Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam
Poszukuję telefonu z systemem operacyjnym, nie wiem jakim,
będę go używał do częstego pisania sms, korzystania z internetu,
aktualnie posiadam omnie lite, ale tak mi się zaczęła zwieszać, że koniecznością jest zmienić telefon,
co możecie mi polecić i z jakim systemem?
W win mobile często korzystałem z Automapy i telefon z innym systemem musi mieć możliwość wgrania
porządnej mapy.
cena jaką mogę dać to około 600zł za używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 17:14, Woo-Cash napisał:

W jaki sposób mierzyć limit transmisji internetu? Nie chciałbym go przekroczyć.

Model telefonu i sieć bym poprosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 13:59, EjVi napisał:

Witam
Poszukuję telefonu z systemem operacyjnym, nie wiem jakim,
będę go używał do częstego pisania sms, korzystania z internetu,
aktualnie posiadam omnie lite, ale tak mi się zaczęła zwieszać, że koniecznością jest
zmienić telefon,
co możecie mi polecić i z jakim systemem?
W win mobile często korzystałem z Automapy i telefon z innym systemem musi mieć możliwość
wgrania
porządnej mapy.
cena jaką mogę dać to około 600zł za używany.

Jeżeli bardzo ci zależy na nawigacji to może samsung omnia 2 na Windows mobile. Bo na androida jeszcze żadna bardzo dobra nawigacja nie wyszła (przynajmniej nic mi o takiej nie wiadomo). A iphony są dużo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 21:01, gracz_155 napisał:

> W jaki sposób mierzyć limit transmisji internetu? Nie chciałbym go przekroczyć.

Model telefonu i sieć bym poprosił.


Lg Swift gt540 w Plusie na abonament...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 21:09, Woo-Cash napisał:

Lg Swift gt540 w Plusie na abonament...

Możesz użyć programu NetCounter zlicza on transfer pokaże ci on ile w danych pobrałeś. Niestety nie będzie to ilość pozostałego pakietu. Bo operator może naliczać transmisje np. co 100kb. ale dzięki będziesz wiedział czy zostało ci 10 czy 100mb .
link do programu : https://market.android.com/details?id=net.jaqpot.netcounter&feature=search_result

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 21:15, gracz_155 napisał:

> Lg Swift gt540 w Plusie na abonament...
Możesz użyć programu NetCounter zlicza on transfer pokaże ci on ile w danych pobrałeś.
Niestety nie będzie to ilość pozostałego pakietu. Bo operator może naliczać transmisje
np. co 100kb. ale dzięki będziesz wiedział czy zostało ci 10 czy 100mb .
link do programu : https://market.android.com/details?id=net.jaqpot.netcounter&feature=search_result


To jest najtańszy pakiet, korzystałem z internetu głównie do przeglądania forów, czytania opinii o paru rzeczach. Przyszedł niedawno rachunek, ale bez tego pakietu( zamówiłem go w połowie okresu rozliczenia). Myślałem, że może internet zwolni, czy cuś, ale nic takiego się nie dzieje. No nic, z programem będę widział na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 14:10, sliski_wojtas napisał:

Witam mam pytanie. Chciałbym sobie zmienić ofertę w Erze ( już T-Mobile) na mixa jakiegoś
najlepiej ;D Na razie mam na oku mix 50 na 36 doładowań jak to jest ta cała oferta ?
Opłaca się zmieniać ( abonamentu nie chcę) ? Z chęcią zmieniłbym na Play''a z uwagi na
to, że mają lepsze telefony jak dla mnie, ale połączenia do Ery miałbym droższe znowu.
Jaką najlepiej taryfę wybrać w tych 2 sieciach ? Coś na kartę.

Mixy to dla klienta najgłupszy sposób płatności za połączenia komórkowe jaki został wymyślony.
Nie ma zalety abonamentu w postaci płatności z dołu i limitu kredytowego (trzeba doładowywać aby dzwonić), a jednocześnie jest się uwiązanym umową o obowiązkowych doładowaniach co miesiąc (wada abonamentu) i brak jest anonimowości wobec operatora, co jest wielką zaletą prepaidów. Nie mają więc żadnej zalety abonamentu i prepaida, a jednocześnie mają wady obu tych systemów.

Co do telefonów, to najtańsze i bez żadnego uwiązania z siecią operatora można znaleźć na wolnym rynku, w salonach producentów oraz na aukcjach (tu jest niewielkie ryzyko łyknięcia podróbki, a nie oryginału). W wielu z tych miejsc można zapłacić na raty, co zwykle się bardziej opłaca niż niejawne raty wliczone w abonament u operatora (najwięcej zarabia on właśnie na telefonach "za złotówkę", które są dla niego prawie w cenie złomu, a użytkownikom sprzedaje jako nówka produkt na raty). W przypadku kupna u operatora telefonu nie da się zwrócić w ciągu 10 dni, a wyegzekwowanie naprawy nie jest wiele łatwiejsze co w przypadku kupna markowego telefonu z gwarancją producenta (oprócz posiadania jeszcze dwuletniej klauzuli niezgodności towaru z umową).
Mając już telefon taki jaki się chce można przebierać w ofertach operatorów bez telefonu, które dają bardzo niskie koszty i duże korzyści.

Na przykład obecnie najbardziej opłaca się najniższy abonament playa bez telefonu kupowany przez internet (najlepiej z przejściem z dowolnego abonamentu lub zarejestrowanego prepaida/mixa w innej sieci). Po prostu podam fakty dlaczego:
1. Abonament 12 miesięcy z kredytem połączeń 1000 zł/mc.
2. Abonament ma wartość kwotową 29 + 17,80zł = 46,80 zł, co przy koszcie 0,39zł za minutę daje 120 minut/mc do wszystkich sieci przy koszcie 19 zł/mc.
3. Przy podwyższonym koszcie abonamentu +3 zł do abonamentu (normalnie +5 zł) jest dodatkowo 50 minut do wszystkich sieci. Daje to łącznie 170 minut/mc przy koszcie 22 zł/mc (do wszystkich sieci) na zawsze (po okresie promocyjnym również). Dodatkowo przez pierwsze pełne 6 miesięcy nie płaci się podwyższonego kosztu mając zalety tej promocji.
4. Przy podwyższonym koszcie +3 zł do abonamentu (normalnie +5 zł) jest dodatkowo 250 smsów (do wszystkich sieci) na zawsze (po okresie promocyjnym również). Dodatkowo przez pierwsze pełne 6 miesięcy nie płaci się podwyższonego kosztu mając zalety tej promocji.
5. Przy podwyższonym koszcie +10 zł do abonamentu jest osobno 44640 minut do sieci Play (nazywa się to "Nieograniczone połączenia w Play"). To ostatnie można sobie co miesiąc włączyć lub wyłączyć obniżając w razie potrzeby abonament i "spalając" nadmiar kasy/minut.
Dodatkowo przez pierwsze 3 pełne miesiące nie płaci się podwyższonego kosztu mając zalety tej promocji.
6. Najpierw wykorzystywane są promocyjne smsy do wszystkich, minuty w playu, minuty promocyjne do wszystkich, a dopiero na końcu kasę z abonamentu (do wszystkich).

Tak więc można sobie manipulować tym samym abonamentem w wysokości 19, 22, 25, 29, 32, 35, 39, 42 i 45 zł zależnie od potrzeb.

Gdzie jest haczyk? Haczyków jest kilka:
1. Pakiety złotówkowe oraz minuty przydzielane na miesiąc nie przechodzą na następne miesiące.
2. W pierwszym pełnym miesiącu (na szczęście tylko raz) wykupuje się obligatoryjnie dostęp do play online za 48 zł z limitem 3 GB transferu. Jeżeli ktoś nie ma w ogóle internetu, to jest to całkiem atrakcyjna opcja z telefonem jako modemem (lub tylko smartfonem w sieci) - do włączenia na stałe.
3. Domyślnie włączona jest "atrakcja" muzyka na czekanie, która darmowa jest tylko przez pierwszy miesiąc, a potem kosztuje 2 zł/mc. Trzeba to sobie wyłączyć kodem lub przez play24 - podobnie jak inne usługi do abonamentu (pkt. 3, 4, 5).
4. Promocja z pkt. 3 jest możliwa wyłącznie kupując przeprowadzkę przez sklep internetowy.
5. Pozostałe promocje są dostępne w niższych cenach lub z upustem przez 3/6 miesięcy wyłącznie przy przeniesieniu numeru z innych sieci (a to nie jest możliwe dla niezarejestrowanego prepaida/mixa w innej sieci - trzeba zarejestrować).

Przetrzepałem ostatnio tę procedurę w trzech różnych wariantach (konwersja z mixa w Plusie na abonament, konwersja z abonamentu w T-Mobile/Erze oraz porównanie prepaida Playa z abonamentem Playa), więc wszystkie informacje mam sprawdzone i z pierwszej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 12:53, wilqu94 napisał:

Jeśli ktoś znający się miałby wybrać telefon to który i dlaczego:

UŻYWANY iphone 4g czy NOWY samsung i9100 galaxy s ii

Zależy na czym ci zależy, jeśli na otwartości systemu, tym że instalujesz co chcesz a nie to na co ci producent łaskawie pozwoli, lub wolisz po prostu androida to bierz samsunga.
A jeżeli na 100% działaniu każdej aplikacji nienagannym wyglądzie oraz dużym wsparciu od producenta to weź iphona.
Osobiście brał bym samsunga bo technicznie jest mocniejszy od iphona. I to jest telefon nowy nigdy nie wiesz co ktoś robił z telefonem używanym. Coś się zepsuje oddasz do serwisu i okaże się że telefon był zalany lub ma pozrywane jakieś plomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam SE C901 i... 31 tysięcy smsów na nim. Taki z tym problem, że jak wyłączę i włączę telefon to ma wielkie problemy z poprawnym działaniem i dopiero po kilkunastu próbach zaczyna reagować.
Tak więc próbuję podłączyć telefon kabelkiem i tu jawi się moje pytanie, do kopiowania smsów na komputer musi być on (telefon) włączony czy wyłączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HTC Desire i mogę śmiało powiedzieć, że jest to telefon przeznaczony dla każdego. Posiada szeroką paletę opcji, więc jedyną wadą jaką można mu zarzucić jest z lekka długi czas opanowania ;P. Sprawdzi się on w rękach za równo nastolatka jak i biznesmena. Na dodatek posiada aparat 5 megapiksel oraz możliwość nagrywania filmów w HD. Bardzo czuły i z pewnością nie dla tych co kilka lat pisali sms-y na telefonach bez dotykowego ekranu. Ostatnim ważnym elementem jest oczywiście system android dzięki któremu telefon sprawdza się do grania. Z pewnością polecam ten telefon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 00:54, kuba9876543210 napisał:

Wybacz, ze zapytam, ale po co Ci taka kolekcja? :p

Z przyczyn osobistych :D
Nawet osobisto-sentymentalnych heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jak za pomocą Sony Ericsson PC Suite skopiować smsy na komputer? Telefon jest podłączony we właściwym trybie przez USB, a nie widzę żadnej opcji pobrania wiadomości z pamięci telefonu. Sprawdziłem każdą zakładkę i w polu Edytory -> Wiadomości tekstowe aktywne mam jedynie przyciski Nowa wiadomość, Wyślij/Odbierz (kliknięcie powoduje załadowanie paska postępu bez żadnego widocznego efektu) oraz Pomoc.

Próbowałem też Float''s Mobile Agent i MyPhoneExplorer, w obu pojawiały się jakieś błędy automatyzacji lub komunikat o rozłączeniu telefonu.
Dodam, że we wszystkich powyższych programach mogłem przeglądać pliki z telefonu. Tylko nie wiadomości.
Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu z klawiaturą qwerty i mam pytanie co lepiej wybrać nokię czy blackberry ? Blackberry ma masę modelów z tą klawiaturą więc na pewno się na tym zna ;] obecnie mam nokię c6 która oprócz wyglądu nadaje się tylko na śmietnik. Strasznie niedopracowany telefon ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:08, mrosi napisał:

Nokia E72. Mam ponad pół roku. Choć to wychodzący model, ot osobiście nie wziąłbym nic
innego.

To ja poczekam ... Wydałem podobne pieniądze na nową nokie c6 i strasznie się zawiodłem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:08, mrosi napisał:

/.../ Nokia E72. Mam ponad pół roku. Choć to wychodzący model, ot osobiście nie wziąłbym nic
innego.

Nawet N97?
Ja mam od blisko dwóch lat i codzienne porównywanie z HTC Desire Z, który zafundowała sobie żona. Android to świetny system, jednak wolę Symbiana. Symbian przynajmniej robi to, co ja chcę, zeby zrobił, a nie to co ON uważa, że chciałem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki tryb ustawiłeś telefon po podłączeniu do PC w przypadku MyPhoneExplorer? Bo musi to być modem i, co za tym idzie, muszą być też zainstalowane sterowniki do telefonu (żeby go Windows widział w tym trybie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się