Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Przyczyny nie znam, potwierdzić mogę jedynie, że coś jest nie tak. Przy intensywnym użytkowaniu bateria spada dość szybko, ale jeżeli wykonujesz jedynie kilka połączeń, piszesz kilka SMS-ów i od czasu do czasu przejrzysz coś na necie, to bateria powinna na luzie wytrzymać 3-4 dni.

@kaczek93

Dnia 29.12.2014 o 12:22, The_Deker_10 napisał:

Ledwo tydzień? Przecież to i tak bardzo dobrze jak na smartfona i moim zdaniem nie ma
na co narzekać.


Ja tam widzę, że mowa jest o niecałym dniu, a nie tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 18:54, Gumisiek2 napisał:

Przyczyny nie znam, potwierdzić mogę jedynie, że coś jest nie tak. Przy intensywnym użytkowaniu
bateria spada dość szybko, ale jeżeli wykonujesz jedynie kilka połączeń, piszesz kilka
SMS-ów i od czasu do czasu przejrzysz coś na necie, to bateria powinna na luzie wytrzymać
3-4 dni.


Dokładnie przy intensywnym korzystaniu typu gry internet film czy coś tam jeszcze to już w ogóle bateria leci w 3/4 godz...
Ostatnio rozmawiałem z takim kolegą co miał podobny problem w jakiejś xperii i doradził zmianę akumulatorka. I tak zrobie. A jakie będa rezultaty dowiemy się już pewnie jutro.
Oczywiście napisze czy jest zmiana czy nie.
Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem z telefonem Samsung Galaxy Ace. Mianowicie od paru dni samowolnie co mniej więcej pół godziny się wyłącza. Dzisiaj nastąpił przełom i telefon mimo baterii, która w pewnym stopniu była naładowana, nie chciał się włączyć, zaś jeśli już się włączył to mijało może z 2-3 minuty po czym znowu padał. Bateria ma już mniej więcej 3 i pół roku, więc czas najwyższy ją zmienić. Mimo tego chciałbym się upewnić, czy są to chociaż objawy uszkodzenia owej baterii. Jeśli nie to nawet nie widzę sensu kupowania, skoro mogę ją pożyczyć od kogoś znajomego i upewnić się w problemie na 100%.
Wiem, że osoby wypowiadające się w tym temacie prawdopodobnie znają się na telefonach więc bardzo bym prosił o odpowiedź.
Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 29.12.2014 o 18:54, Gumisiek2 napisał:

Ja tam widzę, że mowa jest o niecałym dniu, a nie tygodniu.

Mega fail z mojej strony xD
A przeczytałem posta ze 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Witam. Wydaje mi się że bateria też jeśli ma juz kilka lat może szwankować ale co do samego wyłączania się telefonu. Pisze z doświadczenia kolegi który miał podobny problem w S4. Jemu tel wyłączało dosłownie co kilka minut i tuż przed oddaniem go do serwisu po prostu zaktualizował system i po problemie było u niego. Więc w Twoim przypadku może byc ta sama przyczyna oprogramowanie. Takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromny problem. Posiadam Nexus 5 + pendrive Sandisk 64gb do którego czasami podpinam aby sobie oglądać filmy w podróży itp..

Wszystko działa jak nalezy ale hm czy znacie jakiś program który automatycznie dopasuje do rozdzielczości mojego smartfona i skompresuje filmy? Ważne by np seriale nie ważyły tyle gigabajtów. Oczywiście licze ze stracę na jakości obrazu ale to aż tak nie jest dla mnie ważne bo skoro oglądam na takim małym wyświetlaczu to HD czy jakieś inne cuda technologiczne nie są mi potrzebne..

Testowałem any video converter lub freemake converter i niby zmniejsza wielkość pliku ale tylko o 100-200mb. Przydała by się apka która faktycznie zmniejszy nawet o połowe wielkości filmów.

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 13:00, Azazell napisał:

Panowie mam ogromny problem. Posiadam Nexus 5 + pendrive Sandisk 64gb do którego czasami
podpinam aby sobie oglądać filmy w podróży itp..

Wszystko działa jak nalezy ale hm czy znacie jakiś program który automatycznie dopasuje
do rozdzielczości mojego smartfona i skompresuje filmy? Ważne by np seriale nie ważyły
tyle gigabajtów. Oczywiście licze ze stracę na jakości obrazu ale to aż tak nie jest
dla mnie ważne bo skoro oglądam na takim małym wyświetlaczu to HD czy jakieś inne cuda
technologiczne nie są mi potrzebne..

Testowałem any video converter lub freemake converter i niby zmniejsza wielkość pliku
ale tylko o 100-200mb. Przydała by się apka która faktycznie zmniejszy nawet o połowe
wielkości filmów.

Proszę o pomoc



Co do automatycznego wyboru to o niczym takim nie słyszałem ale "Format Factory" ma sporo opcji co do urządzeń mobilnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najlepsza aplikacja do Androida do angielskiego? Jakiś słownik itd. Na studiach nauczyciele polecają Longmana, ale to w wersji online, nie wiem jak z aplikacjami na fona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 23:59, gracz_155 napisał:

Duolingo


Z opisu wygląda na to, że to jakaś gierka jest, która uczy...ja żadnych gierek nie chce -,-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :). Poszukuję czegoś w okolicach 500-600 zł, łatwego w obsłudze, z dobrą baterią i aparatem (na marginesie, Xperia L, w którą się zaopatrzyłem, ma beznadziejny aparat, do tego dotyk nie zawsze w niej "łapie" albo znowu jest "nadwrażliwy" i np. przewijanie listy filmów na YT wykrywa jako tapnięcie linku, coś takiego jest niedopuszczalne), głównie do dzwonienia i smsowania, coś nie za dużego, bo dla kobiety :). A, i musi być dostępny w kolorze białym :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 23:08, Blackhand napisał:

/.../ > głównie do dzwonienia i smsowania, coś nie za dużego, bo dla kobiety :). A, i musi być
dostępny w kolorze białym :D.

Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby...
Nie mogłem się powstrzymać ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale pudło :D. Bo owszem, chodzi o rodzinę, ale nie tą jej część :).

@mrosi
O "Chińczyku" to myślałem nawet dla siebie, no ale wyszło jak wyszło z tą Xperią :). Dla kogoś na to bym się nie zdecydował raczej, bo jakby telefon ugrzązł w UC czy licho wie gdzie jeszcze... A czasu za dużo nie mam, jakiś miesiąc niecały. Czyli rozumiem, że w tym budżecie raczej LG? Jakieś inne marki już nie bardzo (w sumie po tej mojej Xperii, która kosztowała mnie 450 zł, wiem, że kolejny mój aparat nie będzie od Sony)? Bo siostra wyszukała Samsung Galaxy Core Plus SM-G350, ale jak patrzę na mgsm, to wychodzi, że to budżetowiec jakiś straszny, który ma więcej wad niż zalet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...
Żadnego Samsunga. Z ich skopaną, wiecznie lagującą nakładką TouchWiz, która muli się nawet przy procesorach pokroju Snapdragon 800...
Co zaś do "Chińczyków". Całość zakupu z dostawą kurierem zajęła mi 5 dni kalendarzowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 13:26, mrosi napisał:

Co zaś do "Chińczyków". Całość zakupu z dostawą kurierem zajęła mi 5 dni kalendarzowych...


Kurier drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 13:26, mrosi napisał:

Powiem tak...
Żadnego Samsunga. Z ich skopaną, wiecznie lagującą nakładką TouchWiz, która muli się
nawet przy procesorach pokroju Snapdragon 800...


Ok, dzięki. Siostra ma niby Samsunga, jakiegoś Neo Plus chyba, nie narzeka na niego specjalnie w kwestii mulenia (jej dotykowa klawiatura qwerty nie pasuje, no ale wcześniej miała jakiegoś Samsunga Ace, dotykowego, ale nie na Androidzie), no ale używa go dopiero od miesiąca :).

Dnia 01.01.2015 o 13:26, mrosi napisał:

Co zaś do "Chińczyków". Całość zakupu z dostawą kurierem zajęła mi 5 dni kalendarzowych...


Ja mam "szczęście", jako przykładem posłużę się Zavvi - kiedy kurs funta był na ludzkim poziomie i bardziej się opłacało coś zamówić tam niż lecieć do jakiegoś empiku, dokonałem tam kilku zakupów i zawsze przesyłka szła dość długo, choć ludzie chwalili się, że nawet w przeciągu tygodnia zamówiony towar dostawali (u mnie to było dwa-trzy tygodnie). Więc wolę nie kusić Losu :).

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się