Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Czy karta pamięci 8GB nie spowoduje zamuły Sony Ericssona c901? Jest to maksymalna pojemność karty dla tego telefonu jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 13:52, Linux_M napisał:

Czy karta pamięci 8GB nie spowoduje zamuły Sony Ericssona c901? Jest to maksymalna pojemność
karty dla tego telefonu jakby co.


Spowoduje. Mój kolega ma właśnie ten model i 8-gigowa karta pamięci po zapełnieniu 1/2 wolnego miejsca, potrafiła spowodować wolniejsze reakcje telefonu. Np. włączenie menu, czy odblokowanie klawiatury. Złoty środek dla każdego telefonu to połowa pamięci z oferowanych kart, czyli :

Dla modelu, który może obsłużyć karty 16 gigowe, wrzucamy kartę 8gigową
Dla modelu, który może obsłużyć karty 8 gigowe, wrzucamy kartę 4gigową
Dla modelu, który może obsłużyć karty 4gigowe, wrzucamy kartę 2 gigową

itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 15:45, error721 napisał:

Witam.
Mam następujące pytanie. Czy zamiana Nokii 6300 (którą aktualnie posiadam) na Nokię E51
to dobra decyzja?

Myślę, że tak. Mam E51 prawie rok i muszę powiedzieć, że jest świetna. Symbian bardzo rozszerza możliwości telefonu. Jakość odtwarzanej muzyki nie budzi zastrzeżeń. Telefon działa szybko i rzadko zdarzają mu się zamuły jak ma to miejsce w większości urządzeń z symbianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka godzin temu dostałem do przetestowania, a i moze do zatrzymania Samsunga Omnię Lite. Lite... hmm źle mi to się kojarzy, moze to delikatne uprzedzenie do tego słowa po spotakaniu z appstore Apple''a, wołałbym, ze nazywała się slim, ale mniejsza o nazwę.
Wygląd:
Pierwsze 5 minut <ogląda dokładnie każdą dziurkę, i każdy milimetr kwadratowy zgrabnej obudowy>:
Hmm ładny, przyciski są w odpowiednich miejscach, nic nie trzeszczy, wejście słuchawkowo-ładowarkowe na górze, a to plus. Żeby włożyć karciochę pamięciochy nie trzeba grzebać mu w bebechać, jak to czasem jest. Ogólnie fajnie.
Kolejne 10 minut podziwiania i medytacji nad obudową:
Czegoś tu brakuje... Wiem! metalowych wstawek, na całej obudowie nie ma chyba ani miligrama metalu, za to jest brzydki błyszczący plastikowy pasek i do tego nierówno odlany. Ale to można wybaczyć.
Po włączeniu, czyli podziwianie tego co widać na 3calowym ekranie po wciśnięciu "czerwonej" słuchawki.
Najpierw pokaz loga Plusa, potem Windowsa i aHA! To po to w obudowie była ta dziurka z podpisem "reset". No, ale nic jadę dalej, widać pulpit, po lewej zakładeczkę z widgetami (tak samo jak w Avili, nawet też są 3 pulpity) i w lewym górnym rogu napis "Start" obok malutkiego "okna". Czym prędzej klikam i ukazuje się menu, przesuwam w dół i przesuwam i przesuwam i jest, koniec... a nie to przerwało połączenie rysik-ekran, no to przewijam, przewijam i przewijam i jest, teraz już na pewno koniec. Do tego menu to wchrzanili chyba każdy folder i niektóre aplikacje typu WM Player. Na szczęście da się zrobić swoje menu ze wszystkim co tylko chcemy. Powchodziłem w te labirynty folderów i znalazłem takie aplikacje jak Word, Exel i inne taki różne. Jednak dla kogoś to w ręku miał tylko i wyłącznie Sony Ericssony za Chiny nie połapie się o co w tym wszystkim chodzi. Toż to ten WM jest bardziej zawiły od Symbiana.

Co mi się podoba czyli plusy:
- ogólny wygląd
- mimo wszystko Windows Mobile
- rysik jest dołączony w zestawie
- spory ekran
- dużo ściągnięte z iPhone OS''u. I tak, dla mneit o cholerny plus, bo tam jest wiele, rzeczy, których lepiej nie zmieniać, bo się zgrzeszy.
- 256 MB RAMu, 4 razy więcej niż na komputerach u mnie w szkole.

Co mi się nie podoba, czyli minusy
- brak metalowych wstawek, plastik, plastik, plastic
- Windows, dla niektórych moze być zbyt zawiły i pomimo, ze to Winda to mocno zalatuje tu zwykłym Samsungowym softem
- ekran naciskowy, a nie dotykowy, już bardziej dotykowy był w mojej Nokii E51

Telefon chyba ocenię na 7... z plusem za rysik w zestawie/10, mógłbym dać 9, gdyby nie ten ekran... bo tak to telefon jest szybki i... ogólnie bardzo dobry telefon w takiej cenie.

Ten kombajn sobię zostawię na parę dni, powgrywam różne śmieci. Moze się przyzwyczaję do tego ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak, bawilem sie i 6300 i e51 (ta nawet 10 miechow ;D) i jest to po prostu klasa wyzej telefon, symbian, wifi i juz to powinno cie przekonac do zamiany : P

@Markush

>- ekran naciskowy, a nie dotykowy, już bardziej dotykowy był w mojej Nokii E51

e51? xD toc to ma zwykly wyswietlacz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 21:25, Zauri napisał:

zdecydowanie tak, bawilem sie i 6300 i e51 (ta nawet 10 miechow ;D) i jest to po prostu
klasa wyzej telefon, symbian, wifi i juz to powinno cie przekonac do zamiany : P


Cyba macie rację, Ty i deif33 . Niestety ta Nokia E51 ma nieco dobitą obudowę, ale to chyba i tak się opłaca w porównaniu co do możliwości tego telefonu... Więc raczej dokonam wymiany.
Dzięki za pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 21:25, Zauri napisał:

e51? xD toc to ma zwykly wyswietlacz..


Wiesz co to sarkazm, albo ironia?
Chodzi o to, ze w tych wszystkich pożal się szatanie "dotykowcach" nie ma dotykowego ekranu. Więc napisałem, że już w zwykłym klasycznym telefonie jest bardziej dotykowy... żeby to rozśmiesyzło trzeba mieć moje poronine poczucie humoru.

@AphroditeDnB
Pominę fakt, że odpowiadam na bezsensowny spam.
Rzuć nią o ścianą, mocno. A jak nie zadziałą to jeszcze o podłogę, podepcz ją i jeszcze raz rzuć o ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
poszukuję telefonu za około 300 - 350 zł, firma nie gra roli, chcę żeby dobrze grał, i ogólnie był prosty w użytkowaniu.
Proszę o jakieś propozycje co do telefonu.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 17:18, Beliar-13 napisał:

Witam,
poszukuję telefonu za około 300 - 350 zł, firma nie gra roli, chcę żeby dobrze grał,
i ogólnie był prosty w użytkowaniu.
Proszę o jakieś propozycje co do telefonu.
Z góry dzięki.


Myślę że dobra byłaby jakaś Nokia albo SE. Posiadałem 6300 (tak teraz mam E51 ;P) i sądzę że jest prosta w użytkowaniu, poza tym ma dobry wyświetlacz i nie jest zbyt droga.

Natomiast ja mam mały problem.
Mam w domu liveboxa (router od TP) i jest skonfigurowany z WiFi (często korzysta z niego moje rodzeństwo śmigając na swoich notebookach; czyli jednym słowem: działa). Mimo to jest problem gdyż mój telefon znajduję źródło ale wyskakuje błąd przy próbie połączenia w stylu "spróbuj później". Mam założone hasło na WiFi. Jednak nawet po jego wpisaniu w menadżerze połączeń (w telefonie) nadal wyskakuję błąd. Próbowałem również połączyć się za pomocą programu WeFi, gdzie pokazuje że mam zablokowane źródło. Wpisuję hasło, odblokowuję i pisze że jest odblokowane ale nie ma połączenia z siecią (disconnected). Tak więc czy macie jakieś propozycję jak uruchomić te WiFi w E51?

PS. Dodam że na nie zabezpieczonym źródle (hot-spot w mieście) chodziło bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama zastanawia się nad kupnem nowej komórki. Musi być NOKIA (inne są "za trudne"), do 700 zł, żeby nie była napakowana bajerami, ale żeby miała podstawowe funkcje, jak radio, Bluetooth i dyktafon. Zależy jej głównie na pewności działania. Upatrzyła sobie jak na razie X3, 6303, 5630, 6730, E66, E52.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama kilka miesiecy temu kupila sobie Nokie 6303 i nie narzeka, w miare prosty w obsludze, na baterii trzyma przyzwoicie, zdjecia i filmy sa dobre wg mnie, dyktafonu nie testowalem, wiec nie moge powiedziec, radio tez jest, ale nie sprawdzalem jak dziala. Ale zobacz tez pozostale co wymieniles (seria Exx), moze beda lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy da sie jakos zmienic podwojny potrzebe podwojnego kliku w nokii 5530? (w opcjach juz tam glebiej, niz zwyklym menu, tak samo jest tez w nokii 5800)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się