Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2015 o 07:02, Also napisał:

Cześć. Ja planuje kupić sobie w najbliższych dniach wygodny telefon do 600 zł. Zależy
mi na LTE ale jednocześnie nie chciałabym kupowac niczego nieznanej chińskiej marki.
Mam na oku Lumię 640. Co o nim sądzicie? Dodam,że zlaeży mi również na opiniach o sklepie
rtv Euro agd bo widziałam,że mają tam obecnie możliwość brania sprzętu na raty. Czy ktoś
kupował w tym sklepie? Czy nie robią problemów z gwarancją?
Nie mam tyle kasy na to aby kupić sprzęt za gotówkę ;)


Do 600 zł Lumia 640 jest bardzo dobrym wyborem - na pewno wszystko będzie płynnie działać, poza tym dostanie już niedługo aktualizację do Windows 10 Mobile, ma niezły aparat i jest solidnie wykonana. Powinna też dość długo działać na jednym ładowaniu ;) Jeśli chodzi o aplikacje, to jest ich w sklepie dość sporo, nadal z 4 razy mniej niż w sklepie Google, ale to ponad 250 tys. aplikacji, więc nie jest tak źle jak niektórzy twierdzą.
W podobnej cenie jest sporo telefonów na Androidzie sprowadzanych z Chin z logo polskich firm, ale na pewno ich nie polecam. Prawdą jest, że ubezpieczyciele nawet nie pozwalają ich ubezpieczać, bo tak często lądowały w serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello. Szukam smartfona do 800 złotych. Nowy, z androidem. Wymagania:
- dobry aparat
- płynne działanie
- niezła bateria (przynajmniej cały dzień)
- wyświetlacz do 5 cali

Telefon do przeglądania internetu, zdjęć i ogólnego użytku. Gry mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymagasz androida to może np. Galaxy S3? Już da się kupić go ok 800 zł a jeszcze nie jest taki przestarzały. Niezły aparat, w sumie pierwszy samsung który sobie radził płynnie z androidem, znośna bateria (i tak trzeba codziennie ładować). Ewentualnie może rozważ przerzucenie się na inny system i tu polecę Blackberry. Z10 da się kupić za mniej niż 800. Za to masz pełną obsługę stron internetowych (bez uproszczeń), świetnie działający płynny system, wytrzymałą baterię (to w końcu blackberry) i ok aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 20:55, Tomoya-kun napisał:

Jeśli wymagasz androida to może np. Galaxy S3? Już da się kupić go ok 800 zł a jeszcze
nie jest taki przestarzały. Niezły aparat, w sumie pierwszy samsung który sobie radził
płynnie z androidem, znośna bateria (i tak trzeba codziennie ładować).


Dlatego tak cenię Lumie - ładuję co 2, 3 dni, choć naprawdę bardzo dużo z telefonu korzystam - używam go jako aparatu, do przeglądania neta, jako radia, latarki, do Instagrama... W dodatku ma bardzo dobry aparat :D Tylko nieco mniejsza mogłaby być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2015 o 21:18, pawbuk napisał:

Dlatego tak cenię Lumie - ładuję co 2, 3 dni, choć naprawdę bardzo dużo z telefonu korzystam
- używam go jako aparatu, do przeglądania neta, jako radia, latarki, do Instagrama...
W dodatku ma bardzo dobry aparat :D Tylko nieco mniejsza mogłaby być ;)

Ja między innymi dlatego lubię telefony blackberry 3 dni życia baterii to norma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 21:32, Tomoya-kun napisał:

Ja między innymi dlatego lubię telefony blackberry 3 dni życia baterii to norma ;)


Ja dzisiaj ładowałem po 2 dniach i 10 godzinach intensywnego używania - cały czas włączona lokalizacja i wi-fi, sporo gadam, smsuję, przeglądam neta, zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć. A na pewno do jutra by wytrzymał, bo jeszcze 20% baterii było. Więc jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój post będzie mocno ogólnikowy. Szukam nowego telefonu. Interesuje mnie żeby sprzęt był wart swojej ceny i przewyższał konkurencje. Budżet to 3000zł. Myślałem nad S6 edge plus bądź 6s ale flagowe modele to często sztucznie nakręcany hajp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 19:10, revolt505 napisał:

Hello. Szukam smartfona do 800 złotych. Nowy, z androidem. Wymagania:



Rozejrzyj się za motorolami np. Moto G 3 gen.
Sam ostatnio przesiadłem się z Lumi i na razie sobie chwalę, ma androida 5.1.1 za parę dni będzie aktualizacja do 6.0.
No i prawie goły android bez śmieci, z dobrym aparatem i niezłą baterią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich specjalistów od smartphone''ów. Obecnie jestem posiadaczem Xperii Neo, niestety coraz mniej szczęśliwym. Mimo, że bardzo mocno odchudziłem system, pod którym pracuje telefon, ograniczeń podzespołów (haha, popatrzcie tylko na specyfikację) się nie przeskoczy. O ile jestem w stanie poczekać kilka sekund, aż uruchomi się się przeglądarka, czy tam inny budzik, tak koszmarne zwiechy telefonu przy odbieraniu połączeń to już przesada. Pora więc kupić coś nowego. Na czym mi zależy, co mnie interesuje:

Sprawy kluczowe:
Małe wymiary telefonu. Najchętnie poniżej 130x65mm, nieprzekraczalne wymiary to 135x70mm.
Jak najlepszy aparat - duża matryca, jasna optyka, najchętnie OIS, dobry firmware z małymi szumami, maksymalna otwartość (konfigurowalność) aplikacji aparatu.
System - dowolny, byle nie iOS.

Sprawy mniej ważne:
Czas pracy na baterii - wiadomo, im większy, tym lepiej. Niemniej wystarczy mi, jeśli telefon wytrzyma 48 godzin przy niezbyt dużym obciążeniu oraz 16 przy dużym.
Wydajność - nie gram w gry, więc nie jest mi potrzebny potwór na poziomie Snapdragona 810, czy tam 820. Dowolny mid-end będzie w zupełności wystarczający.
Rozdzielczość - przy wymiarach jak wyżej matryca to będzie coś na poziomie 4.2-4.7 cala. A przy tej przekątnej szarpanie się na FHD byłoby głupotą. Nie jest to oczywiście dealbreaker, ale wolałbym rozsądne podejście - rozdzielczość FHD jest dużo bardziej ekonomiczna pod kątem zużycia procesora i baterii.
Karta pamięci / pamięć wbudowana - wystarczy mi, jeśli po odjęciu miejsca zajętego przez system, telefon będzie oferował 14-16 GB miejsca. Slot na kartę pamięci nie jest więc wymagany, choć będzie miłym dodatkiem.
Koszt telefonu - cóż, im mniej, tym lepiej. Nastawiam się psychicznie na wydatek na poziomie 1000-1600 złotych. Na pewno wszystko powyżej 2k to już zdecydowana przesada.

I teraz tak - śledzę rynek smartfonów od dawien dawna. W sumie to spędziłem już z rok, albo i dwa, czekając bo "może zaraz coś fajnego się pojawi". Telefonami najrówniejszymi i najszerzej wpisującymi się w moje potrzeby są Compacty od Słonego. Ale nie jestem do końca przekonany do tej serii. Niby wszystko fajnie pięknie: mały rozmiar, rozsądna rozdzielczość ekranu, dobra wydajność, długi czas pracy na baterii... Ale odrzuca mnie od ich aparatów fotograficznych. Kurczę blaszka, pakują do tych aparatów naprawdę dobre matryce i niezłą optykę, ale koszmarnie napisany soft (i to od kilku dobrych generacji!) psuje cały efekt. Konkurencja z dużo gorszych podzespołów potrafi wyciągnąć dużo więcej.

I tutaj nieoczekiwany zwrot akcji. Ostatnio napatoczyłem się na recenzję Huawei Mate S, czyli telefonu którym nie interesowałem się z dwóch powodów. Po pierwsze - producent, który nigdy nie pakował do swoich telefonów dobrych aparatów. Po drugie - jest o wiele za duży jak na moje potrzeby. Natomiast bardzo spodobały mi się możliwości fotograficzne tejże maszynki. I teraz naszły mnie wątpliwości - jeśli przeoczyłem taki telefon, to może przeoczyłem też coś fajnego z "moim" rozmiarze, czyli tych 130 milimetrach?
http://lukaszskalba.komorkomania.pl/32235,huawei-mate-s-aparat-test Komórkomania może i jest stronnicza, ale zachodnie recenzje potwierdzają, że telefon pstryka naprawdę fajne fotki.

Na koniec tej epopeji prośba z mojej strony o wasze sugestie i podpowiedzi. Może razem coś wymyślimy :) Jeśli nie znajdziemy nic lepszego, to pewnie wyląduje u mnie Z3 Compact. Natomiast naprawdę wolałbym odnaleźć jakiś ukryty do tej pory skarb w postaci innego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2016 o 19:10, gumeczka napisał:

Może Samsung galaxy Alpha,żona ma i jest zadowolona,zdjęcia robi dobre,4.7 cala,bardzo
cienki.Bateria spokojnie wytrzymuje 2 dni.


Dzięki, ale aparat jest dosyć słaby, zwłaszcza jak na cenę tego telefonu. Szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż...forum praktycznie padło, ale nie zaszkodzi zapytać, może ktoś tu jeszcze został ;p Słabo znam się na tel i stąd moje pytanie. Mam GT-S7500 z androidem 2.3.6. Da się jakoś "uaktualnić" tego androida to nowszej wersji? Jeśli tak to jak. Dziękuję za odp jak jakaś obeznana duszyczka jeszcze się uchowała na tym cmentarzysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2016 o 22:34, Traitor napisał:

Cóż...forum praktycznie padło, ale nie zaszkodzi zapytać, może ktoś tu jeszcze został
;p Słabo znam się na tel i stąd moje pytanie. Mam GT-S7500 z androidem 2.3.6. Da się
jakoś "uaktualnić" tego androida to nowszej wersji? Jeśli tak to jak. Dziękuję za odp
jak jakaś obeznana duszyczka jeszcze się uchowała na tym cmentarzysku.

Zawsze możesz zaktualizować przy wykorzystaniu jakiegoś nieoficjalnego roma (np. z xda), może też wrzucić np. Cyanogen Moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu do 1500 zł do przeglądania internetu w domu i poza nim, grania od czasu do czasu, słuchania muzyki, okazyjnego robienia zdjęć. Miłym dodatkiem byłaby wymienna bateria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakieś 20 minut temu, podczas słuchania muzyki na moim Nexusie 5, nagle telefon się wyłączył, mimo iż bateria była naładowana i nie mogłem go włączyć (tj. nie było żadnej reakcji przy przytrzymaniu przycisku "Power"). Kiedy podłączyłem sprzęt do ładowarki, smartphone non-stop się włącza i po chwili wyłącza. Nie mam pojęcia, co robić. Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony system, może jakieś zwarcie.
Sprawdzałeś jak telefon zareaguje po wyjęciu na kilka minut baterii i próbie włączenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się