Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2015 o 16:48, pawbuk napisał:

Mam Lumię 630, jestem z niej zadowolony - działa szybko, nie wiesza się, robi w miarę
porządne zdjęcia (choć mam wrażenie, że kiedyś robiła lepsze), przełączanie między kartami
SIM jest szybkie i proste. No i naprawdę długo wytrzymuje mi na baterii, choć też po
prawdzie jakoś bardzo dużo jej nie używam :)


Zaciekawiło mnie to stwierdzenie: " (choć mam wrażenie, że kiedyś robiła lepsze)" Myślę, że aparat zawsze robi takie same zdjęcia. Chyba sobie kupię zieloną wersje. 4,5 cala też powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 17:14, jarekao napisał:

Zaciekawiło mnie to stwierdzenie: " (choć mam wrażenie, że kiedyś robiła lepsze)" Myślę,
że aparat zawsze robi takie same zdjęcia. Chyba sobie kupię zieloną wersje. 4,5 cala
też powinno być ok.


Moja dziewczyna ma Lumię 520 i też odniosła wrażenie, że jakość zdjęć spadła - może to coś z oprogramowaniem? :D natomiast tuż po kupnie telefonu byłem w Londynie i zdjęcia robione telefonem wyszły naprawdę dobrze - niektóre nawet trafiły do Fotoksiążki, bo miały lepszą jakość niż te z lustrzanki i kompakta :D natomiast zdjęcia, które robiłem ostatnio na wycieczce są po prostu słabe jakościowo.
Natomiast sam telefon jako telefon się sprawuje dobrze. Szkoda tylko, że i tak będzie musiał iść do serwisu z powodu bad pikseli - w poprzedniej Xperii miałem to samo, nawet w tym samym miejscu :D
Gdybym miał jednak teraz wybierać telefon, to wybrałbym na pewno dualsim, na pewno Lumię, ale z większym ekranem i dobrym przednim aparatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zakupu Lumii. Poczytałem trochę o jej nawigacji i jednak wybiorę coś z androidem. Dual sim też już nie jest kryterium.Co warto kupić do 600 zł? Chciałbym ekran 4,5 - 5 cala. Nie zależy mi na graniu, aparat raczej też wystarczy jakiś zwykły. Liczyłem na tą nową motorole ale 899zł to trochę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 22:07, jarekao napisał:

Zrezygnowałem z zakupu Lumii. Poczytałem trochę o jej nawigacji i jednak wybiorę coś
z androidem. Dual sim też już nie jest kryterium.Co warto kupić do 600 zł? Chciałbym
ekran 4,5 - 5 cala. Nie zależy mi na graniu, aparat raczej też wystarczy jakiś zwykły.
Liczyłem na tą nową motorole ale 899zł to trochę za dużo.

Jak chcesz wybrać telefon do 600zł na twoim miejscu jeszcze raz rozważyłbym kupno lumii. Lumia 640 dual sim, cena poniżej 600zł a telefon dobry http://www.ceneo.pl/36991216
Dobre podzespoły (4rdzenie 1,2 GHz, 1gb ramu, ale w telefonach z windowsem nie ma sie co martwic o wydajność) aparat tez przyzwoity 2 mpix przedni, 8 tylni, tylko 8GB pamięci ale możesz ją rozszerzyć o karte microSD, spokojnie w windowsie mozesz normalnie instalowac aplikacje i gry na karcie pamieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiegoś dobrego telefonu komórkowego w cenie do około 800 PLN (wyższe ceny z umiarem też mogą być). Zawsze korzystałem z Androida, lecz myślałem ostatnio o jakiejś dobrej Lumii z Windows Phonem, tylko jeśli już, to jaki model?
No i boje się najbardziej tego, że przez nie tak dużą popularność nie wiem, czy to jakie są dostępne aplikacje będzie mi wystarczało czy nie...

Ogólnie to ekran 4,5 - 5 cali, wytrzymały, preferowany RAM 2 GB, mocna bateria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie orientuje się ktoś czy gdzieś w Polsce można kupić Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM ?

Jeśli nie to czy jak kupię tego smartfona przykładowo w Niemczech to czy oprogramowanie będzie zawierało język polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam.
Potrzebny telefon dla 15 latka.
Mamy na ten cel ok. 400zł.

Ekran 4,3- max 4,5.
Koniecznie nowy.

Znalazłem LG Leon- bez problemu za 400zł można kupić nówkę.
Miał ktoś okazję użytkowania tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, ale może jeszcze nie wiesz. Podczas konfiguracji systemu (pierwsze uruchomienie) możesz wybrać sobie język, telefon nawet zasugeruje w oparciu o twoją lokalizację jaki język powinieneś mieć. Jeśli natomiast kupujesz używaną komórkę, to bezproblemowo możesz zmienić język (musisz pobrać klawiaturę, polska powinna mieć ok. 40MB) i region telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki system operacyjny?

Telefony z Windows Phone są jakościowo i sprzętowo lepsze od Androidów w podobnej cenie. Lumie 520-530 (4") można dostać od 200zł. Lumie 620-630 są nieco droższe, ale są lepiej wykonane. Mają przekątną 4.5". Ja obecnie mam Lumię 735 i jest to bardzo przyjemny telefon do używania, ale niestety kosztuje mniej więcej 700zł.

Androidy to dla mnie nieco złomowate telefony, więc z nimi nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 15:45, StrictlyBananas napisał:

Jaki system operacyjny?

To póki co rozważenia, na razie chciałbym wiedzieć jakie są ciekawe opcje. :3

Dnia 14.08.2015 o 15:45, StrictlyBananas napisał:

Telefony z Windows Phone są jakościowo i sprzętowo lepsze od Androidów w podobnej cenie.
Lumie 520-530 (4") można dostać od 200zł. Lumie 620-630 są nieco droższe

Yyyy... Zdecydowanie nie ta półka cenowa. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 15:35, StrictlyBananas napisał:

Trochę późno, ale może jeszcze nie wiesz. Podczas konfiguracji systemu (pierwsze uruchomienie)
możesz wybrać sobie język, telefon nawet zasugeruje w oparciu o twoją lokalizację jaki
język powinieneś mieć. Jeśli natomiast kupujesz używaną komórkę, to bezproblemowo możesz
zmienić język (musisz pobrać klawiaturę, polska powinna mieć ok. 40MB) i region telefonu.


Ok dzięki to zmawiam telefon z Francji :)
Darmowa wysyłka ze strony Microsoftu mnie jeszcze bardziej ucieszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze myślał o Windows 10 Mobile w wersji preview, to odradzam. Niestety system ma spore problemy i aplikacje są łatane na bieżąco. Ostatnio np. musiałem przywrócić komórkę, bo włączenie mikrofonu w Duolingo zepsuło mi kartę SD i nie chciało jej przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka ciebie interesuje?

<edit>
Bo ogólnie rzecz biorąc im większy ekran tym większa cena, więc jakichś potężnych i małych telefonów nie znajdziesz. Z 4 cali to są Nokie z niższej półki i odrzuty androidowe pokroju Samsunga Galaxy Advance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 18:32, StrictlyBananas napisał:

A jaka ciebie interesuje?

1500 i więcej. Coś w stylu Xperii Z3 Compact, a nawet mocniejsze. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 18:31, StrictlyBananas napisał:

Jakbyś jeszcze myślał o Windows 10 Mobile w wersji preview, to odradzam. Niestety system
ma spore problemy i aplikacje są łatane na bieżąco. Ostatnio np. musiałem przywrócić
komórkę, bo włączenie mikrofonu w Duolingo zepsuło mi kartę SD i nie chciało jej przeczytać.


Spokojnie poczekam na stabilną wersję systemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 18:19, Tyler_D napisał:

Jak to jest z tym zasięgiem w Playu? Słyszałem że podobno są z tym problemy. Prawda to?


Powiem tak posiadam dwie komórki jedna w Play druga

Spoiler

w T-mobile

.
Jeśli chodzi o tę drugą to mam zasięg wszędzie a z Playem są problemy.

Oczywiście mówię o zasięgu w województwie mazowieckim jak jest z innymi to nie wiem.

Proponuję zrobić tak kup starter Play-a na kartę to jest 5zł i potestuj przez miesiąc jak to jest
z tym zasięgiem w Twojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 19:07, kerkas napisał:

> Jak to jest z tym zasięgiem w Playu? Słyszałem że podobno są z tym problemy. Prawda
to?

Powiem tak posiadam dwie komórki jedna w Play druga

Spoiler

w T-mobile

.
Jeśli chodzi o tę drugą to mam zasięg wszędzie a z Playem są problemy.

Oczywiście mówię o zasięgu w województwie mazowieckim jak jest z innymi to nie wiem.

Proponuję zrobić tak kup starter Play-a na kartę to jest 5zł i potestuj przez miesiąc
jak to jest
z tym zasięgiem w Twojej okolicy.


To ustaw sobie zasięg w komórce, gdzie masz playa z T-Mobile (Ustawienia, sieci komórkowe, operatorzy sieci) i masz w obu komórkach taki sam zasięg.

Mam playa od lat 8 (zacząłem od Fresha) i powiem tak - rewelki nie ma, ale można skorzystać z zasięgu innych operatorów i jeżeli chodzi o 2g to najlepiej sprawdza się plus (bo częstotliwość najniższa - 800MHz), a jak o 3G to t-mobile właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żabki moje kochane, pomóżcie biednemu zagubionemu...

Od prawie 3 lat mam Samsunga Galaxy S3. Gdyby nie fakt, że już kilka razy padło mi gniazdo ładowania (każda naprawa to ~100 zł, a działa coraz krócej i teraz już w ogóle nie robię, mam 3 baterie i ładowarkę zewnętrzną do nich), byłbym z niego bardzo zadowolony. Ale na wszystko przychodzi czas i teraz rozważam zmianę telefonu.

Jako że Samsunga lubię, chciałbym pozostać przy tej firmie. Obecnie poważnie rozważam dwa telefony Galaxy S5 i Galaxy A5. Różnica w cenie stosunkowo niewielka (200-300 zł), ale jednak jest. Z drugiej strony S5 jest nieporównywalnie mocniejszy. Ktoś może doradzić, co wziąć?

Telefonu używam do kilku rzeczy:
1) granie - czasem po prostu trzeba. Noszenie ze sobą laptopa nie zawsze jest możliwe, a przy hiciorach takich, jak XCOM, dostępnych na telefony, smartfon w zupełności wystarczy.
2) net - tego chyba tłumaczyć nie trzeba
3) nawigacja - sporo jeżdżę, nie zawsze swoim samochodem, a noszenie osobnej nawigacji w plecaku raczej mija się z celem
4) cykanie zdjęć - sporo tego robię, więc dobry aparat jest ważny

S5 ma różne zbędne bajery, które trochę kosztują (np. czytnik linii papilarnych), ale ma też solidny procek no i znacznie lepszy wyświetlacz.

Ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami, ewentualnie podpowiedzieć, co warto brać? A może jest coś znacznie lepszego w tym przedziale cenowym, co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się