Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2016 o 21:47, Zekzt napisał:

Sprawdzałeś jak telefon zareaguje po wyjęciu na kilka minut baterii i próbie włączenia?

Niestety nie miałem jak, ponieważ w tym telefonie nie da się wyjąć baterii. :( Dopiero teraz znalazłem info, że może to być spowodowane przez samą baterię, co w sumie jest możliwe, bo wczoraj zapomniałem podłączyć telefon do ładowarki i dziś w robocie używałem sprzęt z włączonym trybem oszczędzania energii na granicy wyczerpania, a kiedy wróciłem do domu - naładowałem sprzęt do 70% i odłączyłem, bo chciałem posłuchać muzyki. W poprzednim poście niefortunnie wyraziłem się z tą "naładowaną baterią" - przepraszam. Chodziło mi o to, że nie było to spowodowane bezpośrednio wyczerpaniem baterii. Urządzenie padło, gdy było naładowane w 30%. Tak czy siak, 40 minut temu podłączyłem telefon do ładowarki, ale niestety jak na razie bez skutków - nadal co chwila się włącza i wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągał ktoś kiedyś blokadę simlock z Iphone 4/4s przez internet? Podobno są jakieś serwisy które po podaniu IMEI wysyłają kod do odblokowania telefonu i jest to niby bezinwazyjne i niby telefon potem działa bez zarzutu. Jest to w ogóle legalne, ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś smartfon z klapką? Zależy mi na zewnętrznym wyświetlaczu (żeby sprawdzać godzinę i czy ktoś dzwonił/pisał) i oczywiście karcie sieciowej. Cena do 600 zł. Na razie znalazłem tylko LG Wine Smart, z diodą powiadomień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was kiedykolwiek miał okazję pobawić się organoleptycznie flagowcem z Chin? Ostatnio zobaczyłem kilka takich dziwnych urządeń z Chin w sieci, o których nigdy nie słyszałem, a wyglądają niesamowicie atrakcyjnie technicznie i cenowo.
Znalazłem jeden model, nawet poniżej tysiąca PLN, boję się tylko, że telefon może być zawodny.
Jeżeli ktoś może się podzielić jakimiś osobistymi wrażeniami, to proszę o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xiaomi Mi4 i zdecydowanie mogę polecić firmę i tel.Świetnie wykonany,system rewelacyjny,bardzo szybki i przyjemny w użytkowaniu.Mam od kilku miesięcy i nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2016 o 05:23, gumeczka napisał:

Ja mam Xiaomi Mi4 i zdecydowanie mogę polecić firmę i tel.Świetnie wykonany,system rewelacyjny,bardzo
szybki i przyjemny w użytkowaniu.Mam od kilku miesięcy i nie mam żadnych problemów.


A jakość zdjęć? W świetle dziennym nawet słabe aparaty dają radę, gorzej wewnątrz, a nie wspominając już w nocy. Wiem, że na necie jest masę zdjęć, a jak to jest w twoim przypadku. Mam teraz starego GS3 i jak to wygląda w porównaniu z tym telefonem (lub podobnym)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie prezentują się też Meizu, miałem w rękach jeden z ich tańszych modeli (Meizu M2 Note) i zrobił na mnie świetne wrażenie. Podobno flagowy model (MX5) też jest bardzo dobry. Huawei, Xiaomi, Meizu - nie ma co sie bać tych firm, jakość podobna do znanych marek, a tańsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęć jest przyzwoita ale dupy nie urywa.Tak jak napisał Pawbuk te firmy są dobre i nie bój się tel z Chin.Serwis też jest w Polsce więc ok.Sprawdź sobie jeszcze Meizu mx4 lub 5.Xiaomi Mi4 kupisz nowy poniżej 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przerobiłem" większość telefonów od Xiaomi. Nie miałem, albo nie miał ktoś z domowników, jedynie Mi4c, Mi4i, Redmi Note 3 i Redmi 2. Pozostałe modele sprawdziłem organoleptycznie, używając je (lub któryś z członków rodziny) przez kilka tygodni lub miesięcy. Obecnie mam Mi Note w wersji z 16 GB pamięci. Mnie wystarczy, za to jakość wykonania telefonu, jakość zdjęć, a przede wszystkim wbudowany przetwornik Hi-Fi, który miażdży wszystkie odtwarzacze przenośne i smartfony dostępne na rynku. Kosztuje około 1200 PLN w sklepie xiaomiforsale.com.
Ja wiem jedno. Innego telefonu już nie kupię niż Xiaomi. ;)
Meizu ma gorszą jakość wykonania od Xiaomi, to tak jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No od S3 na pewno nie będzie gorzej.Nie używam za bardzo tel do robienia zdjęć,od tego mam lustrzankę ale jak dla mnie wystarcza.Ogólnie uważam że teraz najbardziej opłacalne jest kupienie "chińczyka". Trochę się bałem że chińczyk =kupa ale przekonał mnie pewien straszny sierżant z tego forum ;) i się zdecydowałem.I wiem że moim następnym telefonem też będzie chińczyk,najprawdopodobniej Mi5,chociaż ten samsungowy przycisk trochę razi mnie w oczy.Jak się zdecydujesz na Xiaomi to się odezwij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawbuk

Meizu sprawdziłem. Fajnie to wygląda. No właśnie przestałem się bać i kupiłem bezpośrednio z Chin :)
I to nie dlatego, że na allegro jest drożej, nie. Chciałem sprawdzić cały proces przebiegu transakcji i realny czas dostawy. Ubezpieczyłem transakcję PayPalem, zatem spokojny jestem.

@gumeczka

Dzięki. Tak myślałem. Zobaczymy co to moje telefoniątko będzie robić. Cudów nie oczekuję ale jak będzie lepiej niż GS3 to już coś.

@mrosi

Dzięki za info. Ja się porwałem na telefon ze średniej półki. Przeczytałem masę recenzji ale i tak wszystko się sprawdzi podczas codziennego użytkowania. Co do Xiaomi, to poważnie rozważam ich tablet. U mnie też jest kilka osób z Xiaomi i większość sobie chwali.

Mam jeszcze Plan B. Tzn, skończyła mi się kontrakt z operatorem w tamtym roku. Kusi mnie GS6, ale za to cenowo jest atrakcyjny P8. Nic, zobaczymy co się będzie działo.

A tak dla śmiechu dodam, jak jeżdżę na te konwencje to mam najbadziewniejszy telefon ze wszystkich, he he. Zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co dokładnie zamówiłeś ?? Jest kilku sprzedawców którzy kupują bezpośrednio od producenta więc nie zawsze trzeba zamawiać z Chin.Co do GS6 to kolega ma i jest ok za to zdjęcia robi naprawdę rewelacyjne jak na tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2016 o 22:46, gumeczka napisał:

To co dokładnie zamówiłeś ?? Jest kilku sprzedawców którzy kupują bezpośrednio od producenta
więc nie zawsze trzeba zamawiać z Chin.Co do GS6 to kolega ma i jest ok za to zdjęcia
robi naprawdę rewelacyjne jak na tel.


Nie chcę być tutaj specjalnie tajemniczy, ale nie mam NIC jeszcze w ręku, zatem poczekam jak już będzie W RĘKU :)
Wówczas podam wszystko. No to fakt, że GS6 ma jeden z najlepszych aparatów na rynku.
Mnie tylko w Samy nie boli tyle brak wymienialnej baterii co brak karty pamięci i ten ich TouchWiz. Nie dzierżę wręcz. Na moim GS3 zainstalowałem CM12. Z drugiej strony, teraz już coraz mniej mam czasu na "zabawy". Telefon ma po prostu działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2016 o 21:09, NintendoPassion napisał:

Dotarł.

Ulefone Be Touch 3
http://ulefone.com/products/betouch3/features.html
- $155 łączna cena
- 18 dni z Chin
- tylna kamera Sony
- czysty Android 5.1


Wygląda świetnie, zdaj relacje jak najszybciej. Od pewnego czasu szukam czegoś dla siebie w cenie poniżej tysiaka, a ten model naprawdę do mnie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje sie naprawdę fajnie ;) Czekam na jakąś relację - wykonanie, szybkosć działania, pierwsze wrażenia ;)

W tej chwili posiadam Lumię 640XL, która jest naprawdę świetnym wyborem w swojej klasie cenowej i rozmiarowej, ale pewnie za rok pomyślę nad wymianą i wtedy te wszystkie "chińczyki" z Androidem będę brał pod uwagę, bo o ile Windows 8.1 jest przemyślanym i dopracowanym systemem, który działa bardzo szybko, o tyle Windows 10 Phone na razie rozczarowuje i muli. Poza tym pod Androida jest znacznie więcej wszelkiego rodzaju akcesoriów, nie mówiąc już o programach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo a myślałem że to będzie Meizu ☺ Nie znam firmy i telefon widzę pierwszy raz ale wygląda naprawdę fajnie.Daj znać za jakiś czas jak wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DarkWolf_PL
@pawbuk
@gumeczka


Wrażenia jak na pierwsze dni są pozytywne, ale myślę, że dopiero po miesiącu użytkowania będzie można ocenić bardziej obiektywnie. Jadę jutro na IEM, biorę go ze sobą. Zrobimy real life test. Przepraszam, że podaję teraz tylko dwa kijowe zdjęcia ale nie mam czasu. Zrobię po powrocie.
Takie pierwsze wrażenia:
- wygląda jak iPhone i nie uważam tego za wadę
- gdy pokazałm koledze w pracy i porównaliśmy z iP6, to można się pomylić
- czysty android jest piękny, BEZ ŻADNYCH nakładek - wiem, że na stronie producenta widać inaczej
- wymienna bateria - większa niż w Samsung GS3
- nie testowałem jeszcze zbytnio kamery, nie wiem jeszcze jaka jakość
- bateria trzyma zadziwiająco dobrze, ale może dlatego że nowa
- 2 karty sim PLUS osobne gniazdo na microSD!
- w ręku jest bardzo solidny
Taką pierwszą rzeczą, która mi wadzi to że Power jest po lewej stronie. Przyzwyczaiłem się, że jest po prawej.
W następnym tygodniu opiszę więcej i dam zdjęcia.

Aha, właściwie kosztował $149 :D ale wziąłem ubezpieczenie $5 w PayPal tak na wszelki wypadek.

No to do zobaczenia :)

20160302221339765

2016030222134731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2016 o 22:21, Kadaj napisał:

Aktualizować smartfona do Androida 6, czy lepiej się wstrzymać? ;p

Moim zdaniem owszem. Po updacie do Marshmallowa mój Nexus 5 zaczął działać trochę szybciej. Poza tym, bardzo fajnie sprawdza się opcja kontroli uprawnień aplikacji, o której w Lollipopie można było co najwyżej pomarzyć oraz znacznie wygodniej steruje się głośnością w porównaniu do poprzedniej wersji systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się