo tego, że samego
chipu (czy jak tam to się nazywa) nawet nie dotknąłem nożem. ;) W rezultacie tego musiałem
iść do salonu Plusa i wymienić na nową, bo tamta już się nadawała do śmieci.


Wiem, że to trudne zadanie, choć może się wydawać łatwe. Poszedłbym do specjalisty, ale nie dość, że w inny mieście to i tak już nieczynne. :P
A i dopiero w piątek bym mógł jechać, więc pobawię się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 17:45, Kakarotto napisał:

W 1+1 praktycznie w większości płaci się za bebechy, stąd jego niska cena, chodź w środku
ma lepsze kiszki niż niejeden flagowiec. ;P

Czysty Android bez nakładek jest najlżejszy i najszybszy (no, może z wyjątkiem nakładki Sense od HTC), a swoją drogą najnowszy flagowiec Samsunga i Sony jakoś mi nie przypadły do gustu. To pewnie dlatego, bo producenci nie postarali się o zmianę designu w stosunku do starszych braci. No, ale do rzeczy: często dobre kilka stów idzie za samo logo, a nie za wyposażenie.

Dnia 09.09.2014 o 17:45, Kakarotto napisał:

(...) jakaś partia 1+1 ma wadę w postaci żółknącego
ekranu. To nie jest nic wielkiego, ale wolę, by u mnie tego nie było. :P

W takim razie jak coś takiego zauważysz, to zwróć telefon, bo przecież nie jest to Twoja wina, lecz niedbalstwo producenta.

Dnia 09.09.2014 o 17:45, Kakarotto napisał:

Wiem, że to trudne zadanie, choć może się wydawać łatwe. Poszedłbym do specjalisty, ale
nie dość, że w inny mieście to i tak już nieczynne. :P
A i dopiero w piątek bym mógł jechać, więc pobawię się sam.

Może i Tobie to się uda, także tu mogę tylko życzyć powodzenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się Xperii Z1. W końcu. Znienawidziłem ten telefon jak nic wcześniej. Nawet się dziwie jak bardzo go znienawidziłem, bo ja się nie złoszczę na rzeczy. Mam do nich tak obojętny stosunek jak Putin do sankcji. Ale kurde jak ja tego telefonu nienawidziłem. O Bożeno. Chociaż może nie sam telefon znienawidziłem, a raczej Androida. I nazwijcie mnie teraz idiotą, ale mój następny telefon znowu będzie z Androidem. Chciałem iPhone''a, bo w przeciwieństwie do Androida, iOS działa (do tego ma idealną wielkość ekranu), ale szkoda mi takich pieniędzy. Chciałem coś z Windowsem, ale znowu zbyt bardzo przywiązany jestem do wszystkiego co robi google, żeby bawić się w jakieś rzeczy MSu. No i w ten sposób wracam do Androida. Bo jestem masochistą i lubie jak "Aparat przestał działać" przy co drugim zdjęciu.
Kupie sobie teraz Nexusa 5. Zobaczę jak działa czysty Android, bez 4 aplikacji do tej samej rzeczy, bo sobie producent wymyślił swoje. Już przeboleje to, że nie jest zbyt ładny (a to nie jest u mnie normalne, bo mam tak nawalone na ryju, że nawet zszywacz muszę mieć piękny, bo inaczej będę wolał wiązać kartki drutem niż zszywał brzydkim zszywaczem), i to, że nie ma fizycznych przycisków, i to, że nadal jest ciut większy niż chcę. Przeboleje to wszystko dlatego, że wierzę w google, w to, ze ten telefon będzie działał tak jak chcę. Bo ja nie potrzebuję niby mega bebechów, bo jak w coś gram to w szachy, albo sapera, ale słabe telefony ledwo dźwigają system, a poza tym czasem się przydaje mocniejszy sprzęt. Bo ja nie potrzebuję większości rzeczy jakie ten telefon posiada, ale wezmę je. Dlatego, bo mam nadzieję.

Wiem, że za te same pieniądze mógłbym sobie kupić Xiaomi MI4, nad którym długo myślałem, bo kocham MIUI i uważam, że nikt nie zrobi lepszej nakładki, ale nie chce mi się meczyć ze sprowadzaniem z Chin.

Swoją drogą czy to nie ciekawe, że najwięksi fanboje Androida, którzy mówią jaki to ten system jest genialny przez większość czasu siedzą na ROMach, w których nie działa nawet Aparat i zmieniają ciągle wersje i wszsytko co się da, aż znajdą taki który, cytuję "Świetny jest, nie crashuje i działa aparat". Czy to jest apogeum możliwości Androida? To, że nie crashuje? A potem piszą posty o treści:
"iOS to kupa, bo działa i nie da się zmieniać.
Wysłane z Sony Z1 przez Tapatalka 2"
Ta apka automatycznie dodaje tę informację i nie da się jej usunąć, czy androidowcy są aż tak zapatrzeni w swoje telefony, że muszą się pochwalić, że wysłali posta z jakiejś apki na swym mega urządzeniu na którym o dziwo działa aparat?

A no i rozpisałem się na jakiś dziwne tematy, a głównie chodziło mi o to, żeby zapytać się czy na czystym Androidzie wszystko działa łądnie i pięknie, czy się crashuje co chwilę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Nexusa 5 i powiem tak: faktycznie czysty Android nie zaśmieca telefonu, tak jak nakładki (w tym Sony), a przy włączeniu mam aż 1,6 GB wolnego RAM''u. Co do crashowania, to tu niestety od czasu do czasu całkowicie się zawiesi YouTube, przestanie działać aparat itp. Jednak wydaje mi się, że dzieje się u mnie tak dlatego, bo mam włączony tryb ART, a nie Dalvik. Co prawda ART chodzi zauważalnie szybciej od Dalvika, jednak jest to nowe rozwiązanie i niektóre aplikacje mogą nie działać poprawnie, aczkolwiek nie jest ich wiele. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej o Nexusa, pytaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 18:29, Markush napisał:

Kupie sobie teraz Nexusa 5.

Poczekaj kilka dni/tygodni, Google ma pokazać Nexusa 6 (bądź X, bo taka nazwa też krąży) z Androidem 5.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekać zawsze można, ale plotki to tylko plotki - nie zawsze to musi być prawda. Dla przykładu taki Nexus 10 drugiej generacji: kiedyś wyciekło, że niedługo ma być nowsza odsłona tego tabletu, a teraz po nim ni widu, ni słychu.

EDIT: Oczywiście nie mówię o Androidzie 5.0, który jest w 100 procentach potwierdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 19:52, Dared00 napisał:

Poczekaj kilka dni/tygodni, Google ma pokazać Nexusa 6 (bądź X, bo taka nazwa też krąży)
z Androidem 5.0.

Bardzo Ci dziękuję za tego posta, już miałem kupować Nexusa 5 bo umowa się kończy, ale w takim razie się wstrzymam. Nie wiem w jaki sposób przegapiłem tego news''a, bo śledzę na bieżąco wiadomości na portalach odnośnie Androida, nie wiem w jaki sposób to przegapiłem, nawet jeżeli to tylko plotki :] A ostatnio właśnie się zastanawiałem kiedy wyciekną jakieś plotki odnośnie Nexusa 6 i czy to już ten czas. Kupiłbym Ci piwo, gdybym miał jak.

@Prince_Miki
Ale to samo było z Nexus''em 5. Plotki wyciekły a miesiąc czy dwa później już oficjalna zapowiedź :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie darmowe aplikacje do czytania komiksów (wszystkich, nie tylko jednej wytwórni jak Dark Horse, no chyba, że Dark Horse może też uruchomić kupione e-wersje komiksów Marvela i tak dalej), eBooków i plików w formacie .pdf ?? Fajnie, jakby były też szybkie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nowy tel zamówiony bo akurat wyrąbał mi się dźwięk z Xperii P. Rozmówca mnie słyszy a ja jego nie. Na głośnomówiącym wszystko ok. Muzyka też w kratkę. Chciałem choć za te dwie stówki pylnąć żeby się odkuć a teraz to za przeproszeniem dupa. Gwarancji nie ma a pewnie za naprawę sobie policzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 13:22, kaczoor napisał:

O co tu chodzi?

Może karty SIM, z których dzwonisz, mają blokadę na połączenia wychodzące z tymi numerami infolinii lub premium itp? Co zaczynają się od 800, 801, 700 i podobnie? Ja miałem tak któregoś razu, tyle że dostałem od razu od operatora SMSa, który wyjaśnił mi, dlaczego nie mogłem się połączyć. Przed chwilą z ciekawości sprawdziłem na swojej komórce i po chwili oczekiwania usłyszałem kobiecy głos "Witamy w haytch-tee-see", także problem jednak po Twojej stronie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 13:32, Siriondel napisał:

> O co tu chodzi?
Może karty SIM, z których dzwonisz, mają blokadę na połączenia wychodzące z tymi numerami
infolinii lub premium itp? Co zaczynają się od 800, 801, 700 i podobnie? Ja miałem tak
któregoś razu, tyle że dostałem od razu od operatora SMSa, który wyjaśnił mi, dlaczego
nie mogłem się połączyć. Przed chwilą z ciekawości sprawdziłem na swojej komórce i po
chwili oczekiwania usłyszałem kobiecy głos "Witamy w haytch-tee-see", także problem
jednak po Twojej stronie ;P

Ok, dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarejestrowałem numer w Heyah, i przeniosłem go do Vikings Mobile, to mój numer jest zarejestrowany w VM, czy musiałbym od nowa całą procedurę przechodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość intensywnie pobawiłem się z moim 1+1.

Nie mam porównania niestety do innych smartfonów z tego przedziału, więc napisanie, że 1+1 to najlepszy telefon jaki miałem, nie będzie miało żadnego poparcia doświadczeniem. :P

W kilku zdań streszczę moje wrażenia:

Aparat.
Istnieją smarty z lepszym, niż 13 MP aparatem głównym, choć z przednim, który ma 5 MP, nie spotkałem się w innym przypadku. Przynajmniej z tych telefonów, które przeglądałem, w poszukiwaniu tego jedynego. Co do aparatu 1+1? Strzela foty, aż miło. Zdjęcia po ciemku, z lampami błyskowymi też jakoś wychodzą i tyle. ;P

Bateria.
Baterii mija teraz 24h działa i zostało jeszcze 40%, choć kilka godzin dziś była eksploatowana, męczona energożernymi grami i takie tam. Biorąc po uwagę 5,5 calowy ekran, w maksymalnie ustawionym podświetleniu nie jest raczej źle, czyż nie?

Funkcje i CyanogenMod.
Kto ma androida, wie jakie ma opcje i inne dodatki. Tu mamy to samo, co wszędzie. CM sprawuję się dobrze, choć mało jeszcze jego funkcji poznałem, więc nie oceniam.

Wydajność.
Nie jestem fanem benchmarków i co za tym idzie, fanem wierzącym w ich wyniki, ale mój konkretny 1+1 uzyskał 46647 punktów w AnTuTu. Wynik pewnie dobry, telefon hula jak wichura w jesienny wieczór. Cóż, jak pisałem wcześniej nie mam porównania i pewnie inne fony też hulają.

Minusy.
Myśleliście, że ich nie będzie? Na tą chwilę zauważyłem jeden. Na ekranie zostają ślady po jeżdżeniu palcami, łatwo powstają i łatwo się ścierają. I tyle. :P

Podsumowanie.
OnePlus One to więcej niż jeden plus. Dobry smartfon, nie ustępujący konkurencji niczym, prócz ceną. :D
Kto nie wie, jaki telefon kupić, a nie śpieszy mu się i lubi mały dreszczyk emocji, może się postarać o 1+1. Polecam, przynajmniej na tą chwilę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 17:13, Ecko09 napisał:

Jaki darmowy antywirus na smartfona warto se wgrać?

Ja mam Avasta i się świetnie sprawdza. Ponadto ma bardzo dużo trybów skanowań i personalizacji samego programu, tak więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się