Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2006 o 23:50, Martimat napisał:

I''m afraid it''s too late !

idzie kurierem darmowym z centrali orange na adres domowy - ciezko dostepny jest cholerka;

ale powiem tak - w mojej głowie kołatało sie tylko jedna myśl: albo w810i albo w300i

.

ja tez mialem na mysli serie walkman! ja myslalem nad w800i! ale....zdecydowalem sie na k750i.
szkoda ze juz zapozno a ile dales za w300i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena dla mnie (przedłużanie umowy itp. znizki bla bla bla) - 88,10 zł

u kolesi w lombardach kosztuje ok 650 zł jak się pytałem (ceny Szczecińskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 23:42, Martimat napisał:

co 24 h (a wiadomo - na roamingu duzo sie nie gada); po powrocie - wróciło do normy - 3 dni
(mówie o starym sony j70);

To faktycznie krótko Ci trzyma. Jeżeli chodzi o SE D750i, to jest reklamowany jako najlepiej zarządzający energią telefon bo czasy czuwania ma w okolicach 500 godzin, a czas rozmów ok. 14. Konkurencja zwykle ma 300-400 i 8-9 dla rozmów. Z drugiej strony mnóstwo na różnych forach jest opinii, że SE (różne modele) mają coś rąbnięte z bateriami bo potrafią się rozładowywać po jednym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 09:31, Olamagato napisał:

> co 24 h (a wiadomo - na roamingu duzo sie nie gada); po powrocie - wróciło do normy -
3 dni
> (mówie o starym sony j70);
To faktycznie krótko Ci trzyma. Jeżeli chodzi o SE D750i, to jest reklamowany jako najlepiej
zarządzający energią telefon bo czasy czuwania ma w okolicach 500 godzin, a czas rozmów ok.
14. Konkurencja zwykle ma 300-400 i 8-9 dla rozmów. Z drugiej strony mnóstwo na różnych forach
jest opinii, że SE (różne modele) mają coś rąbnięte z bateriami bo potrafią się rozładowywać
po jednym dniu.

z tym bateriam to masz racje. mojemu koledze SE k750i trzyma 1 dzien!! a mi (tez mam k750i) bateria trzyma ok 3dni (oczywiscie korzystam z telefonu)
raz zrobilem taki test: ile bateria wytrzyma tylko w stanie czuwania telefonu? okazalo sie, ze wytrzymala tydzien!
moim zdaniem producenici telefonow kom. powinni teraz zajac sie pracami nad udoskonaleniem baterii. taki nowoczesny tel pownien wytrzymac tydzien (i to spokojnie bez ograniczen typu sluchanie muzy, gry itp.), a nie jak stare tel 3 dni! moze sie uda! a moze prace nad tego typu ogniwami jzu trwaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 10:33, Don Lizak napisał:

6230i nie należy do s60 series?? nie ma symbiana?? :(

Należy do S40 i to do drugiej edycji. Obecnie są pierwsze komórki trzeciej edycji z upustem dostepne za kilkadziesiąt zł. OS nie jest Symbianem, to system operacyjny Nokii.
Wszystko możesz sobie sprawdzić tu:
http://www.forum.nokia.com/devices/matrix_all_1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 09:31, Olamagato napisał:

Z drugiej strony mnóstwo na różnych forach
jest opinii, że SE (różne modele) mają coś rąbnięte z bateriami bo potrafią się rozładowywać
po jednym dniu.


Oj nie tylko baterie, kilku moich znajomych ma problemy z joystickami np u mojego kolegi w jego K700i joystick zaczął się psuć po 4 miesiącach od zakupu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 10:57, Olamagato napisał:

> 6230i nie należy do s60 series?? nie ma symbiana?? :(
Należy do S40 i to do drugiej edycji. Obecnie są pierwsze komórki trzeciej edycji z upustem
dostepne za kilkadziesiąt zł. OS nie jest Symbianem, to system operacyjny Nokii.


Trzecia edycja to modele: 6270, 6280, 7370 i chyba coś jeszcze, ale te 3 są najpopularniejsze.

Tak BTW, "Aktywny tryb gotowości" z Series 40 3rd Edition to wynalazek genialny... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:04, Pingus napisał:

> Z drugiej strony mnóstwo na różnych forach
> jest opinii, że SE (różne modele) mają coś rąbnięte z bateriami bo potrafią się rozładowywać

> po jednym dniu.

Oj nie tylko baterie, kilku moich znajomych ma problemy z joystickami np u mojego kolegi w
jego K700i joystick zaczął się psuć po 4 miesiącach od zakupu..

SZczerze mowiac ja tez mam z nim problem! I to jest tylko jedyna wada SE! Joy mnie czasem troche nei slucha...hrhehhehehe! Ale jak sie zrabie to naprawie! (Gwarancja to obejmuje?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:06, W3 napisał:

Tak BTW, "Aktywny tryb gotowości" z Series 40 3rd Edition to wynalazek genialny... ;-) \\


Napisz coś więcej o tym aktywnym trybie gotowości. Miałem przez pare minut w recę N70 i muszę przyznac, że bardzo przypadła mi do gustu, świetny telefon. Niestety fonik dostałem w celu sprzedaży i nie mogłem za długo się nim bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:56, Pingus napisał:

> Tak BTW, "Aktywny tryb gotowości" z Series 40 3rd Edition to wynalazek genialny... ;-)
\\

Napisz coś więcej o tym aktywnym trybie gotowości. Miałem przez pare minut w recę N70 i muszę
przyznac, że bardzo przypadła mi do gustu, świetny telefon. Niestety fonik dostałem w celu
sprzedaży i nie mogłem za długo się nim bawić


Miałeś w rękach jakiekolwiek urządzenie działające na Windows Mobile? Tam główny ekran to "Today" - wpisy z kalendarza, notatnik, przypomnienia, itd. "Aktywny tryb gotowości" to właśnie coś takiego - zamiast ładnego obrazka, w trybie gotowości oglądasz wpisy z kalendarza, notatki, informacje o minutniku, skróty do różnych funkcji i aplikacji, czy info z odtwarzacza muzyki.
Tak to wygląda w przypadku mojej 6280: http://adblog.xorg.pl/images/149/nokia-6280_09.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz - k700i ''slynie'' z tego, ze bateria dosyc slabo trzyma ;). A jak jeszcze np. gram w jakas gierke (a raczej gralem, bo juz tego nie robie) to bateria trzymala tych pare godzin ;). Juz sie przyzwyczailem do tego. Zapewne jakbym wylaczyl zegarek, ktory sie pojawia po zablokowaniu klawiatury, to moglbym troche wiecej wyciagnac, ale ze z niego dosyc czesto korzystam to tego nie robie ;)...



>>> Martimat

>> cos tu na forum sie pochrzaniło - patrzcie dwa posty wyżej ?!?
Nie. Po prostu uzytkownik zle napisal posta. Zdarza sie...


>>> Pingus
>> u mojego kolegi w jego K700i joystick zaczął się psuć po 4 miesiącach od zakupu..
Z takimi rzeczami chodzi sie do serwisu. Wyczyszcza, naprawia i wszystko powinno znow chodzic jak marzenie, a koszt raczej nie powinien byc duzy :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 12:06, Piotrek K. napisał:


To jest wada telefonu to dlaczego mój kolega ma płaciś za naprawę? Zapomniałem jeszcze, że zaczyna nawalać gniazdo ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wada telefonu sama w sobie tylko efekt nagromadzenia kurzu w stykach - czasami rozkrecenie telefonu i przedmuchanie joysticka wyraznie poprawia sytuacje. Wczesniej mialem T300 i robilo sie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 12:35, Piotrek K. napisał:



jak się zwał tak się zwał, w każdym razie nie jest to jego wina tylko wina źle zaprojektowanego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu komórkowego w cenie około 400zł (to nie musi być cena sklepowa, może być to średnia cena np. na allegro).

Telefon powinien mieć: aparat cyfrowy od 0,4-1,3mpx, możliwość nagrywania filmów wideo, wyświatlacz o rozdzielczości przynajmniej 128*128px i 65k kolorów, pamięć wewnętrzna przynajmniej 12MB, GPRS, Bluetooth, odtwarzacz video, odtwarzacz mp3, dzwonki mp3, obsługa Javy, polski słownik (np. T9), karty pamięci, dyktafon.

Mile widziane (nie zaboli jak nie ma ale miło jak jest): EDGE, podczerwień (przy braku bluetootha obowiązkowa), zoom cyfrow, streaming video, lampa błyskowa, push to talk, kilent e-mail, zestaw głośnomówiący, wybieranie głosowe, BlackBerry, WiFi, WAP, EMS.

Nie zależy mi na (nie kożystam): radiu, zestawie głośnomówiącym, wybieraniu głosowym, wideorozmowach, obsłudze sieci UTMS, HSCSD, klawiaturze qwerty.

Zdaje sobie sprawe że za te cene będzie bardzo trudno znaleść taki telefon, dlatego moge przeboleć np. brak karty pamięci czy bluetootha jeżeli wszystko inne na czym mi zależy znajduje się w telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się