Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Co prawda nie posiadam jej, ale się nią wielokrotnie bawiłem w sklepie i muszę przyznać, że Xperia Z już faktycznie jest poczciwa, bo procek mimo iż szybki, to czasem potrafi powodować minimalne zwolnienia nakładki, których osobiście nienawidzę. A tak z ciekawości - za ile udało Ci się upolować Z3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 20:37, Prince_Miki napisał:

Co prawda nie posiadam jej, ale się nią wielokrotnie bawiłem w sklepie i muszę przyznać,
że Xperia Z już faktycznie jest poczciwa, bo procek mimo iż szybki, to czasem potrafi
powodować minimalne zwolnienia nakładki, których osobiście nienawidzę.

Tak już było po updacie do 4.4.2. Co, swoją drogą też robi wrażenie, bo telefon miał sporo aktualizacji (co nie pasuje do Sony). Startował na 4.1.2, kończy na 4.4.4

Dnia 12.10.2014 o 20:37, Prince_Miki napisał:

A tak z ciekawości - za ile udało Ci się upolować Z3?

Brałem go z Playa, więc się nie liczy. Stara Zetka przestała działać poprawnie i nie chciało mi się jej otwierać, by się dostać do portu jack. A i sama sporo u mnie przeszła - rysy na tyle i przodzie (jedna dość głęboka, chyba doszła do samego ekranu przez fabryczną folię), zrypane zaślepki na jack i microUSB.
O ten telefon będę dbał, obiecuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 21:06, Henrar napisał:

O ten telefon będę dbał, obiecuję :P

Po tym, jak uzbierałem i kupiłem mojego Nexusa 5, to obiecałem sobie dokładnie to samo. :) Wcześniej miałem budżetowego Samsunga Galaxy Young z Plusa i się strasznie wieszał, a później się rozlał ekran, tak więc postanowilem go uśmiercić poprzez... rzucanie nim o chodnik, a później symbolicznie na kilka godzin zakopałem go w ziemi. :D A tak swoją drogą - czy nie narzekasz w Play na dziury zasięgowe? Bo podobno takowe są, a poważnie się zastanawiam nad przejściem właśnie do tej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 21:28, Prince_Miki napisał:

Bo podobno takowe są, a poważnie się zastanawiam nad przejściem właśnie do tej sieci.

Mi osobiście dziura zasięgowa się nie zdarzyła (czasami tylko LTE przestaje chwytać i leci po 3G*) - ale miałem sytuację, gdy chciałem się do dzwonić do trójki znajomych mając numer w T-Mobile i nie dało się do nich dodzwonić, bo oni nie mieli zasięgu.

*tak, wiem, że LTE w Play to czysty marketing i nie osiaga toto nawet połowy prędkości właściwego LTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w żadnej sieci nie osiągniesz nawet połowy obiecywanych prędkości.
A testy z tego linku to jakiś pic na wodę. Nie wiem gdzie oni to mierzyli. Ja w dużym mieście, w sieci lidera :) mam ok 30. Raz miałem ok 46, ale zazwyczaj oscyluje przy 30. W różnych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie przybywam z pytaniem, tym razem mniej hardware''owym.

Zmieniłem telefon (na Nexusa 5) więc przy tej przesiadce wypadałoby też przejść na innego operatora (uciekam z Orange na kartę; nie napiszę dokąd coby mnie nikt o reklamę nie oskarżył ;)). I to raczej szybko bo nie mam odpowiedniej do Nexa karty mikrosim. Problemem jest jednak to, że mam na koncie parę ładnych złotych - czy istnieje jakakolwiek możliwość odzyskania chociaż części z tego lub przelania ich gdziekolwiek dalej?

Bo jak tak teraz patrzę to pozostaje mi głównie kupienie za to jakichś punktów do nielicznych gier z mikropłatnościami w które kiedykolwiek grałem albo załadowanie się eurogąbkami i ruszenie na baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupu telefonu, rozważam dwa (dokładniej 2,5) modele. Lumia 730/735 (nie wiem jeszcze, czy bardziej przyda mi się dual SIM czy LTE) oraz Lumia 830. Telefony mają w zasadzie identyczną specyfikację, a różnica w cenie między 730, a 830 to w tej chwili 600zł. W związku z tym, że słuchawki nie są jeszcze w sprzedaży zamierzam oczywiście poczekać na opinie i recenzje. Teraz jednak się zastanawiam, czy warto dopłacać, aż tyle za lepszy aparat (ale czy lepszy aż o 600zł?) oraz ciut większy ekran (o 0,3"), który w droższym jest IPS, a w tańszym OLED. Jaka jest różnica? I czy jest odczuwalna? W tańszym trochę by mi brakowało przycisku migawki aparatu, ale znowu nie aż tak bardzo, żeby tyle dopłacić. Co sądzicie? Na pewno poczekam aż telefony pojawią się na "wolnym rynku", bo może wtedy cena się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robisz co chwila zdjęć, to Lumia 730 powinna Ci wystarczyć, bo procesor jest ten sam, co w 830. Ponadto większy ekran Lumii 830 przekłada się na większe koszta i jako, że zastosowana jest ta sama rozdzielczość, co w 730 - na nieco mniejsze zagęszczenie pikseli na ekranie. Swoją drogą, to cena 830 jest moim zdaniem zwykłem ździerstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem ze swoją xperią m2. Mianowicie, w pierwszych dniach użytkowania nagrywanie dźwięku podczas nagrywania filmu przednią kamerą równało się z bardzo głośnym dźwiękiem. Nieważne czy korzystałem z nagrywania systemowego, tak to nazwę, czy też z aplikacji typu instagram. Jednak niedawno zauważyłem że głośność nagrywania diametralnie spadła. Ktoś miał coś podobnego? Dodam że stało się tak po aktualizacji systemu, a także że opcja xLoud jest włączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Nexusa 5 i moja wersja jądra to 3.4.0-gd59db4e, a egzemplarz w sklepie miał wersję 3.4.0-gadb2201 i chodził znacznie płynnej, niż mój. Czy ktoś wie jak to zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 20:27, Prince_Miki napisał:

Jestem posiadaczem Nexusa 5 i moja wersja jądra to 3.4.0-gd59db4e, a egzemplarz w sklepie
miał wersję 3.4.0-gadb2201 i chodził znacznie płynnej, niż mój. Czy ktoś wie jak to zainstalować?


Zainstaluj Cyanogenmoda i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2014 o 12:03, Prince_Miki napisał:

Ale czy rootowanie jest bezpieczne


Nie rootowanie, zainstaluj sobie TWRP i z jego poziomu Cyanogenmoda, który od razu jest zrootowany (chyba, jak nie to możesz sobie w 5 sekund zrootować). Zarówno TWRP i CM muszą być w wersji przeznaczonej do twojego telefonu. I zrób sobie backupa swojego starego systemu w TWRP.

Dnia 19.10.2014 o 12:03, Prince_Miki napisał:

i czy warto jest je zrobić samemu?


Tak. Dla każdego trochę bardziej popularnego telefonu jest milion poradników krok po kroku w internecie.

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/port-cyanogenmod-11s-t2829151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2014 o 18:01, Prince_Miki napisał:

Wielki dzięki, tylko jest jeszcze jedno. Skąd mam pobrać akurat tę wersję jądra (3.4.0-gadb2201),
bo trochę poszukałem i nic sensownego nie znalazłem.


Ja powiem tak sam jestem posiadaczem Nexus 5 i wszystkie rzeczy robią przy użyciu programu NEXUS ROOT TOOLKIT http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zarzadzanie_telefonem/Nexus_Root_Toolkit.html

Świetny program! :)

Btw. jeśli się boisz to możesz do mnie zagadać na GG 2236860 lub np na facebooku https://www.facebook.com/BielskiTomasz

Zawsze ci chętnie pomogę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały dylemacik:
Xperia Z3 Copmact czy jakiś iPhone?

Z jednej strony bardzo lubię telefony Sony ze względu na design, jakość ekranu czy zdjęć. Z drugiej szlag mnie trafia przez Androida, który w każdej kolejnej aktualizacji coś psuje albo coraz bardziej muli. Ostatnio nawet nie mogę jednocześnie słuchać muzyki i przeglądać poczty. Jak to wygląda u konkurencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się