Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Może i tak, ale ma możliwość podglądania mojego telefonu a skoro chce androida to co ją będę namawiał do czegoś czego nie chce. Chce z koleżanką połączyć sie przez Bluetooth, wgrać swoją muzykę (nie ściągając zadnych programów ), miec dostęp do baterii, najlepiej karte pamięci, swoje gry ma darmowe, konto do sklepu Google i tak ma wiec zwyczajnie nie chce nowego i tyle ;) iMessage i tak odpada bo często jeżdzę do niemiec a i tak jest watsup czy komunikator fb dlatego nie ma problemu z tym.
Co do one plusa to odpada...jest za duzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 19:21, wraaagh napisał:

A pro po. OnePlus wysyła już do Polski? Do tej pory myślałem że trzeba zamawiać przez
Niemcy, ale z ciekawości się zarejestrowałem i spróbowałem coś od nich zamówić na polski
adres... Wprawdzie nie sfinalizowałem zamówienia, ale nigdzie po drodze nie dostałem
komunikatu o "nieobsługiwanym kraju".


Nie ma problemu z Polską. Póki co trzeba mieć zaproszenia, żeby kupić, ale we wtorki na 24h otwierają bez zaproszeniowy sklep ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Xiaomi Mi3, Mi4 lub Mi Note. W tej kasie z powodzeniem zmieścisz się z pierwszymi dwoma modelami w opcji z 64GB pamięci. Aparaty Xiaomi ma świetne. Od blisko roku siedzę w firmie i nie mogę się nadziwić. Nowe modele mają dodatkowo możliwość robienia zdjęć sekwencyjnych w interwałach czasowych, aby pootem je odtworzyć jako film. Świetna sprawa..
No i MIUI, bardzo zbliżone do iOS, lekkie i stabilne.
Wcześniej przez rok miałem Xiaomi Redmi Note z MIUI v5, teraz mam od dwóch miesięcy Mi3 z MIUI v6. Z czystym sumieniem mogę polecić, tym bardziej, że doczekaliśmy się sklepu w Czechach z serwisem w Polsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 20:13, Longer napisał:

Co do one plusa to odpada...jest za duzy ;)


0,3 cala, czyli jakieś pół centymetra robi aż taką różnicę? Z2 miała 5,2 cala, a one ma 5,5 ;) To może LG G3, ale nie tu też 5,5 :D chyba, że gdzieś wykopie G2 tam było 5,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 21:21, maniekk napisał:


> Co do one plusa to odpada...jest za duzy ;)

0,3 cala, czyli jakieś pół centymetra robi aż taką różnicę? Z2 miała 5,2 cala, a one
ma 5,5 ;) To może LG G3, ale nie tu też 5,5 :D chyba, że gdzieś wykopie G2 tam było 5,2.


Nie patrz na cale wyświetlacza tylko na wielkość bryły. I czytaj wcześniejsze posty zanim cos napiszesz. Napisalem ze największą wadą z2 byla wielkość. Galaxy s4 miala chyba 5,1 cala a byla mniejsza sporo od xperii, no i tak...wielkość ma znaczenie ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 21:39, Longer napisał:

Nie patrz na cale wyświetlacza tylko na wielkość bryły. I czytaj wcześniejsze posty zanim
cos napiszesz. Napisalem ze największą wadą z2 byla wielkość. Galaxy s4 miala chyba 5,1
cala a byla mniejsza sporo od xperii, no i tak...wielkość ma znaczenie ;) pozdro


A faktycznie, nie zauważyłem tej wady. Hmm, to może weź ją do sklepu i daj do hmm potrzymania ;) niech decyduje, a potem aparat, skoro wielkość fizycznie ma znaczenie i jest na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 21:51, maniekk napisał:


>
A faktycznie, nie zauważyłem tej wady. Hmm, to może weź ją do sklepu i daj do hmm potrzymania
;) niech decyduje, a potem aparat, skoro wielkość fizycznie ma znaczenie i jest na pierwszym
miejscu.

Hehe....potrzymanie dużo nie da bo...trzeba sie dowiedzieć jak sprzęt sie sprawuje w użytku 😂
Aparat i wielkość najważniejsze dlatego rozważam s4, Xperia z3 compact, galaxy alpha, poczytam troche o tych xaomi mi4 bo ciekawie sie prezentuje a i przedni aparat ma niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z Lumią 830?
Przymierzam się do kupna nowej komórki, a ta Lumia ma to, na czym mi zależy, to jest wymienną baterię i slot na dodatkową pamięć. Reszta parametrów też wydaje się niezła, ale wolałbym, żeby potwierdził mi to ktoś, kto z takiej komórki już korzystał, bo nauka na własnych błędach jest dość kosztowna.
Zależy mi na niezłych zdjęciach (mam kilka sprawnych aparatów fotograficznych, analogowych i cyfrowych, ale przecież nie zawsze je noszę), na dobrych mapach i na szybkim ustalaniu położenia. Serwisy społecznościowe czy ogólnie dostęp do internetu są mniej ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Od razu uprzedzam - moje doświadczenia bazują na HTC 8s, Nokii Lumia 635, 720, 735. Lumia 830, to przede wszystkim Windows Phone 8.1 (o ile się nie mylę, z zaimpementowaną poprawką "Denim"). Co to znaczy? Ubogość Windows Store w aplikacje, nieporównywalna kompletnie do Androida. Z autopsji wiem, że bateria o pojemności 2200 mAh nie obiecuje zbyt wiele. Nie wiem jak mapy. Swego czasu Nokia miała swoją aplikację, dobrą, ale nie wiem jak to teraz wygląda.
Poza tym, rozumiem potrzebę slotu na kartę pamięci, ale wymienna bateria? Skutkuje to tylko tym, że na ogniwo masz krótszą gwarancję (pół roku) aniżeli na sam telefon... :)
Jeśli miałbym wybierać, to ponownie kupiłbym Xiaomi Mi3. Mniejsze pieniądze, lepsze parametry, świetny aparat i osiągi, a w dodatku niewielkie gabaryty. Fakt, brak slotu na kartę pamięci, ale założywszy, że taniej niż Nokię można kupić Mi3 z 64GB pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:58, mrosi napisał:

/.../

Od razu uprzedzam - moje doświadczenia bazują na HTC 8s, Nokii Lumia 635, 720, 735. Lumia
830, to przede wszystkim Windows Phone 8.1 (o ile się nie mylę, z zaimpementowaną poprawką
"Denim"). Co to znaczy? Ubogość Windows Store w aplikacje, nieporównywalna kompletnie
do Androida. Z autopsji wiem, że bateria o pojemności 2200 mAh nie obiecuje zbyt wiele.
Nie wiem jak mapy. /.../

No cóż, zdążyłem już zamówić Nokię Lumię 830. Jutro pewnie dojdzie.
Ubogość aplikacji mało mnie wzrusza, czy jest ich tylko 1000, czy aż 200 000, to przecież i tak faktycznie mogę skorzystać najwyżej z 10, a i to pewnie mocno przesadziłem. Ta "moja" Nokia będzie miała niedługo dostęp do aktualizacji systemu do Win 10, oczywiście w wersji do urządzeń mobilnych. Mapy Nokii uważam za najlepsze, a jeśli chodzi o szybkość łapania pozycji - to moja stara Nokia N97 podaje mi gdzie jestem szybciej i dokładniej niż Samsung żony i mój Pentagram Monster (mający zresztą świetną baterię: 6000 mAh). Mam nadzieję, że tak będzie i w tej nowej. Nie szukałbym nowego telefonu, gdyby nie to, ze półtoraroczny Pentagram zaczął szwankować, niby wszystko w porządku, ale jak ktoś do mnie dzwoni, to przy próbie odebrania po prostu nie łączy, a sam jak dzwonię, to wszystko jest w porządku. Reinstalować systemu mi się nie chce (raz to zrobiłem, ale ani myślę robić tego co kilka miesięcy). Xiaomi Mi3 nie brałem pod uwagę, a szkoda - może bym się na niego skusił, gdybyś napisał dzień wcześniej. Co do zdjęć - chyba będą wystarczająco dobre, skoro wystarczały mi te z Nokii N97 - ta 830 ma 2x wiekszą matrycę. Może jutro napiszę coś więcej, no, najpóźniej pojutrze ;-D.
Ogólnie - Nokie są niezawodne - mam w sumie trzy - wszystkie sprawne, ale po prostu zestarzały się i to już nie to, co kiedyś (najstarsza jest z 1998 roku! i działa, a bateria trzyma minimum dwa tygodnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No jeśli rozpatrujesz tymi kategoriami, to cóż... Powodzenia... ;)
Nokia teraz a kilka lat temu to dwie krańcowo różne rzeczy. Nie mówię tylko o jakości. Bateria? Dwa tygodnie? Dwa dni będą satysfakcjonujące przy takim ekranie. Mapy? Przy łapaniu pozcji mapy mają najmniej do "powiedzenia". Liczy się ukłąd GPS, A-GPS, ewentualnie GLONASS. Cóż... Drogi Krzysztofie. Mam wrażenie, że pozostałeś w epoce N97 i wówczas słynnej Nokii. Teraz pozostało jedynie wspomnienie... :) Zawsze możesz telefon zwrócić, bo jak mniemam zamówiłeś przez Internet... ;)
A co do Pentagrama... Bardzo nieudane porównanie, bo ta marka nie należy do takich, które należałoby traktować jako punkt odniesienia do dzisiejszych urządzeń. Zwłaszcza do Xiaomi, które ceną, jakości i wydajnością zjada wszystkie Samsungi, Nokie, Sony i inne LG na śniadanie. Z chlebkiem i musztardą... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 21:52, mrosi napisał:

/.../

No jeśli rozpatrujesz tymi kategoriami, to cóż... Powodzenia... ;)

Dziękuję. Po trzech godzinach zabawy i poznawania możliwości nowej komórki czuję się usatysfakcjonowany z jednym wyjątkiem (o czym później)

Dnia 14.04.2015 o 21:52, mrosi napisał:

Nokia teraz a kilka lat temu to dwie krańcowo różne rzeczy. Nie mówię tylko o jakości.
Bateria? Dwa tygodnie? Dwa dni będą satysfakcjonujące przy takim ekranie.

Oczywiście, o ile stara Nokia N97 wytrzymywała 4 doby w stanie czuwania z jedno czy dwoma krótkimi rozmowami dziennie i sprawdzanie pogody, to już widzę, że nowa Lumia 830 wytrzyma 5-6 dób takiego użytkowania. Czyli nie jest źle.

Dnia 14.04.2015 o 21:52, mrosi napisał:

Mapy? Przy
łapaniu pozcji mapy mają najmniej do "powiedzenia". Liczy się ukłąd GPS, A-GPS, ewentualnie
GLONASS. Cóż... Drogi Krzysztofie. Mam wrażenie, że pozostałeś w epoce N97 i wówczas
słynnej Nokii.

Lumia 830 obsługuje A-GPS i GLONASS. Pozycję łapie w kilka, góra kilkanaście sekund co mnie satysfakcjonuje. Do tego mam sklepy, hotele, restauracje i to z wytyczeniem trasy i podaniem odległości. Nokia słynęła z map to to pozostało. Jedynie zdjęcia satelitarne są nieco gorszej jakości niż kiedyś i trudniej odróżnić mi mój samochód od samochodu sąsiada.
>Teraz pozostało jedynie wspomnienie... :) Zawsze możesz telefon zwrócić,

Dnia 14.04.2015 o 21:52, mrosi napisał:

bo jak mniemam zamówiłeś przez Internet... ;)

Nie tylko wspomnienie pozostało. Ta moja Lumia nadal była wyprodukowana w Finlandii i jakość jest dobra. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości, zarówno te w świtle dziennym, jak i sztucznym, ewentualne zmiany barwy mozna skorygować (jeszcze nie opanowałem wszystkich aplikacji foto)

Dnia 14.04.2015 o 21:52, mrosi napisał:

A co do Pentagrama... Bardzo nieudane porównanie, bo ta marka nie należy do takich, które
należałoby traktować jako punkt odniesienia do dzisiejszych urządzeń. Zwłaszcza do Xiaomi,
które ceną, jakości i wydajnością zjada wszystkie Samsungi, Nokie, Sony i inne LG na
śniadanie. Z chlebkiem i musztardą... ;)

Poszedłem do Media Markt i Xiaomi nie znalazłem (Lumii 830 zresztą też). Z tym zjadaniem, to sporo przesadziłeś, za swoją komórkę, z folią na ekran, kupioną oddzielnie, futerałem i transportem zapłaciłem 1186 zł. Xiaomi, jak by nie patrzeć, w internecie jest 200-300 zł droższy.
Jenie Windows Denim jakoś mi nie leży. Microsoft życzy sobie stanowczo zbyt dużej ilości danych - że niby to dla mojego dobra przy korzystaniu z różnych aplikacji czy sklepu. Co prawda Android robi dokładnie to samo, tylko mniej o tym informuje, a zanim znajdzie pozycję bez korzystania z sieci mija kilka minut, nie sekund. A jak korzysta z sieci, to śle dane do Google. No cóż, przyjdzie mi opanować kolejny system operacyjny...

Dnia 14.04.2015 o 21:52, mrosi napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 20:14, KrzysztofMarek napisał:

Poszedłem do Media Markt i Xiaomi nie znalazłem (Lumii 830 zresztą też). Z tym zjadaniem,
to sporo przesadziłeś, za swoją komórkę, z folią na ekran, kupioną oddzielnie, futerałem
i transportem zapłaciłem 1186 zł. Xiaomi, jak by nie patrzeć, w internecie jest 200-300
zł droższy.


Przesadzasz. Ja za swoją wersję 64GB zapłaciłem 970 PLN z przesyłką z Czech, bo tam jest sklep z produktami Xiaomi. Z gwarancją, serwisem w Polsce, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 22:37, mrosi napisał:

/.../> Przesadzasz. Ja za swoją wersję 64GB zapłaciłem 970 PLN z przesyłką z Czech, bo tam jest
sklep z produktami Xiaomi. Z gwarancją, serwisem w Polsce, etc.

>
No cóż, człowiek całe życie się uczy, a i tak głupim umiera. Być może kupię Xiaomi albo Huawei następnym razem, ale to już za kilka lat, bo telefony raczej się nie psują, co najwyżej siada system. W jednym muszę przyznać rację: bateria wyczerpuje się błyskawicznie przy użyciu telefonu. W stanie tylko czuwania nadspodziewanie wolno. Ale mapy i lokalizacja świetne, zdjęcia bardzo dobre w praktycznie każdych warunkach, zasięg też bardzo dobry. Tylko ten nieszczęsny Denim... trzy systemy poznać tak, żeby nic się nie myliło, to jednak trochę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam możliwość przedłużenia umowy w play, telefony dostępne są różne nie orientuje się, ale chodzi o wariant 89/miesiąć z telefonem i jakiś za 1zł bym chciał. Po prostu by był dobry.

ewentualnie który jest najlepszy:
lumia 735, lumia 640 lumia 535?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, jak włączyć w samsungu galaxy s2 mini raport po zakończeniu połączenia głosowego? Gdy miałem kartę orange to przychodził mi normalnie po zmianie na playa już tego raportu nie mam a chciałbym wiedzieć ile mi kasują za rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Samsung e1200r i taki powrót do przeszłości okazał się strzałem w 10. Po dwóch dniach podczas których wykonałem kilka telefonów i wysłałem kilka smów nadal mam pełną baterię. Zasięg trzyma mi wszędzie, na smartfonie miałem z tym problem. Koszt telefonu to 60zł, więc jak mi wyleci z kieszeni czy spadnie na podłogę to nie będzie problemu. Nawet zastanawiam się czy nie kupić sobie kolejnego takiego na zapas.
Oczywiście mam też smartfona (a nawet 2) do zabawy, internetu i przede wszystkim gps, ale jednak główna karta do telefowania/sms to zostanie w telefonie klasycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się