Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2010 o 02:00, Mohair napisał:

Najprościej będzie jeśli zmienisz APN, na jakiś fałszywy w stylu wpiszesz po prostu interne.
Nie wiem jednak gdzie to jest w Nokii, nigdy nie używałem tego modelu.
W razie czegoś to pisz, najwyżej wspólnie pogooglujemy ;) Swoją drogą internet mobilny
ostatnio strasznie potaniał, nie wiem w jakiem masz sieci (i jak tam twoje cenniki),
niemniej imo bardzo się przydaje, chociaż w jakimś podstawowym pakiecie, ja np. mam BlueConnect
500mb/miesiąc i jest to ilość tak ogromna, że jej nawet nie jestem w stanie wykorzystać,
jako porównanie powiem, że za pięć dni mam zmianę miesiąca rozliczeniowego, a do tej
pory zużyłem jakieś... *sprawdza* 15 mb :D
I używam Internetu normalnie, nie to, że np. się wstrzymuję czy coś. Tak więc może jest
opcja, żebyś pomyślał nad jakimkolwiek, minimalnym pakietem ? W GaduAIR (sprawdzałem
jak myślałem o zmianie sieci) chyba jest sieć 300mb za paręnaście złotówek miesięcznie,
w pakietach, co jest stosunkowo tanim wyjściem, ale pewnie są jeszcze tańsze, zależy
od tego, jaką masz sieć (ja u siebie dopłacam do abo jakieś 30pln).
Serio polecam, szczególnie przydaje się jak zapomnisz o napisaniu referatu na zajęcia
zaczynające się za kwadrans ^.^

Przemyśl to, pozdrowienia ;)
M.


Fajnie by było, ale nie mam tyle floty, i tak ledwo co mi staruszek tę Nokie wyskrobał, dlatego kombinuje z tym WiFi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i ja nie jestem zupełnym fanboyem iPhone''a. Po prostu nic lepszego od tego nie wyszło. ;-P
Dobra przesadzam, ale jak miałbym do wyboru jakąś Avilę, czy inne Korby to bym, albo ciułał na iPhone''a albo bym kupił normalny telefon, z normalną klawiaturą.
W końcu z iTelefon z drugiej ręki można dostać za jakieś 500zł.

BTW My Karma is better than your Jesus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 09:05, Markush napisał:

> nie każdemu tatuś kupi iphone''a.
Można samemu uzbierać. :)



Ja ledwie na Nokie 5800 uzbierałem i to jeszcze na urodziny, co się starsi dorzucili.

iKloce są fajne jak się potrafi zadbać i ma się go unlock''owanego ;), bo w tedy to jest zabawa. A tak to się człowiek trochę męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu dotykowiec to musi być iPhone. Jest wiele dobrych dotykowców lepszych hardware''owo i z lepszym OS-em od iPhone''a. Rzeczywiście te Avile i inne LG to straszne szajsy, ale np. smartfony od Nokii (5800 czy 5530) to dobre telefony za przyzwoitą cenę, oferujące naprawdę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo np. Motka Milestone. Mój ulubiony iphone killer.

Ale iPhone wygrywa z innymi pod względem rzeczy do pobrania. Gier, bajerów, programów i innych takich, jest tego tyle, że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>....W końcu z iTelefon z drugiej ręki można dostać za jakieś 500zł.

Sprawdziłem. Najtańszy iphone na allegro bez wad typu martwe linie pola czy inne uszkodzone rzeczy to wydatek najbidniej 650zł za telefon w stanie technicznym bardzo dobrym ale wizualnym tylko dobrym.

To ja już wolę swojego nowego LG Ku990i Viewty którego w listopadzie kupiłem za 370zł (nówka). I pod względem jakości zdjęć, jakości nagrywania wideo bije iphone na głowe:) A gier i aplikacji jest od cholery.
Do tego czyta pliki word, excel, powerpoint, acrobat reader, odtwarza dvixy itp:)
Mi więcej nie trzeba a cena iphone jest mocno zawyżona. No ale to w końcu hamerykański gadżet hamburgerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milestone jest strasznie drogi, nawet droższy od iPhone''a. Mówiłem raczej o telefonach HTC z androidem, które za ok. 1000 zł oferują naprawdę dużo. Android się dopiero rozwija, ale jeszcze trochę i pod względem software''u pobije iPhone''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:07, Daelor napisał:

pytanie poza konkursem: po co komu telefon za więcej niż 500 złotych?

A po co komu samochod powyzej 150k ??? Kwestia zachcianek i ich spelniania. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:28, Piotrek_K napisał:

Bo telefony do 500 nie maja takich samych funkcji jak telefony np. za 1000pln?


czyli co, gorzej się przez nie rozmawia? <coolface>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:44, Daelor napisał:

czyli co, gorzej się przez nie rozmawia? <coolface>

<facepalm> Nie wiem, czy Ty jesteś takim idiotą, czy specjalnie to robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2010 o 13:50, Albii napisał:

<facepalm> Nie wiem, czy Ty jesteś takim idiotą, czy specjalnie to robisz ?


dlaczego mnie obrażasz? zadałem pytanie, chciałbym otrzymać na nie odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:54, Daelor napisał:

dlaczego mnie obrażasz? zadałem pytanie, chciałbym otrzymać na nie odpowiedź.

Nie obrażam, lecz pytam i chciałbym też otrzymać odpowiedź, ale skoro zadałeś pytanie jako pierwszy to Ci odpowiem. Nie rozmawia się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Android sie dopiero rozwija, to prawda. Ale i tak w bardzo szybkim czasie podbil rynek. HTC to jedna z mocniejszych firm, produkujaca wspaniale telefony, jeszcz nigdy mnie nie zawiodla. Nie powiem iPhone tez jest fajny, ale nie za taka cene. Android napewno rozwinie sie w przyszlosci i bedzie dobrym softem, juz jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:44, Daelor napisał:

czyli co, gorzej się przez nie rozmawia? <coolface>

Jesli chodzi o formy komunikacji inne niz rozmowa telefoniczna to... smiem twierdzic, ze tak. Smsy (w ilosci dowolnej) pogrupowane wedlug osob, a nie datami, Facebook, Twitter, Parlingo (czyli MSN, GG, Jabber chyba kilka innych), google talk, mozliwosc wykorzystania serwera exchange.

Dodatkowo - kompletny system operacyjny, ktory mozna dopasowac do wlasnych potrzeb czy przemodelowac (pulpit na ktorym moge umiescic takie ikonki/informacje jakie chce, a nie takie jakie sobie zazyczyl producent), dobrej jakosci materialy (oraz sporej ilosci dodatkow jak gps czy czujnik polozenia), ekran dotykowy, ktory jest czuly i niesprawiajacy problemu, synchronizacja z komputerem.

A przede wszystkim... mozliwosc pobrania dowolnej aplikacji z marketplace''u czy np. appstore, ktora calkowicie zmieni Twoj telefon, czy doda funkcje o ktorych nawet nie wiedziales ze istnieja: wprowadzenie rozszerzonej rzeczywistosci (wykorzystujac czujniki/kamere i wyswietlacz pokazuje gdzie jest dany punkt uslugowy, gwiazda na niebie), czytnik kodow kreskowych i/lub QR czy np. czytnik RSS z mozliwosci korzystania offline.

Nie podoba Ci sie jakis program? Znajdziesz 15 innych, ktore robia to samo, ale w innej formie ;-)...

PS. O grach nie wspominalem, bo i tak NDS rulezzzzz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przyda mi się pomoc. Babcia postanowiła kupić sobie nowy telefon, a z tej racji, że tylko ja w rodzinie mam jakiekolwiek pojęcie o technologiach, zwróciła się do mnie.

... a że nie wiem absolutnie niczego na temat telefonów, skierowałem się do tego wątku. "Dobry" telefon, sporo funkcji, jednocześnie łatwy w obsłudze z dużą klawiaturą/ekranem.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon na kartę, sieć Orange, sam aparat, do 150 zł.

Możliwie najłatwiejszy w obsłudze - dowiedziałem się teraz, ''po prostu do dzwonienia''. Duży ekran, klawiatura, itede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się