Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

/.../

A ja polecę LG L9...
Mam go od blisko miesiąca i zasatanwiam się, dlaczego dopiero teraz go kupiłem. Nówki kupisz na alledrogo już w okolicach 700-750 PLN (operatora sobie wybierzesz ;) ).
Co on ma takiego w sobie? Dwurdzeniowy procesor, ekran 4,7 cala (świetny do Pou ;) - moja córa też w to uwielbia grać, mimo iż ma 15 lat ;) ), 1GB RAM, Android 4.1.2, bateria - przy przeciętnym użytkowaniu wytrzymuje mi 3-4 dni. No i jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej.
Jedynym minusem, ale tylko dla niektórych, jest jego wielkość. Jeśli to ma znaczenie, to popatrz za LG L7, ale II generacji. W pierwszej jest tylko jednordzeniowy procesor, choć nie powiem, całkiem ładnie to chodzi. Niemniej przy wymagających grach moze się już nieco ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawie prezentują się telefony podane przez Ciebie.
Co do procesora w pierwszej generacji L7- nie wiem czy siostra będzie go aż tak męczyła jakimiś nowymi grami. Może jakieś zręcznościowe- "małe" gierki dla zabicia czasu, ale poważne produkcje to raczej nie.
Co do zakupów na allegro- widzę, że jest taniej, ale mnie trochę odrzuca kupowanie nowego telefonu, który został rozpakowany, często nawet uruchomiony. Nie rozumiem po co ktoś to robi jeśli chce go i tak sprzedać :) Zawsze mnie to zastanawia i takie aukcje raczej omijam.

@Bracio
Dobrze wyczytałem, że ten telefon ma Androida 2.3? Jak pisałem nie znam się na tym, ale teraz już krążą 4 coś- można to zaktualizować?
Podany przez Ciebie telefon ma aparat 8Mpx, więc teoretycznie powinien być lepszy niż te 5Mpx.

@Sigu
Nie wiem czy google kłamie, ale znalazłem Pou też na iPhone. Widać rozprzestrzeniło się wszędzie :)
Tutaj koledzy polecili LG, Xperie, a Ty wspomniałeś o Samsungach. Może nie warto ich tak szybko przekreślać? Możesz rzucić jakimś modelem? HTC też jak masz czas :)

Widzę, że to nie będzie taka łatwa sprawa. Może gdybym ja nie utknął w przeszłości z telefonem to byłoby łatwiej wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co myślicie np. o:
Lumii 620, Samsungu Galaxy Ace 2, Samsungu Galaxy S Advance lub Samsungu Galaxy mini II?
Nokia według mnie dość tak wygląda, ale nie wiem jak ten Windows się sprawuje. Niby też są opinie o awaryjności ekranu.
Galaxy S Advance też chyba niczego sobie.
Może się ktoś wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lumię 800, więc mogę coś napisać o Windows Phone. Jest to bardzo dobry system, działa płynnie, nie można go zepsuć, ma wystarczającą ilość aplikacji, sporo poważniejszych gier, ale nie ma Pou... za to jest Mou, podróbka Pou.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj między Lumią 620 a Galaxy Ace 2. Osobiście pracowałem chwilę na Windows Phone 8 i nie przypadł mi do gustu.
Galaxy Ace 2 to udany telefon. Ma spore wparcie w postaci custom romów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 10:09, Radekl2 napisał:

Dość ciekawie prezentują się telefony podane przez Ciebie.
Co do procesora w pierwszej generacji L7- nie wiem czy siostra będzie go aż tak męczyła
jakimiś nowymi grami. Może jakieś zręcznościowe- "małe" gierki dla zabicia czasu, ale
poważne produkcje to raczej nie.
Co do zakupów na allegro- widzę, że jest taniej, ale mnie trochę odrzuca kupowanie nowego
telefonu, który został rozpakowany, często nawet uruchomiony. Nie rozumiem po co ktoś
to robi jeśli chce go i tak sprzedać :) Zawsze mnie to zastanawia i takie aukcje raczej
omijam.


Weź jednak pod uwagę, że aparat pewnie kupisz w komisie GSM, a tam jego cena to +30% kwoty z alledrogo.
Ważne żeby kupować aparaty od osób, które nie zajmują się handlem, a które mają większą liczbę komentarzy. Wbrew pozorom, nietrudno takie wyszukać ;)

Ja sam kupiłem kilka, jeśli nie kilkanaście aparató w ten sposób i nie narzekam. Ważne, żeby aparat miał fabryczne folie i data jego zakupu z sieci była jak "najświeższa".

Jeśli Twoja siostra nie potrzebuje wydajnego smartfona, to faktycznie można zastanowić się nad L7-ką I-szej generacji. Można je z powodzeniem wyszukać w cenie ~700 PLN nawet w sklepach internetowych. Nie przeczę, choć LG dobrze zagospodarowało przedni panel w L9-tce, to jest to dalej 4,7 cala i telefon njest bardzo duży. Nawet ja mam problemy, gdy trzymam go w dłoni, aby kciukiem sięgnąć w przeciwległy róg ekranu.

Co do aparatu...
Daj sobie spokój z megapikselami... Liczy się jakość optyki, a nie cyferki. Ludzie wariują (jeszcze wciąż) na punkcie jak największych matryc, a tak naprawdę do zdjęcia wielkości formatu A-4 z powodzeniem wystarczy matryca 3Mpix...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o S Advance, bo myślałem o S II...
Ten telefon jest dobrym wyborem, parametrami stoi lepiej od Ace 2. Właśnie czytam twoje poprzednie komentarze i widze, że to dla siostry. Czy większy o 0,3" nie zrobi jej różnicy? Nie każdy lubi mieć coś dużego w kieszeni(ale to sprośnie brzmi :>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D
Dobra, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Może uda się coś wybrać i kupić.
Co do ceny- ja dobrze wiem, że sklepy dość dużo doliczają dla siebie i dlatego na allegro jest taniej. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Warto pakować się w pierwszego Iphone''a, ew. 3G? Widzę, że można go dostać za ok. 300 zł, ale za te pieniądze można już wytargać nowsze technologicznie smarty innych producentów. Zależy mi głównie na jakości wykonania, wygodzie, a używać go będę głównie do dzwonienia (łał), sporadycznych smsów oraz często słuchania muzyki (dlatego też zależy mi na dobrej jakości odtwarzania i wygodzie), może także do przeglądania neta jeśli wifi będzie dostępne. Zaznaczam, że wciąż jadę na starym SE W350i i ciężko mi się przekonać do dotykowych telefonów, dlatego myślę jeszcze trochę pomęczyć starą generację i zakupić ostatni z modeli SE W (950 chyba, ale głowy nie dam). Co doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze, mam pytanie

Chciałbym zakupić pierwszego w życiu smartfona proszę o pomoc :)
ile kasy chcialbym wydać do 600~920 zł
z androidem myślę, że będzie najlepiej
z dobrą kamerką bo robię dużo zdjęć ma być jakościowo dobra a nie 27784989 MP.
z bardzo wydają baterią, która wytrzyma mi powiedzmy tydzień przy wysyłaniu np. smsów itd, normalne użytkowanie
druga rzecz jaka była by potrzebna to wsparcie dla Aero2 - ponieważ nie mam zamiaru płacić za neta ;P

Sam już szukałem i znalazłem takie coś: Pentagram Monster (730 zł), oraz Pentagram Combo 4-core( za 8 dni premiera i poznamy cene, ale obstawiam że na bank mniej niż 920 zł), jak dla mnie idealne urządzenia szczególnie Monster z jego baterią... ale czy konkurencja nie ma czegoś równie wydajnego i dobrego ? Nie chce mi się wierzyć ale mam nadzieję ze WY wiecie wiecej niż ja ;)

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 01:20, Perry_Cox napisał:

Zaznaczam, że wciąż jadę na starym SE W350i i ciężko mi się przekonać do dotykowych telefonów,

Masz podobnie do mnie :) Mnie przekonał smartfon kilka dni temu gdy wróciłem wspomnieniami do Pentagrama Monster ai jego baterii i właśnie jak sam widzisz szukam alternatywy. No bo ile można siedziec z nokią classic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 19:25, Perry_Cox napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale tego typu odpowiedź mimo wszystko nic mi nie mówi i za dużo
nie pomaga.

Dwie pierwsze generacje ajfona działają tak tragicznie na dzisiejsze standardy, że za takie pieniądze (300) nie ma co się w to pakować. Szczególnie przeglądanie Internetu będzie nieprzyjemne, właśnie ze względu na wydajność oraz ekran o niskiej rozdzielczości. Chyba, że zamierzasz korzystać wyłącznie z Opery Mini, ona z tego co pamiętam całkiem daje radę.
No ale wg mnie nie warto.
PS niestety jeśli oczekujesz od telefonu (za takie pieniądze) dobrej jakości muzyki to chyba właśnie iPhone będzie najlepszym wyjściem, z tego co wiem to pierwsza generacja gra lepiej od 3G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Już lepiej :) Bardziej niż na necie zależy mi na muzyce. Wiesz może jak sprawa się z odtwarzaniem plików na Iphonie? Można bez problemu wrzucać i słuchać mp3 lub korzystać z takich programów jak Spotify, czy może Iphone ograniczony jest tylko do iTunes? Może to proste pytanie, ale nie jestem w temacie, a słyszałem że iOS to bardzo zamknięte oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 20:00, Perry_Cox napisał:

Już lepiej :) Bardziej niż na necie zależy mi na muzyce. Wiesz może jak sprawa się z
odtwarzaniem plików na Iphonie? Można bez problemu wrzucać i słuchać mp3 lub korzystać
z takich programów jak Spotify, czy może Iphone ograniczony jest tylko do iTunes? Może
to proste pytanie, ale nie jestem w temacie, a słyszałem że iOS to bardzo zamknięte oprogramowanie.

Bez łamania softu potrzebujesz iTunes do wrzucania plików.
Sam zawsze używałem wbudowanego odtwarzacza, nie mam żadnego doświadczenia ze Spotify, weź pod uwagę również to, że stare generacje nie są już wspierane, a programy jak spotify mogą wymagać nowszego softu albo wsparcia dla multitaskingu które posiada 3GS i wyżej. Polecam zapytać się na myapple.pl, tam siedzi cała masa użytkowników Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się