Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2005 o 16:49, Tomi_323 napisał:

Dwie strony? Czyli cały temat :P Przejrzałem w trybie ekspresowym i nie ma żadnych linków. :))

Tak jak napisałeś, przejrzałeś w trybie ekspresowym ;)

Dnia 18.11.2005 o 16:49, Tomi_323 napisał:

To jest forum poświęcone motoroli. Ja mam Siemensa...

Ciekawe bo u mnie są działy dotyczące Siemensa, Alcatela, SE i innych ;) Wystarczy poszukać, chyba że wszystko robisz w tempie ekspresowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2005 o 18:53, Cheed napisał:

Tak jak napisałeś, przejrzałeś
w trybie ekspresowym ;)


Bądź dobrym człowiekiem i podaj URL.

Dnia 18.11.2005 o 18:53, Cheed napisał:

Ciekawe bo u mnie są działy dotyczące
Siemensa, Alcatela, SE i innych ;)


Hmmm. To może podasz linka? Bo ja mam tylko: Forum dyskusyjne serwisu MaTraX.NET poswiecone motoroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 11:45, KrzysztofMarek napisał:

Telefony komórkowe dzielą się na Nokie i śmieci.


No sorki, ale wg mnie to twoje pojęcie o komach pochodzi sprzed 8 lat... gdy na rynku były dostępne tylko 2 modele telefonów...

Nokia robi dość trwałe telefony, i naprawde doceniam ich za jakosc wykonania niektórych modeli (np. 3310... jest to dla mnie wzór trwałości komy), ale nie bede płacił za komórke Bóg wie ile skoro przeciętnie co 2 lata sie je zmienia... Za Nokie 6230i (1.3 Mpix, mp3, czytnik kart do 512MB, 65k kolorów, radio) trzeba zapłacić dość dużo (ok 500-870zł) w w porównaniu chociażby do Sony Ericssona D750i (2 MPix, mp3, czytnik kart do 1GB, 256k kolorów) za jednak troszke mniej (470-630 zł). Więc dostaje bardziej zaawansowaną komórke za mniejsze pieniadze... a SE pozatym świetnie wyglądają (klasyczne telefony biznesowe).... Oczywiście 6230i jest tez telefonem który całkiem nieźle udał sie noki, ale jednak majac do wyboru te dwa foniki to wole SE...
A na serie N Noki nie mam pieniędzy niestety....

Pozostają jeszcze Mortorole, które w Polsce są dość skromnie reprezentowane przez serie V5xx i Cxxx. Gdyby wprowadzić do Polski te lepsze telefony motki to na pewno lepiej by sie sprzedawały... Ale na razie nikomu sie nie chce...

Do tego dochodzi Samsung ze swoimi ładnymi telefonami... jednak dość drogimi... i oczywiście Sagem w Orange...

W Polsce jednak dominuje Nokia i SE... i chyba na razie sie to nie zmieni bo w ostatnim czasie przybyło nam dość sporo K700i dzieki Erze... a nokie kupują zagorzali fanatycy...:P


A co do for o komach to matrax jest jednym z lepszych... Moge od siebie dodać jeszcze telepolis.pl <== jeden z najlepszych portali informacyjnych... i dosc dobre forum tam mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 21:25, Deki napisał:

> Telefony komórkowe dzielą się na Nokie i śmieci.

No sorki, ale wg mnie to twoje pojęcie o komach pochodzi sprzed
8 lat... gdy na rynku były dostępne tylko 2 modele telefonów.../.../

Trzy miesiące temu zmieniałem 6 letnią Nokię i po zapoznaniu się z całą gamą telefonów, opiniami użytkowników wielu różnych modeli różnych marek, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych (paru znajomych ma kilkunastoosobowe firmy), wybrałem Nokię 6230i i nie żałuję. Z Sony Ericssonem moja żona wytrzymała dwa miesiace, zapomniałem, jaki to był model i teraz też ma Nokie 6230i. De gustibus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.


Sciągnołem na PC prog Mobile Phone Manager (mam siemensa c65). Kupiłem kabelek, który podłącza się pod port COM i podłączyłem do niego koma. Jednak MPM nie wykrywa go :( W ustawieniach połączenia ustawiłem port COM2 (tam mam kabelek) i tel na model c65. Mimo tych zmian nic to nie dało. Kabelek jest w 100% sprawny, gdyż np. program Open Drive działa poprawnie. Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Gdybym nie liczył sie z kasą to 1.5 roq temu gdy mojego SE kupowałem to na pewno bym kupił minimum Motke V300 (i kabel do niej za kolejne 200zł) , albo jakiegoś samsunga... ale jednak mając ograniczone fundusze i miałem do wyboru kilka noki z najnizszej półki, siemensa MC 60 i SE t630... i wolałem wziasc SE niz któryś z pozostałych foniqów... Wtedy to był telefon który wyróżniał sie spośród drogiej Noki 6610 i 6100.... i miał o wiele lepsze funkcje....

Pewnie, Nokie sa bardzo proste w obsłudze i dlatego przyciagają nabywców... ale skoro ktoś nie potrafi obsługiwać się menu jednego telefonu to nie powinien mówić iz inne foniki to śmieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 19:50, Cheed napisał:

Oprogramowania do telefonów szukacje na forum Matrax(wpisz w googlach).
Podpułkownik - mógłbyś krótko opisać ten telefon,
dlaczego nie narzekasz, za co go cenisz :)

Siemens jak Siemens wystarczająca komórka
Zegar, Data, Budzik, Kalkulator, SMS, Polifonia
wszystkie najważniejsze rzeczy dla komórki są :P
Narazie nie potrzebuje komórki z Kolorowym wyświetlaczem, funkcja MMS, Grami Java :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za 2 posty pod rząd... ale gdy pisąłem mojego posta nie zauwazyłem ze jest nowe ptanie...

Tutaj znajdziesz inne programy dzięki którym bedziesz mógł sie połaczyc z komą... A jeśli nie to popytaj ludzi stamtąd... na pewno beda wiedziec...

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=1095&highlight=mobile+phone+manager

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 22:11, Deki napisał:

Wiesz.../.../... ale skoro ktoś nie potrafi obsługiwać się menu jednego telefonu to nie
powinien mówić iz inne foniki to śmieci...

Diagnoza porażająca. Zapewne posługujesz sie DOSem 6.22 bo po co Ci taki łatwy system jak Windows...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 22:18, KrzysztofMarek napisał:

Diagnoza porażająca. Zapewne posługujesz sie DOSem 6.22 bo po co Ci taki łatwy system jak Windows...


Nie powiedziąłem że jestem mastash i każdą kome w minute opanuje... ale wiesz.. niektórym sprawia kłopot opanowanie menu niektórych fonów... i wtedz zaczynaj sie pluc... a niektorym to wzstarcza i sie ciesza z tego co maja, kwestia przyzwyczajenia....

Każda koma ma swoje wady i zalety... ale to ty powiedziałeś że kazda koma inna niz nokia to śmiec... równie dobrze moge powiedzec ze skoro Nokia nie ma QuickShare to nie da sie nią zdjęć robić... czyli śmieć... litosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrcze... pisałem przez 15 min odp. odpowiedz i gdy wysyłałem błąd jakis wyskoczył...

Ja juz daje sporowi spokuj... =) po prostu lubie przeczytac jakas rozbudowana krytyke a nie "coś tam bo coś tam"...;)

Co do matryc w telefonach robia sie one coraz bardziej przyzwoite... tak jak pokazuje KrzysztofMarek, ale naprawde dobre fotki wyjda jak bedą lepsze obiektywy i zoom optyczny... Ciekawe ile trzeba będize na to czekac... rok? dwa? może trzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi_323 - Ja w podłączając swoją Motorolę do komputera, nie mogłem ustawiać na port 1 i 2, ponieważ był już zajęty(specjaliści w tej dziedzinie, odradzali też korzystanie z tych dwóch portów ;)) Jednak muszę przyznać, że nie wszystkie programy działają na moim kablu :/

Podpułkownik - Siemensa nie lubię, głównie za chaotyczne menu, ale myślę że jest to kwestia przywyczajenia ;)

KrzysztofMarek - będąc w Londynie(pieniądze odgrywają tam troszeczke mniejszą rolę) bardzo chciałem kupić sobie Nokię 6210i, głównie ze względu na dużą funkcjonalność i wygląd(prostota i elegancja - jednym się podoba innym niekoniecznie), jednak tutaj w Polsce, chyba jednak wybrałbym SE z podobną funkcjonalnością i trwałością za mniejszą cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem nokie (siakiś cegłofon) była ok 100% skuteczności zero problemów(nokie nadal bezawaryjne?) potem sony cmd j5 to samo. potem se t630 byłem zadowolony ale miał mało pamięci (tylko 2mega :\) teraz mam moto v3 i jak słyszałem opinie są podzielone, jednym się jakoś pieprzy zawiesza i wyprawia dziwne rzeczy, a mój wciąż działa (mam go 2 miechy) pytanie do innych posiadaczy v3: mieliście z nim jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam pytanko natury technicznej a nie chce dla dakiej drobnostki zakładać nowego tematu :P Zatem:

Czy wie ktoś z Was za pomocą jakiego programu można otworzyć pliki z archiwum SMS (SMSy z archiwum czyli:P) zapisane w pliku z rozszerzeniem .smi ?? Telefon -> Siemens SL45i

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 18:24, Bartuc napisał:

Witam :) Mam pytanko natury technicznej a nie chce dla dakiej drobnostki zakładać nowego tematu :P Zatem:

Czy wie ktoś
z Was za pomocą jakiego programu można otworzyć pliki z archiwum SMS (SMSy z archiwum czyli:P) zapisane w pliku z rozszerzeniem
.smi ?? Telefon -> Siemens SL45i

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

o ile mi sie zdaje to nie ma takiego czegoiś......

mpoje pytanko czy w sony ericsoon k500i mozna jakoś włazyc karte pamięci??bo wszedzie mowią ze nie a 12mb to nie jest dużo...

BTW:ci co robią te komórki mają moim znaniem troche nie pokolei w głowie...jak można umiescic w telefonie otwarzacz mp3 skoro telefon ma 2 mb wolnej pamieci a nie mozna karty włazyc??jusz nie pamietam z jakim telefonem tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 18:28, BaRt3k. napisał:

mpoje pytanko czy w sony ericsoon k500i mozna jakoś włazyc karte pamięci??bo wszedzie
mowią ze nie a 12mb to nie jest dużo...


Miałem tego SE i nie spotkałem się z taką możliwością.

A mnie firma sponsoruje telefon i za free będę miał Nokię 6230i. Wahałem się, czy nie wziąć SE K700i, ma większy ekran, nieco ciekawsze menu i rewelacyjną możliwość blokowania połączeń z poziomu samego aparatu, ale jednak wziąłem Nokię. I pytanie - czy komuś udało się uruchomić filtr połączeń w Nokii? W SE bez problemu, a w Nokii próbuję i nie wiem jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 18:28, BaRt3k. napisał:

zdaje to nie ma takiego czegoiś......


To co? Sam sobie przecież tego nie wymyśliłem :P Może wyjaśnie dokładniej... Jest sobie SL45i > przychodzi do Ciebie SMS > otwierasz SMSa > klikasz opcję ''przenieś do archiwum'' > nadajesz SMSowi nazwę > SMS znalazł się w archiwum :) Następnie: podłączasz SL45i do kompa > wchodzisz w katalog SMS > kopiujesz piliczek o nazwie takiej, jaką nadałeś mu kilka kroków wstecz :P > plik ma rozszerzenie .smi > jak go otworzyć?? (oczywiście telefon odczytuje ten plik, ja natomiast potrzebuje go otworzyć na kompie).

Sorki, że tak łopatologicznie wyszło, ale może się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 18:28, BaRt3k. napisał:

mpoje pytanko czy w sony ericsoon k500i mozna jakoś włazyc karte pamięci??bo wszedzie mowią ze nie a >12mb to nie jest dużo...

Żebyś mógł włożyć kartę pamięci, musisz mieć gniazdo kart, a tego Twój telefon o ile wiem niestety nie posiada...

Dnia 21.11.2005 o 18:28, BaRt3k. napisał:

BTW:ci co robią te komórki mają moim znaniem troche nie pokolei w głowie...jak
można umiescic w telefonie otwarzacz mp3 skoro telefon ma 2 mb wolnej pamieci a nie mozna karty włazyc??

No niestety, takie telefony są dla mnie nieprzydatne(vide Motorola V3 ze swoimi 5 mb pamięci), jednak można nagrać mp3 w słabej jakości(wystarczy na dzwonek, telefon z gniazdem na karty kosztuje już dużo więcej), która trwa 30 sekund i zajmuje od 100-300kb, więc nie tak dużo...

Bartuc - niestety nie potrafię, Ci pomoc, spróboj poszukać pomocy na forach, podanych kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się