Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam i proszę o małą radę/opinię bo trochę jestem nie w temacie Nokii.
Matula ma okazję dostać Nokię Lumie 735. W miarę "ogarnięty" ten telefon ?
Jak z funkcjonalnością i tego typu rzeczami ?. Warto by brać za 1zł ?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - zdecydowanie tak. Windows Phone to bardzo intuicyjny system, więc mama nie powinna mieć problemów z jego obsługą. Ponadto telefon ma dość szybki procek jak na Androida, a jako że jest to o wiele lepiej zoptymalizowany WP, to system powinien śmigać bez żadnych lagów, nawet przy sporej liczbie otwartych appek w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie krótkie pytanie. Mieszkam na wsi i ciężko tutaj złapać więcej niż 2 kreski zasięgu (wszystkie sieci). Po długich bataliach, w końcu jest decyzja o budowie przekaźnika sieci PLAY i zastanawiam się jak to wpłynie na zasięg innych sieci. Sam mam numer w Heyah (a teraz to właściwie jest już T-Mobile) i może orientujecie się, czy jak PLAY buduje przekaźnik to mi również polepszy się zasięg, czy nie? Googlowałem, ale nie udało mi się znaleźć jasnej odpowiedzi jak to wygląda.
Wiem, że temat może średnio pasuje do pytania, ale nie znalazłem lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam lumie 520 zaktualizowałem do windows 8.1 i kiedy chcę odblokować to pojawia się napis "wznawianie..." które trwa do 5 sec zamiast pojawić się ekran do odblokowania. Da się jakoś to zmienić/wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach chcę zakupić nowy smartfon i celuję w wyższą półkę.
Ekran ~5", ze slotem na karty pamięci, Android 5.0, Ekran Full HD.
Jako że jest już w sprzedaży nowy HTC ONE, którego wykonanie i funkcje bardzo mi się podobają, to teraz pytanie do bardziej obeznanych osób w tym temacie:
czy są lub będą w najbliższym czasie na rynku smartfony, które mogą powalczyć z HTC ONE M9 pod względem technicznym i wykonaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 21:14, sirufok napisał:

/.../
czy są lub będą w najbliższym czasie na rynku smartfony, które mogą powalczyć z HTC ONE M9 pod względem technicznym i wykonaniem?

Owszem, chociażby taki Samsung Galaxy S6, ale ja bym go za nic nie wziął - mam za duży uraz do tej firmy, a to za sprawą bardzo zasobożernego interfejsu - TouchWiza. Nawet w strasznie drogim Galaxy Note 4 da się od czasu do czasu odnotować, co prawda drobne, ale jednak, spowolnienia animacji. Dla mnie to chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 21:25, Prince_Miki napisał:

Owszem, chociażby taki Samsung Galaxy S6, ale ja bym go za nic nie wziął - mam za duży
uraz do tej firmy, a to za sprawą bardzo zasobożernego interfejsu - TouchWiza. Nawet
w strasznie drogim Galaxy Note 4 da się od czasu do czasu odnotować, co prawda drobne,
ale jednak, spowolnienia animacji. Dla mnie to chore.


Dzięki za propozycję, ale zapomniałem dopisać, żeby nie brać pod uwagę Samsungów, m.in z wymienionego przez Ciebie powodu ;)
Masz jeszcze jaką propozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: warto by było, abyś sam wziął go do ręki, pobawił się nim i dokonał oceny, czy zależy Tobie bardziej na płynności urządzenia, czy na jego funkcjonalności, bo jeśli na tym pierwszym - omijaj twory Samsunga szerokim łukiem, jeśli nie - możesz je wziąć pod uwagę, bo nakładka TouchWiz ma bardzo dużo bajerów, jak dla mnie (zaznaczam: dla mnie!) większość zupełnie zbędnych. Jeśli chodzi o mnie, to sam zawsze stawiałem na pierwszym miejscu płynność i dlatego nie wyrażam się zbyt pochlebnie o tej firmie, ale to w końcu tylko moje zdanie. ;]

Przechodząc do alternatyw, to za jakiś czas ma wyjść Xperia Z4, ale Sony słynie z tworzenia tzw. "ogrzewanych kotletów", które niewiele różnią się od swoich poprzedników. Hajs w końcu musi się zgadzać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samsuns S6 nie ma slotu na karty pamieci, a ktorego sirufok z tego co widze potrzebuje.

Strasznie nie podoba mi sie ta moda na odchodzenie od slotow na karty pamieci i wymiennych baterii (wiem, ze chodzi o koszta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osz cholercia, my bad. Wiedziałem o tym wcześniej, ale jakoś tego nie zauważyłem, że sirufok tego potrzebuje, choć post przeczytałem dokładnie. Przepraszam.

Odnośnie likwidacji slotów na kartę pamięci, to nie jest to jedyny problem. Spójrz na modele Xperia Z2 i Z3 - niewiele wprowadzają w stosunku do poprzednika, a jednak ich cena przy premierze była bardzo wysoka. To kolejny przykład, czego to się nie robi dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 23:08, Prince_Miki napisał:

Osz cholercia, my bad. Wiedziałem o tym wcześniej, ale jakoś tego nie zauważyłem, że
sirufok tego potrzebuje, choć post przeczytałem dokładnie. Przepraszam.


Spoko, karta pamięci tym razem musi być w moim nowym fonie, bo model który mam do tej pory (HTC One S) slotu nie posiada i jest mi już naprawdę ciężko wysupłać coś miejsca mimo posiadania 25GB na Dropboxie. Natomiast o samym telefonie złego słowa powiedzieć nie mogę i to właśnie przez niego (design, świetna ergonomia, wyświetlacz oraz całkiem dobry aparat 8Mpx) zostałem zarażony uwielbieniem do marki HTC. Nie chciałem go zmieniać najdłużej jak tylko się dało, ale niestety z biegiem czasu zaczęło brakować podstawowej rzeczy - pamięci.
I tu też rodzi się pytanie, jako że najprawdopodobniej zdecyduję się kontynuować przygodę z marką HTC:
czy warto dołożyć 1000 zł i kupić najnowszy M9 czy jednak model M8 jest wciąż na tyle mocny (mam tu na myśli wyłącznie dane techniczne), aby można się na niego skusić i nie żałować przez najbliższe ~2-3 lata?

P.S. Gdzieś czytałem, że w M8 aktualizacja do najnowszego Androida trochę tam nabałaganiła i telefon stał się bardzo niestabilny, crashuje etc.
Trochę to martwi, gdybym ewentualnie chciał decydować się na poprzednika...

Dnia 29.03.2015 o 23:08, Prince_Miki napisał:

Odnośnie likwidacji slotów na kartę pamięci, to nie jest to jedyny problem. Spójrz na
modele Xperia Z2 i Z3 - niewiele wprowadzają w stosunku do poprzednika, a jednak ich
cena przy premierze była bardzo wysoka. To kolejny przykład, czego to się nie robi dla
kasy.


Do Sony zawsze miałem szacunek, ale "aktualizacja" jaką przygotowali do modelu Z2, czyli model Z3, była niezbyt fajnym posunięciem z ich strony. No i druga sprawa to, że co 2 osoba ma w kieszeni Xperię Z lub Samsunga S, a ja wolałbym się pod tym kątem jednak wyróżniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 23:02, sirufok napisał:

/.../

Doskonale Cię rozumiem. Sam mam Nexusa 5 16 GB bez slotu na kartę SD i muszę niezwykle uważać z nagrywaniem filmów w jakości Full HD, gdyż takie pliki naprawdę dużo ważą i zdziwiłbyś się, jak szybko pamięć się takowymi zapełnia.

Odnośnie HTC One M8, to należy pamiętać, że to wciąż bardzo szybki smartphone, w którym lagi praktycznie nie mają miejsca. Niestety, o działaniu urządzenia po updacie do Lollipopa się nie wypowiem, gdyż miałem okazję zapoznać się tylko i wyłącznie z wersją działającą na KitKacie, a nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd. Swoją drogą sam również byłem miłośnikiem HTC, ale niestety zawsze dla mnie te urządzenia były za drogie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 23:24, Prince_Miki napisał:

/.../


Przejrzałem dzisiaj pół internetu w celu zapoznania się z opiniami na temat sprawowania się modelu M8 po aktualizacji do Android 5.0 i jestem trochę zmartwiony, bo sporo osób narzekało na różne niedociągnięcia. A to problem z wiadomościami i przeglądarką, "freezy" podczas użytkowania, crashowanie aplikacji i jeszcze parę innych... Oczywiście nie jest to jakiś znaczący odsetek ludzi, ale nie jest to dobrym sygnałem podczas wyboru telefonu.
Zamówiłem w rtveuro model M9, aby sprowadzili go do sklepu w moim mieście i jutro już ma być na stanie, więc porównam sobie go na żywo w stosunku do M8.
Ogólnie jestem dość napalony na M9, ale postaram się jeszcze poczytać na temat M8 i jego aktualnego działania, choć to co już udało mi się dowiedzieć troszkę mnie do poprzednika zniechęciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję zakupu. :) Ale powiem Ci szczerze, że aż dostałem zawrotu głowy jak zobaczyłem cenę. :D Ale cóż - za porządny sprzęt porządnie się płaci.

Odnośnie aktualizacji, to pamiętaj, że z M9 przy updacie może być tak samo, jak w przypadku M8. Niestety, takie duże update''y to zawsze pewne ryzyko, nie tylko w przypadku Androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 23:34, Prince_Miki napisał:

No to gratuluję zakupu. :) Ale powiem Ci szczerze, że aż dostałem zawrotu głowy jak zobaczyłem
cenę. :D Ale cóż - za porządny sprzęt porządnie się płaci.


Jeszcze nie kupiłem ;) Na razie zarezerwowałem i jutro mają go dostarczyć do sklepu w celu ewentualnego zakupu.

Dnia 31.03.2015 o 23:34, Prince_Miki napisał:

Odnośnie aktualizacji, to pamiętaj, że z M9 przy updacie może być tak samo, jak w przypadku
M8. Niestety, takie duże update''y to zawsze pewne ryzyko, nie tylko w przypadku Androida.


Myk polega na tym, że M9 od razu wychodzi na najnowszym Androidzie z nowym Sense 7 i może być od razu dobrze w całości zoptymalizowany.
Natomiast M8 owszem, z systemu Android 4. do 5 instalacja ważyła 780 MB. Więc sporo zmian i zwiazanych z tym niedociągnięć go nie ominęło.

No chyba, że masz tu na myśli przyszłe aktualizacje, np. do okrągłej wersji 6.0, to w tym przypadku jest to niewiadoma w przypadku każdego modelu na rynku ;).
No ale według mnie lepiej mieć telefon od początku działający w pełni sprawnie, niż czekać z ubłaganiem aż producent wypuści aktualizację poprawiającą niedoróbki nowozainstalowanego software''u w starszych modelach.

Jutro podzielę się wrażeniami po kontakcie z ONE M9 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do poprzednich postów w ogólnym rozrachunku skusiłem się jednak na HTC One M9 i użytkując go od czwartku złego słowa powiedzieć na jego temat nie mogę.
Telefon świetnie leży w dłoni a metalowa obudowa to majstersztyk.
Jesli chodzi o wydajność to przetestowałem go pod kątem wymagających gier, jak również i normalnego użytkowania - wszystko działa płynnie, bez jakiegokolwiek zająknięcia (nawet mając włączonych kilka różnych aplikacji jednocześnie). Snapdragon 810, Adreno 430 oraz 3GB RAM powinny starczyć na kilka lat płynnego użytkowania.
Dźwięk również jest tu mocną stroną, przednie głośniki BoomSound z Dolby Audio są rewelacyjne. Douszne słuchawki sprawdzałem tylko przez chwilę, ale odtwarzany dźwięk, tak w grze jak i Mp3, jest bardzo czysty i wyraźny (bez przesadzonego basu).
Zastosowanie 5" ekranu w rozdzielczości FullHD, według mnie było dobrym posunięciem, aniżeli wciskanie na siłę QHD, które ma większy apetyt na baterię, a różnicy w jakości na takiej wielkości ekranu praktycznie się nie odczuje.
Nakładka Sense 7 ma sporo bajerów i możliwości personalizacji, w jej przypadku również jeśli chodzi o płynność jest perfekcyjnie.
Aparat główny 20MPx jest całkiem przywoity (na tym elemencie akurat się za bardzo nie skupiam, gdyż praktycznie w ogóle aparatu nie używam, ale to co zauważyłem to nocne ujęcia są bardzo przeciętne), również z wieloma ciekawymi opcjami modyfikacji i upiększania fotek.
Natomiast przedni aparat UltraPixel (czyli ten, który w One M8 był głównym aparatem) dla ludzi będących maniakami selfie powinien przypaść do gustu, gdyż jakościowo jest bez zastrzeżeń i nie ma problemów ze zdjęciami po zmroku.
32 GB pamięci w standardzie (jakieś 21 GB dla użytkownika) to też duży plus. Dodatkowo dokupiłem od razu kartę microSD 64GB, więc myślę że na pamięć przez długi czas też narzekać nie będę.
Bateria, jak to w pierwszych dniach użytkowania nowego telefonu w dzisiejszych czasach, ładowana jest co wieczór. Gdybym wykluczył gry oraz zmniejszył użycie internetu, to spokojnie 2 dni mógłby działać na jednym ładowaniu.
Zasięgu telefon nie gubi, internet (z sieci Play, Kielce) działa szybko, praktycznie cały czas LTE.
Wi-Fi działa z pełną przepustowością (łącze 100 Mb - pobieranie 10-11 Mb)

Ogólnie telefon po przesiadce z załużonego HTC One S (po prawie 3 latach nieskazitelnego użytkowania) zrobił na mnie ogromne wrażenie pod względem wyglądu, użytkowania, funcjonalności oraz wydajności.
Szczerze mógę go polecić każdemu kto się nad nim zastanawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na



czy może kupić po premierze s6, jest to możliwe ze s5 będzie jeszcze tańszy?
Parę miesięcy temu widziałem jedynie po 1500+

Czy polecacie inny model? ponieważ mam samsunga aville przez już około 6 lat :D
I takie pytanko? czy telefony produkowane teraz przetrzymają tyle lat gdy się o nie dba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o trwałość sprzętu to odpowiedź jest prosta- nie.
Kiedyś telefon służył do dzwonienia i wysyłania smsów plus jakieś proste gierki. Teraz smartfona można śmiało nazywać mikrokomputerem bardzo wrażliwym na bodźce zewnętrzne. Nie wytrzymają tyle co stare telefony głównie ze względu na technologie. Nowszą, lepszą i szybszą technologię, ale również idealnie zaprojektowaną tak, aby telefon nie był wieczny(z resztą, nie tylko telefon :P)
O tyle o ile Samsungi mi osobiście nie podchodzą, to jest to solidna marka która zapewnia dosyć wysoki poziom wykonania. To czy po premierze s5 stanieje nie jestem w stanie Ci powiedzieć, ale warto się wstrzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się