Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2010 o 20:34, tofikt25 napisał:

Przyszła mi ochota na jakiś telefon z wysuwaną klawiaturą qwerty. Znalazłem w necie 2:
Nokia n900 i SE Xperia (icośtamdalej). Który byście polecali?? Nie lepiej poczekać na
ten telefon z PSP do października?? :)


Zapewne chodzi ci o Xperię X10 mini pro. Osobiście, to nie poleciłbym ci żadnego z tych telefonów. A telefon PSP nie jest aż taki pewny na 100%, więc na niego bym nie czekał. Akurat dotykowców z qwerty fizyczną jest mało, ale z tego co jest, to poleciłbym ci HTC Touch Pro 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 16:19, Daelor napisał:


> - Litowo Polimerowe ogniwo, które działa nawet 2 tygodnie przy częstym przeglądaniu
neta

skąd wiesz, że działa dwa tygodnie, skoro telefon zmieniłeś wczoraj?


Od ponad 4 miesięcy używał go mój ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich użytkowników telefonów.
Jak to jest z formatowaniem , albo raczej formowaniem (bo formatować to można sobie kartę pamięci) baterii ?
Doświadczeni użytkownicy twierdzą, że formowanie baterii Litowo Jonowych , czy Litowo Polimerowych jest wprost zbędne gdyż są pozbawione efektu pamięciowego, a rozładowanie ich do końca nawet szkodliwe gdyż skraca znacznie jej żywotność. Co prawda wszyscy wiedzą,że formowało się dawniej baterie Niklowo Wodorkowe ale ten mit chyba się utrzymał i wiele sklepów zaleca formowanie każdej nowo zakupionej baterii.
Ja już mam mieszane uczucia, jak jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 11:56, Smileyer napisał:

Pytanie do wszystkich użytkowników telefonów.
Jak to jest z formatowaniem , albo raczej formowaniem (bo formatować to można sobie
kartę pamięci
) baterii ?
Doświadczeni użytkownicy twierdzą, że formowanie baterii Litowo Jonowych , czy Litowo
Polimerowych jest wprost zbędne gdyż są pozbawione efektu pamięciowego, a rozładowanie
ich do końca nawet szkodliwe gdyż skraca znacznie jej żywotność. Co prawda wszyscy wiedzą,że
formowało się dawniej baterie Niklowo Wodorkowe ale ten mit chyba się utrzymał i wiele
sklepów zaleca formowanie każdej nowo zakupionej baterii.
Ja już mam mieszane uczucia, jak jest wasze zdanie na ten temat?

poprzednio miałem se k800i przez jakies 2 lata i bardzo często rozładowywałem go do końca i jakoś nie zauważyłem spadku żywotności baterii, moja mam od pół roku z niego korzysta i bateria nadal trzyma jakieś 4 dni, nie wiem czy trzeba formatować, ale z mojego doświadczenia to nie szkodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
>(...) ale z mojego doświadczenia to nie szkodzi :P

Wszystko zależy od typu baterii w Twoim telefonie, na swoim n78 przekonałem się gdy jednak baterie formowałem że po naładowaniu do pełna po prostu odcina się zasilanie , przestaje ładować i nie ma to mowy o formowaniu.
Większość telefonów ma blokadę np do 5% pozostałości baterii co chroni przed całkowitym rozładowaniem , a właśnie to bywa szkodliwe najczęściej w Polimerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joł ;-)
Pytanie do użytkowników telefonów/smartfonów z Androidem. Mam Omnię 2 z Windows Moblie 6.5.3. Telefon hula, bo mam zainstalowany custom ROM. Mam jednak możliwość wymiany telefonu a w Orange zauważyłem HTC Desire, na którego uwagę zwróciłem już jakiś czas temu.
I teraz pytanie. Czy warto zamieniać WM na Androida (tu w wersji 2.1 Eclair)? Będzie jakaś korzyść? Chodzi mi o wydajność, jakość posługiwania się interfejsem, szybkość, etc...?
Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie powszechnie używa się baterii (a w zasadzie - akumulatorków) opartych na licie, a takie nie wymagają formatowania (dla dociekliwych http://www.batteryuniversity.com/partone-19.htm, http://www.batteryuniversity.com/partone-5.htm). Natomiast to, o czym piszesz - odcinanie zasilania po naładowaniu do określonego stopnia - wynika z tego, że przeładowany akumulatorek np. litowo-jonowy może zwyczajnie wybuchnąć. Dlatego każdy ma wbudowany układ elektroniczny, który "pilnuje", by akumulator nie został przeładowany ani też zbyt rozładowany :). I w sumie obecność tego układu (który sam "decyduje" o tym, kiedy akumulatorek jest naładowany a kiedy - rozładowany) również podważa sens "formatowania" takich akumulatorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 22:21, Blackhand napisał:

Obecnie powszechnie używa się baterii (a w zasadzie - akumulatorków) opartych na licie,
a takie nie wymagają formatowania (dla dociekliwych http://www.batteryuniversity.com/partone-19.htm,
http://www.batteryuniversity.com/partone-5.htm). Natomiast to, o czym piszesz - odcinanie
zasilania po naładowaniu do określonego stopnia - wynika z tego, że przeładowany akumulatorek
np. litowo-jonowy może zwyczajnie wybuchnąć. Dlatego każdy ma wbudowany układ elektroniczny,
który "pilnuje", by akumulator nie został przeładowany ani też zbyt rozładowany :). I
w sumie obecność tego układu (który sam "decyduje" o tym, kiedy akumulatorek jest naładowany
a kiedy - rozładowany) również podważa sens "formatowania" takich akumulatorków.

czyli także rozładowanie telefonu (nie baterii w tym przypadku) niczemu nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 22:40, lord0 napisał:

czyli także rozładowanie telefonu (nie baterii w tym przypadku) niczemu nie grozi

Bo tak naprawdę nie rozładowuje się, a telefon się wyłącza i nie pozwala się włączyć, aby właśnie bateria się nie rozładowała.

...Tak?...

I z innej beczułki. HaTeCe Wildfire, jaki ekran ma, i czy nadal jest to bardziewie jak w Szajsungach, że w słońcu nic nie widać, czy może jest tak jak w Ipodzie i chyba raczej w iPhonie, ze widać wszystko niezależnie czy deszcz, śnieg, czy słońce? I jak ktoś go ma, albo testował to czy mógłby napisać co w tym fajnego, co niezbyt. I jak to jest z tą rozdzielczością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastawiam się nad zakupem nowego telefonu: Nokia 5530 czy 5800?
jeśli są jeszcze jakieś inne telefony o podobnych możliwościach w tym przedziale cenowym proszę o podanie. Z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wifi w samsung monte, ustawiłem w telefonie wszystkie profile transmisji danych na wifi, na routerze podałem nazwe, mac i ip telefonu i ustawiłem ip w DMZ, przekierowałem nawet porty na routerze. Wszystko to na nic bo strony itak sie nie ładuja, a po jakims czasie wyskakuje napis że usługa jest nie dostepna, mimo że z moja siecia łace sie bez problemów. Co zrobic żeby internet zaczął w pełni działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 15:16, BoloMaster napisał:

Witam, zastawiam się nad zakupem nowego telefonu: Nokia 5530 czy 5800?
jeśli są jeszcze jakieś inne telefony o podobnych możliwościach w tym przedziale cenowym
proszę o podanie. Z góry dziękuję za pomoc:)


Z tych dwóch polecałbym Ci 5800. A z tego przedziału cenowego możesz jeszcze zerknąć na:
- Samsunga S8000 Jet, o ile nie zależy ci na systemie operacyjnym
- LG Swift
- Samsunga Galaxy Lite

Wszystkie mają WiFi i GPS, a najciekawszys wydaje się byś S8000 o ile, jak wcześniej wspomniałem, nie zależy Ci na systemie operacyjnym ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo, w najbliższym czasie muszę sobie wymienić telefon bo mój klockowaty, wstrętny i stary K510i już mnie wkurza ;d

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Samsungiem Avilą GPS a Sony Ericssonem Zylo. Nie jestem wymagający, bo i tak bedę z tego telefonu tylko pisał, dzwonił i słuchał muzyki. Który, z tych dwóch byście mi mogli polecić? A może jakiś inny w tym przedziale cenowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt. dot. tel Nokia Xpress Music 5310,chodzi o muzykę...Czy jak się daną piosenkę zwiększy głośność jakimś programem to będzie to widoczne na komórce,czy jest taki dzwięk już ustawiony nawet na FULL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, zostawiłbym sobie ten telefon chyba na zawsze, gdyby nie to że wyświetlacz, tzn ekran dotykowy jest oporowy, co oczywiście dla przeciętnego użytkownika, a nawet dla mnie, telefon mi prawie nie służy do dzwonienia, tylko smsy, traktuję to jako można powiedzieć tablet, bajery itd, trochę chaotycznie, ale po prostu ekran trzeba dotknąć z lekkim naciskiem, przedtem się ajfonami bawiłem i stąd to wrażenie, po prostu mam fetysz do pojemnościowych, które się "lepią" do palców.

Co ja mogę jeszcze powiedzieć, android to fajna sprawa, wiif dobrze działa, dość fajnie się serfuje, ale jednak nie to co w iphonie, nie ma multitoucha, i raczej nie jest on osiągalny, gry z marketu to działają, nie natknąłem się na żadne "markowe" bo nie ma android market płatnego dla polski, a tylko z jedną miałem problem bo w telefonie nie ma trackballa.

Coś jeszcze? Myślę że to najważniejsze w tym telefonie, jak coś to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się