Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dostałem służbową Lumie 535 i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się że 5 cali będzie ok. Dodatkowo WP też wydaje się spoko. Nawet zastanawiam się teraz czy nie kupić sobie tego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 19:40, zerohunter napisał:

Poczekaj jeszcze trochę, wyjdzie Windows 10 na telefony, to każdy WP dostanie kopa, i
w dodatku Microsoft ma pokazać jakieś nowe Lumie.


I tak też zrobię. 535 i tak mam, więc dobrze ją przetestuję w pracy. Do tej pory jestem zadowolony z mojego telefonu. Z drugiej strony 1.4 cala a 5 cali to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 350 złociszy na Allegro można znaleźć Motorolę Moto G 1-szej generacji.

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- płynne i szybkie działanie, bez zwiech, samoczynnego wyłączania się czy też resetowania tudzież innych tego typu atrakcji

Jako że jest to czysty Android, bez nakładki producenta, sprzęt chodzi płynnie. Ponadto jakiś czas temu Google uruchomiło proces aktualizacji Moto G do Androida 5.1, który jest stabilną wersją systemu. Do przeglądaniu Internetu spokojnie wystarczy (oczywiście nie mówię tu o 10 otwartych kartach).

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- wytrzymała konstrukcja

Obudowa jest, w przeciwieństwie do plastikowych Samsungów, wykonana z wytrzymałego, gumopodobnego tworzywa, bardzo podobnego do tego z Nexusa 5, którego sam jestem posiadaczem i chwalę sobie jego wykonanie. Praktycznie w ogóle się nie rysuje.

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- standard typu odtawarzacz mp3, radio [ niekoniecznie ale byłoby miło ] budzik, alarm, stoper, kalendarz, fajnie by było jakby posiadał opcję robienia notatek jak to było bodajże w LG L5 Swift [ chyba ]

Owszem, wszystko jest. Nawet radio, co już jest rzadkością.

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- odtwarzanie plików wideo

Oczywiście.

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- NIE MUSI być wielki jak tablet ani mieć pierdyliarda kolorków

Mój Nexus ma matrycę wielkości 4,95 cali i nie mam z tym problemu (a nie mam jakiś wielkich dłoni), a Motorola - 4,5, więc powinno być idealnie.

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- znośny aparat przynajmniej na poziomie nieco lepszym niż zwykła cyfrówka [ małpka ]

5 Mpx może i nie powala na kolana, ale można tym robić w miarę dobre zdjęcia.

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- nie obraziłbym się też za slot na kartę pamięci

Tego niestety brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 19:04, Tyler_D napisał:

Jak najniższy. ;) Ale tak na serio ... nie wiem. No powiedzmy że te 200-300 złotych jestem
w stanie wydać. Ale nie przywiązuj do tego większej wagi.


Tak jak kolega to jedynie co mi przychodzi do głowy to Moto G od Motoroli. Nie wiem jak tanie Nokie się sprawują ale za tą cenę co podałeś to praktycznie nie ma szans znaleźć smartfonu używanego czy nowego który by nie zacinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej.

Miałem ten telefon - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/swiftl5/

Obecnie mam ten - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyyoung/

Ani jednego ani drugiego nie wspominam jakoś mile a wręcz przeciwnie. Więc coś co będzie lepsze od nich w kwestii zwieszania się, płynności, wytrzymałości i innych wymagań o których napisałem powinno styknąć. A to nie są jakieś nowe telefony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 15:09, Tyler_D napisał:

Miałem ten telefon - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/swiftl5/

Obecnie mam ten - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyyoung/

Ani jednego ani drugiego nie wspominam jakoś mile a wręcz przeciwnie. Więc coś co będzie
lepsze od nich w kwestii zwieszania się, płynności, wytrzymałości i innych wymagań o
których napisałem powinno styknąć. A to nie są jakieś nowe telefony.

Tamte telefony mają jednordzeniowy procek, a Motorola - czterordzeniowy, więc różnica w płynności systemu jest bardzo duża. Tworzywa są również porządniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może Goclever Insignia 500 będzie Ci pasować. :P Na Allegro można nabyć go za 350 zł - czyli za tyle samo, co Motorolę. Procek bardzo podobny do Moto G, obudowa również gumopodobna i wytrzymała, też wbudowane radio, nawet lepszy aparat, bo 8 Mpx, jednak to wszystko kosztem większego, pięciocalowego wyświetlacza oraz nieco starszego oprogramowania, dla którego producent nie zdecydował się wypuścić update'u do Androida Lollipop. Sprzęt posiada dodatkowo slot na kartę Micro SD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

Oprócz tego najbardziej zależy mi na:
- płynne i szybkie działanie, bez zwiech, samoczynnego wyłączania się czy też resetowania
tudzież innych tego typu atrakcji
- wytrzymała konstrukcja
- standard typu odtawarzacz mp3, radio [ niekoniecznie ale byłoby miło ] budzik, alarm,
stoper, kalendarz, fajnie by było jakby posiadał opcję robienia notatek jak to było bodajże
w LG L5 Swift [ chyba ]
- odtwarzanie plików wideo
- NIE MUSI być wielki jak tablet ani mieć pierdyliarda kolorków


Zaiste, niewielkie wymagania...

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- znośny aparat przynajmniej na poziomie nieco lepszym niż zwykła cyfrówka [ małpka ]


Heh. Ty chyba nigdy nie miałeś smartfona. Aparaty z najwyższej półki mają niejednokrotnie aparaty gorsze od typowych aparatów fotograficznych, tzw. kompaktów, a Ty w cenie 200-300 PLN chcesz telefon z lepszym aparatem!?

Dnia 25.07.2015 o 18:18, Tyler_D napisał:

- nie obraziłbym się też za slot na kartę pamięci
Może być dostępna na rynku wtórnym i NIE MUSI być to nowość.


Uff....
To ulga, że nie zażyczyłeś sobie nowego...

Sorry, nie bierz tego personalnie, ale chyba czas najwyższy żeby ktoś Cię obudził. Chcesz wydać 200-300 złotych, a wymagania masz na smartfona z co najmniej średniej półki...
Za tę kwotę, to jedynie telefon pokroju Goclever Quantum 400. Nic więcej. O ile wystarczy kasy...

A teraz poważnie.
Z Androidem:
http://allegro.pl/bialy-smartfon-goclever-quantum-500-dualsim-70zl-i5510801928.html
http://allegro.pl/smartfon-goclever-quantum-2-400-gps-2sim-8mpx-gold-i5459982729.html
http://allegro.pl/allview-p4-life-i5533712891.html
http://allegro.pl/goclever-quantum-2-400-4-cale-uchwyt-sam-kolory-i5191463793.html

Tylko nawet nie licz na namiastkę dobrego aparatu. Ważne, że obydwa mają 1 GB RAM, co w tych kwotach jest rzadkością.

http://allegro.pl/wyprzedaz-lg-l90-bialy-4-7-4x1-2ghz-4gb-i5562978680.html
Tu jest telefon z wadą, ale dobry i bardzo udany model. Znacznie lepszy aparat.

Z Windows Phone:
http://allegro.pl/smartfon-microsoft-lumia-435-dual-sim-czarny-fv23-i5562690077.html
http://allegro.pl/nokia-lumia-532-zielona-nowa-orange-i5564037691.html
(ostatni z Orange, więc na bank z SIM-lock)

I na koniec perełka. Nad tym sam bym się nawet nie zastanawiał:
http://allegro.pl/telefon-zte-grand-x-in-czarny-okazja-i5565278372.html

Tylko dopytaj się jak z gwarancją.

To tyle... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 00:42, mrosi napisał:

Zaiste, niewielkie wymagania...

Po pierwsze nie znam się na telefonach, nie siedzę w tym więc napisałem na czym mi zależy żeby były jakieś konkrety i żebyście wiedzieli czego mi trzeba. Nie napisałem że to wszystko musi być koniecznie i basta. To raz. A dwa - na samym początku zadałem pytanie czy w związku z tym że zamierzam korzystać z neta niezbędny jest typ telefonu typu smartfon. To dwa. A trzy - napisałem również żeby nie przejmować się zbytnio kwotą, prawda? No właśnie.

Dnia 27.07.2015 o 00:42, mrosi napisał:

Heh. Ty chyba nigdy nie miałeś smartfona. Aparaty z najwyższej półki mają niejednokrotnie
aparaty gorsze od typowych aparatów fotograficznych, tzw. kompaktów, a Ty w cenie 200-300
PLN chcesz telefon z lepszym aparatem!?

Miałem nawet dwa smartfony ale nie miałem za to ''aparatu z najwyższej półki''. Co ciekawe jeden z moich poprzednich telefonów czyli Nokia 6500s zdawała się robić nierzadko chyba lepsze zdjęcia niż te smartfony jakie miałem/mam. A zresztą o tym po co i dlaczego takie napisałem wymagania i kwoty już pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wziąć ofertę w Play i w sumie do wyboru upatrzyłem sobie HTC 620 i LG G4C co waszym zdaniem będzie lepszym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to oba mają praktycznie identyczne bebechy poza większą baterią w LG, więc wybór byłby praktycznie kwestią gustu i wygody. Osobiście brałbym LG, ale nie każdemu podchodzą klawisze blokady i głośności na tylnej klapce. Jak masz możliwość, to przejedź się do jakiegoś salonu/marketu i przymierz oba w łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dlaczego odniosłeś się tylko do pierwszej części mojej odpowiedzi? Napisałem prawdę. Przecież w dalszej części posta podałem Ci, jak na tacy, linki do telefonów, na które możesz zwrócić uwagę. Tego nie raczyłeś już zauważyć...
Nie ma za co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 20:23, mrosi napisał:

Dlaczego odniosłeś się tylko do pierwszej części mojej odpowiedzi?

No nie wiem ... bo taką miałem ochotę? Bo nie widziałem potrzeby by się do niej odnosić?
>Napisałem prawdę.
Prawda jest jak ... no właśnie. I na tym poprzestanę.

Dnia 27.07.2015 o 20:23, mrosi napisał:

Przecież w dalszej części posta podałem Ci, jak na tacy, linki do telefonów, na które
możesz zwrócić uwagę. Tego nie raczyłeś już zauważyć...

Wiesz co ... serio? Serio serio? To że nie odpisałem na to co ty sobie zażyczyłeś [ już nie mówiąc że nie napisałem ani słowa w tonie obraźliwym czy coś w tym guście ] a ty się zachowujesz jakby się jakaś tragedia stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Głupie pytanie jako ostatnia deska ratunku. Babcia bawiła się telefonem, najprawdopodobniej przywróciła telefon do ustawień fabrycznych. Kontakty nie były zapisane na SIM. Sony Ericsson k510i. Czy możliwe jest odzyskanie kontaktów?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety nie. Gdyby to był telefon z Windows Phone czy Androidem, byłaby szansa, że kontakty zostały zapisane w kontach (odpowiednio) indows czy Google. W tym przypadku, jesli kontakty nie zostały wyeksportowane, nie ma szans na ich odzyskanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem sie na dual sim. Teraz noszę ze sobą 3 telefony bo mam też służbowy. Co myślicie na temat Lumii 630? Za 360 zł już można kupić nówkę. Nie gram w gry, od czasu do czasu zrobię zdjęcie, czasami używam jako nawigacji (czy googlowska nawigacja jest lepsza?) A tak to tylko rozmowy, smsy i czasami internet.
Służbową mam 535 i też jest fajna, ale koszt nowej to jakieś 500zł, a nie chciałbym dokładac do rzeczy których nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Lumię 630, jestem z niej zadowolony - działa szybko, nie wiesza się, robi w miarę porządne zdjęcia (choć mam wrażenie, że kiedyś robiła lepsze), przełączanie między kartami SIM jest szybkie i proste. No i naprawdę długo wytrzymuje mi na baterii, choć też po prawdzie jakoś bardzo dużo jej nie używam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 16:43, jarekao napisał:

Co myślicie na temat Lumii 630?

Całkiem przyjemny telefon. Średni aparat bez lampy błyskowej, ale poza tym wszystko działa bardzo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się