Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2014 o 18:43, noobie napisał:

Co oznacza wyłączony ekran w tybie STAMINA w Sony xperia m2? Po prostu o zablokowanie
telefonu czy jak?


Stamina to generalnie opracowany lata temu przez Sony system zarządzania energią urządzeń elektroniki użytkowej. W pierwowzorze był stosowany w kamerach wideo tego producenta i pozwolił osiągnać niedostępne dla innych producentów czasy działania urządzeń na jednym naładowaniu. Tryb Stamina w smartfonie czy tablecie to również zarządzanie ilością energii pobieranej przez ekran. Składa się na to wszystko - funkcje dotykowe, podświetlenie, wygaszanie, etc. Generalnie to jedna z lepszych fynkcji jakie Sony pakuje do swoich produktów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 18:33, gumeczka napisał:

A jak ogolnie wrazenia z Galaxy Alpha ? Zaciekawił mnie,myślę czy nie kupić go żonie

Mi się on bardzo podoba i jest bardzo szybki. Te lagi to były minimalne, wystąpiły tylko z dwa razy i zdarzyły się przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 18:54, Prince_Miki napisał:

> A jak ogolnie wrazenia z Galaxy Alpha ? Zaciekawił mnie,myślę czy nie kupić go żonie

Mi się on bardzo podoba i jest bardzo szybki. Te lagi to były minimalne, wystąpiły tylko
z dwa razy i zdarzyły się przy bardzo intensywnym użytkowaniu.


Pracujesz w jakimś komisie czy w salonie operatora. Że masz dostęp do najnowszych zabawek :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, tak się rozpędziłem, że nie zauważyłem sedna pytania ;)

Ekran wyłączony w trybie Stamina to optymalizacja działania aplikacji tak jakby w tle, czyli działania niektórych programów nawet wówczas gdy ekran jest wyłączony. Genralnie aktywowanie trybu Stamina w tej opcji powoduje wyłączenie Wi-Fi, przesyłu danych i kilku innych funkcji na czas, gdy ekran jest wyłączony. O ile się nie mylę (nie używam Sony, a piszę to co pamiętam z testów), można też ustalić listęprogramów które mają być "usypiane" wraz z wyłączeniem ekranu.
Jeśli często wybudzasz telefon (ekran), ta funkcja nie przyniesie poprawty wydajności baterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 19:36, LastOrder napisał:

Pracujesz w jakimś komisie czy w salonie operatora. Że masz dostęp do najnowszych zabawek
:) ?


Odpowiem tak...
Aktualnie skończyłem testy dwóch tabletów Archosa, a w drodze do mnei są Lenovo Yoga 2, Xperia Z3 Tablet i iPad Mini 3 ;).
Moje wypociny można czytać tutaj:
http://www.tablety.pl/
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 19:36, LastOrder napisał:

Pracujesz w jakimś komisie czy w salonie operatora. Że masz dostęp do najnowszych zabawek
:) ?

A ja pracuję w... 3 klasie gimbazy. ;) Tylko od czasu do czasu lubię sobie zrobić wycieczkę rowerową do centrum handlowego i tam wszystko testuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z centrum handlowego i miałem okazję poznać bliżej zarówno iPhone''a 6, jak i 6 Plus. Nie będę owijać w bawełnę: te telefony to typowe "odgrzewane kotlety", które niewiele wznoszą w stosunku do poprzednika - iPhone''a 5S. Jedynie ekran jest większy oraz nieznacznie szybszy procesor i niestety tylko tyle. A cena 5S po premierze nowych modeli jest wręcz żenująca - telefon w wersji 16 GB kosztuje w salonach Apple aż 2499 PLN, a przypomnijmy, że tuż po premierze model ten w tej samej wersji kosztował dokładnie 2949 złotych. Cóż dodać, ta firma naprawdę zaczyna się wypalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się szykuje do zakupu OnePlus One? Zarówno ze specyfikacji, jak i z recenzji wynika, że to jest telefon z top-tier za jedynie 299 EUR za wersję 64GB. Dla zainteresowanych kupnem podpowiem, że około poniedziałkowej 17 przez godzinę będzie można składać preodery na wersję międzynarodową, tyle że niestety Polska nie jest obsługiwanym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem czy wiesz o kilku rzeczach dotyczących O+O...:
1. Jak dotąd dostępny jest tylko na zaproszenia. Jak poszykasz, ludzie takowe zaproszenia rozdają... ;)
2. Póki co nie można go zamówić do Ploski. Trzeba kombinować z pośrednictwem firmy przesyłkowej z Nieniec.
3. Punkt 2. ma się zmienić, O+O ma być w sprzedaży oficjanie na rynku europejskim, więc pewnie też będzie dostępny w Polsce (w ciągu najbliższych miesięcy).
3. O+O to chyba jedyny telefon, którego producent ma punkty serwisowe w Europie. Oprócz niego ma tak tylko Xiaomi, ale tylko dla telefonów zakupionych za pośrednictwem ibuygou.com, z którym firma jakieś dwa tygodnie temu zwarła porozumienie na tę okoliczność.
4. Faktcznie, ten smartfon to "flagships killer" (zabójca flagowców). Specyfikacja, jakość wykonania, wydajność powodują, że najlepsze smartfony na rynku zjada z chlepkiem i z musztardą. Bez połykania ;) W dodatku jest dostępny za stosonkowo nieduże pieniądze.
5. Niestety, O+O nie jest wolny od wad. Jeśli poczytasz trochę, to się dowiesz, że nagminnie te telefony cierpią na przypadłość polegającą na żółknięciu wyświetlaczy. Niestety producent nie bardzo chce sie przyznać oficjalnie do tego, że to wada fabryczna... Jak dla mnie to go dyskwalifikuje w chwili wyboru. Xiaomi Mi3 czy 4 są porównywalne, kosztują podobnie, a nie mają tego typu błędów.
6. Nie, nie jestem przedstawicielem Xiaomi. ;) Mam Redmi note i na tę chwilę wiem, że jeśli kupię kolejny telefon, to będziie to też Xiaomi. To powinno wystarczyć za rekomendację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem używanego s5. Myślę że wydam koło 1000-1200. I w tym momencie chciałem się dowiedzieć czy za podobną cenę otrzymam jakiś lepszy sprzęt ? Również może być używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu trochę dołożył i kupił nieco droższego HTC One M8. Niby parametry te same, ale HTC ma lepiej zoptymalizowaną nakładkę i moim zdaniem o wiele bardziej urzekający wygląd. Ale o gustach się nie dyskutuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 14:56, Prince_Miki napisał:

Właśnie wróciłem z centrum handlowego i miałem okazję poznać bliżej zarówno iPhone''a
6, jak i 6 Plus. Nie będę owijać w bawełnę: te telefony to typowe "odgrzewane kotlety",
które niewiele wznoszą w stosunku do poprzednika - iPhone''a 5S. Jedynie ekran jest większy
oraz nieznacznie szybszy procesor i niestety tylko tyle. A cena 5S po premierze nowych
modeli jest wręcz żenująca - telefon w wersji 16 GB kosztuje w salonach Apple aż 2499
PLN, a przypomnijmy, że tuż po premierze model ten w tej samej wersji kosztował dokładnie
2949 złotych. Cóż dodać, ta firma naprawdę zaczyna się wypalać.


Miałeś okazję testować te telefony nieco dłużej niż 10 minut w centrum handlowym? Użytkowałeś jakiegoś iPhone''a w domu przez kilka miechów? Nie jestem fanbojem Apple, prawdę mówiąc też uważam, że we wszystkich iUrządzeniach najwięcej płaci się za markę, ale stawianie tezy, że iP6 to "odgrzewany kotlet" po trzymaniu go 15 min w ręce to takie trochę... nieprofesjonalne. I może wprowadzić kogoś w błąd.
sebastiano444 radzę spojrzeć na coś w Windows Phone. Mam WP 8.1 w swojej Lumii, mogę odpowiedzieć na parę pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 13:00, mrosi napisał:

Nie wiem czy wiesz o kilku rzeczach dotyczących O+O...:
1. Jak dotąd dostępny jest tylko na zaproszenia. Jak poszykasz, ludzie takowe zaproszenia
rozdają... ;)


Co do reszty, ok. Ale tu muszę się wtrącić :). Jutro akuratnie będzie godzinna otwarta sprzedaż dla każdego chętnego, tyle że najbliżej do Niemiec, tak jak mówiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednakże intensywnie się nim bawiłem, czyli: przełączałem szybko aplikacje, testowałem aparat itd. i okazało się, że telefon sprawuje się tak samo, jak jego poprzednik, dlatego takie jest moje zdanie. Tylko cena jest odświeżona.

BTW: WP może i jest stabilny, ale za to bardzo ograniczony i jest na niego bardzo mało aplikacji (sam kiedyś miałem telefon z WP i często czułem niedobór możliwości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 14:11, Prince_Miki napisał:

Jednakże intensywnie się nim bawiłem, czyli: przełączałem szybko aplikacje, testowałem
aparat itd. i okazało się, że telefon sprawuje się tak samo, jak jego poprzednik, dlatego
takie jest moje zdanie. Tylko cena jest odświeżona.

BTW: WP może i jest stabilny, ale za to bardzo ograniczony i jest na niego bardzo mało
aplikacji (sam kiedyś miałem telefon z WP i często czułem niedobór możliwości).


Z jakim konkretnie WP? Czym jest ograniczony? Aplikacji jest naprawdę mnóstwo, a dla tych, których nie ma, można znaleźć świetne zastępstwo. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, w której faktycznie odczułbym "niedobór możliwości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczony w sensie możliwości, choć ostatnia aktualizacja sporo wprowadziła. Jeśli chodzi o appki, to wciąż nie znalazłem GTA Vice City, GTA III, Pou itd., tak więc widzisz - braki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 14:31, Prince_Miki napisał:

Ograniczony w sensie możliwości, choć ostatnia aktualizacja sporo wprowadziła. Jeśli
chodzi o appki, to wciąż nie znalazłem GTA Vice City, GTA III, Pou itd., tak więc widzisz
- braki są.


To nie appki tylko gry. Zamiast Pou jest Mou. Jest GTA SA. A braku VC i III nie odczuwa tak naprawdę nikt spośród użytkowników WP. To kwestia gustu - jeden będzie chciał zagrać w to, drugi w tamto. Gier nie brakuje, dodatkowo niektóre wspomagane są Xboxem i można nabijać sobie punkty za achievki (nie tylko w grach od MS). Wszystkie głośniejsze tytuły z Androida są na WP (2048, Threes, Timberman, SplitIt, mogę wymieniać bez końca). Oczywistym jest, że tak jak na konsolach, niektóre produkcje są exclusive''ami np. dla Androida i na innych platformach się nie ukażą.
Ograniczony w sensie możliwości? Plis, stary. Ma wszystko to, co potrzeba. Fakt, aktualizacja Cyan i 8.1 dość sporo wprowadziły, m.in. centrum powiadomień czy oddzielne huby muzyki i wideo (bardzo polecam Xbox Video, świetny hub). Do WP przylgnęła łatka systemu złego, anachronicznego, niedopracowanego. Radzę zapoznać się z nowymi Lumiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Umówmy się co do jednego. Jeśli ktoś śmie twierdzić, że po kilkunastu minutach... przełączania aplikacji w telefonie, którego trzymał będąc w centrum handlowym jest w stanie doradzać innym, to cóż... JR_N7 określił to bardzo... delikatnie. Przepraszam... Bardzo intensywnego przełączania... Phi! Nowy sposób testowania, czy co?
A potem ludzie są wkurzeni, bo na podstawie opinii takich osób kupili coś, co okazało się crapem...

BTW.
To, że kiedyś miałeś telefon z WP nie oznacza, że jesteś Alfą i Omegą. Ostatnia poprawka? Która? Ja wiem, że ma ona swoje określenie i wiem co wprowadziła. A Ty...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Mou to nie to samo, co Pou. Poza tym w WP nie można sobie "pomajstrować" w systemie (ba, nawet menedżera zadań nie ma) i generalnie jest to system rozwijający się, ale fakt - panowie z Microsoftu już w tej dziedzinie zrobili bardzo duży postęp.

@mrosi: Ta poprawka się zwie WP 8.1 i sam też dobrze wiem, co wprowadziła. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się