Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

To, że Twoja matka tak Cię myła, gdy byłeś mały to nie znaczy, że to samo trzeba robić z telefonem...
Pytam się, bo pierwszy raz mam styczność z telefonem z ekranem dotykowym i nie wiem, czy można stosować wszystkie środki na nim. No, ale skoro taki problem udzielić Ci odpowiedzi na pytanie, to współczuję.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 23:57, Albii napisał:

Czy ekrany dotyowe powinno się w jakiś specjalny sposób czyścić ? Wilgotna szmatka może
być ?

Może być, ale wilgotna, nie mokra i taka sensowna szmatka, nie stara "wychechłana" ściera. Potem czymś miękkim i suchym. Są też do tego celu specjalne spraye. Ja na ekranie swojej xperii zawsze używam ściereczki odtłuszczającej, które dostaję wraz z foliami ochronnymi na ekran. A jak założę folię, to już się nie przejmuję, wystarczy chusteczką przejechać raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 01:08, RamiroPL napisał:

Dobrze jest czyścić pod bieżącą wodą, jednak najlepiej skorzystać z myjki ciśnieniowej.


No [Nierządnica] co za idiota! Powiem Ci tylko tyle Z [Nierządznicami] NIE TAŃCZĘ ROZUMISZ ? Z [Nierządnicami] NIE TAŃCZĘ!

[M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, patrzyłem dzisiaj w sklepach za foliami, ale nigdzie nie mieli niestety. Będę musiał po powrocie z wakacji zamówić sobie na allegro, bądź zerknę w sony center ale teraz przez dwa tygodnie muszę wytrzymać tak jak jest. Szmatkę to mam jakąś co mi dali do płynu do czyszczenia monitorów LCD oraz przy TV jedną miałem. Porządnie wyglądają, więc raczej się nadadzą, co nie ? A Te ściereczki, co Ty używasz i spreye to gdzie można dostać ? W sklepie z akcesoriami do telefonów mają takie rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 01:53, Albii napisał:

A Te ściereczki, co Ty używasz i spreye to gdzie można
dostać ? W sklepie z akcesoriami do telefonów mają takie rzeczy ?

To pewnie zależy od sklepu, ale w którymś powinieneś znaleźć. Ściereczki zawsze mam dołączone do folii, wiesz, zestaw, więc powinieneś gdzieś coś kupić dość łatwo. Twoja ściereczka się nada, skoro do LCD, to jest gładka i miękka, będzie okej. Ja kupuję albo na alledrogo, ale też mam pod chatą komis z komórkami i tam też sprzedają, choć nie zawsze mają do mojego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę Ci regulamin, który akceptowałeś, chcąc wypowiadać się na forum:

"2. Co jest zabronione
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
* Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
* wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników gram.pl lub innych osób"

Twoja przygoda z forum rozpoczyna się od nagrody: Degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 11:31, Baluk25 napisał:

Avila ma możliwość korzystania z wifi?

Nie. Jest jakaś specjalna wersja z WiFi, ale nie wiem czy jest u nas w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od soboty jestem właścicielem Noki 5530 i naprawdę jestem zadowolony :) Przesiadłem się z Sony Ericssona K550i i W610i (z obydwóch korzystałem na zmianę). Ekran dotykowy z początku mnie odstraszał miałem bowiem z nim styczność w Samsungach i LG znajomych, gdzie naprawdę spisywał się kiepsko. Ten ekran w porównaniu do tamtych to niebo i ziemia w moim odczuciu. Ekran jest czuły na dotyk prawie nigdy się nie zdarza żeby nie zareagował, a zazwyczaj dlatego że nie jestem przyzwyczajony jaką włożyć siłę. Ekran ostry jak żyleta, nico mniejszy niż w 5230 ale 2,9cala spokojnei mi wystarcza. Małych maluchów nie mam ale wygodnie pisze się na qwerty. Ogólnie symbian ma sporo możliwości, ja wiem że to koniec tego systemu, ale póki co jest masa aplikacji i gier na niego. Co nie zachwyca? Przede wszystkim bateria, starcza na ok. 2 dni. Na razie jestem na etapie rozładowywania i ładowania czyli formata baterii, ale widać że dość szybko schodzi (mimo braku 3G). Ale nie powinno być źle, w razie czego poszukam może jakiejś lepszej baterii :P Kolejną sprawą jest odtwarzacz. W W610i, ba nawet w K550i, był o niebo lepszy odtwarzacz. Jwat mniej wygodny i wydaje mi się że nie został przemyślany bo jest w nim z deczka chaos. Ale dźwięk na głośnikach super! Mimo tych wad które wymieniłem mogę z czystym sercem polecić Nokie 5530, która jest naprawdę dobrym telefonem, zwłaszcza jeśli niektórym nie podeszły Samsungi i LG. Ogólnie o Samsungach mówiąc mam na myśli te z tej samej półki cenowej co Nokia, bo sam nad Samsung Galaxy5700 się zastanawiałem i nie wziąłem go tylko ze względu na różnicę w kosztach :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary telefon mi się zepsuł, więc z tego powodu mój tata powiedział mi, że może zafundować mi nowego fona i powiedział, że dobrze byłoby gdybym wybrał jakiś model Nokii. Zamierzam wybrać jakiś model dotykowy i tu rodzi mi się pytanie, czy dotykowe komórki Nokii są godne polecenia, czy lepiej wybrać jakiś dotykowy innej marki? Z góry dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 13:10, SongoX napisał:

Stary telefon mi się zepsuł, więc z tego powodu mój tata powiedział mi, że może zafundować
mi nowego fona i powiedział, że dobrze byłoby gdybym wybrał jakiś model Nokii. Zamierzam
wybrać jakiś model dotykowy i tu rodzi mi się pytanie, czy dotykowe komórki Nokii są
godne polecenia, czy lepiej wybrać jakiś dotykowy innej marki? Z góry dziękuję :D

Jaki pułap cenowy i wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Cena do 800 zł, choć tata jest za granicą i tam planuje kupić, więc cena nie gra dużej roli. Wymagani niezbyt duże. Aparat powyżej 3 mega pixela, jakiś większych bajerów nie potrzebuje, choć byłyby mile widziane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 13:38, SongoX napisał:

Hm... Cena do 800 zł, choć tata jest za granicą i tam planuje kupić, więc cena nie gra
dużej roli. Wymagani niezbyt duże. Aparat powyżej 3 mega pixela, jakiś większych bajerów
nie potrzebuje, choć byłyby mile widziane ;]

Z Nokii to 5530 lub 5800. Ta druga ma nieco większy wyświetlacz, 3G, GPS i jest nieco droższa (choć i tak zmieści się w podanej kwocie). Obie mają aparaty 3,2 mpx, same zdjęcia są przeciętne. Reakcja na dotyk średnia (źle nie jest, ale jest wiele lepszych telefonów pod tym względem), jakość muzyki jak na telefon świetna.

System operacyjny daje dość duże możliwości modyfikacji, ale nie jest przyszłościowy i dla mnie średnio wygodny.

W SE się ostatnio nie za bardzo orientuje, ale możesz upolować Vivaz, który jest bardziej zaawansowany od tych Nokii, no i aparat lepszy (+ nagrywanie w HD). System ten sam (Symbian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego, jesli zalezy Ci np. na super jakosci zdjeciach nocnych itp. to poszukaj czegos innego niz Nokia 5800. Mi aparat wystarcza, poniewaz zdjecia robie:

a) tylko w dziennym swietle
b) uzywam praktycznie tylko do robienia zdjec przedmiotow na allegro :P
jakosc nie jest zla, ale jesli zdjecia sa bardzo wazne, bierz cos innego albo... kup lustrzanke ;]

Ekran jest dosc duzy i wyrazny, kolory dobrze odwzorowane, rozdzielczosc takze duza, ekran dotykowy nie tak dobry jak w iphonie, ale jestem zadowolony, dalbym mu jakies 4/4- na 6. :) Uzywke kupisz spokojnie za 500zl a nawet mniej, ale mojego kupilem wlasnie za tyle prawie nieuzywanego i uwazam, ze tyle jest tez wart.
W przeciwienstwie do niektorych Nokii, 5800 nie wiesza sie, jest duzo programow na OS co cenie. Jakosc muzyki jest super, filmy ok, sa plynne, jakosc filmow juz gorsza, jak nagrywam siebie grajacego na gitarze to efekt jest taki sobie ;p, ale ogolem jestem z telefonu zadowolony, no i bateria przy zwyklym uzytkowaniu trzyma calkiem niezle (4-5 dni), jak na funkcje, ktore oferuje telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 16:21, kuba9876543210 napisał:

albo... kup
lustrzanke ;]

Nie albo, tylko jak ktoś chce robić zdjecia to niech się nie zastanawia nad aparatami w telefonie.

A i mi się przypomniało. Znajomy chce telefon z Andriodem na pokładzie. Co jest warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się