Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Długi czas wzbraniałem się przed kupieniem telefonu komórkowego, jednak ostatecznie okazało się, że niejeden posiadacz ''komórki'' ma mniejszą potrzebę jej używania niż ja. ;- ) Z góry piszę, że nie mam zielonego pojęcia jeśli chodzi o modele telefonów. I tutaj zaczyna się Wasza rola, moi eksperci. ;- ) Potrzebuję prostego telefonu z aparatem 2mpx bez zbędnych wodotrysków, który będzie wygodny i przyjemny w obsłudze. Liczę na funkcjonalność. Jak ma się sprawa z oprogramowaniem? Domyślam się, że nie jest ono przyspawane do konkretnego modelu oraz że nie jest darmowe, hm? ;- )
Jakiekolwiek przykłady będziecie mili mi podać, i tak prawdopodobnie będzie to tylko wyczucie, pewne zorientowanie się, bo jeśli miałbym kupować, to tylko po kontakcie fizycznym (czyli nie ma mowy o zobaczeniu pudełka i skakaniu z radości na samą myśl o boskości aparatu bez wypróbowania).
Jakieś pomysły? ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem samsunga L760. Bardzo fajny i przyjemny w obsludzie telefon. Teraz jednak wybrałbym L770 ze względu na lepszy wyświetlacz. Nie napisałeś tylko jakie telefony lubisz. Te 2 które podałem są sliderami(rozsuwane). No i jeszcze napisz jaka ma być cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:47, Vytrix napisał:

Kusi kusi kusi, ale to cholernie mnie kusi iPhone!
Ma ktoś tutaj z forum ten telefon? :>

Ja mam ale w wersji 2G. Naprawdę cudo;). Cenię sobie wi-fi, akurat od tego roku w szkole mamy.
Ps. Tego posta napisałem z iPhone''a;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:43, krl.krl napisał:

Do niedawna miałem samsunga L760. Bardzo fajny i przyjemny w obsludzie telefon. Teraz jednak wybrałbym L770 ze względu na lepszy wyświetlacz. Nie napisałeś tylko jakie telefony lubisz. Te 2 które podałem są sliderami(rozsuwane). No i jeszcze napisz jaka ma być cena.


Będzie lakonicznie i mało konkretnie: telefon ma być elegancki, a cena maksymalnie 400 złotych, w porywach do 450. :- )
Jeśli ktoś chce podzielić się opinią, bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Nokie 6300. Jest to telefon dla mniej wymagających, miły w obsłudze aparat 2 mpx (ale nie robi świetnych zdjęć), standardowe funkcje (mp3, radio, dyktafon...), posiada bardzo dobry ekran 2",ładna obudowa chociaż strasznie mi się rysuje szczególnie czarna część telefonu. Ogólnie telefon dla mniej wymagających ja takim nie jestem i mam zamiar go zmienić... Ceny są różne, mieszczą się w twoich granicach.

20080928231049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A mógłbyś coś o tym telefonie powiedzieć? Tzn. co Ci się w nim nie podoba, co jest fajnego
> itp. :)
Rzeczy fajne:
Bardzo wygodna obsługa, przyjemne pisanie na klawiaturze ekranowej, auto korekcja która sama się uczy nowych słów, wi-fi, super wygodne korzystanie z internetu, mnóstwo darmowych aplikacji na app store(tylko trzeba mieć konto, wymagana karta visa, mastercard lub american-cośtam), rewelacyjne pokazanie wymiany sms''ów (jak na komunikatorze typu GG), bardzo ładny, duża pamięć, możliwość pracy bez SIM, wyjmowanie/wkładanie SIM przy włączonym telefonie, całkiem dobrze ogląda się na nim filmy, YouTube, ma "to coś".

Już mniej fajne:
Rozmiary i waga(prawie 140 gram!), dość słaby aparat, brak możliwości kręcenia filmików (są do tego programy ale nagrywają z niskim FPS), brak możliwości wymiany baterii samemu, brak obsługi flasha na internecie, brak poziomej klawiatury przy pisaniu sms''ów (jest szybsza i wygodniejsza od pionowej).

To tyle
Ogólnie moja ocena telefonu to 95%, wady są właściwie niedostrzegalne. Sam mam go już tydzień i jeszcze się zachwycam. Ale najlepiej sam go przetestuj. Powinien być w salonach orange i ery oraz w iSpotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:52, DJ Szlafrok napisał:

Będzie lakonicznie i mało konkretnie: telefon ma być elegancki, a cena maksymalnie 400
złotych, w porywach do 450. :- )
Jeśli ktoś chce podzielić się opinią, bardzo proszę.

Te samsungi są na pewno eleganckie ale odpadają ze względu na cenę. A szkoda bo to dobre telefony. W tym segmencie Ci nie doradzę bo się zupełnie nie orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio używanego Sony Ericssona W580i, jest on z Orange''a co na początku nie wydawało mi się być problemem. Wydawało mi się że różnice względem "zwykłego" W580i ograniczają się tylko do loga Orange na obudowie zamiast znaczku "W" i simlockiem założonym na wiadomą sieć.
Dopiero kiedy zobaczyłem takiego zwykłego, kupionego w sklepie bez karty sim W580i zauważyłem kilka wkurzających (dla mnie) różnic.

Po pierwsze, w Orange''owym W580i zastosowano zupełnie inny wygląd (gorszy) i ułożenie (tak, gorsze) ikonek w menu głównym.
Po drugie, wszędzie w telefonie mam powtykane skróty (których, rzecz jasna, nie da się usunąć) do usług netowych Orange, typu ściąganie tapet, gier itp. Teoretycznie fajnie, ale w praktyce wkurzające.
No i po trzecie, chyba najgorsze. Otóż, w moim telefonie klawisz który w normalnym W580i odpowiada za wejście do menu skrótów (klawisz w prawym dolnym rogu), u mnie odpowiada za... wejście do menu głównego. Dodam jeszcze że nawet BEZ tego klawisza są już przecież dwa inne sposoby na wejście do menu głównego! Tu już się totalnie wkurzyłem, bo mam niby trzy sposoby na wejśie do menu głównego, ale za to mam wycięte menu skrótów!

No i w związku z tym mam do was pytanie: czy jest jakiś sposób żeby wgrać do mojego (Orange''owego) W580i oprogramowanie, firmware, czy jak inaczej się to zwie, zwykłego W580i, a te Orange''owe wywalić w cholerę? Od razu mówię że w ustawieniach nie da się tego nigdzie zmienić.
Pewnie będzie się to wiązało z utratą ustawień i gwarancji (bo to pewnie tak jakbym zdejmował z niego simlocka, a telefon ma niecały rok), ale szczerze mówiąc już mnie to nie obchodzi. Chcę mieć po prostu normalnego W580i, a nie jakiegoś mutanta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo - teraz już możesz, jeszcze niedawno nie można było do tego modelu wgrywać softu. Tak, wiąże się to z utratą gwarancji, ale nie dziwię Ci się - te telefony po przeróbce z Orange są ch***[M], przepraszam za wyrażenie, ale łagodniej tego ująć nie można. Oni z genialnego telefonu potrafią zrobić badziewie, a to przecież tylko soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 10:58, Vytrix napisał:

Z tego co mi wiadomo - teraz już możesz, jeszcze niedawno nie można było do tego modelu
wgrywać softu. Tak, wiąże się to z utratą gwarancji, ale nie dziwię Ci się - te telefony
po przeróbce z Orange są huj***, przepraszam za wyrażenie, ale łagodniej tego ująć nie
można. Oni z genialnego telefonu potrafią zrobić badziewie, a to przecież tylko soft.


No dobrze, ale mógłbyś mi powiedzieć (albo ktoś inny...) JAK wgrać ten standardowy soft? Bo jeśli chodzi o takie "majstrowanie" przy telefonach to ja jednak noob jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No samemu to się da niby zrobić, ale nie jest to takie łatwe, że się podłącza kabelek, hop siup i gotowe. Skocz do jakiegokolwiek dobrego salonu z telefonami i popytaj obsługę, czy mogli by taką operację wykonać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 12:03, Vytrix napisał:

No samemu to się da niby zrobić, ale nie jest to takie łatwe, że się podłącza kabelek,
hop siup i gotowe. Skocz do jakiegokolwiek dobrego salonu z telefonami i popytaj obsługę,
czy mogli by taką operację wykonać. ;)


No wiem że to nie jest proste. Trochę szukałem w google na ten temat, ale nie orientuję się za bardzo cz ja mam zmienić całe firmware czy coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę Ci to tak po ludzku. :D Masz tam w telefonie taką jakby pamięć flash, i tam na niej znajduje się całe oprogramowanie sterujące telefonem. Jak wiadomo, taką pamięć można modyfikować, więc przy zmienianiu softa wchodzi się do takiej pamięci flash i wtedy się ją całkowicie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 23:11, Archi155 napisał:

Obecnie posiadam Nokie 6300. Jest to telefon dla mniej wymagających, miły w obsłudze aparat 2 mpx (ale nie robi świetnych zdjęć), standardowe funkcje (mp3, radio, dyktafon...), posiada bardzo dobry ekran 2",ładna obudowa chociaż strasznie mi się rysuje szczególnie czarna część telefonu. Ogólnie telefon dla mniej wymagających ja takim nie jestem i mam zamiar go zmienić... Ceny są różne, mieszczą się w twoich granicach.


Wygląda dobrze, z tego co piszesz jest też przyjemny w używaniu... Coś w tym jest. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następne dziecko Apple które za nadgryzione jabłuszko dało by się poćwiartować? Ten telefon to niewypał chociaż dzięki odpowiedniemu marketingowi i pamięci o dobrym Ipodzie zajechał daleko. Śmiech na sali, za grube pieniądze o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 12:03, Vytrix napisał:

No samemu to się da niby zrobić, ale nie jest to takie łatwe, że się podłącza kabelek,
hop siup i gotowe. Skocz do jakiegokolwiek dobrego salonu z telefonami i popytaj obsługę,
czy mogli by taką operację wykonać. ;)


To JEST łatwe i gwarancji się na tym nie traci. Jeżeli telefon się zepsuje to poprzez odpowiednie programi nawet wyłączony telefon i zepsutym oprogramowaniem można sprowadzić do stanu oprogramowania jakie zostało w nim domyślnie zainstalowane. A to na co kolega wyżej narzeka to Orange Menu i to jest tylko durna nakładka którą można wyłączyć, ale jeśli się na tym nie zna to lepiej tego nie ruszać tylko poprosić kogoś bardziej doświadocznego, ew. jakiś komis, serwis ale tam również często pracują łosie i debile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądze jak kolega wyżej. Iphone to niewypał.
Oferuje naprawdę okrojone funkcje, a za te pieniądze możesz kupić np. I900 Omnie :P

Tylko żeby nie było, to ja uwielbiam Apple, bo mają faktycznie wszystko proste i ładne(np. Safari, najszybsza i najprostsza przeglądarka ever). Przymierzam się do Ipod''a Touch 2G, gdyż do Iphona mnie ciągnie, ale jak już napisałem nie jest wart tylu pieniędzy, a telefon nie jest mi aż tak potrzebny. Jeszcze się zastanawiam, bo mam już PSP,laptopa i Xpress Music, więc w sumie gdybym kupił sobie takiego ipod''a to reszta kurzyłaby się na biurku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się