Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2014 o 19:30, mrosi napisał:

/.../

Wielkie dzięki za informacje. Skłaniam się obecnie ku GoClever lub Huawei.
Zastanawiam się, czy ich interfejs jest taki sam z tytułu używania androida, czy też mają różne? Jesli są różne, to czy wiesz może który jest wygodniejszy? I zakładam, że można przemieszczać ikonki w menu?

Jak tak teraz patrzę na te aukcje, to te Huawei Y330 różnią się trochę wyglądem pomiędzy dwoma aukcjami mimo tego, że niby ten sam model.
To normalne? Chodzi o te dwie aukcje:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 19:54, KuroNeko napisał:

Wielkie dzięki za informacje. Skłaniam się obecnie ku GoClever lub Huawei.
Zastanawiam się, czy ich interfejs jest taki sam z tytułu używania androida, czy też
mają różne? Jesli są różne, to czy wiesz może który jest wygodniejszy? I zakładam, że
można przemieszczać ikonki w menu?


Edit się skończył...
W ZTE ingerencja w Androida jest mniejsza. W Huawei zdecydowanie większa. W tym ostatnim nakładka jest nieco inna. W "zwykłym" Androidzie masz pulpity i menu. W nakładce Huawei nie ma menu. Są same pulpity, a na nich rozmieszczone są wszystkie ikony/skróty i do takiego układu trzeba się przyzwyczaić. Oczywiście ikony można grupować w foldery, przenosić między pulpitami, etc. Na pewno interfejs Huawei jest ciekawszy, bardziej dopracowany i ma więcej możliwości kustomizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje pytanie dotyczy nowego Samsunga Galaxy Note 4, jak wygląda szybkość i komfort pracy na tym urządzeniu?

Z tego co mi wiadomo, to smartfony Samsunga cierpią na problemy z płynnością spowodowane nakładką tego producenta, a wiec jak jest w tym przypadku?

Rozumiem że telefon jest od kilki dni na naszym rynku, no ale może ktoś już go nabył i jest w stanie podzielić się uwagami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samsungowy TouchWiz w najnowszych modelach jest nieźle zoptymalizowany, tak więc problemy z płynnością w urządzeniu z takimi bebechami absolutnie nie powinny występować. Co prawda nakładka nie jest jeszcze tak dobrze zoptymalizowana, jak ta z HTC, ale w porównaniu z tym, co było rok temu czuć ogromną poprawę.

A tak poza tym, to na Twoim miejscu poczekałbym trochę do premiery nowego Nexusa 6, bo zapowiada się naprawdę obiecująco. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nawet najnowsze urządzenia Samsunga mają lagującą nakładkę. Fakt, płynność uległa poprawie w porównaniu do 3. generacji, ale to wciąż najbardziej skopany UI. Testowałem tablety Galaxy Tab S i Pro i w każdym jest to samo. Jest to dla mnie nie do przyjęcia, zwłaszcza biorąc pod uwagę parametry jakimi się legitymują - topowe układy SoC, ilość pamięci RAM czy w końcu szybkie pamięci flash (służące za magazyny danych), które też są istotnym elementem - wszak to nic innego, jak dyski twarde czy SSD w komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na etapie wymiany telefonu. I to od razu na grubo - ze standardowego telefonu (Nokia 6303) na smartfon. Niestety, potrzeba matką wynalazku a w tym przypadku - wymiany. Potrzebuję coś co potrafi dobrze obsługiwać internet oraz nawigację oraz mieć porządny aparat fotograficzny. Do 1000 złotych (niestety - napalałem się na LG G2 ale to nie ten pułap cenowy :/ ), co i tak jest dla mnie zawyżoną granicą biorąc pod uwagę jak rzadko korzystam z telefonu i nie należę do grona gadżeciarzy :)

Potrzebowałbym jakiejś porady, a najlepiej opinie użytkowników Samsunga Galaxy S3 (I-9300) - z naciskiem na obsługę sieci i wbudowany aparat. Jest to na chwilę obecną mój faworyt. W cenie ~900 PLN posiada aparat wykonujący naprawdę porządne zdjęcia, tym samym udało mu się zdyskfalifikować mój wcześnie upatrzony smartfon - Nokię Lumię 920. Z typów na które jeszcze patrzyłem - LG L9 II; Sony Xperia M2; Telefunken Diamond TD1 - każdy niestety robi gorsze jakościowo zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z LG mogę polecić L90 (to 3. generacja serii L9). Miałem go przez kilka miesięcy. Poza tym możesz zerknąć na HTC Desire 610 (ma go moja córka). Ewentualnie Acer Liquid E3. Albo jeszcze lepiej, sprowadź coś z Chin - na przykład Xiaomi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy telefonik jest już u mnie. :3
I teraz mam pierwsze(z zapewne wielu nadchodzących) pytanie. Czy da się zrobić tak, by kontakty zapisane na karcie SIM mogły mieć imię i nazwisko, a nie tylko pojedynczą nazwę? Czy też muszę przenieść kontakty do pamięci telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chcesz mieć pełen opis kontaktu - imię i nazwisko - musisz go zapisać w pamieci telefonu lub w koncie (np. w przypadku Androida, w koncie Google/gmail). Karta SIM ogranicza nazewnictwo o ile mnie pamięć nie myli do 12 znaków (jeśli użyjesz polskiego znaku diakrytycznego, "zje" Ci chyba 3 miesjca na znak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 18:54, mrosi napisał:

/.../


Dziękuję za odpowiedź. Czy jest tak, jak myślałem. Szkoda, bo nie jest to zbyt wygodne.

Mam za to inny problem. Otóż bawiłem się trochę opcjami zasilania w celu wydłużenia żywotności baterii i zaznaczyłem opcję "automatyczna regulacja jasności ekranu". Jak to teraz wyłączyć? Bo gdy to "klikam" to nic się nie dzieje. :/
Przy tej opcji włączonej nie mogę manualnie zmienić jasności ekranu, po prostu nie reaguje na zmianę tego ustawienia.

Co teraz?

Telefon Huawei Ascend Y330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa spotkał się z problemem MEGA cichego nagrywania? Mam sony m2, KK 4.4.2.
Filmy na YT czy instagramie itd. odtwarza normalnie, głośno. Natomiast to co ja nagrywam jest słyszalne tylko i wyłącznie gdy ustawię głośność na maks :(. Help me bitte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 20:34, KuroNeko napisał:

Mam za to inny problem. Otóż bawiłem się trochę opcjami zasilania w celu wydłużenia żywotności
baterii i zaznaczyłem opcję "automatyczna regulacja jasności ekranu". Jak to teraz wyłączyć?
Bo gdy to "klikam" to nic się nie dzieje. :/


W taki sam sposób, jak włączyłeś :) Kliknij nie w nazwę, a w okienko z haczykiem. Jeśli nie uda się odhaczyć, zrestartuj telefon. Jeśli w dalszym ciągu nie będzie można odhaczyć, trzeba będzie spróbować opcji przywracania telefonu do ustawień fabrycznych. Generalnie Y330, tak jak poprzednik czyli Y300 potworem wydajności nie jest, więc po kliknięciu może chwilę potrwać zanim system "zajarzy".
A tak całkiem po prawdzie, to automatyczna jasność to optymalne ustawienie dla optymalizacji zużycia baterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 20:34, mrosi napisał:

> Mam za to inny problem. Otóż bawiłem się trochę opcjami zasilania w celu wydłużenia
żywotności
> baterii i zaznaczyłem opcję "automatyczna regulacja jasności ekranu". Jak to teraz
wyłączyć?
> Bo gdy to "klikam" to nic się nie dzieje. :/

W taki sam sposób, jak włączyłeś :) Kliknij nie w nazwę, a w okienko z haczykiem. Jeśli
nie uda się odhaczyć, zrestartuj telefon. Jeśli w dalszym ciągu nie będzie można odhaczyć,
trzeba będzie spróbować opcji przywracania telefonu do ustawień fabrycznych. Generalnie
Y330, tak jak poprzednik czyli Y300 potworem wydajności nie jest, więc po kliknięciu
może chwilę potrwać zanim system "zajarzy".
A tak całkiem po prawdzie, to automatyczna jasność to optymalne ustawienie dla optymalizacji
zużycia baterii...


Niestety, kliknięcie w haczyk nic nie daje. Zrestartowanie komórki też. :/
Nie będę przywracał ustawień fabrycznych, za dużo bawiłem się z ustawieniami prywatności, by ustawiać wszystko od nowa, jestem zbyt leniwy na to. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mimo braku pomocy kupiłem w końcu telefon.

Lenovo A806.

I tak myslę, że chętnie bym zmienił program do obsługi SMS. Może ktoś coś polecić?

No i próbowałem go zaaktualizować. Tzn przez systemowy system update i w sumie nic z tego nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Złapałem jakiegoś irytującego wirusa na telefon, zaczęło się od tego, że wyskakiwały komunikaty o nagłówku "Polizia", że niby rozpowszechniałem jakieś niedozwolone treści itp., potem zaczęły pojawiać się jakieś głupie reklamy na stronach, od czasu do czasu wyskakiwały jakieś strony dla dorosłych. Darmowe antywirusy które instalowałem niestety sobie z tym nie poradziły, a muszę przyznać, że coraz bardziej się człowiek denerwuje...no i strach logować się na jakieś bankowe i inne ważne strony. Wie ktoś jak pozbyć się tego dziadostwa? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 01:34, rafisport napisał:

Mam problem. [...]


Hmm, może przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, wraz z usunięciem danych pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jaki sposób mogę zainstalować aplikacje na androida bez dostępu do internetu w telefonie? Czy da się np. ściągnąć plik instalacyjny na PC i potem przenieść go kablem na telefon?
Bo jak wchodzę na strony z aplikacjami, to zawsze widzę przycisk "instaluj" a nigdy czegoś w stylu "pobierz".

Swoją drogą, mój numer jest w sieci Orange, ale na ich stronie nie ma Huawei Ascend Y330(mój telefon) na liście telefonów, które mogę zaznaczyć, że "mam". Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się