Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2015 o 11:16, TigerXP napisał:

Osobiscie zastanawiam sie równiez nad tym telefonem co kolega wyzej, badz nad lumią 925.
Moglby ktos poradzic co lepiej kupic?


Mialem Nokię 925 i pod wzgledem zdjeć byla świetna plus wygląd miala niczego sobie..do dzis dla mnie to najlepiej wyglądająca Lumia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Ostatnio dotarło do mnie, jak bardzo smartfony potrafią ułatwiać ludziom życie i postanowiłem kupić sobie taki. Problem w tym, że jestem kompletnym laikiem w temacie, bo używałem przysłowiowych cegieł Nokii prawie całe życie.

W związku z powyższym, szukam kogoś/czegoś, co mnie naprowadzi. Wymagania podstawowe są takie:

1. Aparat
2. Bateria
3. Internet

Jeżeli chodzi o budżet, to jestem gotowy wydać jakieś 500 zł za nowy telefon poza ofertą. A może korzystniej będzie kupić telefon w ofercie? Jeżeli tak, to jakie polecacie?

Dodam od razu, że niewiele gadam. Zwyczajnie tego nie lubię i łączę się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. W tej chwili doładowuję sobie kartę po 30 zł miesięcznie (orendżowe minimum dla przedłużenia ważności konta) i wykorzystuję z tego tyle, że teraz mi siedzi na koncie 100 zł.

To, co interesuje mnie bardziej, to cała ta funkcjonalność smartfonów, z wyróżnieniem aparatu/kamery i dostępu do internetu (parę GB pakietu mogłoby się przydać).

Aha - nie planuję słuchać muzyki na telefonie. Mam do tego sprawdzony odtwarzacz przenośny.

Za wszelkie porady dziękuję. :)

Btw. parę osób poleciło mi już Sony Xperia, ale cenę toto ma taką, że można się pochlastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale coś tam wiem ;).
1. Albo bateria albo smartfon. Nie ma "i", mocne bebechy są energożerne i przy intensywnym użytkowaniu (gry, Internet przez kilka godzin dziennie) każdego smartfona trzeba codziennie ładować.
2. Internet w zasadzie to w każdym smartfonie możesz mieć, strony www w sumie na wszystkim można przeglądać, w przypadku telefonu z Androidem jedynie trzeba zapomnieć o Flashu.
3. Aparat - tu już zależy od modelu - ja mam Sony Xperia L i tak beznadziejnego aparatu nie miał nawet SE W200i, którego używałem z 5 lat temu (jak nie więcej :)).
4. 500zł... W tej cenie można dostać generalnie modele budżetowe i stare modele, wycofywane ze sprzedaży, w zasadzie można być pewnym, że w jakimś aspekcie będą kulały (a to za słaby CPU/GPU, a to za mało RAMu, a to brak aktualizacji systemu...). Ja dałem za swój 450 i taki full zadowolony nie jestem (choć po tym, jak mi spadł na ziemie, przestał się zawieszać po rozłączeniu połączenia xD) - aparat jest mega do bani, zawieszał się gdy to ja pierwszy rozłączałem połączenie, z drugiej strony Internet na tym chodzi przyzwoicie, wifi działa sprawnie, ma slot na kartę uSD... No i ja bym za telefon nie dał >500 zł tak naprawdę, a 1000 czy 2000 - to już musiałbym upaść na głowę (albo mieć tyle kasy, że bym używał plików dwustuzłotówek jako rozpałki do grilla).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 12:02, Kardithron napisał:

Jeżeli chodzi o budżet, to jestem gotowy wydać jakieś 500 zł za nowy telefon poza ofertą.
A może korzystniej będzie kupić telefon w ofercie? Jeżeli tak, to jakie polecacie?


Jedyny smartfon jaki kupiłem
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=14611

Naprawdę porządna firma (wujek sobie chwali) ale cena jest "trochę" wyższa niż 500zł.
Aparat ? ciężko powiedzieć wujek nie używa.

Internet i bateria o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem kupic samsunga galxy s5 po premierze s6 ponieważ sadziłem ze stanieje :P
( a juz ze swoją avilla nie wytrzymam)

cena jest dalej 1 699 za G900F a oczekiwałem telefonu za jakieś 1300? chciałem go jeszcze użyć do google cardboord a jak sadze ten się nadaje?
Widzę ostatnio bardzo dużo aukcji nexusa 5 tylko przesyłka z UK za 50 zł ale telefon za 900 zł D:? jakaś podróbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze niepokoi mnie, że instalowane aplikacje domagają się dostępu do szeregu danych gromadzonych w telefonie. Nawigacja HERE pobija pod tym względem rekordy. Aplikacja domaga się udostępnienia jej możliwości wysyłania sms, dzwonienia, dostępu do kontaktów... Czy ktoś potrafi mi powiedzieć: po co? Przede wszystkim - czy jest to bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2015 o 22:06, LastOrder napisał:

Szukam porządnego telefonu do multimediów. Zastanawiam się między Z3 a LG G3 . Co ma
lepszą baterię i jakość muzyki ?

Z3 ma lepszy czas życia na baterii, jakość muzyki będzie raczej taka sama, bo o ile wiem to G3 nie posiada jakiegoś swojego układu audio tylko leci na wbudowanym w Snapdragona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka dla kogoś siedzącego dobrze w temacie - chciałem zmienić swój wysłużony telefon na Motorolę Moto G. Gdzież można zakupić ten model po najbardziej przystępnej cenie w wersji możliwe najlepszej z możliwych(widziałem już że są dwie wersje tego modelu, ale odróżnić to jest dla mnie czarną magią), nie nacinając się przy tym na jakieś lewizny i wysyłki z Chin na które czeka się miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Docinał ktoś kartę micro do nano domowymi sposobami ?
Chcę wymienić kartę w Orange ale okazuje się ze jeśli jest na abonament to musi się osobiście zjawić właściciel firmy.
W sumie logiczne ale i tak łaski im robić nie będę . Niech mnie ugryzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj telefon zrobił mi aktualizacje paru aplikacji ,po czym dzisiaj nie mam dostępu do kontaktów tzn. długo sie ładuje i pojawia się "Aktualizacja kontaktów" i nic... a w wiadomościach mam tylko numery bez nazw. Poza tym po akutalizacj9i pokazuje mi że mam mało pamięci. Co mam zrobić? (Samsung Galaxy Trend Plus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 03:04, Nephren-Ka napisał:

Krótka piłka dla kogoś siedzącego dobrze w temacie - chciałem zmienić swój wysłużony
telefon na Motorolę Moto G. Gdzież można zakupić ten model po najbardziej przystępnej
cenie w wersji możliwe najlepszej z możliwych(widziałem już że są dwie wersje tego modelu,
ale odróżnić to jest dla mnie czarną magią), nie nacinając się przy tym na jakieś lewizny
i wysyłki z Chin na które czeka się miesiąc.


Rozumiem, że chodzi o model z LTE, a nie z dwoma kartami sim? Jak to pierwsze, to masz tutaj:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g-lte-2nd-gen-czarny.bhtml#opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu kupiłem sobie telefon LG L90. Wszystko działa bez zarzutu, tylko że nie wiem czemu przestaje mi wczytywać telefon na komputerze. Próbowałem 3 kablami USB i nic to nie dało. Próbowałem z debugowaniem USB ale też nic nie dało. Aktualizowałem system do Android 5.0. Problem polega na tym że nie chce robić resetu do ustawień fabrycznych a chciałbym się podłączyć do komputera jednak. Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Gdzieś na jakimś forum widziałem o usuwaniu czegoś przez menedżer ale nie było żadnych szczegółów i właśnie nie wiem o co to chodzi. Mam wykonane wszystkie aktualizacje, przez LG PC Suit też sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada Z3 Compact? Chce porządny telefon poniżej 5 cali. Zastanawiam się nad Galaxy Alpha i właśnie nad telefonikiem Sony.
Alphe miałem chwile w dłoni i muszę powiedzieć że jest piękna . Największy minus to chyba bateria.To właśnie wychodzi jego rywal.
Z3 Compact też mi się podoba ale na internecie i w komentarzach użytkowników bardzo często pojawiają się opinie że szkło z przodu czy z tyłu lubi samo pękać. A Sony nie uznaje takich gwarancji . Przynajmniej w większości .
Ktoś użytkuje go na co dzień , może się wypowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę rzeczy ogarnąłem więc teraz inne pytanie.

Szukam telefonu - chyba tylko smartfony wchodzę w grę jeżeli chciałbym móc na nim czasami korzystać z netu, prawda?

Oprócz tego najbardziej zależy mi na:
- płynne i szybkie działanie, bez zwiech, samoczynnego wyłączania się czy też resetowania tudzież innych tego typu atrakcji
- wytrzymała konstrukcja
- standard typu odtawarzacz mp3, radio [ niekoniecznie ale byłoby miło ] budzik, alarm, stoper, kalendarz, fajnie by było jakby posiadał opcję robienia notatek jak to było bodajże w LG L5 Swift [ chyba ]
- odtwarzanie plików wideo
- NIE MUSI być wielki jak tablet ani mieć pierdyliarda kolorków
- znośny aparat przynajmniej na poziomie nieco lepszym niż zwykła cyfrówka [ małpka ]
- nie obraziłbym się też za slot na kartę pamięci

Może być dostępna na rynku wtórnym i NIE MUSI być to nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najniższy. ;) Ale tak na serio ... nie wiem. No powiedzmy że te 200-300 złotych jestem w stanie wydać. Ale nie przywiązuj do tego większej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się