Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dzięki :D A co, jeśli wrzucam sobie plik tekstowy w formacie word? Gdzie mogę go przeczytać? Potrzebuję do tego oddzielnej aplikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 21:34, Hommicide napisał:

Dzięki :D A co, jeśli wrzucam sobie plik tekstowy w formacie word? Gdzie mogę go przeczytać?
Potrzebuję do tego oddzielnej aplikacji?

Tak, oczywiscie. Na komputerze tez musisz miec zainstalowany program zeby odczytac plik .doc. Dawno temu mialem smartphone''a z win mobile i tam preinstalowany byl word i excel mobile. Nie probowalem otwierac doców pod Androidem ale jakis reader pewnie jest dostepny. Gorzej moze byc z mozliwoscia edycji i zapisu, ale nie wiem - nie chce wprowadzac w blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.sonyericsson-shop.de/epages/Store.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Ignition/Products/HAUPTPRODUKT-XPERIA-PLAY/
Nie wiem jak długo wisi to w necie, ale ja wyczytałem dopiero przed chwilą. I co sądzicie? Mówię ofkors o wypaśnej cenie tego "wypaśnego" telefonu.
Zastanawiam się o co chodzi japońskiemu gigantowi. Dwa urządzenia przenośnie z grami jako targetem ich istnienia w ciągu jednego roku w kosmicznych cenach. Do tego jedno na rozdrobnionym Androidzie. Ponadto - to potencjalnie bardziej zaawansowane technologicznie ma być dwa razy tańsze, zaś przestarzała Xperia ma kosztować 650 "juro"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szalom. Dostałem ostatnio cynk, iż mogę sobie wymienić mojego zasłużonego SE G502 na coś nowego, aczkolwiek bardziej z półki low-budget... a konkretnie w grę wchodzą dwa modele telefonów:

SE Xperia X8 i Samsung Galaxy i5800

Wiem już, że ten pierwszy nie obsługuje multi-touch i ma gorszy aparat, a także że oba produkty nie są - przynajmniej w pewnych aspektach - demonami prędkości. I to by było na tyle. Specyfikacje techniczną zawsze mogę sobie znaleźć na necie, ale opinie na niektórych stronach są bardzo skrajne, lub tak szczegółowe, że nawet nie wiadomo jakie wnioski z nich wyciągnąć.

Ja natomiast chcę wiedzieć, który z tych telefonów jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Szybkie wybieranie numerów, wygodne pisanie sms''ów, słuchanie muzyki, wymiana plików przez bluetooth i być może internet przez WiFi, no i granie to by były główne zastosowania.

Ile w tych zabaweczkach trzymają baterie, który ma bardziej przejrzysty i wygodny interface? Zależy mi na intuicyjnej obsłudze oraz czasie działania przekraczającym 2 dni. ;) O jak najmniejszej awaryjności chyba nie muszę wspominać, ponieważ to jest dosyć oczywista sprawa.

Z góry dziękuje za wszelkie opinie i porady. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga zlego wybralbym samsunga. Orpocz wspomnianego juz MT posiada odrobine wiekszy ekran (0.2") i pojemniejsza baterie i androida w wersji 2.2. Teoretycznie zaleta samsunga jest tez bluetooth 3.0, teoretycznie dlatego, ze ilosc urzadzen obslugujacych ten standard mozna policzyc na palcach 1 reki ;] Jesli chodzi o minusy to na pewno nietypowa rozdzielczosc (odpadaja niektore gry i aplikacje) i brak GPU. (znowu gry...)

W przypadku obu telefonow przy normalnym uzytkowaniu (synchronizacja wlaczona, 1h rozmow, kilkanascie smsow i troche muzyki) trzeba liczyc sie z codziennym ladowaniem, bateria w samsungu znajomego trzyma max 30h.
mialem stycznosc ze wszystkimi nakladkami na androida orpocz motoblur, i to wlasnie ta od SE najabrdziej zamula telefon, wiec imo jesli chodzi o wygode uzytokowania i plynnosc wygrywa samsung.

W kazdym badz razie jesli zalezy Ci na grach to bierz x8, jednak granie na 3" ekranie nie jest zbyt przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 19:12, miszcz929 napisał:

W kazdym badz razie jesli zalezy Ci na grach to bierz x8, jednak granie na 3" ekranie
nie jest zbyt przyjemne


Czyli wszystko przemawia za Samsungiem. Natomiast co do gier, by nie było niedomówień - nie chodzi mi o jakieś strasznie ambitne produkcje... zadowoli mnie coś, co graficznie jest na poziomie pierwszego Dooma lub Wolfa. ;) Niestety, ale mój aktualny telefon nawet przy takich tytułach potrafi przyciąć, więc jeżeli tylko będą chodzić płynnie gry tego pokroju, to będę zadowolony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Cz6y moze mi ktoś powiedzeć czy LG swift ma możliwość powiększenia czcionki, może jakaś aplikacja która to robi , ale dla telefonu który nie jest "przerobiony"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 19:08, TigerBoss napisał:

Siemka

Cz6y moze mi ktoś powiedzeć czy LG swift ma możliwość powiększenia czcionki, może jakaś
aplikacja która to robi , ale dla telefonu który nie jest "przerobiony"


z tego co mi wiadomo to raczej niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 19.02.2011 o 18:32, JohnSnake napisał:

Ja natomiast chcę wiedzieć, który z tych telefonów jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu.
Szybkie wybieranie numerów, wygodne pisanie sms''ów, słuchanie muzyki, wymiana plików
przez bluetooth i być może internet przez WiFi, no i granie to by były główne zastosowania.


W obu może być/jest identyczne i jeden i drugi to przecież android
w mojego ojca x8 są problemy z wi-fi często po prostu nie chce się połączyć .
1. Gry na x8 bez większego problemu zagrasz w większość gier ale za to jest mały ekran.
2. Pisanie na tak małej klawiaturze ekranowej to moim zdaniem koszmar
3. Osobiście ma Spice czyli i5700 jedyne wady to że troszkę muli i o grach w 3d mogę zapomnieć.
4. i5800 jest bardzo podobna do i5700 tylko ma słabszy procesor i jest mało popularna czyli znajdziesz mniejsze wsparcie z swoimi problemami
5. osobiście polecam samsunga albo i5700 (bardziej ) lub i5800 x8 jak dla mnie za mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje opinii, bo mam do wyboru:

Nokię 6700 vs Nokię C5


Nie mogę się zdecydować, przede wszystkim niezawodność i trwałość/wytrzymałość jest dla mnie ważna potem muza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie SE k800i.
Otóż mam problemy z gałką - nie da się przesuwać do góry bo wtedy dzieje się tak jakbym poprostu wciskał i zamiast przejść do góry wchodzę w folder. W przypadku przesuwania w dół jest podobnie ale czasem po kilku próbach w końcu uda się przesunąć na dół. I moje pytanie jest takie - czy jak kupię nową kompletną obudowę z zestawem przycisków itd to to wystarczy i będzie gałka działała jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie zadna galka, to dzojstik.. i nie, to nie jest element obudowy, potrzebna jest wymiana, a w przypadku SE, z tego co sie nie myle, wystarczy zakupic nowy dzoj, wypiac stary, wpiac nowy i powinno byc po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim, mozecie mi polecic telefon (używany najlepiej bo spooooro taniej) z fizyczna qwerty jak np w SE x1,x2 czy w noki n97 chodzi mi o telefon do 700zł, żeby był szybki, fajny aparat i ogólnie dobry patrzyłem na SE vivaz pro ale nwm czy ta klawiatura jest wygodna i nwm czy symbian to dobre rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu tego tygodnia idę kupić telefon w playu . Wybór padł na ZTE Blade , jest to chyba najbardziej korzystna oferta w tym przedziale cenowym . Miał ktoś z was doczynienia z tym telefonem ? Wyczytałem gdzieś że telefon słabo się nadaje na odtwarzacz muzyczny ponieważ jakość dźwięku nie jest na najwyższym poziomie . Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z backupem smsów i kontaktów na optimusie (gt 540). Używam tego PC suite, aktualizowałem tym nawet soft, więc telefon mi wykrywa... A chciałem strzelić reseta, co mogło by być może rozwiązać 2 problemy, a mianowicie:

Z 1.6 do 2.1 przeszedłem po 3 dniach, zauważyłem że bateria szybciej spada i czasem nie włącza się budzik, choć nie wiem czy działał przed aktualizacją, nie nastawiałem go.

Możecie polecić też dobry model i firmę jakiejś alternatywnej baterii? Na allegro maximum to 1700mAh, znajdę gdzieś pojemniejsze?

Jakieś sposoby oszczędzania baterii? Czasem w nocy spada mi nawet 25%, raz zdarzyło się że 40%, a nad ranem nawet budzik nie zatrybił, mimo to kiedy nastawiam go na próbę w dzień, o dziwo zadziałał, kilka razy.

Używam task killera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj moze czego oczekuejsz od telefonu, bo w przypadku tych modeli jedynymi roznicami jest ekran i ilosc ramu (w obu przypadkach ciezko wykorzystac ten ramw calosci).
Do przegladania internetu, czytania ebookow itd lepszy bedzie desire ze wzgledu na wiekszy ekran i lepsza rozdzielczosc. W przypadku galaxy s ciezko jest przeczytac tekst w pozycji pionowej bez zoomowania.
Za to do filmow i co dla mnie bardzo wazne muzyki lepiej nadaje sie galaxy s.
Zanosi sie tez na to, ze galaxy s pierwszy dostanie oficialny update do androida 2.3.
Pisze to jako posiadacz szajsunga, wiec ew niech jakis user dhd mnie poprawi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się