Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Spytałem się sprzedawcy i chyba znam problem- za działanie aparatu działają dwa bolczyki wewnątrz telefonu stykające się z paskiem metalu na tylnej klapce. Trzymając mocno palec na klapce, aparat działa. Ale nie jest to zbyt wygodne... :P Przetrę wszystko zmywaczem i docisnę, może będzie działać w 100% normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w bateriach opartych na licie (litowo-jonowe, litowo-polimerowe) nie występuje "efekt pamięci" będący zmorą tych opartych na niklu. Wystarczy tylko od czasu do czasu (co ~30 ładowań) wykonać jeden cykl od pełnego naładowania do całkowitego rozładowania w celu kalibracji (to, o czym napisałem wcześniej).
Jeśli chcesz więcej poczytać o różnych rodzajach baterii (a właściwie akumulatorów), to polecam tę stronę (po angielsku, część artykułów jest też w języku niemieckim :)):
http://www.batteryuniversity.com/

EDIT
Wie ktoś, gdzie można znaleźć darmowe tematy do SE w200i? Jak znalazłem tylko to http://myw200.lasyk.net, ale tam wybór jest dość skromny (kategorie Games i Movies najbardziej mnie interesują), w innych miejscach tylko "płać, płać" :/.
Aha, jak jest z działaniem Nescube'a na ww. telefonie (sam nie mogę sprawdzić, bo nie mam jeszcze kabelka :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 20:46, sebastiano444 napisał:

Czy telefon Touch Phone i9 to będzie dobry zakup


Hmmm... To jakaś podróbka iPhone''a? nie sądzę, żeby był to jakiś szczególnie dobry pomysł... Chyba że chcesz mieć ładnie(???) wyglądający telefon. bo tak poza tym to lipa. Wiesz może jakie to ma oprogramowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozładowałem do końca telefon żeby go sformatować... Co może być przyczyną tego, że telefon nie chce się włączyć? Czy nowa bateria mogła wydać "ostatnie tchnienie" w momencie, gdy ją rozładowałem do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 18:04, confident napisał:

Rozładowałem do końca telefon żeby go sformatować... Co może być przyczyną tego, że telefon nie chce się włączyć? Czy nowa bateria mogła wydać "ostatnie tchnienie" w momencie, gdy ją rozładowałem do końca?

Rozumiem, ze nie chce sie wlaczyc po podlaczeniu go do ladowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 18:07, lydathegreat napisał:

Rozumiem, ze nie chce sie wlaczyc po podlaczeniu go do ladowarki?

Tak, próbowałem ładować i w gniazdku i przez komputer, ale nic z tego... telefon nie reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 18:09, confident napisał:

/.../


Odczekałeś chociaż 5 minut po podłączeniu telefonu do ładowania?
Niektóre baterie potrzebują troszkę czasu, aby zacząć się ładować... A nawet kiedy zaczną to mogą nie chcieć się włączyć przez jakiś czas.

Nie panikuj. Jeszcze nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 18:12, Jackaloppe napisał:

Nie panikuj. Jeszcze nie ;)

Podłączyłem godzinę temu, uznałem że to wystarczająco dużo czasu i postanowiłem się poradzić...

Edit: Skontaktowałem się z kilkoma znajomymi i za godzinę będę miał możliwość sprawdzenia baterii na innym telefonie. Jeśli nie bedzie działać to przynajmniej będę wiedział, że sprzedano mi trefny towar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 18:15, confident napisał:

Skontaktowałem się z kilkoma znajomymi i za godzinę będę miał możliwość sprawdzenia baterii na innym telefonie.

Bateria jest sprawna, podładowałem ją trochę i po włożeniu jej do mojego telefonu nic się nie dzieje. Będę musiał pofatygować się do serwisu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 03:07, Crusader napisał:

Znajde jakas nowa nokie do 100 zl dla starych (absolutna prostota menu, przyciskow i
obslugi) ?

Nokia 1208, albo trochę droższa (mieści się w 100zl) 6021.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 08:27, confident napisał:

> Skontaktowałem się z kilkoma znajomymi i za godzinę będę miał możliwość sprawdzenia
baterii na innym telefonie.
Bateria jest sprawna, podładowałem ją trochę i po włożeniu jej do mojego telefonu nic
się nie dzieje. Będę musiał pofatygować się do serwisu....

W serwisie wymienia Ci płytę główna, miałem tak samo z moim SE k800i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje w Play Fresh połączenie z (rzekomo) darmowym numerem *500? Mi po 49-sekundowym połączeniu z tym numerem z konta ubyła okrągła złotówka...
Jak w PF wyłączyć pocztę głosowa (po to właśnie dzwoniłem pod *500 - jedyny efekt to konto lżejsze o 1 PLN)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się