Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Spróbuję tutaj ...

Znam kogoś kto chciał zlikwidować sobie telefon stacjonarny, w domu. Czy ktoś wie jak wygląda procedura rezygnacji z takiej usługi? Co, gdzie i jak trzeba załatwić? Ile trzeba na to czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 10:39, Tyler_D napisał:

Znam kogoś kto chciał zlikwidować sobie telefon stacjonarny, w domu. Czy ktoś wie jak
wygląda procedura rezygnacji z takiej usługi? Co, gdzie i jak trzeba załatwić? Ile trzeba
na to czekać?

Jeżeli masz jeszcze gdzieś umowę na świadczenie usługi telefonu stacjonarnego/domowego (na czas nieokreślony lub gdy promocja już się skończyła), to po prostu piszesz wypowiedzenie jak w przypadku każdej umowy. Ewentualnie idziesz do operatora i mówisz, że chcesz wypowiedzieć umowę na telefon, a oni właściwy papierek już powinni podłożyć do podpisania.
Standardowo jest w większości wypadków miesięczny okres wypowiedzenia chyba, że w umowie było inaczej. oznacza to, że jeden dodatkowy rachunek zwykle zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tylko tyle wystarcza? Nie ma żadnego namawiania, wojenek, papierologii i cudowania? Tak pytam bo ja co prawda ze swojego telefonu nie korzystam [ tamta osoba sporadycznie ] ale jest mi on potrzebny do ''utrzymania łącza internetowego'' i najwięcej rozmów jakie na nim przeprowadzam do regularne telefony od Orange/TPSA namawiające mnie do powrotu. I mówiąc regularne mam na myśli regularne. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie/problem - może ktoś miał coś takiego i znalazł rozwiązanie.

Od pewnego czasu zaczynają mi znikać kontakty z telefonu (Nokia Lumia 820), kiedys udało mi się odzyskać wchodząc na hotmail i w zakładce ludzie odzyskać utracone kontakty. Ostatnio zniknął mi całkowicie kontakt do mojej przyjaciółki - numery telefonów, adresy, urodziny itp.
Wczoraj edytowałam kontakt mojej siostry - dodawałam nowy adres i dzisiaj spojrzałam i nie mam jej kafelka - na hotmailu w ogóle nie mam jej kontaktu (nie licząc tego z google i facebooka)
Czy miał ktoś może taki problem i wie jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 19:13, Kadaj napisał:

-Xperia Z3 Compact - wydaje się idealny, ale sporo naczytałem się o awaryjności i samoczynnie
pękającym ekranie, nawet pan w sklepie odradzał : <

Będąc posiadaczem dwóch Zetek w swojej karierze - ja nie wiem, skąd te pękające ekrany u ludzi. Naprawdę.
Chyba że ktoś nagrzewa telefon (np. granie) i potem wychodzi na siarczysty mróz - może wtedy. Jedyny zarzut jaki mam do tej serii to uszczelki w pierwszej Zetce. Po jakimś czasie te najczęściej używane (słuchawki, ładowanie) zwyczajcie się rozsypywały.

Dnia 02.10.2015 o 19:13, Kadaj napisał:

-Samsung Galaxy Alpha - bardzo mała bateria, poza tym brak obsługi kart pamięci : /

Meh.

Dnia 02.10.2015 o 19:13, Kadaj napisał:

-Iphone 5s - przynajmniej można znaleźć wersję 64GB, ale trzeba się przesiadać na nowy
system

Jak chcesz działającego telefonu i systemu - to tylko iPhone. Ale trzeba się pogodzić z jego ograniczeniami względem Androida i w przypadku 5S małym rozmiarem telefonu. No i nie oczekuj życia na baterii takiego jak w Z3C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 11:02, Henrar napisał:

ja nie wiem, skąd te pękające ekrany

Widziałem nawet dedykowaną grupę na Fb. ;d
Mit czy nie, ale jak chce się wydać >1,5k na telefon, to takie rzeczy potrafią zasiać obawy.

Dnia 05.10.2015 o 11:02, Henrar napisał:

Ale trzeba się pogodzić
z jego ograniczeniami względem Androida

Jakimi ograniczeniami? Bo grać na telefonie nie mam zamiaru.
Jest może w internetach na ten temat jakiś obszerny tekst? : >

Dnia 05.10.2015 o 11:02, Henrar napisał:

w przypadku 5S małym rozmiarem telefonu.

To akurat największa zaleta. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 13:09, Kadaj napisał:

Jakimi ograniczeniami? Bo grać na telefonie nie mam zamiaru.


Chodzi o takie rzeczy jak obsługiwane formaty audio/video, konieczność używania iTunes, brak bezpośredniego dostępu do plików, brak możliwości pobrania aplikacji większej niż 100MB przez połączenie pakietowe, brak większej możliwości customizowania interfejsu pod siebie i typ podobne rzeczy. Co kto lubi, osobiście grzebanie w systemie już dawno przestało mnie bawić i wolę telefon, który działa out of the box i ma długie wsparcie producenta.

Co do różnic w systemach operacyjnych - jak chcesz korzystać z aplikacji Google czy Microsoftu, synchronizacji kontaktów przez ich serwisy, itp. - da się, bo iOS ma wsparcie od nich. Czasami zdarza się, że aplikacje od Google dostają na iOS update''y wcześniej niż na Androidzie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 11:01, Tyler_D napisał:

I tylko tyle wystarcza? Nie ma żadnego namawiania, wojenek, papierologii i cudowania?

Oczywiście, że są. Złożenie wypowiedzenie umowy uruchomi "rzadką kupę" w dziale utrzymania klienta, co zwykle rozpoczyna życie różnych dziwnych telefonów zarówno od operatora oraz od zupełnie innych nadawców, którym przypadkiem sprzedano Twoje dane kontaktowe.
Dlatego przed likwidacją stacjonarki wszędzie gdzie się da - ale szczególnie w profilu konta u operatora wyczyść wszelkie pola z podanymi innymi numerami telefonów (w szczególności komórkowych), adresem i wszystkim co nieopatrznie podałeś. To zwykle wystarcza bo nikt nie będzie sięgał do kopii zapasowych, żeby te dane znaleźć. Najlepiej również zmienić adres do korespondencji na nieistniejący, tak aby jedynym znanym operatorowi kontaktem po likwidacji telefonu był fejkowy mail, którego miesiąc później zlikwidujesz. :)

Dnia 04.10.2015 o 11:01, Tyler_D napisał:

najwięcej rozmów jakie na nim przeprowadzam do regularne telefony od Orange/TPSA namawiające mnie
do powrotu. I mówiąc regularne mam na myśli regularne. ;D

No właśnie w tym wypadku zadanie zostało wykonane niezbyt prawidłowo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 11:01, Tyler_D napisał:

I tylko tyle wystarcza? Nie ma żadnego namawiania, wojenek, papierologii i cudowania?
Tak pytam bo ja co prawda ze swojego telefonu nie korzystam [ tamta osoba sporadycznie
] ale jest mi on potrzebny do ''utrzymania łącza internetowego'' i najwięcej rozmów jakie
na nim przeprowadzam do regularne telefony od Orange/TPSA namawiające mnie do powrotu.
I mówiąc regularne mam na myśli regularne. ;D


Wiesz zależy jak na to spojrzysz, kiedy ja chciałem się pożegnać z

Spoiler

T-mobile

i przenieś numer do innej sieci
wytargowałem obniżkę abonamentu z 49zł99zł za wszytko do 26zł50gr argumentowałem że mms-ów nie wysyłam a z internetu na komórce nie korzystam, konsultant upierał się że to niemożliwe.
W końcu powiedziałem że korzystam z
Spoiler

Nokii 6060

i za chiny ludowe nie da się odpalić internetu na tym telefonie, konsultant skapitulował .
I tak zostałem w T-mobile ze sporo mniejszym abonamentem, czasami warto się potargować spróbuj może
coś na tym ugrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam Microsoft Lumia 640 XL, zainstalowałem messengera od facebooka, wszystko działało poprawnie, teraz kafelek jest wyszażony i nie da się uruchomić, odinstalowac tez nie mam jak bo nie widać aplikacji, jak wchodzę do sklepu tez nie mam opcji zainstaluj. Jakieś pomysły?

EDIT:

Ok już sobie poradziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem - nie, że się czepiam, ale po jaki grzyb ten spoiler do zakrycia nazwy sieci i modelu telefonu? To tak trochę bez sensu, korzystajmy ze spoilera zgodnie z jego przeznaczeniem =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 10:28, Zekzt napisał:

Ekhem - nie, że się czepiam, ale po jaki grzyb ten spoiler do zakrycia nazwy sieci i
modelu telefonu?


Żebym nie dostał bana za reklamowanie sieci bądź telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 13:39, kerkas napisał:

Żebym nie dostał bana za reklamowanie sieci bądź telefonu.


Teraz to chyba uprawiasz lekką paranoję. Zwłaszcza, ze niżej wrzuciłeś nazwę sieci bez spoilera i jakoś nikt z nas cię nie zbanował.
Banujemy za reklamy, owszem, ale w formie osobnych tematów, natarczywych postów z odnośnikami do reklamowanych firm/towarów/stron itp. Nikt tu nigdy nie dostał nawet ostrzeżenia za rzeczową dyskusję. Sam nie raz chwaliłem czy ganiłem firmę/produkt - w taki sam sposób chociażby jak ty w poście powyżej. Nie popadajmy w skrajności bo idąc tym tokiem myślenia musiał bym zbanować chociażby takiego ziptofafa [którego obok kilku innych stałych bywalców tematu o upgradzie, uważam za najbardziej rzeczowego gościa na forum jak chodzi o fioła na punkcie sprzętowym] =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 13:44, Zekzt napisał:

> Żebym nie dostał bana za reklamowanie sieci bądź telefonu.
>

Teraz to chyba uprawiasz lekką paranoję. Zwłaszcza, ze niżej wrzuciłeś nazwę sieci bez
spoilera i jakoś nikt z nas cię nie zbanował.


Mój błąd za brak spoilera.

Dnia 07.10.2015 o 13:44, Zekzt napisał:

Banujemy za reklamy, owszem, ale w formie osobnych tematów, natarczywych postów z odnośnikami


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9166&pid=267

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2015 o 13:49, kerkas napisał:


Przykład który podajesz jest wyjęty z czapy. Zbanowane konto to był enty z kolei alt firmy która tu robiła sobie takimi postami bezczelną kryptoreklamę. Dodatkowo z jego posta nie wyciąłem jakiejś tam nazwy marki czy modelu który kupił ale link do ich sklepu [dodatkowo, ten user miał sporo założonych kont i wiecznie wklejał praktycznie ten sam tekst, nawet w tematy nie związane z drukarkami]
Nie chce mi się teraz sprawdzać i szukać tych altów, ale nawet oni zanim zaczęli łapać perm bany z automatu dostali od nas 2-3 informacje z ostrzeżeniem, więc nawet takich "buraczanych spamerów" nie banujemy z marszu.
Dochodzi jeszcze kwestia tego, ze ja widzę w panelu usera kiedy on konto założył [inna sprawa, ze wy sobie możecie to podejrzeć na gramstatach roba] i ile ma postów napisanych + treść każdego posta. Mogę więc z marszu ocenić czy to jest aktywny user czy reklamowe konto typu "jednorazówka" na tymczasowym mailu [bo takie info też mamy w waszych panelach]

Reasumując - nie banujemy bez powodu, nie banujemy za rozmowy o danych firmach, nie zbanujemy nawet jak ktoś poda link do sprzętu który kupił. Banujemy tylko za bezczelną reklamę, nachalną i wielorazową. Więc jak raptem zaczniesz biegać po tematach i mantrować po całym forum, że jedyna słuszna sieć to T-Mobile [jeszcze najlepiej wklejając taki sam post wszędzie gdzie się da] - to wtedy ktoś z nas może faktycznie zacznie mieć podejrzenia, że starasz się wciskać nachalnie reklamę tegoż T-Mobile. Naprawdę - nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma =)

Bte jeszcze tak trochę osobny temat - wracając do ostatniej rozmowy w temacie o modach i tym jak traktujemy osoby starsze stażem. Nawet gdyby któryś ze starszych userów wyskoczył raptem z bezczelną reklama, to nie dostał by tak bana z automatu jak świeże konto jednorazówka. Bo na bank którykolwiek z nas by to odebrał jako zgłoszenie, pierw by się starał dojść czemu raptem stary, wieloletni user robi taki numer. Chyba dosyć jasno daliśmy już dawno znać, ze era cichych banów bez wyjaśnień i bez podstaw poszła do lamusa z chwila zmiany "grupy trzymającej władzę" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad wzięciem telefonu dotykowego na kartę w plus mix :D jakie modele najbardziej są opłacalne? Sony samsung? Najlepiej żeby było dostęp do neta bez problemowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witam zastanawiam się nad wzięciem telefonu dotykowego na kartę w plus mix :D jakie modele
> najbardziej są opłacalne? Sony samsung? Najlepiej żeby było dostęp do neta bez problemowy
Przy jakim koszcie comiesięcznych doładowań? Podpowiem na wstępie, że jeżeli masz na myśli modele z najtańszej taryfy, zastanowiłbym się poważnie nad czymś z Windows Phone, a to ze względu na znacznie lepszą optymalizację OS niż w przypadku Androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Witam zastanawiam się nad wzięciem telefonu dotykowego na kartę w plus mix :D jakie
> modele
> > najbardziej są opłacalne? Sony samsung? Najlepiej żeby było dostęp do neta bez problemowy
>
> Przy jakim koszcie comiesięcznych doładowań? Podpowiem na wstępie, że jeżeli masz na
> myśli modele z najtańszej taryfy, zastanowiłbym się poważnie nad czymś z Windows Phone,
> a to ze względu na znacznie lepszą optymalizację OS niż w przypadku Androida.
30zł doładowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kubson023:

Jeśli nie planujesz mieć otwartych 10 kart w przeglądarce, tylko max. 2-3 oraz jesteś w stanie przeboleć fakt, że o komfortowym graniu w bardziej wymagające gry możesz zapomnieć, to Lumia 435 powinna Ci wystarczać. Dodam, że mój brat ją posiada, więc miałem nieraz okazję przetestować telefon. Myślałem na początku, że Internet będzie się ciął i będzie można bezproblemowo przeglądać tylko najprostsze stronki. Ku mojemu zdziwieniu, wszystko chodziło zadziwiająco płynnie, nawet "cięższe" strony. Wadą tego smartfonu jest mocno kanciasty kształt, przez co do jego trzymania będziesz musiał przywyknąć. Plastiki również nie powalają jakością, bo obudowa łatwo się rysuje i jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać telefon w nienagannym stanie, polecam zaopatrzyć się w etui. To by było na tyle. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się