Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2014 o 21:34, KuroNeko napisał:

Witam. W jaki sposób mogę zainstalować aplikacje na androida bez dostępu do internetu
w telefonie? Czy da się np. ściągnąć plik instalacyjny na PC i potem przenieść go kablem
na telefon?
Bo jak wchodzę na strony z aplikacjami, to zawsze widzę przycisk "instaluj" a nigdy czegoś
w stylu "pobierz".


Do instalacji zplikacj wrzuonych na np. kartę pamięci może być niezbędny ROOT. Jeśli ni, to na pewno będzie trzeba włączyć opcję zezwalania na zewnętrzne aplikacje/źródła.

Dnia 10.11.2014 o 21:34, KuroNeko napisał:

Swoją drogą, mój numer jest w sieci Orange, ale na ich stronie nie ma Huawei Ascend Y330(mój
telefon) na liście telefonów, które mogę zaznaczyć, że "mam". Co z tym zrobić?


To nie ma znaczenia. Wybierz (jeśli koniecznie chcesz Huawei) model 300, 510. Sam telefon nie ma znaczenia dla aplikacji. Znaczenie ma system, ilość pamięci operacyjnej i procesor. No i wielkość pamięci masowej, bo jeśli aplikacja zajmuje dużo miejsca, może się nie zmieścić. Tym bardziej, że jeśli telefon ma 4 GB miejsca, to dla użyytkownika zwykle dostępne jest ~2 - 2,7 GB. Taka przestrzeń szybko się kurczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

+1 do Snafu.
Obawiam się, że nic innego nie pomoże. Załapałeś jakieś świństwo. Tak to jest jak się odwiedza strony z materiałami "przyrodniczymi"... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Próbowałeś Google Hangouts? To appka SMS, która działa nie ba bazie GSM, ale transferu danych. Oznacza to, że operator nie będzie naliczał opłat za SMS, a jedynie za przesył danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2014 o 11:50, mrosi napisał:

Do instalacji zplikacj wrzuonych na np. kartę pamięci może być niezbędny ROOT. Jeśli
ni, to na pewno będzie trzeba włączyć opcję zezwalania na zewnętrzne aplikacje/źródła.


ROOT to chyba bardziej do usuwania fabrycznych aplikacji i custom ROMów jest potrzebny. Do instalacji appek z pamięci telefonu wystarczy jakiś menedżer plików(polecam Total Commander) i ta opcja zezwalania na zewnętrzne źródła. No i jeszcze trzeba pogrzebać w necie, żeby odnaleźć te aplikacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 12:41, Snafu napisał:

ROOT to chyba bardziej do usuwania fabrycznych aplikacji i custom ROMów jest potrzebny.


Nie. Niektóre aplikacje wymagają ROOTa. Przykład? Choćby większość aplikacji do wykonywania zrzutów ekranu (starsze wersje Androida nie mają opcji wykonywania zrzutu prziciskami Vol- plus Power)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2014 o 12:50, mrosi napisał:


Nie. Niektóre aplikacje wymagają ROOTa. Przykład? Choćby większość aplikacji do wykonywania
zrzutów ekranu (starsze wersje Androida nie mają opcji wykonywania zrzutu prziciskami
Vol- plus Power)

Ano racja, te całe "superuser" itp. Zapomniałem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kupilem Iphone 5 w niezlej cenie. pudelko, pelne akcesoria oryginalne sluchawki na pewno ....Ale mam problem
Numer IMEI rozni sie ten z telefonu od tego z pudełka.
Szczerze to sie boje, ze kradziony. Niby podlaczony iphone od kilku dni, karta sim wlaczona, konto appstore zalozone i nic nie zablokowalo JAK NA RAZIE telefonu.
Na szczescie wiem, gdzie mieszka gosc co mi go sprzedal... mial wyslac fakture zakupu elektronicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wymieniał telefon na zasadach rękojmi, wtedy Apple wymienia telefon, ale pudełko zostaje i mamy różne numery IMEI. Jak masz dowód sprzedaży to możesz być spokojny, kupiłeś go w dobrej wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to kradzione iphone''y sa jakos blokowane tak?
Moglem spisac umowe.... najwyzej go odwiedze, na razie czekam na ta fakture z T-mobile co byl brany telefon.
Ps. Pojscie do Istore czy jak to sie tam nazywa moze jakos pomoc?
edit: CZY np. sa w stanie powiedziec ze to model wymiony w ramach gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon był brany za pośrednictwem operatora komórkowego, to zapewne właśnie przez niego mogła być realizowana rękojmia. Pewnie operator ma informacje o tym czy telefon był wymieniany. Zaś jeżeli chodzi o sklepy Apple zwane Ispot, można za jakąś tam opłatą poprosić o sprawdzenie IMEI, wtedy wyskoczy czy telefon jest kradziony czy też nie(przynajmniej powinno).

Jednak wydaje mi się że jak komuś ukradną tak drogi telefon to od razu to zgłasza, no i wtedy powinien być blokowany w sieci Apple, przynajmniej na zdrowy rozum tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzialac dziala. Kontakt ze sprzedajacym mam. Jak rąbneli iphone siostrze od raszu zgloszony i zablokowany zostal. Przejde sie do Ispot.

Dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Upadł mi ostatnio telefon i poszedł wyświetlacz w galaxy s4, telefon ładuje, włącza się muzyka uruchamiania, diody swiecą ale ekran nie działa. Mam zamiar oddać telefon do naprawy ale problem jest w tym, że mam tam dostęp do konta w banku, do allegro gdzie cały czas jestem zalogowany automatycznie po wejściu na ikonke i jako, ze boje się trochę oddać telefon do naprawy aby nikt mi tam nie.."grzebał" to mam pytanko czy można przywrócić jakoś ustawienia fabryczne z laptopa/komputera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to masz tam w swoim telefonie port hdmi. Kup odpowiedni kabelek i podlacz do tv. Bedziesz mogl zrobic wszystko na telefonie :). Sam tak robilem z moja Xperia Arc S. Tylko trzymaj kciuki by sie nie okazalo, ze wlaczenie hdmi wymaga nacisniecia czegos na wyswietlaczu komorki. Jak tak to jedyna deska ratunku moze sie okazac podlaczenie kabla przy WYLACZONYM telefonie i wlaczenie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 17:28, Piotrek_K napisał:

ciach


Galaxy S4 nie ma portu USB :)
Nic spróbuje usunąć wszystkie zdjęcia przez usb i pozmieniać hasła do wszystkich kont...a jak nie to trudno telefon wyląduje w szafce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem od deski do deski. Bardzo mnie zachęciłeś do kupna ! Jak oceniasz wideo? Jak to możliwe, że procek ma 8 rdzeni? Czytam, że to jakaś nowa metoda etc., sam piszesz, że niesamowicie się sprawdza, ale lekko tego nie rozumiem- Samsung chyba dopiero w 4 albo 5 generacji wprowadził 8.. Jeśli popełniam w pytaniach jakiś błąd wynika to z niezbyt dużej wiedzy na temat telefonów:)
Dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 16:20, Accid napisał:

Przeczytałem od deski do deski. Bardzo mnie zachęciłeś do kupna ! Jak oceniasz wideo?
Jak to możliwe, że procek ma 8 rdzeni? Czytam, że to jakaś nowa metoda etc., sam piszesz,
że niesamowicie się sprawdza, ale lekko tego nie rozumiem- Samsung chyba dopiero w 4
albo 5 generacji wprowadził 8.. Jeśli popełniam w pytaniach jakiś błąd wynika to z niezbyt
dużej wiedzy na temat telefonów:)
Dziękuję:)


Note robi wideo dobrej jakości. Przynajmniej jak dla mnie. Nie ma problemów ze zmianą oświetlenia. Nawet w pomieszczeniu, przy sztucznym świetle to wychodzi naprawdę OK. Podobnie zresztą zdjęcia.
Co do procka. Mniejsze znaczenie ma to, że posiadA 8 rdzeni. Fakt, to chyba jedyny procesor "8-jajeczny" SoC, gdzie każdy rdzeń pracuje z takim samym taktowaniem. W innych układach 4 rdzenie odpowiadają za wydajność (te o wyższym taktowaniu) a pozostałe cztery za energooszczędność. Tu wszystkie maję taki sam zegar. Jaka jest jego wydajność widać na wykresach. Zbliżająca się do wyników Snapdragona 800 / 801. I to zajaką cenę telefonu:)
A co do porównania z Samsungiem... Pomimo blokady na wprowadzanie sprzętu na inne rynki, Xiaomi jest już na trzecim miejscu pod względem sprzedaży na świecie. Przypuszczam, ze w krótkim czasie będzie na samej górze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się