Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2011 o 21:11, Grzybek90 napisał:

ech nie podoba mi sie wizja mozliwosci zepsucia takiego telefonu tu jest pelno stock
kernel i ni wiem ktory wybrac pozatym wolalbym chyba jednak zrootowac a tego kernela
olac skoro cos moze zrobic z telefonem bo przy moim szczesciu to na pewno cos popsuje,
jak chce go tylko zrootowac to co tu musze sciagnac? sorry za glupie pytania ale naprawde
nigdy w zyciu sie nie bawilem w wgrywanie takich cudow do telefonu pozatym jak voodoo
by nie dzialal to slyszalem ze jeszcze jakis speedmod dziala podobnie wiesz moze czy
go wgrywa sie prosciej?


speed mod na pewno jest ale dla pierwszego sgs''a i tylko dla andka 2.1 co do SGS2 to nie wiem
a SP niweluje lagi podczas przeglądania menu i tylko to a na SGS2 wątpię abyś takie miał.

A co do root''a to ogólnie polecam będziesz mógł np. robić kopie zapasowe savów z gier
A więc na pewno musisz pobrać 3 pierwsze pliki czyli
-odin
-SOC
-IK dla KDD

Dalej podaj mi to co masz napisane w
Ustawienia --> o telefonie --> wersja pasma podst. i wersja jądra

Wtedy Ci powiem co masz dalej pobierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam zamiar kupić sobie nowego smartfona i poważnie zastanawiam się nad Samsungiem G Ace, który raczej spełnia wszystkie moje wymagania, w dodatku za bardzo przystępną cenę.
Macie może jakieś uwagi/rady dotyczące tego wyboru lub jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 00:27, Renzov napisał:

Witajcie.
Mam zamiar kupić sobie nowego smartfona i poważnie zastanawiam się nad Samsungiem G Ace,
który raczej spełnia wszystkie moje wymagania, w dodatku za bardzo przystępną cenę.
Macie może jakieś uwagi/rady dotyczące tego wyboru lub jakieś inne propozycje?

Ace ma w zasadzie tylko jedną poważniejszą wadę brak (oficjalnego) flasha jeśli to ci nie przeszkadza mogę go polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon: LG GT 540

Razem z nim wpadłem do jeziora (nie pytajcie jak :P). Telefon po wysuszeniu działa, jednam musi być podłączony caly czas do prądu. Wiem, że bateria podczas zalania się rozładowała. Pytanie tylko, czy padła tylko bateria (nie da się jej naładować) czy może padła też część odpowiedzialna za jej ładowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 16:07, GANGSTERR napisał:

Telefon: LG GT 540 /.../> Pytanie tylko, czy padła tylko bateria (nie da się jej naładować) czy może padła też
część odpowiedzialna za jej ładowanie?

Teoretycznie, to rozwiązanie jest takie: kup w aptece wodę destylowaną. Wyjmij baterię i wypłucz telefon bez baterii w wodzie destylowanej. Kilkakrotnie, za każdym razem w świeżej wodzie destylowanej. Potem dokładnie go wysusz. Zaczekaj jeszcze tydzień, żebyś miał pewność, że wody tam nie zostało oni kropelki. Potem włóż baterię i powinno wszystko działać. O ile nie jest zepsute w sposób nieodwracalny. Zepsucie jest prawdopodobne, bo gdybyś od razu wyjął baterię i wypłukał w wodzie destylowanej, to na pewno by pomogło. No, prawie na pewno. A teraz, to nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wtedy nie było w ogóle możliwości wypłukania. Jedyna co zrobiłem, to wyjąłem baterię. I szczerzę, nie bardzo wiem, co ma pomóc te płukanie, skoro wszytsko oprócz tego działa (telefon pokazuje ładowanie baterii, a czasmi jej brak). No i nie bardzo mi się podoba pomysł zamaczania tego telefonu z wiadomych względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 17:06, GANGSTERR napisał:

No wtedy nie było w ogóle możliwości wypłukania. Jedyna co zrobiłem, to wyjąłem baterię.
I szczerzę, nie bardzo wiem, co ma pomóc te płukanie, skoro wszytsko oprócz tego działa
(telefon pokazuje ładowanie baterii, a czasmi jej brak). No i nie bardzo mi się podoba
pomysł zamaczania tego telefonu z wiadomych względów.

Czysta woda nie przewodzi prądu. Czysta! Wystarczy odrobina soli (nie tylko kuchennej) żeby woda stała się doskonałym przewodnikiem. Woda w jeziorze zawiera wystarczająco dużo różnych soli. I wtedy, jeśli jest źródło prądu (mój nauczycie fizyki zawsze mówił "źródło napiecia"), prąd tworzy sobie dodatkowe przewody - korzystając z wody. Być może tu leży nproblem, bo one często zostają po wysuszeniu. Zatem, trzeba je wypłukać. Wodą destylowaną. Po kilkakrotnym wypłukaniu wodą destylowaną, te dodatkowe "ściezki prądowe" powinny ulec likwidacji (nie zawsze się to udaje!). Podstawową sprawą jest tutaj dobre wysuszenie - otwartą obudowę postawić przed pracującym wentylatorem na kilka dni. Ale, skoro uważasz, że wszystko działa, to tego nie rób. W końcu to Ty ryzykujesz, to i do Ciebie należy decyzja. Ja mogę tylko radzić (tak, wiem, o dobre rady najłatwiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobralem Odin3 v1,85, SuperOneClickv2.1-ShortFuse i KDD_original (btw w jednym pliku superone jest trojan:P)
i tak wersja pasma: I9100BVKE2
wersja jądra: 2.6.35.7-I9100BVKE2-CL195878 root@DELL101#2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 20:41, Grzybek90 napisał:

Pobralem Odin3 v1,85, SuperOneClickv2.1-ShortFuse i KDD_original (btw w jednym pliku
superone jest trojan:P)
i tak wersja pasma: I9100BVKE2
wersja jądra: 2.6.35.7-I9100BVKE2-CL195878 root@DELL101#2


Więc pobierz jeszcze Stock Kernel XXKE2
A co do pliku z super one wyłącz antywira i upewnij się czy AW go nie skasował, jeśli tak to pobierz paczkę jeszcze raz, żadnego pliku nie może zabraknąć (może to spowodować poważne problemy) a co do trojana to mogę cie zapewnić że go tam nie ma. Jak już wszystko pobierzesz postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie.
btw. Jak masz laptopa to całą operacje dobrze wykonać na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm najpierw mam wgrac ten rom czy od razu przejsc do punktu pierwszego z trybem downloadu i drugiego z odpaleniem odina? (jak masz gg to napisz na moje 3680462 bedzie latwiej i szybciej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 21:12, Grzybek90 napisał:

hmm najpierw mam wgrac ten rom czy od razu przejsc do punktu pierwszego z trybem downloadu
i drugiego z odpaleniem odina? (jak masz gg to napisz na moje 3680462 bedzie latwiej
i szybciej)

Od razu do punktu 1

A co do gg to niestety nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech zawsze mialem problem z ogarnieciem takich rzeczy dlatego nigdy sie za to nie bralem no ale dobra odina juz odpalilem teraz mam zapodac jakiegos XWKDD_insecure.tar i tak na obrazku jest pokazane ze koles otwiera ten ostatni plik co sciagalem czyli stockxxke2 z kolei w punkcie pisze zeby wrzucic zeby wrzucic to XWKDD_insecure.tar co prawda mam sciagniety jakis KDD orginal ale gdy to wypakowuje to pojawia sie nastepny KDD orginal a gdy to wypakuje to pojawia sie jakis zImage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 21:49, Grzybek90 napisał:

ech zawsze mialem problem z ogarnieciem takich rzeczy dlatego nigdy sie za to nie bralem
no ale dobra odina juz odpalilem teraz mam zapodac jakiegos XWKDD_insecure.tar i tak
na obrazku jest pokazane ze koles otwiera ten ostatni plik co sciagalem czyli stockxxke2
z kolei w punkcie pisze zeby wrzucic zeby wrzucic to XWKDD_insecure.tar co prawda mam
sciagniety jakis KDD orginal ale gdy to wypakowuje to pojawia sie nastepny KDD orginal
a gdy to wypakuje to pojawia sie jakis zImage

na pewno ściągnąłeś TEN http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=581915&d=1304094698 plik tego nie wypakowuj tylko wrzuć do odin''a

w ramach punktu 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech strzeli mnie cos nie ten plik sciagnelem no ale juz pobralem ten co podales odpalam odina wrzucam to w pda podlaczam telefon kilkam start iiii nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 22:06, gracz_155 napisał:

A o jakie gry ci chodzi ?3d pokroju asfalta 6 ( http://www.youtube.com/watch?v=798DctSwrCU)
czy 2d np townmen ( http://www.youtube.com/watch?v=17ai_6vDEJU)


Bardziej 3D. Bo w 2D to mogę sobie wziąć pierwszego lepszego Corbiego lub Cookie :P chcę troche lepszy telefon,bym mógł grać w trochę bardziej zaawansowanie graficznie gry. Może jakaś Nokia? Nie mówię tu o jakiejś N8 bodajże,tylko coś taniego ze sklepem.A nokia najlepiej pasuje,bo ma OVI Store,jest w miare tania (ale chyba tylko w wersji Symbian 1.0) a dodatkowo ma za free nawigacje. Co myślisz,dobry wybór? A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 22:06, Grzybek90 napisał:

ech strzeli mnie cos nie ten plik sciagnelem no ale juz pobralem ten co podales odpalam
odina wrzucam to w pda podlaczam telefon kilkam start iiii nic sie nie dzieje

telefon jest w trybie download ?
Aby w niego wejść włączamy go naciskając ciszej + home + power w tej kolejności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się