Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

W temacie chińskich telefonów... czy jest jakiś model, który ma fizyczny przycisk aparatu?
Poza tym, które modele polecacie w szczególności? (do 1000 zł) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 17:41, kaczoor napisał:

W temacie chińskich telefonów... czy jest jakiś model, który ma fizyczny przycisk aparatu?
Poza tym, które modele polecacie w szczególności? (do 1000 zł) ;)



Mocno polecany jest Neo N003.
Kolega kupił go sobie rok temu i nic się nie dzieje, bardzo dobre wykonanie i funkcje.
Cena? 190$ także z Twoim budżetem to można jeszcze coś lepszego wybrać ale co to już konkretnie dowiesz się na polskim forum o telefonach z chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 18:12, Citkowsky napisał:

Mocno polecany jest Neo N003.
Kolega kupił go sobie rok temu i nic się nie dzieje, bardzo dobre wykonanie i funkcje.
Cena? 190$ także z Twoim budżetem to można jeszcze coś lepszego wybrać ale co to już
konkretnie dowiesz się na polskim forum o telefonach z chin.


Dzięki. a Jakie to forum? Jakaś nazwa/link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 17:41, kaczoor napisał:

W temacie chińskich telefonów... czy jest jakiś model, który ma fizyczny przycisk aparatu?


Chodzi o taki "dedykowany" przycisk, naciskasz i strzela słit focię czy o jakikolwiek przycisk, którym się robi zdjęcia? Dedykowanych raczej nie uświadczysz, ale np. w moim 1+1 przyciskiem zasilania można robić zdjęcia. ;)
W innych "Made in China" smartach nie wiem, trza by poszukać i poczytać, ale pewnie będzie jak w OPO.

A tak przy okazji, stereotyp "mejd in czajna" w moich oczach przestał mieć znaczenie, jeśli chodzi o telefony. :P

Dnia 23.09.2014 o 17:41, kaczoor napisał:

Poza tym, które modele polecacie w szczególności? (do 1000 zł) ;)


Do 1k nie szukałem dla siebie, więc sie nie wypowiem, a polecić mogę 1+1, ale on jest droższy.
Kilka zdań napisałem o nim, parę postów wyżej. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 18:20, Kakarotto napisał:

Chodzi o taki "dedykowany" przycisk, naciskasz i strzela słit focię czy o jakikolwiek
przycisk, którym się robi zdjęcia?

Chodzi o jakikolwiek fizyczny przycisk(głośności/zasilania na którym mogę położyć palucha i zrobić zdjęcie w każdej niewygodnej pozycji, nie widząc ekranu ;)
>Dedykowanych raczej nie uświadczysz, ale np. w moim

Dnia 23.09.2014 o 18:20, Kakarotto napisał:

1+1 przyciskiem zasilania można robić zdjęcia. ;)

To po prostu funkcja aparatu jak rozumiem? Czy jakiś specjalny program?

Dnia 23.09.2014 o 18:20, Kakarotto napisał:

W innych "Made in China" smartach nie wiem, trza by poszukać i poczytać, ale pewnie będzie
jak w OPO.

A tak przy okazji, stereotyp "mejd in czajna" w moich oczach przestał mieć znaczenie,
jeśli chodzi o telefony. :P

Dlatego tym razem decyduję się nie chińskiego smartphona ;)

Dnia 23.09.2014 o 18:20, Kakarotto napisał:

> Poza tym, które modele polecacie w szczególności? (do 1000 zł) ;)

Do 1k nie szukałem dla siebie, więc sie nie wypowiem, a polecić mogę 1+1, ale on jest
droższy.

Gdzie i za ile kupiłeś jeżeli można wiedzieć?

Dnia 23.09.2014 o 18:20, Kakarotto napisał:

Kilka zdań napisałem o nim, parę postów wyżej. ;D

Wiem, czytam właśnie ;)

Citkowsky dzięki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 18:27, kaczoor napisał:

Chodzi o jakikolwiek fizyczny przycisk(głośności/zasilania na którym mogę położyć palucha
i zrobić zdjęcie w każdej niewygodnej pozycji, nie widząc ekranu ;)
To po prostu funkcja aparatu jak rozumiem? Czy jakiś specjalny program?


Owszem, można przyciskiem zasilania strzelać foty.
Bez żadnego ustawiania w opcjach czy pobierania dodatkowych aplikacji, robi zdjęcia tym przyciskiem.

Dnia 23.09.2014 o 18:27, kaczoor napisał:

Dlatego tym razem decyduję się nie chińskiego smartphona ;)


OPO doskonały nie jest, ale podoba mi się i IMO porównując do smartów znajomych, bije je na głowę. :P
I oczywiście bawią mnie, te uśmieszki i spojrzenia politowania, gdy wychodzi na jaw, że to chiński telefon, z Chin. :P

Dnia 23.09.2014 o 18:27, kaczoor napisał:

Gdzie i za ile kupiłeś jeżeli można wiedzieć?


Na allegro. Dokładnie za 1489 zł z kosztem przesyłki. Drożej niż bezpośrednio, ale nie miałem problemów z otrzymaniem zaproszenia przynajmniej. :P

Dnia 23.09.2014 o 18:27, kaczoor napisał:

Wiem, czytam właśnie ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 17:22, Prince_Miki napisał:

> Jaki darmowy antywirus na smartfona warto se wgrać?
Ja mam Avasta i się świetnie sprawdza. Ponadto ma bardzo dużo trybów skanowań i personalizacji
samego programu, tak więc polecam.


I z tego Google play czy jak to się nazywa ten sklep z aplikacjami ściągnąć czy w Google jest Androidowa wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 19:00, Ecko09 napisał:

I z tego Google play czy jak to się nazywa ten sklep z aplikacjami ściągnąć czy w Google
jest Androidowa wersja?


W Google Play masz wyszukiwarkę i o dziwo działa ona jak Google ;)
Klepnij Avast i się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nie do końca. Czytałem, że niektóre aplikacje ze Sklepu Play mają złamane algorytmy (oczywiście jest ich mało) i mogą być niebezpieczne dla oprogramowania telefonu. Zauważ, że w App Store już nie ma antywirów, a dlaczego? A dlatego, że iOS to zamknięty system, słabo podatny na zmiany, a co za tym idzie - na wirusy. Android jest systemem open-source, więc nie raz aplikacje na niego stały się łatwym celem hakerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia moja znajoma ma problem z dodzwonieniem się na mój telefon. SMS również nie dochodzą.
Mam iPhona 4s, ona tak samo. Zasięgu nie trace, internet jest non stop, nic z nim nie robie i nie robiłem.
Dzwoni do mnie i wysyła wiadomości, a ja ich nie dostaje i nie mam informacji o nieodebranych połączeniach. Inni nie mają tego problemu by się połączyć, sprawdzałem. Ostatnio zresetowałem telefon to pomogło zaraz po, ale pózniej znowu to samo. Następnie nic nie robiąc po czasie nie działania wieczorem załapał, a rano już nie.

Co z tym zrobić ? Zadzwonić do operatora? (mamy w orange)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 19:35, In_The_End napisał:

Co z tym zrobić ? Zadzwonić do operatora? (mamy w orange)

Operator Tobie nic nie pomoże, bo to z pewnością nie jest jego wina. Coś ewidentnie jest sknocone w samym urządzeniu, tak więc najlepsze, co możesz zrobić, to oddać sprzęt do serwisu. Czy telefon niedawno Ci upadł i czy jest jeszcze na gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na jakies glupie blokowanie rozmowcy (bo jako, ze nic nie napisales to podejrzewam, ze TY mozesz bez problemu sie z nia skontaktowac). Skasuj jej kontakt z telefonu i popros, zeby do Ciebie cos wyslala/zadzwonila albo poszukaj w opcjach samego kontaktu czy jej nie blokujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 20:38, In_The_End napisał:

Sprawdzałem to i to zrobiłem i bez zmian :/

W takim razie nie pozostaje nic, tylko serwis. Skoro telefon ma 2 miesiące, to z pewnością jest jeszcze na gwarancji. Poza tym, czy kupowałeś telefon w sklepie, czy na Allegro bez oryginalnego pudełka, bo takie telefony mogły zostać uszkodzone np. podczas transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 19:52, Prince_Miki napisał:

Coś ewidentnie jest sknocone w samym urządzeniu

A co urzedzenie obchodzi od kogo dostaje smsa? On nie ma wolnej woli. Albo cos dziala albo cos nie dziala. To tak jakby moj samochod doszedl do wniosku, ze w dni parzyste nie odpala, a jadac ulica ''x'' nie moge jechac szybciej niz 20kmh (fakt, jak padalo to potrafil nie odpalic, ale to akurat problem z przemakajacymi przewodami byl ;D).

Dnia 23.09.2014 o 19:52, Prince_Miki napisał:

In_The_End

Ja bym najpierw wystartowal do operatora podajac godzine i dzien w ktorym nie udalo sie otrzymac smsa/polaczenia - najlepiej miec kilka takich przykladow. Podejrzewam tez, ze lepiej by bylo uderzyc od strony osoby wysylajacej - choc w sumie to ta sama siec, wiec dane beda mieli z dwoch stron (wysylajacego i otrzymujacego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyszedł razem z umową, nówka.
Dziś rano nie mogła się do mnie dodzwnić, ale po połodniu sms''y dochodziły i wieczorem też.
Jak to się jezcze powtórzy to tak zorbię i pójdę do nich.
Zaktualizowałem dziś do ios8 i choć ona jeszcze tego nie zrobiła to może coś zmieni :s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok jednego fajnego smartfona mam więc szukam drugiego do roboty. Budżet 600 zł, wymagania przyzwoity aparat, niezły design i w miarę jakość dźwięku. Myślałem może o jakiejś Lumii 635 dla odmiany ale sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się