Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam, na dniach zamierzam zmienić telefon na coś porządnego z możliwością wsadzenia drugiej karty sim.

Wymagania:
- dual sim (z pasmem 900MHz pod Aero2)
- w miarę dobry aparat (lepszy niż VGA)
- wyświetlacz w miarę duży (większy niż 3,5 cala)
- android 4.0 (chociaż jeżeli telefon będzie naprawdę dobry, to system nie ma takiego znaczenia)
- ekran z Gorrilla Glass lub czegoś podobnego
- lepsza wydajność niż Motorola Defy (którą obecnie posiadam)
- opcja mobilnego hotspotu wifi
- cena do 1000zł

Na razie znalazłem takie zabawki jak HTC Desire V, Samsung Galaxy S Duos i chińczyki takie jak Lenovo A820, czy Huawei G500. Nie mam nic przeciwko "znanym chińczykom", byleby miały to co chcę i dobre opinie.

Z funkcji telefonu "jako telefonu" praktycznie nie korzystam (w ciągu miesiąca wyślę może trzy smsy i zadzwonię może z dwa razy), numer mam na karte, nie musze nic doładowywać przez rok i do tej pory wykupywałem internet co miesiąc za 10 zł. Ale skoro mam Aero2, a prawie wszystko załatwiam przez internet + mam kilka urządzeń, które chętnie pociągnęłyby wifi z hotspotu, gdy jestem poza domem, to telefon z dual sim będzie idealny.

Poradzicie coś?
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończy mi się umowa na abonament w PLAY i nie będę przedłużał. Nie orientujecie się czy jest możliwość przeniesienia numeru do tego całego Red Bull Mobile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Dzięki wielkie.

W przyszłym tygodniu postaram się to załatwić w salonie PLAY. Ciekawe czy w takim razie będę musiał pisać i wysyłać jakieś pismo do P4 i dopiero jak skończy się umowa, przerzucać się na Red Bulla, czy da się to załatwić jakoś tak "elastyczniej" (bez żadnych pism i okresów wypowiedzeń) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru trzy telefony i nie wiem zabardzo, który wybrać. Na czym mi zależy? Chcę, żeby ten telefon był szybki, nie zawieszał się, miał duży wyświetlacz i najlepiej ten Android nie był w jakieś starej wersji. Opcje muzyczne mnie nie interesują bo i tak używam mp3 odtwarzacza. Sam nie wiem co wybrać bo cały czas siedzę na jakieś starej Nokii, która się już sypie.

Do wyboru:
Samsung Galaxy mini 2
LG Swift L3
Swift L5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Od jakiegoś czasu używam L5. Android w wersji 4 póki co nie sprawia mi kłopotów. Nie zauważyłem też żadnych ścinek, mimo iż procesor demonem szybkości nie jest. Wyświetlacz spory, również nie sprawia kłopotów. Jedynie kąty widzenia mogły by być lepsze, tutaj minus. Według mnie Twoje powyższe wymagania spełnia bez problemu. Jeśli potrzebny Ci telefon do zwykłego używania, a nie prądożerny komputer w kieszeni, to nie widzę powodu by go nie polecić ;). Ja jestem z niego zadowolony. Na wszystkie polecenia reaguje natychmiast, gry i aplikacje(np automapa) chodzą bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie mam doświadczenia w sprawach migracji między sieciami gdyż od ponad 10 lat siedzę w Orange (wcześniej dobrze znana Idea). Wiem, że z tematem powinienem się udać do operatora ale godziny pracy nie za bardzo pozwalają mi na wyrwanie się do salonu. Naświetlę sprawę i może ktoś będzie w stanie mi troszkę temat rozjaśnić.
Otóż mam umowę z pomarańczowymi w tak zwanym "zetafonie". Umowa trwa do około końca roku. Jednakże chciałbym przeskoczyć do nju mobile z zachowaniem numeru, co wiąże się z zerwaniem umowy. Pewnie około 100zł będzie do zapłacenia ale co mi tam...
I teraz jak formalnie sprawa wygląda? Składam wniosek do nowej sieci, a Ci zajmują się wszystkimi formalnościami? Czy może najpierw mam udać się do pomarańczowych, zerwać umowę, zapłacić należne i dopiero zgłosić się do nowego operatora? I jak w tym drugim przypadku jest z zachowaniem numeru?
Fajnie by było gdyby znalazła się dobra duszyczka, która była by w stanie rozjaśnić mi temacik. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 21:46, Budo napisał:

Hej, zmieniam właśnie telefon, jeśli ktoś się w temacie ogarnia, to proszę o pomoc :)
Wymagania:
- mocna bateria,
- dobry aparat,

- bezproblemowa i intuicyjna obsługa, nie chce mi się srać z niewygodnym interfejsem,
albo dziwnym umieszczeniem przycisków,
- ogólnie celuję raczej w dobre i sprawdzone zabawki,
- nie Apple,
- nie Sony Xperia Z, nie Samsung Galaxy SIV,
- cena żeby mnie nie zabiła, ale większość nowszych modeli jest w moim zasięgu.

Moje propozycje: Samsung Galaxy S3, HTC One X, LG Nexus 4, Samsung Galaxy Note II, LG
Prada 3.0, Motorola Razzr.
Dzięki!


Posiadam Samsung Galaxy 3 od października zeszłego roku i bardzo sobie go cenię, przede wszystkim całkiem spoko bateria, wiadomo jak internet chodzi to wytrzyma dzień może dwa, ale bez internetu nawet do tygodnia - włączone oszczędzanie energii. Fajnie się obsługuje, wszystkie ładnie chodzi, co do obudowy to mam kupioną taką osłonkę na nią, więc tak naprawdę nie sprawdzałem jej wytrzymałości, ekran podobno nie do zarysowania, ale z dwie malutkie ryski w ciągu tego czasu się zrobiły, więc lepiej sobie kupić taką klapke, widziałem w telewizji jak niektórzy mają zarówno na S4 jak i S3. Trochę dużawy, ale w kieszeni się mieści, a jak się gdzieś jedzie to można sobie filmik na sporym ekranie komfortowo obejrzeć, co prawda nie w Full HD, ale w HD przy takiej wielkości wszystko mega wyraźne. Wiadomo to nie tablet, ale od biedy ujdzie. Do ściągania na egzaminach sam raz ;P a tak serio to polecam, aparatu trochę nie ogarniam, szczerze mówiąc, tzn. robi ładne zdjęcia, ale tylko wtedy jak zapisuje nie na dodatkowej karcie pamięci, a w telefonie, do tego nie wiem dokładnie gdzie jest ta opcja stabilizacji obrazu, bo często wychodzą rozmazane, ale to chyba też zależy od tego gdzie fotki zapisuje. Mało robię nim zdjęć, więc tu akurat się fachowo nie wypowiem. Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki wielkie. Chyba się zdecyduję na samsunga s3, tylko poczekam aż ceny spadną po premierze czwórki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nokia 5800 XM - dzisiaj zauwazylem, ze podczas rozmow, nie wazne czy ja dzwonie czy ktos do mnie dzwoni, slysze takie ''pikanie'' wystarczajaco glosne, ze trzymam telefon 1.5cm dalej od ucha. Dzwiek ten rozpoczyna sie podczas rozmowy i mija gdy rozmowa konczy sie. Nic nie sciagalem i nie instalowalem, zadnych zmian softu tez nie robilem i dzis rozmawiajac w aucie po zaparkowaniu nagle zaczalem te irytujace ''pikanie'' slyszec i od tego czasu jest tak z kazda rozmowa. Druga strona tego nie slyszy (choc biorac pod uwage glosnosc moze cos tam dociera). Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Z racji że moja nokia powoli odmawia posłuszeństwa zdecydowałem się na zakup nowego telefonu. Jednak szczerze mówiąc nie bardzo siedzę w ich temacie, więc mam nadzieje, że może polecicie mi jakiś model. Planowałem wydać na niego ok. 500 zł, nie mam jakichś konkretnych wymagań (no może poza tym, żeby był z androidem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, no ja mam podobne zapytanie i też jak kolega nie jestem w temacie. Bo od wielu, wielu lat wybieram telefony za 1zł :] w ofercie zetafon. Tak więc wielkiego wyboru nigdy nie miałem, a i zapotrzebowania na nowości technologiczne nigdy nie miałem.

Teraz jestem na etapie zmieniania usługodawcy i będę miał do grudnia numer zastępczy do którego przydałby się nowy telefon. Tak więc chcę poświęcić na ten wydatek max 500zł.
Nie mam wielkich wymagań: grunt by był:
- nie za duży (nie potrzebuję czegoś pokroju samsung note)
- dobra bateria
- android (chyba najlepiej w najnowszej wersji?)
- w miarę sprawny i bezawaryjny (grunt żeby się nie przywieszał podczas pracy, telefonowania itp.)

Na celowniku mam galaxy mini 2, jednakże widziałem jeszcze jakieś samsungi ace i inne z przeróżnymi nazwami. Tak więc w ogóle nie jestem w temacie.
Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem problem minal sam wczoraj...

ale mam teraz inne pytanie

jest cos takiego jak Google Authenticator

popularny na iOS, Blackberry i Androida, ale udalo mi sie znalezc tez kilka wersji na Symbiana do mojej 5800XM

z tych, ktore maja najwiecej aktualizacji i najswiezsze jest:

https://code.google.com/p/lwuitgauthj2me/

ale zastanawiam sie czy sa jeszcze jakies inne; potrzebne mi to do dwuczynnikowego uwierzytelniania dosyc szybko i musi byc sprawdzone, bo na specjalny yubikey musialbym czekac kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was może jakiś telefon marki Blackberry i SAM ściągał z niego simlocka?
Dostałem Z10 i nie wiem jak mam to zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zakupem Samsunga Galaxy S3, lecz chcę przeznaczyć do 2tys na telefon i zastanawiam się czy nie ma czegoś lepszego od S3. Polecacie jakieś konkretne modele? A może warto dołożyć jeszcze i brać S4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić telefon dotykowy do 600 złotych.
Moim jedymy wymaganiem jest aby posiadał wifi oraz mógłbym nagrać na niego słowniki polsko0angielski i poslko-niemiecki z któych mógłbym korzystać za darmo.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 15:14, Etnies napisał:

Zastanawiałem się nad zakupem Samsunga Galaxy S3, lecz chcę przeznaczyć do 2tys na telefon
i zastanawiam się czy nie ma czegoś lepszego od S3. Polecacie jakieś konkretne modele?
A może warto dołożyć jeszcze i brać S4?


Na allegro nowe sa do dostania ponizej 2000zl (1800-1900).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się