Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Z pojemnościówek z tańszej półki mozna polecić Samsunga Galxy Lite. Wcale niezły telefn, no i ma ekran pojemnościowy.

Dnia 08.12.2010 o 23:40, sinir napisał:

Właściwie to w czym jest gorszy ten ekran oporowy?

Po prostu, żeby coś się na ekranie "działo" trzeb wcisnąć ten ekran, żeby się wgniótł na jakiś milimetr, a w pojemnościowycm wystarczy, ze tylko muśniesz ekran i już zadziała. Pojemnościowy jest precyzyjniejszy, o wiele lepiej przesuwa się długie listy, albo ogląda z bliska zdjęcia. No i poza tym, jest lepszy do grania, bo zawsze "zaskoczy", a w oporowym naciśnie się coś za lekko, alb coś samo przerwie i już życie stracone.
No i co chyba najważniejsze: O wiele wiele lepiej pisze się na wirtualnej klawiaturze. Jeżeli chce się szybko pisać to na oporowym tak miło nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 23:40, sinir napisał:

Właściwie to w czym jest gorszy ten ekran oporowy? Nie zamierzam w sumie serfować po
necie. Czasem posłucham muzyki, czasem w coś pogram, zrobię filmik, użyje jakiegoś programu
- te sprawy. Będzie mi bardzo przeszkadzać ten rodzaj ekranu i jeśli tak to w jaki sposób?

Wydaje mi się, że nie będzie Ci to aż tak przeszkadzało, Markush tutaj Cię straszy, nazywając korzystanie w takiego ekranu "katorgą" czy "męczarnią", ale to zdecydowanie za duże słowa :P Na ekranie pojemnościowym po prostu jest wygodniej, bo ekran reaguje na ładunek elektryczny, a nie na nacisk. Wystarczą więc muśnięcia. No i ekran taki jest wytrzymalszy, jak na oporowym pójdzie jakiś kondensator, to robi się kupa.
Różnicę najmocniej da się odczuć przy przewijaniu i korzystaniu z sieci. Reszta - naprawdę, IMO nie jest to AŻ tak ważne, by brać to za wyznacznik wagi krytycznej przy wyborze telefonu.

Ale i ekran oporowy ma dla niektórych swoje plusy - choćby taki, że można do niego używać normalnego rysika. Albo taki, że jak nosisz rękawiczki w zimie, nie musisz jej ściągać, by skorzystać z ekranu. Panie z długimi paznokciami mogą woleć ekran oporowy do pisania SMSów ;)

Nie będę Ci robił recki telefonu, powiem tylko, że to jest naprawdę dobry wybór w swoim przedziale cenowym, podobnie jak wspomniana przez Ciebie Xperia X8. Szkoda, że nie będzie aktualizacji choćby do 2.2, tam dopiero zaczyna się zabawa ;)

Co reszty Twoich obaw i pytań - o aktualizację do 2.1 się nie martw, bo robi się ją za pomocą kilku stuknięć w ekran, postępując wg wyświetlonych wskazówek. A co do połączenia z Android Market, to jest tak jak normalne połączenie z internetem - płacisz za transfer danych, a jeżeli jedziesz na WiFi - nie płacisz oczywiście nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci zainteresować się Samsungami Galaxy GT5700 lub GT5800. To fajne telefony w rozsądnych cenach, oczywiście oba z Androidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że może trochę koloryzuje. Cóż poradzić, kiedy dostałem pierwszy telefon z dotykowym (oporowym) byłem i tak wniebowzięty, że takie coś może działać. W tym samym czasie wpadł mi w ręce także iPod touch... No wiadomo, multitouch, te sprawy. I jak tu po takich doznaniach polubić oporowy?

A co do korzystania z rysika... dla jednych to wada, dla drugich to plus. Chociaż na pojemnościowych też można używać rysika; albo takiego specjalnego, albo zrobionego w domu, albo... z parówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 16:33, kakinho1992 napisał:

Czy xperia x10 mini od xperii x10 mini pro różni się tylko klawiaturą qwerty w tym drugim?



Różnic jest więcej najlepiej wejdź na strone jakiegoś operatora i dodaj oba telefony do porównania ... na pewno jedną z różnic jest aparat fotograficzny X10 ma 8.1 a X10 mini pro 5.0


Jako, że na dniach chcę kupi ćtelefon a mam 3 upatrzone proszę o pomoc w ostatecznym wyborze ...

Myślałem nad

Sony Ericsson X10 (Xperia) - Android
HTC HD2 - Windows Mobile 6.5
HTC Desire - Android

Który z tych telefonów będzie najlepszy ? Telefon będzie mi służył do wszystkiego po trochu.
Na pewno chciałbym na nim pooglądać filmy.Powinno się dobrze przeglądać internet za pomocą Wi-Fi
Czasem porobię zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 16:18, Mietek136 napisał:

Co myślicie o Monte S5620 . Ponoć bateria słaba. Czy to prawda ;) ?



Moja mama kupiła go ostatnio i jest bardzo bardzo słaba bateria ... praktycznie po przyjściu z pracy ląduje telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iPhone 4 czy Nokia N8? Miałem do tej pory iPhone, z jednej strony żal się z nim rozstawać, ale z drugiej w Nokii pociągający jest bardzo aparat. I Tak się zastanawiam co byłoby lepszym wyboorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Do tej pory chciałem wziąć LG Swift w Orange na abonament. Doszedłem jednak do wniosku, że bardziej opłacalne byłoby zakupienie telefonu na Allegro i doładowywania. Ale teraz mam duży dylemat: czy wziąć LG Swift za ~400zł czy SE Xperia X8 za ~500zł. No po prostu nie mogę się zdecydować. Dużo czytałem na forach, zdania są podzielone. Pomoże mi ktoś wybrać? :]

Najważniejszą różnicą dzielącą te dwa telefony jest rodzaj wyświetlacza. Teoretycznie lepszym wyborem byłby X8 z pojemnościowym, ale ekran Swifta jest podobno też bardzo czuły, jeden z lepszych oporowych. Na dodatek podobno oporowe są trochę bardziej "celne" i można używać tanich rysików.

Prócz tego Swift ma lepszy akumulator (1500mAh zamiast 1200mAh). Aparaty są podobne(3.2Mpix) , ale Swift ma autofocusa. Za to X8 robi (o ile wiem) płynniejsze filmy. X8 ma wg mnie gorsze menu, ale może da się zmienić na takie jak ma Swift? Ten ostatni ba bardzo miło, ułożone menu. Prócz tego telefony się praktycznie nie różnią, oba maja WIFI, GPS, 3-calowy ekran i Androida 2.1.

Nie ukrywam, że telefon biorę głównie z myślą o pograniu w jakieś konkretniejsze gry, np. podczas wyjazdu. Nie wiem, który rodzaj ekranu byłby do tego lepszy. Nigdy nie miałem w rękach ekranu pojemnościowego, obsługiwałem tylko oporowy w Avili, ale podobno ten ze Swifta jest bardziej czuły. Czasem może też zajrzę do internetu, ale nie do tego głównie będzie mi potrzebny ten telefon.

Proszę, doradźcie mi, bo szukam lepszego spośród tych dwóch od paru godzin i znaleźć nie mogę. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego miesiąca w Orange jest taka promocja że można wysłać smsa i dostać 40 darmowych minut do Orange lub obdarować kogoś [ wtedy bonus się podwoi ]. Pytanie - czy można przekazać takie minuty komuś z Plusa na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier, to pojemnościowy, ponieważ oporowy nie ma multitoucha.
Na oporowym też będą jakieś gry, ale takie słabsze, mt jest możliwy, ale bardzo skomplikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 15:48, zerohunter napisał:

Jak do gier, to pojemnościowy, ponieważ oporowy nie ma multitoucha.


Akurat X8 nie ma MT niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam :

Sony Ericsson X10 (Xperia) - Android
HTC HD2 - Windows Mobile 6.5
HTC Desire - Android

Który z tych telefonów będzie najlepszy ? Telefon będzie mi służył do wszystkiego po trochu.
Na pewno chciałbym na nim pooglądać filmy.Powinno się dobrze przeglądać internet za pomocą Wi-Fi
Czasem porobię zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 18:06, Mietek136 napisał:

A co sądzicie o odtwarzaczu mp3 w Monte ? Jest jakaś mozliwość dokupienia lepszej bateri
do Monte ?



Nie podoba mi się jakość muzyki na monte przez dołączone słuchawki ... jak zmieniłem je na te od Satio to było o niebo lepiej ... Jeśli zaś chodzi o głośnik to nie jest źle ... i muzyka jest dość głośna ... podoba mi się, że jest możliwość wyboru trybu w jakim ma być odtwarzana muzyka ... typu Rock,Bass ... etc.

Co do baterii to na allegro trochę jest tych baterii ... niestety jak na razie widziałem same zamienniki więc nie wiem jak z ich jakością i ile trzymają.


Jeśli ktoś się orientuje i mógłby doradzić :

Sony Ericsson X10 (Xperia) - Android
HTC HD2 - Windows Mobile 6.5
HTC Desire - Android

Który z tych telefonów będzie najlepszy ? Telefon będzie mi służył do wszystkiego po trochu.
Na pewno chciałbym na nim pooglądać filmy.Powinno się dobrze przeglądać internet za pomocą Wi-Fi
Czasem porobię zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się