Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

a wiec robią tymi reklamówkami ludziom wodę z muzgu - ehh ...

mam i sprzet grający (no ale stacjonarny) i dobre słuchawki; aparat - który raczej biorę tylko z zamiarem robienia zdjęć (za dużo sprzetu się targa), a na odtwarzacz mp3 nie mogłem się zdecydować (tak za cene ok 350 zl)

wiec padło na wszystko w jednym, głownie ze zawsze bede mial tel. pod reką

co do noki - dobre fony, tylko nigdy sie do nich niewiedziec czemu nie przekonałem (?)
i wytrzymale i dobre baterie ... nie wiem czemu (?)

wieki temu mialem ericssona z klapka, potem wspomniany sony j70, ktoremu minely 4,5 roku (w miedzyczasie samsung i motorola, ale zawsze sprzedawałem - byly cienkie, i nie moglem sie obejsc -przyzwyczajenie bez wciskanej rolki z boku tel.)
a bateria nadal mu trzyma 2-3 dni (srednie urzytkowanie), tyle razy ladowal na asfalcie i tylko rysy na ekranie - nic poza tym (no troche zwiech :P w upały)

no i teraz jest: 1 tel. ericsson + 2 tel. sony = 3 tel. sony ericsson W300i :D

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam, tumturumtum, Sony Ericssona K700i...jak dla mnie to spoko komóra giwera, tylko mógłby mieć lepszy aparat oraz wejście na kartę pamięci. Tak poza tym to wszystko ok, a telefon marzeń to Sony Ericsson W810i...

SE rlz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 01:04, turingowski napisał:

a ja mam, tumturumtum, Sony Ericssona K700i...jak dla mnie to spoko komóra giwera, tylko mógłby
mieć lepszy aparat oraz wejście na kartę pamięci. Tak poza tym to wszystko ok, a telefon marzeń
to Sony Ericsson W810i...

SE rlz!



tia - ze wzgledu tylko na kase go nie kupilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 01:18, Martimat napisał:

tia - ze wzgledu tylko na kase go nie kupilem

Ze względu na kasę, to prawie nikt nie kupuje. :) To jest najczęściej jedyny, ale zupełnie wystarczający powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 01:04, turingowski napisał:

a telefon marzeń to Sony Ericsson W810i...

W momencie w którym będzie Cię na niego stać telefonem Twoich marzeń będzie coś zupełnie innego. :)
Mnie tak naprawdę nie obchodzi jakiej firmy jest telefon - byle spełniał oczekiwania za niską cenę.

A co do argumentów, że w telefonie wystarczy dobra obsługa rozmów i internetu - skoro telefony tej samej wielkości mogą byc zarówno okrojone do tych funkcji, jak i obsługiwać mnóstwo innych rzeczy (aparat, mp3, komuter/konsola przenośna, odbiornik, odtwarzacz, rejestrator audio/video), to oczywiste jest, że lepszym wyborem jest to drugie.
W przypadku komórek juz jedna rzecz się dokonała - prawie nikt, kto uzywa telefonu komórkowego nie używa zegarka naręcznego bo to jest zbędne. Podejrzewam, że w przyszłości podobnie stanie się z aparatami kompaktowymi, radiem i odtwarzaczem audio/video. Nie będzie potrzeby używania większej ilości urządzeń, skoro będzie się mieć funkcjonalne zminiaturyzowane urządzenie do tego samego. Nie jest tez powiedziane, że zdjęcia będa wychodzić gorsze, muzyka będzie brzmieć gorzej, a radio będzie źle odbierało.
Podejrzewam, że ewolucja telefonów komórkowych idzie w kierunku osobistych urządzeń sieciowych z mnóstwem funkcji rejestrowania, przesyłania i odtwarzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dokładnie, ja przy wyborze kierowałem się tym żeby telefon miał odtwarzacz mp3, aparat i obsługiwał UMTS no i miał być marki Samsung. Wybór padł na SGH-Z300 z którego jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 10:33, Don Lizak napisał:

Wszędzie czytam, że ludzie kupują nowe nokie 6630 za 650 zł bez locka itd. To czemu na allergo
ceny są od 800 zł?


A gdzie to wyczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tesknie do czasow, kiedy moja komorka wytrzymywala spokojnie ten tydzien bez ladowania. Bo teraz to kazdy wie jak jest - gora cztery dni (bez robienia niczego). No coz - dopoki nie zostanie wprowadzone w zycie jakies super wydajne ogniwo paliwowe, bedzie to cena postepu ;). Ale jakby tak popatrzec w przeszlosc - to w sumie wracac nie ma sensu. Obecne wyswietlacze sa po prostu bezkonkurencyjne jesli chodzi o rozdzielczosc czy odwzorowanie kolorow. Az milo popatrzec ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 12:04, Piotrek K. napisał:

A ja tesknie do czasow, kiedy moja komorka wytrzymywala spokojnie ten tydzien bez ladowania.

Nie wiem jak u Ciebie, ale moje komórki poza Siemnsami trzymały tyle ile producent podawał. Jak podane jest, że czas czuwania, to tydzień lub dwa, to komórka tyle działa bez ładowania.

Jeżeli tak wielu osobom baterie trzymają tak źle od momentu jak w komórkach w standardzie pojawiły się akumulatory Li-ion, to winne jest również idiotyczne zalecenie w punktach operatorów i instrukcjach, żeby baterię taką rozładowywać do wyłączenia. Ja używałem tych baterii od momentu ich pojawienia się (gdy niemal nikt ich jeszcze nie używał) i pamiętam kategoryczne ostrzeżenie przez rozładowywaniem takich akumulatorków, bo wchodzą wtedy w stan niestabilny grożący wybuchem, a na dodatek akumulator taki traci szybko zdolność akumulacji energii (podobnie jak ołowiowy w samochodach). I to się dzieje.
Dwa lata temu chciałem zweryfikować swoją wiedze, niezastosowałem się do zaleceń bo nigdy nie doprowadziłęm do rozładowania kilku akumulatorów, to do dzisiaj chodzą żyletowo jak nówki. Po tygodniu naładowanie na Nokiach spada o jedną kreskę.

Poza tym są jeszcze idiotyczne z punktu oszczędności energii "wygaszacze ekranu", które poza tym, że przed niczym nie chronią ekranu LCD (nie potrzeba takiego wygaszać), to jeszcze powodują szybsze rozładowanie baterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile czsu dziennie rozmawiasz przez tel? sms/mms? podróźujesz dużo? bo w trakcie jazdy samochodem (poza miastem), kiedy jest poszukiwanie sieci bateria szybko pada!

na roamingu jeszcze szybciej - nawet bez czynnego uzytkowania!

poza tym wydawalo mi sie, ze producenci podaja max czas trzymania na baterii - przy min. korzystani z niej?

jeslli korzystasz intensywnie - to podaj model - moze zmienie na taki - bo to naprawde niezle wyniki podales!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 22:30, Don Lizak napisał:

Co powiecie na paterie Li-ion 2450 mah ?? Czy to jest rzeczywiście taka pojemność czy to jakiś
przereklamowany syf z allegro?

To na pewno nie jest bateria Litowo-jonowa, lecz litowo-polimerowa. I wtedy jej pojemność czyli ok. 250% tej pierwszej jest jak najbardziej ok. Po prostu ktoś kto sprzedaje sam nie wie co sprzedaje. Te baterie Li-polymer naprawdę mają taką pojemność. Używane są od jakiegoś pół roku w powszechnym użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze - nie wiem

wiem, że swojego czasu jak zmieniłem z 750 na 1200 - to czułem różnicę; może istnieją też takie

mam "paluszkowe" akumulatory o pojemności 2800 - więc może są też wersje do komórek (tyle że to inna konstrukcja ogniw i inny całkiem typ - li-ion przecież)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 16:39, Martimat napisał:

a ile czsu dziennie rozmawiasz przez tel? sms/mms?

Jakieś 30-50 minut. Są oczywiście odchyły w obie strony.

Dnia 04.08.2006 o 16:39, Martimat napisał:

podróźujesz dużo? bo w trakcie jazdy samochodem
(poza miastem), kiedy jest poszukiwanie sieci bateria szybko pada!

Bateria zawsze szybciej rozładowuje się gdy jest słaby zasięg bo musi wtedy wzmacniać swój sygnał nadawczy. U mnie sygnał prawie cały czas jest w połowie skali (na nowej komórce), a na starej blisko na 3/4. Nie jest więc super.

Dnia 04.08.2006 o 16:39, Martimat napisał:

na roamingu jeszcze szybciej - nawet bez czynnego uzytkowania!

Wydaje mi się, że nie powinno nic schodzić szybciej bo i tak łaczysz się tylko z najbliższą anteną. Szczególnie jak na terenie innego kraju ustawisz na sztywno tylko jedną sieć (najlepiej), to nie będzie Ci "skakać" między wszystkimi operatorami.

Dnia 04.08.2006 o 16:39, Martimat napisał:

poza tym wydawalo mi sie, ze producenci podaja max czas trzymania na baterii - przy min.
korzystani z niej?

Ten problem został juz dawno rozwiązany przez osobne liczenie czasu czuwania (bez rozmów) i czasu rozmowy non-stop. Zdaje się wszystko z maksymalna siłą sygnału z anteny.
Dlatego są to maksymalne czasy w bardzo dobrych warunkach. Mimo to udawało mi się czasem do nich dociągać (wynikami) gdy rozmawiałem naprawde mało (czasy czuwania).

Dnia 04.08.2006 o 16:39, Martimat napisał:

jeslli korzystasz intensywnie

Jak już wiesz, niezbyt intensywnie.

Dnia 04.08.2006 o 16:39, Martimat napisał:

to podaj model

Nokie 7250i i 6230i - pierwsza to dzisiaj już dziadek telefoniczny. Wcześniej dinozaury Siemens M35i i ME45 (fatalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6230i - czaję

a z tym roamingiem - mialem na sztywno w Grecji siec ustawioną- i srednio ładowac musiałem co 24 h (a wiadomo - na roamingu duzo sie nie gada); po powrocie - wróciło do normy - 3 dni (mówie o starym sony j70);

może upały i klimat - ale przeciez ostatnio u nas tez było ok 35''C wzwyż

co do noki - dlaczego w nazwach modeli nigdy nie ma cyfry 4 ? (chyba że przeoczyłem coś) - choć słyszałem teorię na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 01:18, Martimat napisał:

> a ja mam, tumturumtum, Sony Ericssona K700i...jak dla mnie to spoko komóra giwera, tylko
mógłby
> mieć lepszy aparat oraz wejście na kartę pamięci. Tak poza tym to wszystko ok, a telefon
marzeń
> to Sony Ericsson W810i...
>
> SE rlz!


tia - ze wzgledu tylko na kase go nie kupilem

i trzymaj tak dalej. zawsze sony powaaaa. ja mam k750i i tel full wypas. moze tylko nie ma edge i umts ale to mi nie potrzebne a tak to ma WSZYSTKO!!! co do w810i moze marzen to nie jest telefon ale jest calkime dobry teraz mysle czy go nie kupic ale cholera k750i kupilem miesiac temu noweczke wiec chyba to bedzie lekka przesada!
mowie ci kup k750i a nie stracisz na pewno zmien tego w300i oplaca sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I''m afraid it''s too late !

idzie kurierem darmowym z centrali orange na adres domowy - ciezko dostepny jest cholerka;

ale powiem tak - w mojej głowie kołatało sie tylko jedna myśl: albo w810i albo w300i

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się