Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2015 o 12:11, kindziukxxx napisał:

/.../ > ewentualnie który jest najlepszy:
lumia 735, lumia 640 lumia 535?
:)

Nie znam żadnego z tych, które wymieniłeś. Mam od paru dni Lumię 830 i tą mógłbym Ci polecić, aczkolwiek z mojego, czysto subiektywnego, punktu widzenia ma ona kilka wad:
1. Bateria zdecydowanie za słaba. Co prawda wszystkie smartfony cierpią na tę dolegliwość, ale wada zawsze pozostanie wadą.
2. Nie można zrobić pełnej kopii zapasowej na własnym komputerze. Stara Nokia z Symbianem to umożliwiała, nowa - tylko w chmurze. Ja wiem, że Wielki Brat wie o mnie wszystko, ale dlaczego mam mu to ułatwiać? Tym bardziej zagranicznemu Wielkiemu Bratu?

Zaczekaj do czasu premiery Windowsa 10. Może wtedy będzie lepiej. Jak dla mnie, Windows w smartfonie sprawuje się lepiej od Androida (przynajmniej do wersji 4.1, bo taki znam), to może Win10 będzie jeszcze lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2015 o 21:53, KrzysztofMarek napisał:

/..../


Dzięki za odpowiedź, przeanalizowałem z kolegą który siedzi w telefonach i do abonamentu który wziąłem dobraliśmy najlepszy oferowany telefon za "1zł" wybór padł na Sony Xperia T3,i jedyne co mogę na razie powiedzieć - że jest ogromy i szczerze boję się czy nie złamie się w kieszeni. Jednak patrząc pod względem funkcjonalności to od Xperia Tipo (który mi wystarczał w zupełności) jest znacznie szybszy. Nic jestem ciekaw czy przejdzie próbę "kieszeni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, potrzebuje program LG Unlocker, na stronie z opisem jak ściągnąć simlocka, pisało, że jest to darmowy program, lecz nigdzie nie mogę go znaleźć a on jeden może ściągnąć simlocka z LG KP501 ;/
Wie ktoś może, gdzie znajdę ów program?
Chyba, że ktoś zna inny program, który zdejmie simlocka z tego telefonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, głupie pytanie :D. Jak w Samsungach zrobić tak, by telefon nie łączył się sam z Internetem, a MMSy dochodziły? "Komórkowy transfer danych" - nope, usunięcie zaznaczenia przy tym blokuje dostęp do Internetu, ale nie da się wówczas MMSów wysyłać i odbierać. Co "zabawne", mam 2 telefony Sony - Xperia X8 i L, na obu usunięcie zaznaczenia przy "Komórkowym transferze danych" nie uniemożliwia odbierania i wysyłania MMSów. Znalazłem, że trzeba by coś pokombinować przy APNach, ale nie da się tam nic zmienić, wszystkie opcje są takie wyszarzone. Czyżby jedynym wyjściem była wymiana softu na "czystego" Androida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch dni próbuję przestawić telefon aby instalował aplikacje na karcie SD, ale bez powodzenia. Telefon to LG F70, próbowałem zrobić roota, ale się nie udało. Używałem android sdk ( http://www.fixedbyvonnie.com/2014/06/install-android-apps-sd-card-default/), zrobiłem wszystko tak jak było napisane w tutorialu, telefon nadal instaluje wszystko na pamięci wewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 17:30, Paoro napisał:

Chce kupić nowiutki telefon? LG G4 dobry wybór?


Może tak przekornie i nieco niegrzecznie, bo niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie, ale...
Kupujesz telefon dla nas, czy dla siebie?

Najpierw pomyśl czego oczekujesz od telefonu, do czego będzie Tobie on potrzebny. Potem dopiero popytaj innych, ale pod kątem użytkowania, jak się sprawuje, co niedomaga. Nikt nie podejmie za Ciebie decyzji, bo nikt nie jest Tobą... ;)
BTW. G4 to świeżynka. Możesz mieć problem ze złapaniem w sieci opinii na temat tego telefonu. To zbyt nowy model. Osobiście, choć znam telefony LG i generalnie lubięmarkę, to nie zaryzykowałbym kupna telefonu, który kilka dni wcześniej miał światową premierę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 10:48, mrosi napisał:

ciach

Otóż ja zawsze kupuję nowinki i teraz wybieram z pośród Samsunga Galaxy S6, LG G4 i najnowszego Iphona :) zastanawiam się co wybrać z tych trzech. Otóż dwa ostatnie, nie mają wymienianej baterii i nie można włożyć karty SIM, do tego L ma świetny aparat, G4 będzie robił furorę!! Kupuję w skórze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 18:20, Paoro napisał:

Otóż ja zawsze kupuję nowinki i teraz wybieram z pośród Samsunga Galaxy S6, LG G4 i najnowszego
Iphona :) zastanawiam się co wybrać z tych trzech. Otóż dwa ostatnie, nie mają wymienianej
baterii i nie można włożyć karty SIM, do tego L ma świetny aparat, G4 będzie robił furorę!!
Kupuję w skórze :)

Karty SD raczej.
Które są przereklamowane obecnie, to samo wymienialna bateria. Really. Lepiej kupić telefon, który ma więcej pamięci wbudowanej niż taki, który ma kartę SD, bo raz, że ta pamięć jest szybsza od dowolnej karty, nawet klasy UHS, to dwa - w przypadku Androida aplikacje i tak pobierają się do pamięci wewnętrznej a dopiero później oferują kopiowanie części na kartę SD. To powoduje, że i tak wielu aplikacji na telefonie nie zainstalujesz.
A co do baterii - szansa, że zarżniesz baterię we flagowcu jest niska. Szybciej wymienisz telefon na nowy.
Dodatkowo LG G4 ma Snapdragona 808, który jest słabszy niż Exynos w S6 i ma słabszy ekran.
PS. LG G4 w domyśle ma klapkę z plastiku udającą ceramikę. Skóra to opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 18:35, Henrar napisał:

Karty SD raczej.
Które są przereklamowane obecnie, to samo wymienialna bateria.


Na podstawie S6.No może i racja ale jednak różnica w cenie za wersję z większą pamięcią jest znacząca. Wiadomo ze jak ktoś decyduje na taki wydatek to musi wiedzieć co robi ale 400 zł różnicy między 32 a 64 gb to sporo. Sam sobie kupie pod koniec roku ten model ale nie ma co jednak negować zalet kart SD. 32 gb a dla użytkownika trochę ponad 21 . A aktualizacji pewnie jeszcze będzie sporo . Fotki o muza i leżę trochę ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mnie osobiście wystarcza w zupełności Xiaomi Mi Note... :)
Zjada te wszystkie wymienione na śniadanie. Z chlebkiem i musztardą. Kosztuje przy tym połowę ceny każdego z nich. Ale cóż... Nieważne co, ważne, że najnowsze i w ogóle naj....
Jeśli jednak miałbym wybierać, to zastanowiłbym się nad Galasy S6 ale Edge. S6 jest mniej ciekawy od Edge, ale najciekawszy z tej trójki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 13:30, mrosi napisał:

/.../ > Mnie osobiście wystarcza w zupełności Xiaomi Mi Note... :)
Zjada te wszystkie wymienione na śniadanie. /.../

Nie będę się wypowiadał o Xiaomi, bo takowego w ręku nie miałem. Za to Nokię Lumię 830 mam już parę dni, więc mogę co nieco o niej napisać. I porównać do Nokii N97, którą mam nadal, a do innych, które miałem (i mam nadal, są sprawne) nie ma po co, bo są już przestarzałe.
Zatem Nokia Lumia 830:
- zdjęcia są dobre, lepsze niż w N97 i lepsze, niż w innych smartfonach, które mam;
- mapy, dobre, ale gorsze niż w Nokii N97, która ma 5 lat! Tego się nie spodziewałem, na początku wyglądało, że są równie dobre. Mapy są zauważalnie gorsze, widoki satelitarne zauważalnie gorsze, to to, cholera, porażka;
- GPS jest słabszy. Łapie pozycje może nawet szybciej, niż w N97, ale tylko na zewnątrz budynku. Jak siedzę przy oknie, no to potrafi po 20 sekundach pokazać moją pozycję oddaloną jakieś 50 metrów od rzeczywistej, a w głębi pokoju potrzebuje minuty, a i tak granica błędu dochodzi do 100 metrów. N97 pokazywało pozycję (w głębi pokoju) dokładnie po góra 15 sekundach.
- bateria działa krócej. Ledwo dociąga do tego, co potrafiła ta w N97 (przy dwa, albo i trzy razy mniejszym ekranie, ale przecież mamy postęp!)
- to dziadostwo nie pozwala zrobić kopii zapasowej na moim komputerze. Mogę kopię zrobić tylko w chmurze. Tak, ja wiem, ze Wielki Brat wie o mnie wszystko, ale żeby aż tak ułatwiał sobie pracę? Mógłby chociaż zachować pozory.

A zalety? No cóż, trudno uznać za zalety to, co mają inne smartfony: pogoda, ilość przechodzonych odległości, latarkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że odnisę Twój wpis do Xiaomi, póki co modelu Mi3, który jeszcze w tej chwili użytkuję.

Dnia 04.05.2015 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

- zdjęcia są dobre, lepsze niż w N97 i lepsze, niż w innych smartfonach, które mam;
- mapy, dobre, ale gorsze niż w Nokii N97, która ma 5 lat! Tego się nie spodziewałem,
na początku wyglądało, że są równie dobre.


Nie wiem czy Mi3 robi lepsze zdjęcia. Aparat jest porównywalny - układ Sony. Nokia ma zdaje się optykę Carl Zeiss, więc na tym polu może wygrywać.

Dnia 04.05.2015 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

Mapy są zauważalnie gorsze, widoki satelitarne
zauważalnie gorsze, to to, cholera, porażka;
- GPS jest słabszy. Łapie pozycje może nawet szybciej, niż w N97, ale tylko na zewnątrz
budynku. Jak siedzę przy oknie, no to potrafi po 20 sekundach pokazać moją pozycję oddaloną
jakieś 50 metrów od rzeczywistej, a w głębi pokoju potrzebuje minuty, a i tak granica
błędu dochodzi do 100 metrów. N97 pokazywało pozycję (w głębi pokoju) dokładnie po góra
15 sekundach.


No tu akurat Xiaomi jest lepsze. Może nie tyle w kwestii stricte technicznej, bo jak przypuszczam w większości obecnych telefonów z średniej czy wyższej półki, GPS będzie w budynkach działał gorzej. To kwestia wykorzystania do konstukcji szkieletów telefonów aluminium, które z kolei do najlepszychsubstytutów anten nie należy...
Na pewno jednak lepiej jest z samymi aplikacjami. Domyślam się, że zdążyłeś już poznać sklep Windows, którego nawet nie można porównać do zasobów sklepu Play Androida.

Dnia 04.05.2015 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

- bateria działa krócej. Ledwo dociąga do tego, co potrafiła ta w N97 (przy dwa, albo
i trzy razy mniejszym ekranie, ale przecież mamy postęp!)


No to w Mi3 wygląda to lepiej. dwa, trzy dni to norma, przy włączonym na stałe przesyle danych/Wi-Fi, synchronizacji trzech kont pocztowych, Messenger lub Viber przez kilka godzin dziennie, jakaś gierka, Internet.

Dnia 04.05.2015 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

- to dziadostwo nie pozwala zrobić kopii zapasowej na moim komputerze. Mogę kopię zrobić
tylko w chmurze. Tak, ja wiem, ze Wielki Brat wie o mnie wszystko, ale żeby aż tak ułatwiał
sobie pracę? Mógłby chociaż zachować pozory.


Niestety... Mamy XXI wiek, a w tym czasie usługi w chmurze są bardziej popularne niż tradycyjne kopie zapasowe. Na pewno jednak w Androidzie można zrobić fizyczną kopię kontaktów, jako plik .vcf w pamięci urządzenia.

Dnia 04.05.2015 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

A zalety? No cóż, trudno uznać za zalety to, co mają inne smartfony: pogoda, ilość przechodzonych
odległości, latarkę...


To wszystko zależy od tego, czego oczekuje się od telefonu. Osobiście lubię mieć na pulpicie widżet z pogodą. Latarka też się przydaje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która sieć na kartę oferuje najlepszy lejek (tzn. najwyższą prędkość darmowego internetu po wykorzystaniu całego transferu w pakiecie). W Virgin Mobile za 20 złotych miesięcznie jest lejek w postaci 32 kb/s. Z telefonu bardzo mało dzwonie, zależy mi głównie na niskich kosztach i zadowalającym transferze. 32 kb/s to jak najbardziej znośna prędkość. Przed przeniesieniem numeru wolę się tutaj upewnić, bo może przeoczyłem jakąś inną interesującą ofertę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwny problem. Od pewnego czasu pewna osoba nie może się do mnie dodzwonić. Wcześniej działało wszystko dobrze i tak jakby ''nagle'' przestało funkcjonować. Gdy ja do niej dzwonię - jest ok, tak samo gdy piszemy do siebie nawzajem esemesy. Ale gdy ta osoba chce się do mnie dodzwonić dostaje komunikat że jestem niedostępny albo że numer jest zastrzeżony a przecież nic nie zmieniałem. Ktoś wie jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 19:59, Tyler_D napisał:

Mam dosyć dziwny problem. Od pewnego czasu pewna osoba nie może się do mnie dodzwonić.
Wcześniej działało wszystko dobrze i tak jakby ''nagle'' przestało funkcjonować. Gdy
ja do niej dzwonię - jest ok, tak samo gdy piszemy do siebie nawzajem esemesy. Ale gdy
ta osoba chce się do mnie dodzwonić dostaje komunikat że jestem niedostępny albo że numer
jest zastrzeżony a przecież nic nie zmieniałem. Ktoś wie jak to rozwiązać?


Może przez przypadek dodałeś ten numer do czegoś w rodzaju "czarnej listy" lub "blokowanych kontaktów"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 21:45, sirufok napisał:

Może przez przypadek dodałeś ten numer do czegoś w rodzaju "czarnej listy" lub "blokowanych
kontaktów"?

Nie sądzę ale jeżeli jest to jedna z opcji która miałaby to wyjaśniać to ... jak to sprawdzić/anulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 22:40, Tyler_D napisał:

Nie sądzę ale jeżeli jest to jedna z opcji która miałaby to wyjaśniać to ... jak to sprawdzić/anulować?


Wejdź w kontakty i sprawdź czy masz w edycji opcję blokowania/dodawania do czarnej listy kontaktów. Ja miałem tak w poprzednim HTC One S jak również i teraz w One M9, że gdy zablokuję w ten sposób kontakt to nie może się on do mnie dodzwonić a smsy przychodzą do ukrytej skrzynki odbiorczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie telefonów w ogóle ... a potrzebuje dla ojca kupić telefon. Nie drogi, może max 200zł. Wymaganiami są - w miarę dobry aparat (bez przesadyzmu oczywiście ;) ) Standardowa klawiatura (dotyk nie wchodzi w grę). Czytelne klawisze. Mógłby ktoś coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się