Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

/.../

Nie wiem czy wiesz ale i tak tego nie unikniesz. Zastanawiasz się nad piractwem Panie Kolego...
Wystarczy kupić porządny aparat (np. z SE dostaje się aplikację Wayfinder 7 z licencją na mapy Europy na 12 miesięcy, Toshiba daje na 12 miesięcy mapy Europy w aplikacji Navilux).
Wracając do legalności. W myśl nowych przepisów korzystając w pojeździe z nawigacji musisz posiadać licencję na używane oprogramowanie. W przeciwnym wypadku grozi Ci "do lat czterech"... A Policja zapowiedziała, że będzie to sprawdzać i egzekwować ... także - powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosz, syndrom gramu, inaczej tego chyba się nie da nazwać ;s wszędzie dopatrywać się piractwa...
Może jeszcze raz. Czy po skończeniu darmowego użytkowania tych map wgranych przez Nokię, można zainstalować w telefonie jakiś inny program? ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 19:47, Lfdracon napisał:

Nosz, syndrom gramu, inaczej tego chyba się nie da nazwać ;s wszędzie dopatrywać się piractwa...


:-D

Dnia 12.01.2009 o 19:47, Lfdracon napisał:

Może jeszcze raz. Czy po skończeniu darmowego użytkowania tych map wgranych przez Nokię,
można zainstalować w telefonie jakiś inny program? ;x


Pewnie i można, tylko po co? Finansowo wyjdzie Ci prawdopodobnie taniej jeśli przedłużysz licencję zainstalowanego oprogramowania. Np. w Wayfinder 7, po upływie "sprezentowanych" 12 miesięcy, wykupuje się licencję wieczystą na mapy Europy z aktualizacjami za 38 Euro - nie jest więc tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 19:51, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Jaki telefon z dotykowym wyświetlaczem jest najtańszy? Oczywiście chodzi
mi telefon lepszych firm, bo nie sztuka kupić tani, ale syf :)


Pytanie ile masz kasy. Co Ci po ekranie dotykowym i rysiku jak telefon będzie zamulał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:13, Jaki Ganh1 napisał:

900 zł, ale lubię oszczędność :-) I czy rysik jest konieczny? Tzn. wygodniej byłoby mi
używać palców.

1. LG KU990 Viewty - nówkę w necie kupisz za mniej niż 900zł
2. iPhone - tylko Allegro, za jakieś 800 dostaniesz wersję pierwszej generacji w b. dobrym stanie; nowy 3G to wydatek rzędu 1100zł, używany 800-1000zł
3. Omnia - Tylko Allegro, za 900zł może coś znajdziesz
4. Samsung f480 - ostateczność, ten telefon ma dotykowy wyświetlacz, przyzwoity aparat i nic poza tym
5. HTC G1 - i tak za drogi;)
A co do rysika - tylko na iPhone nie odczujesz jego braku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:19, krl.krl napisał:

A co do rysika - tylko na iPhone nie odczujesz jego braku


Czyli mam rozumieć, że w pozostałych trudno wykrywa palec? Tzn. ociężale przewija ikonki itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:19, krl.krl napisał:

A co do rysika - tylko na iPhone nie odczujesz jego braku


Niekoniecznie. Nowe HTC Touch HD czy Toshiba G810 Portege już też mają interfejs "iPhonowski" - duże przyciski nie wymagające rysika. Niestety są poza zasięgiem finansowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:26, Jaki Ganh1 napisał:

Czyli mam rozumieć, że w pozostałych trudno wykrywa palec? Tzn. ociężale przewija ikonki itd?


Nie. Chodzi o to, że interfejs iPhone pozwala na używanie palców - przyciski/ikony są na tyle duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:26, Jaki Ganh1 napisał:

Czyli mam rozumieć, że w pozostałych trudno wykrywa palec? Tzn. ociężale przewija ikonki
itd?

Czasami ikonki są zbyt małe i trudno w nie trafić. Zwykle ciężko pisze się też smsy na klawiaturze qwerty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:27, mrosi napisał:

Niekoniecznie. Nowe HTC Touch HD czy Toshiba G810 Portege już też mają interfejs "iPhonowski"
- duże przyciski nie wymagające rysika. Niestety są poza zasięgiem finansowym.

Wiem że HTC mają do tego dobry interface, odnosiłem się tylko do wymienionych przeze mnie telefonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta pamięci wchodzi do SE K750i ? Mam w standardzie 64-megową memory stick pro duo i one sa strasznie drogie, czy jakies inne karty wejdą oprócz memory stick pro duo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:11, Jaki Ganh1 napisał:

Jesteś pewny, że są drogie? Na Allegro 4GB Sony kosztuje 31 zł :) Raczej tanio :)


Na allegro... Przeszedlem sie po sklepach u mnie w mieście i okoo 50 zl kosztuje 1 GB.
A wejądo tego telefonu katy memory stick duo ,czym sie różni od pro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, niestety, uroki sklepików w, jak zakładam, mniejszej mieścince. U mnie jest tak samo. Kupują hurtowo po 5 zł a sprzedają po 15, co gorsza, ludzie kupują. Wejdź na Allegro i sam zobacz. Poza tym, z Wikipedii:

"Wersja Memory Stick PRO charakteryzuje się zwiększoną prędkością przesyłu danych oraz większą pojemnością.

Wersja Memory Stick Duo oraz Memory Stick PRO Duo to wersje kart pamięci, w których wielkość karty zredukowano o połowę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znalezc sobie jakiegos dobrego telefonu.
Jaki telefon mam kupić? chce zeby mial dobry aparat budowe classic i zeby bym wytrzymaly..
jaki telefon proponujecie? max cena to 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:13, Jaki Ganh1 napisał:

900 zł, ale lubię oszczędność :-) I czy rysik jest konieczny? Tzn. wygodniej byłoby mi
używać palców.


Ja polecam samsung f480 naprawdę fajny telefonik jedynym minusem jest brak aplikacji i gierek na ten telefonik,
co do używania rysika nie jest potrzebny spokojnie można obsługiwać go palcami, szybka nie rysuje się, oprogramowanie w telefonie działa bardzo sprawnie szybciej niż w LG ku990 Viewty. Bateria spokojnie wystarcza na na 5-6 dni normalnego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego telefonu bo nie dlugo konczy mnie sie umowa, wiec zapytam tez i tutaj. Zalezy mnie szczegolnie na:
- SMSach
- dzwonieniu
- wap 2.0
- styl classic
- najlepiej duze klawisze obok siebie ale nei koniecznie

Nie zalezy mnie na jakis mp3 czy aparacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się