Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Ja nie wiem,co wy tak krzyczycie na N73.Mam pamięć zapełnioną,a fon chodzi bardzo szybko.Mało tego,sprawia mi niespodzianki.
Byłem w takiej małej osadzie Buda Stalowska(wokół drzew),kilkadziesiąt mieszkańców,4km od mojej wsi.Tam w ogóle nie ma zasięgu Plusa,nic.Przez przypadek palnąłem fonem w głowę.I co?I mi się 3G pokazało:D Ale jaja jak sobie gadałem z kolegą z Rzeszowa(60 km stąd):D
Druga rzecz,to aparat,który robi NAPRAWDĘ piękne zdjęcia,wystarczy tylko go dobrze ustawić,bo automat sobie nie radzi.Wstawię kilka fot z mojego aparatu cyfrowego Kodak M883(8.0Mpix)i telefonu Nokii N73(3.2Mpix).
1 i 2 to zdjęcia z Cyfrówki,a pozostałe trzy z Komórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam SE K550i i mam też mały problem.
Chciałem sobie uaktualnić do niego oprogramowanie, ponieważ gdzieś przeczytałem, że nowszym oprogramowaniem mniej się zawiesza. Zrobiłem wszystko tak jak tutaj - http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=446. Po aktualizacji włożyłem kartę SIM i włączyłem. Pierwszą rzeczą, która mi się rzuciła w oczy był napis "Please wait" nad postępem ładowania nowego oprogramowania. Później przy wybieraniu trybu(normalny/samolotowy) uświadomiłem sobie, że polskie menu się usunęło. Stwierdziłem "no dobra, najwyżej wgram sobie". Ale telefon odrzucił moją kartę SIM komunikatem "Insert correct SIM card".
Telefon jest z Ery ze zdejmowanym simlockiem, działa normalnie(po angielsku) z innymi kartami, tak samo inne telefony działają z moją kartą. Polskie menu nie było wgrywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komórkach słabo się znam (delikatnie mówiąc :)), a ilość producentów i modeli mnie przeraża ;), w związku z tym mam prośbę: czy mógłby mi ktoś doradzić, co kupić? Chodzi mi o coś prostego - głównie do wysyłania SMSów i dzwonienia, koniecznie z możliwością odtwarzania plików MP3 (tu by się przydała duża ilość wbudowanej pamięci lub możliwość rozszerzenia jej za pomocą kart pamięci - 512 MB to jak dla mnie minimum przyzwoitości :)), możliwością ustawienia takiego pliku jako dzwonka oraz prostotą wgrywania empetrójek (tj. bez pośrednictwa jakiegoś softu - telefon ma się zachowywać jak zwykły pendrive). Inne bajery nie są mi potrzebne, przydałoby się jedynie, by telefon nie miał problemów z współpracą z Windows 2000 oraz by w pudełku z nowym aparatem znajdował się kabelek (bo jak inaczej bym wgrywał te mp3 :)). Mam do wydania góra 500zł (na aparat nowy i bez simlocka), ale czymś za np. 150 zł też nie pogardzę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 16:41, Blackhand napisał:

Na komórkach słabo się znam (delikatnie mówiąc :)), a ilość producentów i modeli mnie
przeraża ;), w związku z tym mam prośbę: czy mógłby mi ktoś doradzić, co kupić? Chodzi
mi o coś prostego - głównie do wysyłania SMSów i dzwonienia, koniecznie z możliwością
odtwarzania plików MP3 (tu by się przydała duża ilość wbudowanej pamięci lub możliwość
rozszerzenia jej za pomocą kart pamięci - 512 MB to jak dla mnie minimum przyzwoitości
:)), możliwością ustawienia takiego pliku jako dzwonka oraz prostotą wgrywania empetrójek
(tj. bez pośrednictwa jakiegoś softu - telefon ma się zachowywać jak zwykły pendrive).
Inne bajery nie są mi potrzebne, przydałoby się jedynie, by telefon nie miał problemów
z współpracą z Windows 2000 oraz by w pudełku z nowym aparatem znajdował się kabelek
(bo jak inaczej bym wgrywał te mp3 :)). Mam do wydania góra 500zł (na aparat nowy i bez
simlocka), ale czymś za np. 150 zł też nie pogardzę :).



Powiem tak: za 150zł niczego nowego z odtwarzaczem mp3 nie kupisz. Oprócz tego wszystko pasuje jak ulał do SE, np. mojego(post nad twoim) K550i, który nowy kosztuje ok. 450zł(za tyle średnio na allegro widziałem nowego). Nie znam się na telefonach, ale ten mi całkowicie odpowiada.

PS. A propos mojego problemu. Odkryłem, że tam jest SIMlock, bo tak samo reaguje na wszystkie karty Orange. Widać w salonie go tylko "zablokowali" i po wymianie softu się odblokował. Pytanie moje brzi więc: czy wie ktoś jak samemu zdjąć SIMlock'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 zł to był przykład, że aparat nie musi od razu kosztować te 500zł :). A co do Twojej propozycji - widzę, że masz z nim problemy, co jakoś mnie nie nastraja zbyt przychylnie do tego modelu :), poza tym zależy mi na jak najmniejszej ilości dodatkowych funkcji, bo nawet ja wiem, że im ich więcej, tym krócej bateria "trzyma" (poza tym po co mi coś, z czego nie będę korzystał?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się umowa z Orange a co za tym idzie chciałbym wymienić telefonik na nowy :).
Moje typy to Nokia e51, SE c702, LG KU990 i SE k800i.
Szukam ''patefonu'' do multimediów, a dokładniej gierki i tym podobne duperele, aparat też powinien sprawować się godnie ;). Do muzyki mam vedie więc głośnik i tym podobne w telefonie nie musi być super ekstra. Który byście wybrali jakie są ich wady i zalety? Niby siedzę już cały dzień w necie ale i tak nie wiem na który się zdecydować ;/.
Za pomoc z góry dziękuję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 12:55, wrobel253 napisał:

Witam.
Mam SE K550i i mam też mały problem.
Chciałem sobie uaktualnić do niego oprogramowanie, ponieważ gdzieś przeczytałem, że nowszym
oprogramowaniem mniej się zawiesza. Zrobiłem wszystko tak jak tutaj - http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=446.
Po aktualizacji włożyłem kartę SIM i włączyłem. Pierwszą rzeczą, która mi się rzuciła
w oczy był napis "Please wait" nad postępem ładowania nowego oprogramowania. Później
przy wybieraniu trybu(normalny/samolotowy) uświadomiłem sobie, że polskie menu się usunęło.
Stwierdziłem "no dobra, najwyżej wgram sobie". Ale telefon odrzucił moją kartę SIM komunikatem
"Insert correct SIM card".
Telefon jest z Ery ze zdejmowanym simlockiem, działa normalnie(po angielsku) z innymi
kartami, tak samo inne telefony działają z moją kartą. Polskie menu nie było wgrywane.

mozesz mi powiedziec dlaczego tak aktualizowales oprogramowanie ? odpalasz oprogramowanie SE i tam masz aktualizuj oprogramowanie i masz wszystko napisane co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 17:45, kulfonito napisał:

Można zdjąc patchem :)


O jakim patchu mówisz? Ew. mógłbyś mi jakiegoś linka przesłać instrukcję?

lord0
-> Mówisz o tym w telefonie? A choćby dlatego, że zeżarłoby mi całą kasę na koncie, przy ściąganiu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:08, wrobel253 napisał:

> Można zdjąc patchem :)

O jakim patchu mówisz? Ew. mógłbyś mi jakiegoś linka przesłać instrukcję?


Jaki telefon? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:08, wrobel253 napisał:

> Można zdjąc patchem :)

O jakim patchu mówisz? Ew. mógłbyś mi jakiegoś linka przesłać instrukcję?

lord0
-> Mówisz o tym w telefonie? A choćby dlatego, że zeżarłoby mi całą kasę
na koncie, przy ściąganiu go.



A umiesz wgrać patch Farem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem na allegro nowego SE W910i i na aukcji nic nie pisało o tym że w zestawie jest karta pamięci ,lecz na pewnej stronie wyczytałem że karta pamięci jest w każdym zestawie . Wie ktoś z was jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 22:08, wrobel253 napisał:

> Można zdjąc patchem :)

O jakim patchu mówisz? Ew. mógłbyś mi jakiegoś linka przesłać instrukcję?

lord0
-> Mówisz o tym w telefonie? A choćby dlatego, że zeżarłoby mi całą kasę
na koncie, przy ściąganiu go.


lol, podlaczasz telefon do kompa, tam masz instrukcja i aktualizacja sciaga przez Twojego neta podlaczonego do kompa. jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 21:03, lord0 napisał:

lol, podlaczasz telefon do kompa, tam masz instrukcja i aktualizacja sciaga przez Twojego
neta podlaczonego do kompa. jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj


O tym nie wiedziałem, ale w efekcie działa to tak samo SEUS''em. W obu przypadkach SIMlock się odblokowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 22:38, AdiN2 napisał:

Jeszcze jedno ,jeśli telefon jest z salonu orange (w910i) to czy posiada orange menu?
Jeśli tak to czy da się je jakoś wyłączyć?


Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy ma wgrane Orange Menu, ale gdy już je ma to z usunięciem różnie bywa. Zależy od telefonu, ale z tego co słyszałem jest z tym troszkę roboty, trzeba bawić się we wgrywanie nowego softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się