Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam. w BlackBerry 9790 aplikacje (np. Facebook, Twitter) działają tylko z siecią Wi-Fi. Gdy korzystam z komórkowego transferu danych aplikacje wyświetlają komunikat że nie wykryto połączenia Wi-Fi. Czy te aplikacje działają tylko z Wi-Fi, czy można to zmienić tak, żeby kom. transfer danych też był wykrywalny przez te aplikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 22:33, Czempion9 napisał:

Witam. Chciałbym kupić telefon dotykowy do 600 złotych.
Moim jedymy wymaganiem jest aby posiadał wifi oraz mógłbym nagrać na niego słowniki polsko0angielski
i poslko-niemiecki z któych mógłbym korzystać za darmo.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)


Za 600 złotych kupisz LG L5, lub od biedy L7. Obydwa modele bardzo wdzięczne, mają WiFi i spokojnie w sklepie Google Play coś znajdziesz w kwestii słowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 15:14, Etnies napisał:

Zastanawiałem się nad zakupem Samsunga Galaxy S3, lecz chcę przeznaczyć do 2tys na telefon
i zastanawiam się czy nie ma czegoś lepszego od S3. Polecacie jakieś konkretne modele?
A może warto dołożyć jeszcze i brać S4?

Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy S3, kupiłem go po premierze w xcomie tak by nie był brandowany, pamiętam jak się sprzedawcy trzęsły ręcę jak mu kazałem sprawdzić czy wszystko w pudełeczku jest xD z początku byłem trochę zawiedziony, bo wywaliłem tyle kasy, a jakoś radochy dużo jeszcze wtedy nie dawał.. jednak z biegiem czasu, kiedy obczaiłem wszystko muszę stwierdzić, że było warto.

Co do tego czy S3 czy S4. Sam się zastanawiałem czy czasem nie sprzedać S3, dołożyć i kupić S4.. tylko straciłbym na tym wiele, a telefony nie różnią się aż tak bardzo - fakt bebechy S4 ma lepsze, ale różnica dla użytkownika jest niewielka, wizualnie są bardzo podobne, oba wielkie, różne rozmieszczenie aparatu, głośnika, jednym słowem zmiany kosmetyczne, a ktoś nie ogarnięty to nawet nie zauważy różnicy. Po prostu oba robią wrażenie. Do tego S4 dostępny na rynku polskim nadal nie obsługuje szybkiego internetu LTE, ja mam w sieci play, więc mi to i tak bez różnicy, jak problemy z internetem to z winy sieci niestety i jej zasięgu. Jeśli miałbym ci poradzić to powiem ci jak ja to wybierałem - telefon kupuje na 2-3 lata, lubię zawsze kupić coś porządnego i trochę więcej zapłacić, więc postawiłem na S3 swego czasu, ale ja miałem do wyboru mniejszy S2 jeszcze, który teraz już wrażenia kompletnie nie robi, a filmy się już słabo ogląda na takim małym. Ty masz do wyboru S3 i S4, które już tak bardzo się nie różnią, zależy na co patrzysz na faktyczną użyteczność, w obu przypadkach bardzo podobna, a S3 jednak tańszy, czy z drugiej strony jak patrzysz pod kątem bajerowania najnowszą komórą i masz znajomych, którzy docenią ten o jeden wyższy numerek, minimalnie większy ekran i szczegóły w obudowie to może kup sobie S4. Ja na pewno swojego nie oddam, by kupić sobie S4, bo mi spokojnie styka S3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 20:44, mrosi napisał:

> Witam. Chciałbym kupić telefon dotykowy do 600 złotych.
> Moim jedymy wymaganiem jest aby posiadał wifi oraz mógłbym nagrać na niego słowniki
polsko0angielski
> i poslko-niemiecki z któych mógłbym korzystać za darmo.
> Proszę o pomoc.
> Pozdrawiam :)

Za 600 złotych kupisz LG L5, lub od biedy L7. Obydwa modele bardzo wdzięczne, mają WiFi
i spokojnie w sklepie Google Play coś znajdziesz w kwestii słowników.

Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem sieci Orange, mam wykupiony pakiet Pelikan II na kwotę 39.90 zł. Dziś przyszedł do mnie rachunek za okres zeszłego miesiąca - 443,29 zł. Przez ostatni miesiąc używałem dosyć sporo Wi-Fi, wydaje mi się więc, że to jest główną przyczyną tak wysokiego rachunku. Jednak nie wiem co dokładnie o tym decyduje, bo Wi-Fi jest ponoć darmowe :\. Na początku korzystania z sieci pojawił się chyba już znany problem z samodzielnym pobieraniem danych przez Androida, wyłaczyłem transfer danych i na rachunku nie było dodatkowych kwot nie wiadomo skąd, tak samo teraz nie sądze, że ten rachunek jest tym spowodowany. Może mi ktoś wytłumaczyć co się stało ? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 15:42, Revar napisał:

Witam. Jestem użytkownikiem sieci Orange, mam wykupiony pakiet Pelikan II na kwotę 39.90
zł. Dziś przyszedł do mnie rachunek za okres zeszłego miesiąca - 443,29 zł. Przez ostatni
miesiąc używałem dosyć sporo Wi-Fi, wydaje mi się więc, że to jest główną przyczyną tak
wysokiego rachunku. Jednak nie wiem co dokładnie o tym decyduje, bo Wi-Fi jest ponoć
darmowe :\. Na początku korzystania z sieci pojawił się chyba już znany problem z samodzielnym
pobieraniem danych przez Androida, wyłaczyłem transfer danych i na rachunku nie było
dodatkowych kwot nie wiadomo skąd, tak samo teraz nie sądze, że ten rachunek jest tym
spowodowany. Może mi ktoś wytłumaczyć co się stało ? Prosze o pomoc.

Niewykupiony Internet może sporo kosztować, może jedynie myślałeś ze masz włączone Wi-Fi a tak naprawdę jechałeś na Internecie z sieci. Na rachunku powinna być informacja za co dostałeś taki rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim, WiFi to połączenie bezprzewodowe, jednak nie generuje absolutnie żadnych kosztów.
Twój rachunek może zatem wynikać jedynie z pobierania danych za pośrednictwem sieci 3G. Trzeba pamiętać, że każde połączenie z siecią to na nowo generowane koszty. Załóżmy, ze operator ma w cenniku pozycję, zgodnie z którą nalicza np. 0,30 PLN za każde 100kB pobranych danych. Bez względu na to czy w trakcie jednego połączenia pobierzesz 99 czy 1kB, za każde zdarzenie płacisz te 0,30 PLN. Otwarcie strony w trybie przeglądarki stacjonarnej może generować spory pobór danych - nawet kilka MB. Jeśli np. na otwarcie strony telefon pobrał (i wysłał, to istotne, bo operator oddzielnie zlicza dane przychodzące i wychodzące) 700kB, to rachunek jest prosty - 7 x 0,30 PLN = 2,1 PLN. To jedno otwarcie strony. Pomnóż to razy 5 i razy dni miesiąca...?
W Androidzie trzeba wyłączyć nie tylko dostęp do danych. Musisz również wyłączyć "Dostęp do sieci komórkowych". Nie wiem kto tłumaczył opisy w Androidzie, ale na pewno Nobla nie dostanie. Ta opcja odpowiada nie za połączenia z siecią w ogóle, ale właśnie za transfer danych
Aha, nawet jeśli to wyłączysz, to w przypadku gdy ktoś np. przyśle Ci MMSa, to system go pobierze, zużywając tyle danych ile "waży" wiadomość, a sam system danych z sieci nie będzie pobierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sprawy :)
BTW, sam używam od wczoraj LG L9 i widzę, że już jest zainstalowany słownik. L5 i L7 mają ten sam soft, więc problem tłumaczeń masz z głowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 19:43, mrosi napisał:

W Androidzie trzeba wyłączyć nie tylko dostęp do danych. Musisz również wyłączyć "Dostęp
do sieci komórkowych". Nie wiem kto tłumaczył opisy w Androidzie, ale na pewno Nobla
nie dostanie. Ta opcja odpowiada nie za połączenia z siecią w ogóle, ale właśnie za transfer
danych
Aha, nawet jeśli to wyłączysz, to w przypadku gdy ktoś np. przyśle Ci MMSa, to system
go pobierze, zużywając tyle danych ile "waży" wiadomość, a sam system danych z sieci
nie będzie pobierał.


Chyba wyjdzie na to samo jeżeli mam wyłączony Transfer Danych ? CO do APN to mam opcję, że mogę usunąć - co wtedy ? Możesz doradzić jak to zrobić, zmienić nazwę ? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 11:55, Revar napisał:

Chyba wyjdzie na to samo jeżeli mam wyłączony Transfer Danych ? CO do APN to mam opcję,
że mogę usunąć - co wtedy ? Możesz doradzić jak to zrobić, zmienić nazwę ? :p


W przypadku APN, jeśli wytniesz punktu dostępu, to po kolejnym uruchomieniu telefonu on wróci. To jest powiązane z kartą SIM. Na nich bowiem od dłuższego czasu zapisane są dane dotyczące punktów dostępu dla Internetu, MMS, etc.

Wyłącz "Sieci komórkowe". To jest funkcja odpowiedzialna za przesył danych. Możesz ewentualnie w ustawieniach "Synchronizacja" wyciąć wszystkie aplikacje do synchronizacji. Wówczas system nie powinien łączyć się z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam nieco podobny kłopot, a mianowicie -
NIE chcę korzystać z Internetu, ale chcę mieć możliwość wysyłania i pobierania MMSów, bo mam je za darmo.
Co w tej sytuacji zrobić?
Android 4.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak wyżej. Nawet jeśli wyłączysz synchronizację dla wszytskich aplikacji, wyąłczysz dostęo do sieci komórkowych i pzresyłu danych, to i tak mms będziesz mógł wysyłać i odbierać. Oczywiście pod warunkiem, że masz określony punkt dostępu dla mms w ustawieniach iadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telefon Motorola Defy. Wie ktoś z Was , jak zaktualizować androida do wersji 2.2 i czy jest to w ogóle opłacalne ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytane - czy istnieją telefony na Androidzie, które mają czerwoną i zieloną słuchawkę w formie fizycznych przycisków?
Normalnie szlag człowieka trafia, jak słyszy, że się poczta głosowa zgłasza i nie może od razu się rozłączyć (bo ekran zgaśnie -> wduś włącznik, poczekaj, aż ekran łaskawie się włączy, pacnij czerwoną słuchawkę). Albo jak chce się rozmowę zakończyć (j. w.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:20, zerohunter napisał:

Nie wiem po co wciskasz włącznik, ale są, przykładowo LG GT 450.


Bo ekran gaśnie i nie reaguje na dotyk :). Gwoli ścisłości, jest to chwilowe wciśnięcie, żeby włączyć wyświetlacz, jakbym dłużej przytrzymał, to bym (standardowo) wyłączył telefon :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 18:04, zerohunter napisał:

...


No to chyba w moim aparacie to nie działa* albo SE X8 nie ma tak nowoczesnej technologii :D.

* W sumie bym się nie zdziwił, bo nie jestem jego pierwszym właścicielem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się