Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Kupiłem sobie Lumie 640 w sklepie RTV EURO AGD i wybrałem dostarczenie przez pocztę polską. Paczkę odebrałem i po rozpakowaniu okazało się że nie mam paragonu, ani żadnej faktury. Zastanawiam się czy nie włożyli do pudełka czy nie zostawiłem na poczcie jeden egzemplarz przy podpisywaniu. Boję się że będę miał problem przy ewentualnym reklamowaniu telefonu. Oby działał dobrze bo nie wiem czy uznaliby mi gwarancje nie mając żadnego dowodu zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 16:45, jarekao napisał:

Kupiłem sobie Lumie 640 w sklepie RTV EURO AGD i wybrałem dostarczenie przez pocztę polską.
Paczkę odebrałem i po rozpakowaniu okazało się że nie mam paragonu, ani żadnej faktury.
Zastanawiam się czy nie włożyli do pudełka czy nie zostawiłem na poczcie jeden egzemplarz
przy podpisywaniu. Boję się że będę miał problem przy ewentualnym reklamowaniu telefonu.
Oby działał dobrze bo nie wiem czy uznaliby mi gwarancje nie mając żadnego dowodu zakupu.


A wybierałeś fakturę? Możesz do nich napisać, jeśli wystawiali fakturę to najprawdopodobniej mogą Ci ją przysłać mailem. Gorzej z paragonem, bo te warto zachowywać. Ewentualnie dowodem zakupu jest zapis z konta, o ile nie płacileś gotówką przy odbiorze.
Generalnie kilka rad przy zakupie sprzętu - zamawiamy przez internet, mailem albo telefonicznie, bo mamy wtedy możliwość zwrotu sprzętu w ciągu 14 dni (dotyczy to oczywiście tylko osób fizycznych), płacimy przelewem albo kartą płatniczą (dodatkowe potwierdzenie zakupu) i bierzemy fakturę (można na osobę fizyczną, nie trzeba mieć NIPu), bo można ją bez problemu kopiować i przesyłać mailem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że przy fakturze zwykłej oraz elektronicznej są dosyłane w 2-3 dni po odebraniu. Podobno jest tak bo kurierzy gubili te faktury.
Telefon mi wysiadł. Nawet nie bawiłem się nim tylko sam z siebie odmówił posłuszeństwa. Pierwszy raz w życiu (a mam 27 lat i dużo kupuję sprzętów) muszę coś oddać na gwarancję. Mało przyjemny początek z Lumią.
W jednym pokoju mam telewizor kineskopowy jeszcze i przechodziłem obok niego z Lumią w kieszeni i strasznie zaczął brzęczeć. Może po prostu jakieś pole elektromagnetyczne go spaliło. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 11:53, jarekao napisał:

W jednym pokoju mam telewizor kineskopowy jeszcze i przechodziłem obok niego z Lumią
w kieszeni i strasznie zaczął brzęczeć. Może po prostu jakieś pole elektromagnetyczne
go spaliło. Ciekawe.


Telefon zaczął brzęczec, czy telewizor? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2015 o 12:17, pawbuk napisał:


Telefon zaczął brzęczec, czy telewizor? :)


Telewizor. Te stare czasem tak brzęczą jak np. przychodzi sms. Tylko że telewizor był wyłączony. Jak próbuję zresteowac telefon trzymając włącznik + głośność w dół co po 15 sekundach zawibruje i nic się nie dzieje. Może to ekran wysiadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając sobie Allegro zauważyłem masę aukcji z nowymi LG G4 w bardzo atrakcyjnej cenie w granicach 1600 zł. Jest tego od groma ale czy to nie trochę podejrzane ? Cena aż tak mogła spaść. Przecież tegoroczne flagowce to grubo ponad 2 tys nie wspominając że za zeszłoroczne niektórzy śpiewają podobną kasę.
To chyba bardzo dobry smartfon . Chciałem sobie Note 4 przygarnąć ale podobna wielkość ekranu , aparat chyba byłby dobrym zamiennikiem. Ktoś ma? Może polecić z czystym sumieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat - zmiana sieci.

Co mam teraz - kończący się abonament w Orange (jestem tak, no już długie lata, nie pomnę ile) - 49,99 zł. Na tyle co się orientowałem jakiś czas temu nic zbytnio ciekawego mi nie zaproponowali więc obstawiam że teraz też by szału nie było.

Spłacić abonament i wracać do Orange na kartę?

To co mnie kusi - przejście do Play - formuła Smartfon Unlimited.

http://nowy.play.pl/oferta/FORMU%C5%81A-SMARTFON-UNLIMITED/p/4000550589
.
Abonament na 12 lub 24 m-ce. 39,99 zł. Nielimitowane esy i połączenia do wszystkich sieci, 29 gr na stacjonarki, 4GB neta + rozważam by wziąć neta bezprzewodowego dla kogoś z rodziny za 35 zł 15 GB.

Pytania:

- co wybrać?
- brać neta? jak wygląda kwestia zasięgu i stabilności oraz jakości przeglądania?
- jak to jest z tym netem bezprzewodowym, jest jedno urządzenie do wyboru do np: kompa/tableta/laptopa czy jedno działające z każdym z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - mam obecnie ''na stanie'' dwa telefony - Samsunga Galaxy Young

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyyoung/

oraz

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/swiftl5/

I zastanawiam się czy wziąć z nowej sieci też telefon, taki powiedzmy za 100 zł dopłaty max bym mógł wziąć. Galaxy Younga mam 2 lata i widzę że coś z nim nie halo jest. Zwiesza się, resetuje i ogólnie mocno zamula. Za to LGka mam jeszcze dłużej, 3 lata myślę że lekko i jak na razie działa całkiem spoko.

Co sugerujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 14:06, LastOrder napisał:

Ciach


Zdarza się, że ktoś bierze telefon na abonament i zaraz sprzedaje z różnych powodów. Być może ma już inny, lepszy/gorszy a ten jest tylko dla celów zarobkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 19:53, Tyler_D napisał:

- co wybrać?


Zdecydowanie Playa :D Moi rodzice dość niedawno postanowili zmienić Orange (abonament) na Playa (też abonament) i rachunki spadły im o połowę (naprawdę :D). Sam będę zmieniał z Plusa (karta) na Playa (karta), ale dopiero za rok, bo na razie mam kilka darmowych doładowań (dostałem) do Plusa i wolę mieć za darmo (Plus) niż tanio (Play) :D Moja narzeczona teraz też przenosi się do Playa, pewnie wybierze ten abonament, który podałeś ;)

Dnia 01.11.2015 o 19:53, Tyler_D napisał:

- brać neta? jak wygląda kwestia zasięgu i stabilności oraz jakości przeglądania?


Mam od kilku miesięcy internet z Playa (mam telefon na dwa simy - jeden to Plus, drugi Play tylko do internetu) i nieco lepszy zasięg jest mam wrażenie w Plusie. Jadąc pociągiem przez Polskę miałem problemy ze zlapaniem zasięgu. Oczywiście w miastach wszystko działa bez zarzutu :)
Teraz Play ma też internetową ofertę - za 50 zł (plus dostawa) oferuje starter z netem przez cały rok :D Konto ważne cały rok i dostajesz 1GB transferu do wykorzystania miesięcznie (niewykorzystany transfer przenosi się na kolejne miesiące). Wychodzi około 5 zł na miesiąć, zamówiłem przed weekendem i teraz czekam na kuriera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 20:27, Tyler_D napisał:

I zastanawiam się czy wziąć z nowej sieci też telefon, taki powiedzmy za 100 zł dopłaty
max bym mógł wziąć. Galaxy Younga mam 2 lata i widzę że coś z nim nie halo jest. Zwiesza
się, resetuje i ogólnie mocno zamula. Za to LGka mam jeszcze dłużej, 3 lata myślę że
lekko i jak na razie działa całkiem spoko.

Co sugerujecie?


Jeśli chodzi o Samsungi, to nie brałbym modeli kosztujących poniżej 1000 zł :D Strasznie zamulająca nakładka i sobie z nia te tańsze modele nie radzą :)
Z tej oferty ( http://www.play.pl/telefony/Telefony_mnp/) do 100 zl brałbym albo LG Spirit 4G LTE (Android) albo Microsoft Lumia 640 (Windows Phone). Jeśli to nie musi być konkretnie Android, to wybrałbym Lumię - na pewno będzie dłużej miała wsparcie sprzętowe niż ten LG (choćby Windows Phone 10, który powinien w tym roku się pojawić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 19:53, Tyler_D napisał:

Temat - zmiana sieci.

Co mam teraz - kończący się abonament w Orange (jestem tak, no już długie lata, nie pomnę
ile) - 49,99 zł. Na tyle co się orientowałem jakiś czas temu nic zbytnio ciekawego mi
nie zaproponowali więc obstawiam że teraz też by szału nie było.

Spłacić abonament i wracać do Orange na kartę?

To co mnie kusi - przejście do Play - formuła Smartfon Unlimited.

http://nowy.play.pl/oferta/FORMU%C5%81A-SMARTFON-UNLIMITED/p/4000550589
.
Abonament na 12 lub 24 m-ce. 39,99 zł. Nielimitowane esy i połączenia do wszystkich sieci,
29 gr na stacjonarki, 4GB neta + rozważam by wziąć neta bezprzewodowego dla kogoś z
rodziny za 35 zł 15 GB.

Pytania:

- co wybrać?
- brać neta? jak wygląda kwestia zasięgu i stabilności oraz jakości przeglądania?
- jak to jest z tym netem bezprzewodowym, jest jedno urządzenie do wyboru do np: kompa/tableta/laptopa
czy jedno działające z każdym z nich?


Ja ostatnio jak kupowałem Hero 7 to korzystałem z komórkomatu (znajdziesz w google), wejdź i pobaw się parametrami umowy i wyskoczą ci najtańsze opcje. Co do stricte neta bezprzewodowego zamiast internetu po kablu to jestem zwolennikiem kabli :) - mój znajomy miał internet bezprzewodowy Orange zamiast kabla i to była masakra (resetowanie routera co 5 min), a jeżeli to ma być internet do np. tableta to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 19:53, Tyler_D napisał:

- co wybrać?


Play. Zdecydowanie. Wprawdzie, jak napisał Pawbuk, czasem są problemy z zasięgiem (ale dotyczy to netu, jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie miał zasięgu sieci, a sporo jeżdżę po różnych dziwnych miejscach), ale ofertę mają naprawdę świetną. Ja akurat wziąłem u nich pakiet rodzinny (bo opłacam telefon matki i żony), więc za niecałe 120 złotych miesięcznie mam 3 numery plus dodatkową kartę tylko do netu z 25GB limitu, darmowe rozmowy do wszystkich sieci (plus stacjonarne oczywiście) oraz darmowe smsy. I, jako wisienkę na torcie, nie płacę abonamentu przez pierwsze 6 z 24 miesięcy trwania umowy.

Natomiast branie telefonu z abonamentem raczej nie jest opłacalne w żadnej sieci. Zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć taki sam telefon w jakimś markecie oferującym raty 0%. Naprawdę wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 20:34, NintendoPassion napisał:

> Ciach

Zdarza się, że ktoś bierze telefon na abonament i zaraz sprzedaje z różnych powodów.
Być może ma już inny, lepszy/gorszy a ten jest tylko dla celów zarobkowych?


Jak tak właśnie kupiłem swój obecny telefon. Ktoś wziął w Plusie z przedłużeniem umowy, ale już miał telefon, więc ten chciał sprzedać. Cena rynkowa tego modelu to około 800 zł, a ja kupiłem za 550 zł nowy telefon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiegoś smartfona do 400zł? Słabo się orientuję w temacie a muszę sobie kupić coś w tej cenie. Szukałem po allegro i trochę tego przejrzałem. Moją uwagę zwrócił Sony Xperia T czyli telefon bonda, ale sprzed trzech lat, jak Skyfall wychodził. Zależy mi na dobrym ekranie i aparacie (w xperii T na papierze wygląda to dobrze bo ma 13mpx). Dobrze by było, żeby był bezawaryjny jeśli to jeszcze możliwe w obecnych czasach ;) Bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 11:48, Rts-p napisał:

Mój kolega z pracy ostatnio kupił Lumię 535 - i powiem szczerze, że jak na tą cenę to
naprawdę fajny telefon.


Wydaje mi się, że to z tą właśnie Lumią była spora afera - nieprawidłowo działał ekran dotykowy. Najdziwniejsze, że był to jedyny model MS dotknięty tą przypadłością - reszta działała prawidłowo :D
Znacznie lepszym wyborem jest Lumia 540, tylko niestety kosztuje ponad 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 13:21, pawbuk napisał:

> Mój kolega z pracy ostatnio kupił Lumię 535 - i powiem szczerze, że jak na tą cenę
to
> naprawdę fajny telefon.

Wydaje mi się, że to z tą właśnie Lumią była spora afera - nieprawidłowo działał ekran
dotykowy. Najdziwniejsze, że był to jedyny model MS dotknięty tą przypadłością - reszta
działała prawidłowo :D
Znacznie lepszym wyborem jest Lumia 540, tylko niestety kosztuje ponad 400 zł.



Bawiłem się nią i nie było dramatu - wiadomo w porównaniu z iPhone-m z którego korzystam na codzień była różnica ale jest to telefon 6-7 razy tańszy i jak na tą cenę to świetna sprawa - fajny duży ekran, zamknięty system który nie zamula i w ogóle spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie rozpatrywałem nawet Nokii, ale może faktycznie się zastanowię. Tylko musiałbym się wybrać do jakiegoś Saturna czy innego takiego i zobaczyć jak działa Windows, bo nie jestem przekonany do niego, a nie znam nikogo kto miałby komórkę Microsoftu :D I dlatego też głównie zwracałem uwagę na telefony z androidem w sumie, bo jakieś takie bardziej uniwersalne są :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 23:10, peter000 napisał:

Hmm... nie rozpatrywałem nawet Nokii, ale może faktycznie się zastanowię. Tylko musiałbym
się wybrać do jakiegoś Saturna czy innego takiego i zobaczyć jak działa Windows, bo nie
jestem przekonany do niego, a nie znam nikogo kto miałby komórkę Microsoftu :D I dlatego
też głównie zwracałem uwagę na telefony z androidem w sumie, bo jakieś takie bardziej
uniwersalne są :P


Android jest popularny, bo jest popularny :D Wiele osób nawet nie wie, że do ich potrzeb znacznie lepiej by się sprawdzil telefon w WP8 - praktycznie każdy model, od najtańszych, działa naprawdę bardzo płynnie ;) Więc do tych 400 zł Lumie są naprawdę świetnym wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się