Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2008 o 16:53, Paweł10 napisał:

Czemu głupio wygląda?

Bo trzeba było posta nabić i zrobić okazje by nabić drugiego? :P Moim skromniutkim zdaniem telefon jest ładny i stylowy nawet. Aparat 2Mpix powienien ładne zdjecia robić, moja nokia 6230 ma gorszy ale zdjecia wychodzą na przyzwoitym poziomie. Czyli od tego można się więcej spodziewać. Telefon bardziej muzyczny ale w normalnym celu problemów stanowić też nie powinien ;) Z opini którą wyciągam po opisie uznaje ze jest telefonem na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:06, wip_01 napisał:

Aparat 2Mpix powienien ładne zdjecia robić, moja
nokia 6230 ma gorszy ale zdjecia wychodzą na przyzwoitym poziomie. Czyli od tego można
się więcej spodziewać.


Oj nie zawsze, nie zawsze... Niestety...
Z aparatami w komórkach nie jest tak jak z aparatami cyfrowymi, im więcej mega pikseli tym lepsze zdjęcia robi.
Dosyć niedawno byłem posiadaczem Samsunga D900i, który był wyposażony w aparat 3mpix a zdjęcia robił pożal się Boże... całe rozmazane, rozdzielczość nawalała i ogólnie zbyt ciekawie nie było. Teraz przeżuciłem się na Sony Ericssona w810i, którego aparat ma 2Mpix a w porównaniu do zdjęć robionych na Samsungu to niebo i ziemi, a niby cały Mpix różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:29, Prince07 napisał:

Z aparatami w komórkach nie jest tak jak z aparatami cyfrowymi, im więcej mega pikseli
tym lepsze zdjęcia robi.


Taaak? Powiem jedno: bzdura ;)
I to jest właśnie problem wielu osób, które patrzą tylko na wskaźnik Mpix, kupując cyfrówkę.
[Chodzi ofkorz o cyfrówki, nie fony. Bo w takiej N95 aparat jest nadal plastikową zabaweczką ;) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2008 o 17:29, Prince07 napisał:

Oj nie zawsze, nie zawsze... Niestety...
Z aparatami w komórkach nie jest tak jak z aparatami cyfrowymi, im więcej mega pikseli
tym lepsze zdjęcia robi.
Dosyć niedawno byłem posiadaczem Samsunga D900i, który był wyposażony w aparat 3mpix
a zdjęcia robił pożal się Boże... całe rozmazane, rozdzielczość nawalała i ogólnie zbyt
ciekawie nie było. Teraz przeżuciłem się na Sony Ericssona w810i, którego aparat ma 2Mpix
a w porównaniu do zdjęć robionych na Samsungu to niebo i ziemi, a niby cały Mpix różnicy.


To ja mam podobnie tylko że z kamerą. Bo mam K800i, 3,2 Mpix i robi bardzo ładne zdjęcia. Ale jeśli chodzi o filmy to są naprawde słabej jakości. Mój kuzyn który ma nokie N70, 2 Mpix robi o wiele lepsze filmy. Jego telefonem filmy są ładniejsze, takie troche jakby szybsze. Zaoobserwowaliście to ? Czemu k800i tak dziwnie kręci ? Przy N70 wygląda jakby klatkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak sobie przejrzałam info o tym telefonie... może i jest ładny (nie przejmuj sie tym spamerem), ale wystarczy porównać go z takim chociażby w810i. Nie jest wcale lepszy (w niektórych kwestiach jest nawet nieco gorszy), więc nie rozumiem skąd wciąż taka wysoka cena... moim zdaniem tego telefonu zwyczajnie nie opłaca się kupować. Zresztą wejdź sobie chociażby na mgsm.pl i skorzystaj z porównywarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie bo właśnie dziś kupiłem sobie nową baterie do mojego drugiego telefonu dużo starszego i na opakowaniu pisze ładować trzy razy po 12-14 godzin i mam takie pytanie czy jak będę ładował krócej niż jest podane to czy ma jakieś znaczenie że będzie słabsza czy coś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może tak być, że bateria będzie słabiej trzymała - wiem sam po sobie, kiedyś myślałem, że co tam jak będę ładował 5-6 godzin to przecież nic się nie stanie i niestety się pomyliłem :P Bateria w moim Samsungu bo o nim tu mowa trzymała (jak dobrze poszło) 2 dni xD
Więc radzę sformatować ją pożądnie tak jak radzą po minimum 12h 2-3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:55, Dekerinho6 napisał:

A mam pytanie bo właśnie dziś kupiłem sobie nową baterie do mojego drugiego telefonu
dużo starszego i na opakowaniu pisze ładować trzy razy po 12-14 godzin i mam takie pytanie
czy jak będę ładował krócej niż jest podane to czy ma jakieś znaczenie że będzie słabsza
czy coś ??

Ach formowanie baterii. Zdania są podzielona. mówi się, że nie trzeba formować, inni mówią, że trzeba. Ja mówię, że lepiej ładować te 12 godzin. Nic na tym nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też słyszałem różne rzeczy w sprawach tych baterii i myślę że jak pisze na instrukcji żeby ładować to załaduje to 12-14 godzin tak jak mówiłeś nic na tym nie stracę a po drugie to na pewno nie bez powodu pisze 12 godzin itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:09, Dekerinho6 napisał:

No ja też słyszałem różne rzeczy w sprawach tych baterii i myślę że jak pisze na instrukcji
żeby ładować to załaduje to 12-14 godzin tak jak mówiłeś nic na tym nie stracę a po drugie
to na pewno nie bez powodu pisze 12 godzin itp...

Dokładnie. Zresztą aż tak mocno tego przestrzegać nie trzeba. Nic się nie stanie jak się zostawi telefon włączony podczas ładowania itp. Nieraz tak robiłem i żadnych problemów z baterią nie miałem. Zresztą najlepszy był stary Siemens mojego brata, który po kilku godzinach już padał... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie choćbym nawet nie doładował do 12 godzin tylko do 10 to myślę że też by sie nie złego nie stało :P.
A skoro o krótkim trzymaniu baterii to w moim wcześniejszym Sony Erissonie bateria trzymała mi 2 godziny czy sie bawiłem telefonem czy nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formatuje się tylko baterie stare. Obecne Litowo-Jonowe i Li-Poli się NIE formatuje.
A czy stracisz? Owszem, i to sporo, bo około 25% żywotności baterii. Najgorsze jest to, że w takim salonie Ery (w moim mieście przynajmniej) do najnowszych fonów typu N95, nadal dodawane są karteczki z opisem formatowania.
Znawcą nie jestem, ale pytałem się kiedyś znajomego który obcykany jest w naukach ścisłych (fiza, matma) to powiedział, iż sama architektura baterii nie pozwala na jakieś plusy przy formatowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o SE w serii P (w szczególności P910i)?
Bo mam zamiar sprawić sobie jakiś telefon - bo Nokia którą jestem zmuszony aktualnie używać zaczyna się psuć - w sumie to ona już do muzeum się nadaje.
Biorę też pod uwagę powrót do Noki z serii XPress Music - 5300 (który używałem już dłuższy czas i przypadł mi do gustu, albo 3250, tudzież 5700.
Ostatnio natomiast coraz bardziej zaczynają mi się podobać Samsungi - takie rozsuwane, czarne, cienkie. Tylko akurat kompletnie nie orientuję się w tych modelach - najbardziej zależy mi żeby w telefonie był porządny odtwarzacz mp3, aparatu może nie być, ale żeby był odtwarzacz i dobre słuchawki.
W ostateczności biorę też pod uwagę SE K750i.

P.S. Proszę mi nie proponować innych modeli, bo i tak nie będę ich brał pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 07:08, Twinky2 napisał:

no niby tak ale mojej wystarczy 4 godziny i śmiga 7 dni

No tak ale wiesz jakbyś załadował ją jednak te 12-14 godzin to by mogło trzymać 8/9 dni :P mi też trzyma 7 dni ale jakbym nie korzystał z koma to by może i dwa tygodnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odrazu skreslam ciezkie i duze telefony ;-) ale te duze i ciezkie maja swoje zalety :-) duzy dotykowy ekran itd. Oczywiscie Symbian jestw tym SE! (mi on wogule nie jest potrzebny... :-p) Jesli nie przeszkadza Ci wypchana kieszeń to polecam bo ludzie go chwala :-) K750i taki kiczowaty juz jest teraz ;-p ale do muzyki jak sie dokupi "zatyczki" to mozna jeszcze czegos posluchac;-p najlepsze lsuchawki wg. mnie robi SE. Samsungi sa slabe raczej. Patrze, ze dopisales zeby nie proponowac... :-p ale rozwaz sobie dolozyc 50-100zl i zoabcz co wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 18:50, balduran2 napisał:

Ostatnio natomiast coraz bardziej zaczynają mi się podobać Samsungi - takie rozsuwane,
czarne, cienkie. Tylko akurat kompletnie nie orientuję się w tych modelach - najbardziej
zależy mi żeby w telefonie był porządny odtwarzacz mp3, aparatu może nie być, ale żeby
był odtwarzacz i dobre słuchawki.

Hmm całkiem niedawno też zaczęły mi się podobać Samsungi a co za tym idzie kupiłem sobie tak wychwalanego przez wszystkich Samsunga d900i. Niby świetny aparat (3mpx), duży i przejrzysty wyświetlacz (320x240) i super muza... z tym wszystkim zgadzało się tylko jedno - przejrzysty i duży wyświetlacz. Aparat mimo swoich 3mpx robił zdjęci na poziomie apratatu 0,3 mpx i w dodatku nie wbudowane do niego stabilizatora obrazu (o.O)... Muzyka to już w ogóle nie wspomną... Samsung ma zdecydowanie najgorsze brzemienie muzyki w telefonach IMO.

Dnia 11.04.2008 o 18:50, balduran2 napisał:

W ostateczności biorę też pod uwagę SE K750i.

Mino Twojego PSa zaproponuję Ci zamiast kupna SE k750i kup SE W810i. Telefony w sumie nie różnią się prawie niczym z wyjątkiem jakości muzyki, która jak przystaje na serię W stoi na bardzo wysokim poziomie, a do tego do w810i dodawane są takie mega słuchawki, że szczerze mówiąc lepszych do telefonu jeszcze nie widziałem (zresztą napewno sam wiesz jakie wypas słuchawy są dodawane do telefonów serii W). Także ja jednak zamiast k750i brałbym w810i :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się