Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Widzę po licznie postów, że w temacie siedzisz to teraz trudniejsze pytanie. :>

W zestawach MIX (dajmy na to w Plusie) dostaje w telefon w oryginalnym opakowaniu i z wszystkimi bajerami, czy w opakowaniu z MIX PLUSA, w którym mam telefon i kartę SIM?
Jest to dla mnie ważne, bo zależy mi właśnie na tych bajerach, a sprawdzić się tego nie da (jak wizualnie wygląda ten zestaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mógłbyś inaczej sformułować pytanie? :) Czytam to kilka razy i za nic nie mogę załapać o co chodzi :)
Edit: Już wiem chyba o co chodzi :) Nie wiem jak jest dokładnie w plusie, ale raczej dostajesz telefon w oryginalnym opakowaniu o ile pamiętam. Do tego dochodzą oczywiście wszystkie bajery, które powinny być w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 22:47, czapla56 napisał:

Mógłbyś inaczej sformułować pytanie? :) Czytam to kilka razy i za nic nie mogę załapać o co chodzi :)


A więc:
Jak kupujesz telefon komórkowy w jakimś sklepie z telefonami (nie sklepie operatorów, ale z nowymi telefonami) to dostajesz go w markowym pudełku, z róznymi dodatkami (np zestaw słuchawkowy, jakieś smycze nieraz, czy inne dodatkowe markowe karty pamięci), obszerną instrukcję itd.
Ten sam telefon kupując na kartę dostaniesz w opakowaniu operatora sieci i ładowarkę - bez tych dodatkowych bajerów. Wiem, bo tak kiedyś kupowałem w Plusie.
I się teraz zapytaję - jak sprzedają telefony w MIX PLUS, albo ERA MIX? W oryginalnym pudełku, z wszystkim co daje producent, czy dostanę sam telefon z ładowarką w pudełku operatora sieci?
Bo kupując np na abonament zawsze dostaniesz w oryginalnym pudełku producenta, na kartę niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kiedyś kupowałem w mixie w erze motke E398 i miałem oryginalne pudełko. Swoje pudełka dodają w tanich telefonach chyba. Swój pierwszy telefon (sagem x-1) kupowałem w orange i dali mi wtedy swoje opakowanie, a do telefonu była tylko ładowarka. Jak jest w plusie, to za bardzo nie wiem, bo może być tak że dodadzą od siebie jakiś branding na pudełku. W każdym razie wszystkie bajery, które są standardowo dodawane do telefonu, w pudełku być muszą :)
Edit: ^ Ok, master matrox rozjaśnił moje wątpliwości co do plusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 22:53, Vaxinar napisał:

(...)


Sam w Plusie kupowałem telefon w Mixie, czyli na kartę i dostałem oryginalne opakowanie, wszystkie rzeczy były w pudełku. To samo było, gdy mój brat kupował telefon. Ja, gdyby nie dostał oryginalnego opakowania upomniałbym się o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 22:59, master matrox napisał:

Sam w Plusie kupowałem telefon w Mixie, czyli na kartę i dostałem oryginalne opakowanie,
wszystkie rzeczy były w pudełku. To samo było, gdy mój brat kupował telefon. Ja, gdyby
nie dostał oryginalnego opakowania upomniałbym się o nie.


1. Przez oryginalne rozumiem opakowanie firmowe komórki (np kupujesz Nokię, to opakowanie masz Nokii)? O to Ci chodziło, jak pisałeś, że dostałeś "oryginalne".
2. Kupowałem to ładnych parę lat temu na kartę, to opakowanie od telefonu Motorola było po prostu z Simplusa... Dlatego pytam.

O właśnie - skoro kupowałeś MIXa w Plusie, jakie trzeba mieć dokumenty? Dwa dowody tożsamości i...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam obu na pomoc.
To by się teraz wszystko zgadzało, bo moja stara Motorola nie była zbyt dobra, a ostatnio Nokię 2610 (żadne cudo) też dawali bez oryginalnego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 23:03, Vaxinar napisał:

1. Przez oryginalne rozumiem opakowanie firmowe komórki (np kupujesz Nokię, to opakowanie
masz Nokii)? O to Ci chodziło, jak pisałeś, że dostałeś "oryginalne".


Tak, o to mi chodziło. Oryginalne, prosto z fabryki producenta telefonu.

Dnia 20.07.2008 o 23:03, Vaxinar napisał:

2. Kupowałem to ładnych parę lat temu na kartę, to opakowanie od telefonu Motorola było
po prostu z Simplusa... Dlatego pytam.


Jak wyżej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 23:15, Vaxinar napisał:

Mógłbyś jeszcze napisać jakich dokumentów trzeba do zawarcia umowy w mixie w Plusie?
:)


Z tego co pamiętam to potrzebny jest dowód osobisty - tutaj będą niezbędne dane, typu PESEL chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak miałem telefon k750i i stracilem go (ukradli) byłem z niego bardzo zadowolony..
I teraz mam do wyboru dwa telefony se k800 i nokia 6300...
es ma 3.2MP aparat, ale nokia 16milionow kolorow wyswietlacz..
i co wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja bym wziął Nokię. Jest smuklejsza od SE, ma obudowę ze stali nierdzewnej i jest lżejsza. Do tego ładnie wygląda. Ma też radio FM. Aparat może nie jest rewelacyjny na dzisiejsze standardy, ale myślę, że powinien Ci wystarczyć. Do tego dobra rozdzielczość i dużo kolorów.
Zerohunter pisał, że ma słaba baterię. Tymczasem wszedłem na stronę Ery i zobaczyłem dane techniczne obu telefonów. Okazuje się, że Nokia ma dobrą baterię.
Jeszcze jedno weź pod uwagę - Nokia to jednak Nokia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 15:07, LuQeMaStEr napisał:

Jeszcze jedno weź pod uwagę - Nokia to jednak Nokia :)


Święta racja, ale np w nowych SE nie psują się już Joysticki, SE też ma radio, a do baterii, mogłem się pomylić, ale słyszałem że się wykańcza pod mp3, więc zależy czy będziesz go słuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ ale np w nowych SE nie psują się już Joysticki...

Słyszałem :) Już za to SE ma u mnie plusa.

>... SE też ma radio ...

Możliwe, zapewne nie doczytałem.

Dnia 21.07.2008 o 15:15, zerohunter napisał:

...a do baterii, mogłem się pomylić, ale słyszałem że się wykańcza pod mp3, więc zależy czy będziesz go
słuchał.


Racja. Do tego bym jeszcze dodał "jak długo będziesz słuchał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 14:48, michas95 napisał:

(...)


Ja na Twoim miejscu kupiłbym Nokie 6300.
Jest to w zasadzie telefon tej samej klasy co K800i, ma słabszy aparat, ale znacznie lepszy wyświetlacz. Naprawdę, jest on bardzo ładny, ma 16 milionów kolorów i ogólnie obraz jest "żyleta". Co prawda ma słabszy aparat, ale mimo wszystko robi ładne fotografie. No i co trzeba dodać, to że K800i ma beznadziejny wygląd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 6300 i tak lepszy... Posiadam K800i, a kumpel z pracy ma 6300... I co? Zalezy... Osobiscie jestem za K800i, telefon bardzo dobry, roznicy w wyswietlaczach - wybacz, nie zauwazylem, zreszta, zobaczysz te 16 mln kolorow na wyswietlaczu? Wlasnie... Minusem K800i jest jednak ten zasrany joystick, poki co trafilem na doskonaly model, bo chodzi - przy MOIM uzytkowaniu - bardzo dobrze :). Jedyny mod jaki zamontowalem do tela to stery audio od W880i - jest roznica :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mojego starego se mialem dwa lata (k750i) joystick sie nie zepsuł..
Co do mp3 bardzo czesto slucham z telefonu ..
Jest jeszcze jedna rzecz ktora za chwilke sprawdze, mianowicie kamerka do wiedo rozmow ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem kupic jakis tel z dobrym wyswietlaczme i ogólnie jakis taki bardziej ekstrawagancki
zastanawialem sie nad Motorola Z8 i nad nokia n73
slyszalem ze Motka sie wiesza ale bardzo mi sie podoba
slyszal ktos wiecej o tym tel ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się