Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Zależy mi na dużym czułym ekranie (ale na barwach tak bardzo mi nie zależy),
szybkości, dobrym sofcie, zeby wifi mialo dośc duży zasięg,
muzyke słucham zazwyczaj przez słuchawki , więc jakośc dźwięku w samym telefonie nie jest tak bardzo ważna,
a myśle że filmy na dwóch telefonach ogląda sie podobnie ze względu na duży ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 18:17, michcio115 napisał:

Zależy mi na dużym czułym ekranie (ale na barwach tak bardzo mi nie zależy),
szybkości, dobrym sofcie, zeby wifi mialo dośc duży zasięg,
muzyke słucham zazwyczaj przez słuchawki , więc jakośc dźwięku w samym telefonie nie
jest tak bardzo ważna,
a myśle że filmy na dwóch telefonach ogląda sie podobnie ze względu na duży ekran.


W sumie to bym mógł poczekać na samsunga galaxy 2 , ale nie wiem czy wogóle będzie dostępny w orange

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasieg wifi: htc (w moim przypadku samsung tam gdzie innie urzadzenia maja 1-2 kreski galaktyka ma 0 albo 1)
muzyka: samsung, na tych samych sluchawkach gral imo lepiej (testowane na senkach hd201 i aurvanach), plus jesli lubisz sie bawic softem dochodza smaczki takie jak voodoo sound, ktory zauwazalnie poprawia jakos odtwarzania/nagrywania dzwieku
czulosc ekranu: remis
soft: galaxy ma miec aktualizacje do 2.3 juz w marcu, w przypadku desire ma to byc 2 kwartał.
szybkosc: tutaj ilu uzytkownikwo tyle opinii, jedyne co moge powiedziec to to, ze galaxy s mimo zainstalowanych ponad 200 aplikacji i 9 pulpitow dziala naprawde plynnie.

Co do galaxy s 2 przedzej czy pozniej bedzie, jednak musisz sie liczyc z zaporowa cena. Przynajmniej na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.
Ze względu na wifi wybrałem htc.

A co do ceny sg2 myśle ze będe go w abonamencie miał za 1zł, o ile wogóle bedzie w orange.
Może będe go miał okazje niedługo zakupić ponieważ bratu kończy się umowa,ale telefon pewno adda mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 10:29, miczek2008 napisał:

Jaki tani telefon z Androidem mi polecacie? Tak do 500 - 550zł(używany).


Zastanawiam się nad LG GT540. Ale słyszałem, że telefony LG są awaryjne. Prawda to czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła mi chodzić po głowie wymiana mojego starego k800i. Ale w sumie to nie jestem do końca przekonany, czy gra jest warta świeczki.

Telefonu nie traktuję jako multimedialnej zabawki, nie będę na nim instalował gigabajtów różnych aplikacji, nie będę na nim słuchał muzyki, nie będę grał w gry itp. Zasadniczo najbardziej zależy mi na wygodzie i bezawaryjności codziennego użytkowania, tzn. esemesowaniu, dzwonieniu, dostępie do książki telefonicznej, przeglądaniu katalogu zrobionych zdjęć itp. Przykładowo - Szajsung mojej Mamy wymaga naciśnięcia z trzy razy więcej przycisków niż k800i w celu wysłania esemesa... Kolejną ważną cechą jest przejrzysty interfejs... Ogólnie, co tu dużo wymieniać - telefon ma być nieirytujący w codziennej obsłudze czysto ''telefonicznej''.

Z cech technicznych mam niewiele wymagań, ale jeśli jakiś telefon ich nie spełnia, od razu odpada:
- Dobry (co najmniej poziom k800i) aparat - zdjęcia w sensie. Robienie filmów w dobrej jakości będzie bonusem, ale kompletnie nie jest wymagane
- Dobra praca pod Wi-Fi, tzn. dobra antena i bezproblemowe przeglądanie stron np. pod Operą Mini
- bonusem (ale także kompletnie niewymaganym) byłby GPS

W grę wchodzą:
- oferta Orange @ mix, karta lub abonament max 30 złotych
- sklepy / allegro... do 500 złotych
- ewentualnie przenosiny do innego operatora (jeśli będzie oferował naprawdę dobry telefon) @ mix, karta lub abonament max 30 złotych

Co powiecie? K800 to bardzo udana konstrukcja i w sumie ciężko będzie ją zastąpić byle czym, ale... nie posiada Wi-Fi, a wyświetlacz niespecjalnie pozwala na szaleństwa z GPRS-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla iPhona. Chętnie przyjrzę się również propozycjom dla szypka, bo w sumie mamy podobne wymagania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka:

Do LG GT540 z Oranżu mogę włożyć kartę sim także z orange? Po prostu się na tym nie znam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 17:51, Sandro napisał:

Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla iPhona. Chętnie przyjrzę się również propozycjom
dla szypka, bo w sumie mamy podobne wymagania :)


http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

Jak dla mnie idealna alternatywa dla iphone ,obudową przypomina najnowszy model . Sam napaliłem się na telefon ,złożyłem już zamówienie a w piątek idę go odebrać ;) Miałem poczekać aż telefon trochę stanieje ,ale niestety nie mogłem się powstrzymać . To będzie mój pierwszy telefon z androidem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 18:27, Etnies napisał:

/.../

Samsungowi podziękuję... Nie trafiają do mnie ich telefony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 13:14, miczek2008 napisał:

Zastanawiam się nad LG GT540. Ale słyszałem, że telefony LG są awaryjne. Prawda to czy
nie?

Mój LG Swift działa już pół roku bez problemu (odpukać w niemalowane). Jak inne nie wiem, ale do takich ogólnikowej opinii o marce LG bym nie przywiązywał uwagi, co innego gdyby jakiś konkretny model lub seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 18:39, miszcz929 napisał:

Przeciez on kosztuje praktycznie tyle samo co galaxy s :|


Telefon ten niedawno miał swoją premierę , myślę że w ciągu 3 miesięcy cena powinna znacząco zmaleć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Na wstępie powiem że mam lekki problem - chodzi mi tu o doradzenie wyboru konkretnego modelu ;)
Mama dostaje telefon i jako że jej nie trzeba mówiła żebym sobie wybrał i wziął. Już wybrałem swoje typy między którymi się waham:
-HTC Wildfire (dotyk, system - android)
-Samsung Wave 533 (wysuwane qwerty, system - bada)
-Samsung Ch@t (qwerty, bodajże system - android)
oraz ew. można brać Xperia X8.

Do czego telefonu używam i po co mi potrzebny?
-no więc najważniejsza aplikacja - funkcjonalny i prosty w obsłudze internet - głównie nk, facebook itp.
-pisze dużo sms`ów,
-słucham dużo muzyki na telefonie,
- rozmowy przez telefon to raczej rzadkość,
-oraz wytrzymałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 19:37, Woo-Cash napisał:

Jeżeli o Swifcie mowa, powiedz mi, jak ustawić internet, by łączył się tylko i wyłącznie
przez wifi?

Szczerze mowiac to nie wiem jak, b.rzadko uzywam wifi, a gprs codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 19:37, Woo-Cash napisał:

Jeżeli o Swifcie mowa, powiedz mi, jak ustawić internet, by łączył się tylko i wyłącznie
przez wifi?

Jesli nie masz androida 2.2 to pozostaje apn droid

lub cos podobnego z marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się