Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Zainstaluj bezposrednio z marketu w telefonie? :P
Ps. jesli chodzi o instalowanie appsow zdalnie przez komputer to duzo lepiej nadaje sie do tego appbrain. Ta strona marketu od googla potrafi wyswietlac aplikacje jako zainstalowana, chociaz pozbylem sie jej 2 miesiace temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem inne rozwiązanie: wyłączyłem w opcjach bezprzewodowych łączenie się z netem przez sieć. Spróbuję podłapać sygnał od któregoś z sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 18:58, T-Tronix napisał:

Witam.
Na wstępie powiem że mam lekki problem - chodzi mi tu o doradzenie wyboru konkretnego
modelu ;)
Mama dostaje telefon i jako że jej nie trzeba mówiła żebym sobie wybrał i wziął. Już
wybrałem swoje typy między którymi się waham:
-HTC Wildfire (dotyk, system - android)
-Samsung Wave 533 (wysuwane qwerty, system - bada)
-Samsung Ch@t (qwerty, bodajże system - android)
oraz ew. można brać Xperia X8.


Na twoim miejscu brałbym X8. Ma Androida więc pod usługi internetowe powinien być skrojony jak ulał. Wildfire nie warto bo ma niską rozdziałkę i ekran oporowy (a X8 pojemnościowy), do tego HTC nigdy nie miały świetnej jakości muzy. Samsungi również przegrywają z X8, więc to najlepszy wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A LG swift plus ? Ten telefon jest chyba najlepszy jeśli chodzi o cenę/jakość ew. zte blade też byłby dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 16:58, Dark_ziom napisał:

Na twoim miejscu brałbym X8. Ma Androida więc pod usługi internetowe powinien być skrojony
jak ulał. Wildfire nie warto bo ma niską rozdziałkę i ekran oporowy (a X8 pojemnościowy),
do tego HTC nigdy nie miały świetnej jakości muzy. Samsungi również przegrywają z X8,
więc to najlepszy wybór ;)


HTC Wildfire ma ekran pojemnościowy, na dodatek 2 razy czulszy niż w Xperi X8 i obsługujący multi touch, czego X8 nie ma, a rozdzielczość ekranu (240x320) w niczym nie przeszkadza zarówno w aplikacjach z android market, jak i normalnym użytkowaniu.

Xperia X8 ma idiotycznie wykonaną ramkę na około ekranu. W rogach bardzo szybko zbierają się niemałe ilości różnego rodzaju syfu, który ciężko usunąć. Na dodatek jego tylna obudowa jest bardzo podatna na zarysowania i palcowanie się. Akurat ten Wildfire bije Xperie pod każdym względem (wielkość ekranu, aparat nowszy android, wygląd, trwałość urządzenia i ogólna funkcjonalność), nie licząc wydajności w grach i rozdzielczością w odtwarzanych filmach, co jest jak dla mnie mało istotne dla osoby kupującej smartfona.

Posiadam oba telefony, więc mogę się na ten temat wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość nie przeszkadza? Czy Ty w ogóle próbowałeś na takiej żałosnej rozdziałce przeglądać Internet?
Na moim iPhone (3.5 cala, 480x320) potrafią irytować rozmazane litery, ale 320x240 to już samo dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 22:20, krl_krl napisał:

Rozdzielczość nie przeszkadza?

Nie, nie przeszkadza. W czym ma przeszkadzać? Przeglądanie neta to nie powiększanie 5mpx zdjęć.

>Czy Ty w ogóle próbowałeś na takiej żałosnej rozdziałce przeglądać Internet?

Tak, robię to codziennie. Jakość jest identyczna jak na każdym innym telefonie z wysoką rozdziałką, pod warunkiem, że korzysta się z Opery Mini/Mobile. Zakładam, że nikt nie używa wbudowanej przeglądarki, bo to byłby istnym samobójstwem.

* iPhone i iPod Touch mają chyba największe powiększanie stron internetowych z dostępnych telefonów na rynku, więc nie dziw się, że tekst może być rozmazany. Każdy inny smartfon automatycznie zatrzymuje proces powiększania, gdy dalsze przybliżanie będzie równoznaczne ze stratą ostrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:11, Hommicide napisał:

HTC Wildfire ma ekran pojemnościowy, na dodatek 2 razy czulszy niż w Xperi X8
i obsługujący multi touch, czego X8 nie ma, a rozdzielczość ekranu (240x320) w niczym
nie przeszkadza zarówno w aplikacjach z android market, jak i normalnym użytkowaniu.


Ajjjj, mój błąd wybaczcie. Ale i tak, mała rozdziałka dyskwalifikuje u mnie ten smartphone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 22:32, Hommicide napisał:

Nie, nie przeszkadza. W czym ma przeszkadzać?

Zaloze sie, ze ponad polowa nawigacji nie obsluguje tej rozdzielczosci...
>Tak, robię to codziennie. Jakość jest identyczna jak na każdym innym telefonie z wysoką rozdziałką
Chyba nie powiesz mi, ze jakosc jest taka sama jak na iphonie 4 albo chociazby motoroli milestone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 01:01, miszcz929 napisał:

Zaloze sie, ze ponad polowa nawigacji nie obsluguje tej rozdzielczosci...


Znane aplikacje typu AutoMapa, bądź Navi Expert bez problemu działają na telefonach z rodzielczością QVGA i do tego na jeszcze mniejszych ekranach - 2,6-2,8 calowych. Przykładem jest choćby HTC Touch 2.

Dnia 09.03.2011 o 01:01, miszcz929 napisał:

Chyba nie powiesz mi, ze jakosc jest taka sama jak na iphonie 4 albo chociazby motoroli
milestone.


A co według Ciebie ma się zmienić w jakości tekstu na stronach internetowych? Nawet 320x240 jest w stanie wyświetlić ostre, kilku pixelowe literki na jednolitym tle. Niską rozdzielczość ekranu da się zauważyć dopiero podczas przeglądania filmów i zdjęć, albo nawigowania po menu telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiększenie do czcionki? Nic, chyba że jest na jakimś obrazku.
Zresztą co ja będę rozmawiał z człowiekiem, który jest zadowolony z 320x240.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 20:08, krl_krl napisał:

A co ma powiększenie do czcionki? Nic, chyba że jest na jakimś obrazku.

Chyba sobie teraz żartujesz. Odsyłam kilka postów wcześniej - Wszystkie smartfony oprócz iPhona mają coś w rodzaju ogranicznika powiększania danej strony internetowej. W iPhonach można powiększać do bólu, aż zobaczymy pixele.

Dnia 09.03.2011 o 20:08, krl_krl napisał:

Zresztą co ja będę rozmawiał z człowiekiem, który jest zadowolony z 320x240.


Nom, mnie też nie spieszno do dalszej konwersacji z osobnikiem, który nie widział na oczy nic poza swoim iPhonem.

//edit

Miałeś chociaż raz w rękach tego HTC Wildfire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 21:09, Hommicide napisał:

Chyba sobie teraz żartujesz. Odsyłam kilka postów wcześniej - Wszystkie smartfony oprócz
iPhona mają coś w rodzaju ogranicznika powiększania danej strony internetowej. W iPhonach
można powiększać do bólu, aż zobaczymy pixele.

Ale co to ma do czcionki? Nic, bo przy powiększeniu/pomniejszeniu na nowo się renderuje. tak samo jest na Androidzie.

Dnia 09.03.2011 o 21:09, Hommicide napisał:

Nom, mnie też nie spieszno do dalszej konwersacji z osobnikiem, który nie widział na
oczy nic poza swoim iPhonem.

Nic to nie wnosi. No i brawa za pseudointeligenty ton wypowiedzi.

Dnia 09.03.2011 o 21:09, Hommicide napisał:

Miałeś chociaż raz w rękach tego HTC Wildfire?

Tak, co prawda krótko. X8 widzę prawie na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 21:15, krl_krl napisał:

Ale co to ma do czcionki? Nic, bo przy powiększeniu/pomniejszeniu na nowo się renderuje.
tak samo jest na Androidzie.

Zdaje się, że właśnie o tą "czcionkę" zacząłeś się tak burzyć.

Dnia 09.03.2011 o 21:15, krl_krl napisał:

Nic to nie wnosi. No i brawa za pseudointeligenty ton wypowiedzi.

To, że nie miałeś do czynienia z niczym innym oprócz iPhona nic nie wnosi? Aha, ok... xd

Dnia 09.03.2011 o 21:15, krl_krl napisał:

Tak, co prawda krótko. X8 widzę prawie na co dzień.

Ale rozmawiamy o Wildfire, a nie X8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 21:22, Hommicide napisał:

Zdaje się, że właśnie o tą "czcionkę" zacząłeś się tak burzyć.

Tak, bo się rozmazuje przy niskiej rozdzielczości. jak trudno to pojąć?

Dnia 09.03.2011 o 21:22, Hommicide napisał:

To, że nie miałeś do czynienia z niczym innym oprócz iPhona nic nie wnosi? Aha, ok...
xd

Przykro mi, nie zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 21:24, krl_krl napisał:

> Zdaje się, że właśnie o tą "czcionkę" zacząłeś się tak burzyć.
Tak, bo się rozmazuje przy niskiej rozdzielczości. jak trudno to pojąć?

Nic się nie rozmazuje przez niską rozdzielczość. Skąd ty w ogóle bierzesz takie informacje? Czcionki w przeglądarce to nie zdjęcia. Z resztą i tak Cię nie przekonam, że stosunkowo niska rozdzielczość nie jest jakąś mega wadą, która dyskwalifikuje ten telefon jako smartfon.

Dnia 09.03.2011 o 21:24, krl_krl napisał:

Przykro mi, nie zrozumiałeś.

Mnie też przykro, że nie zrozumiałem tego ukrytego "przekazu" w twoim poście.

@-Tronix

Na Twoim miejscu brałbym tego Wildfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 21:29, Hommicide napisał:

Nic się nie rozmazuje przez niską rozdzielczość. Skąd ty w ogóle bierzesz takie informacje?

Literki składają się z pikseli. Jeśli tych pikseli jest za mało - rozmazuje się.

Dnia 09.03.2011 o 21:29, Hommicide napisał:

Czcionki w przeglądarce to nie zdjęcia.

A gdzie ja tak napisałem? Nigdzie.

Dnia 09.03.2011 o 21:29, Hommicide napisał:

Z resztą i tak Cię nie przekonam, że stosunkowo
niska rozdzielczość nie jest jakąś mega wadą, która dyskwalifikuje ten telefon jako smartfon.

No nie przekonasz mnie.

Dnia 09.03.2011 o 21:29, Hommicide napisał:

Mnie też przykro, że nie zrozumiałem tego ukrytego "przekazu" w twoim poście.

Nie było żadnego ukrytego przekazu. Chodziło mi po prostu o to, że to było niepotrzebne i głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się