Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Szukam telefonu za jakieś 300-400 zł. Do tej pory miałem Nokię 5130 C2 Xpressmusic, telefon wysłużony, jak dla mnie bardzo dobry, tylko teraz już ledwo żyje ;)
Potrzebne mi coś najlepszego w tej cenie, jest mi to obojętne czy dotykowy, czy nie. Wymagania:
- dosyć dobra jakość dźwięku
- zwykły jack na słuchawki xD
- 1GB kartę mam ze starego telefonu, fajnie jakby weszła, ale nie musi
- coś najlepiej dosyć trwałego z dobrą baterią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z alcatelem idoll 6030x z t-mobile, ma on androida 4. Mam ten telefon na karte w t-mobile i zauważyłem teraz na wakacjach nad morzem że nie działa mi mobilny internet w tym telefonie, w domu w okolicach warszawy dobrze mi działał. Specjalnie przed wyjazdem kupiłem pakiet 600mb przez strone t-mobile ale nie sprawdzałem czy działa. Zresetowałem cały telefon, przywróciłem do ustawień fabrycznych i nadal nie działa, wiecie jak ten problem rozwiązać? Pieniądze mam na koncie, więc powinno to chociaż kase zabierać ale nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 08:51, sirufok napisał:

Tak więc chciałbym jeszcze dowiedzieć się, który z 4 przedstawionych modeli w linku byłby
najciekawszym wyborem.

Zdecydowanie Samsung, który, choć brzydki niczym listopadowa noc w kanale ściekowym, to bije funkcjonalnością na łeb pozostałą trójkę. Alcatel, to totalny średniak, kompletnie nie wart ceny, nawet zwykłego wejścia na słuchawki nie ma. Xperia L, to dla mnie taka Xperia SP dla biednych, za wysoko na niską półkę, za nisko na średnią IMO nieudana propozycja Sony. Lepiej dołożyć i wziąć SP, ale z drugiej strony, jakbyś cenowo brał pod uwagę SP, to już lepszy byłby wspomniany wyżej Nexus 4. Zaś z HTC One S to ciekawa sprawa. Mój kolega z pracy ma i sprzęt jest bezbłędnie wykonany, w sumie jak każdy od HTC. Ale niestety to wszystko, co jest w nim dobrego. HTC robi z siebie takie Apple w środowisku Androida - bateria niewymienialna, slotu na SD brak, regionalizacja aktualizacji, które i tak wydają z ogromnym opóźnieniem i z wielkiej łaski. Funkcjonalność wygląda na okrojoną na siłę względem większego brata, HTC One X, który posiadam z kolei ja. Jednak tak jak napisałem, polityka HTC już mnie tak wk....., że postanowiłem sprzedać w diabły i przenieść się do obozu Sony (też uważam Nexusa 4 za najlepszą opcję, ale 16 GB pamięci wewnętrznej to dla mnie kluczowy argument przeciw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do zakupu samsunga galaxy s2, na allegro jest pełno aukcji tego typu:
http://allegro.pl/samsung-galaxy-s2-i9100-wifi-8-mpx-android-kolory-i3475829734.html
gdzie wysyłka jest prowadzona zwykle z Chin. Gdyby ta aukcja była pojedyncza to bym się nawet nad nią nie zastanawiał, ale z tego co widzę jest to popularna praktyka (wysyłka z Hong Kongu). Cena jest dużo niższa niż z salonów z Polski - jak myślicie, warto zaryzykować i kupić taki telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 15:22, Paweuu napisał:

Hej, przymierzam się do zakupu samsunga galaxy s2, na allegro jest pełno aukcji tego
typu:
http://allegro.pl/samsung-galaxy-s2-i9100-wifi-8-mpx-android-kolory-i3475829734.html
gdzie wysyłka jest prowadzona zwykle z Chin. Gdyby ta aukcja była pojedyncza to bym się
nawet nad nią nie zastanawiał, ale z tego co widzę jest to popularna praktyka (wysyłka
z Hong Kongu). Cena jest dużo niższa niż z salonów z Polski - jak myślicie, warto zaryzykować
i kupić taki telefon?


Gwarancja 12 mies.
W razie naprawy, kupujacy wysyla telefon w Hong Kong.
Koszt dostawy musi byc pokryty przez kupujacego.


Zastanów się czy warto ryzykować w razie jakiejś awarii. Po pierwsze koszt, a po drugie czas oczekiwania na cały proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm nigdy o nim nie słyszałem (nie za bardzo obracam się w światku telefonów) technicznie wygląda bardzo dobrze, cena w porównaniu do s2 jest tak niska że ścina z nóg :)) nabawiłeś mnie teraz niezłego bólu głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 22:20, Paweuu napisał:

hmm nigdy o nim nie słyszałem (nie za bardzo obracam się w światku telefonów) technicznie
wygląda bardzo dobrze, cena w porównaniu do s2 jest tak niska że ścina z nóg :)) nabawiłeś
mnie teraz niezłego bólu głowy :)


Jest przeznaczony na rynek chiński, tam telefony są dużo tańsze. Mam go od paru dni. Muszę potestować jeszcze parę rzeczy, ale ogólnie jest super, opinie o nim w necie też pochlebne. Poza tym to dualsim i obsługuje WCDMA 900, więc możesz zamówić sobie za 30 zł kartę Aero2 i mieć darmowy internet 0,5 megabita, zasięg pokrywa większość kraju.

http://www.aero2.pl/bdi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 00:18, Feallan napisał:

Jest przeznaczony na rynek chiński, tam telefony są dużo tańsze. Mam go od paru dni.
Muszę potestować jeszcze parę rzeczy, ale ogólnie jest super, opinie o nim w necie też
pochlebne.

Potestuj z kilka tygodni i napisz recenzję, bo teraz serio mnie zainteresowałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doczytałem, że Lenovo A820 nie posiada cyfrowego kompasu i ma kłopoty z poprawnym działaniem takich aplikacji jak endomondo. Nie wiem, co autor miał na mysli przez ''kłopoty'', dlatego wypada mi bardziej zgłębić ten temat, bo endomondo to jedna z nielicznych aplikacji których używam bardzo często na moim obecnym smartfonie

ps. recka pod tym adresem - http://www.strefamobile.pl/aktualnosci/2397-1/lenovo-a820---test-i-nasza-opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompasu rzeczywiście nie ma, ale dla mnie to nie problem. Mogę Ci sprawdzić to Endomondo, ale nie mam pojęcia, jak się tego używa.

@Dared00 Poużywam go jeszcze z tydzień i machnę jakąś recenzję. Póki co ten telefon naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłbym bardzo wdzięczny :) uruchom przy najbliższym spacerze endomondo i zobacz czy dane są w miarę wiarygodne - dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 14:01, Paweuu napisał:

byłbym bardzo wdzięczny :) uruchom przy najbliższym spacerze endomondo i zobacz czy dane
są w miarę wiarygodne - dzięki!


Potestowałem tego GPSa. GPS test i nawigacja google działają elegancko, ale Endomondo nie za bardzo. Przez połowę czasu pokazywał wiarygodne dane, a potem nagle przyspieszyłem do 50 mph, nawet jak stałem to pokazywał jakieś absurdalne prędkości. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm to dziwne.. nigdy nie stałem z prędkościa 50 mph :DD
a tak na poważnie to szkoda, zwłaszcza że bardzo przyzwyczaiłem się do tej aplikacji, ciekawe jak spisują się inne apki tego typu na Lenovo - poszukam czegoś w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś wyczytałem, że Endomondo ma problemy na telefonach z procesorem MT6589 i póki co nie ma rozwiązania.

Jakiś Runkeeper ponoć działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, wydaje się że jest kilka aplikacji tego typu które działają na Lenovo. Poczekam na Twoją reckę i zobaczę, jaki telefon sobie sprawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest obecnie na rynku telefonów z fizycznymi klawiaturami (chodzi mi o slidery z qwerty)? Nie trawię telefonów zupełnie dotykowych, ale mój SE Xperia X10 Mini Pro zaczyna szwankować i za kilka miesięcy (pewnie w okolicach grudnia-stycznia) będę musiał się pokusić o jego wymianę. Czy są na rynku jakieś ciekawe modele? Jak z cenami? Myślę, że dla mnie 1200zł to górna granica, i chciałbym się dowiedzieć, ile pieniędzy potrzebuję zebrać na nowy telefon.
We wszystkich serwisach uwaga skupiona jest wyłącznie na typowych smartfonach dotykowych, pojedyncze modele qwerty pojawiają się jedynie jako ciekawostka lub zapowiedź- czy to ja nie umiem szukać, czy po prostu nie ma obecnie zbyt wielu dobrych modeli z wysuwaną klawiaturą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 20:37, Thrandir napisał:

Jak jest obecnie na rynku telefonów z fizycznymi klawiaturami (chodzi mi o slidery z
qwerty)? Nie trawię telefonów zupełnie dotykowych, ale mój SE Xperia X10 Mini Pro zaczyna
szwankować i za kilka miesięcy (pewnie w okolicach grudnia-stycznia) będę musiał się
pokusić o jego wymianę. Czy są na rynku jakieś ciekawe modele? Jak z cenami? Myślę, że
dla mnie 1200zł to górna granica, i chciałbym się dowiedzieć, ile pieniędzy potrzebuję
zebrać na nowy telefon.
We wszystkich serwisach uwaga skupiona jest wyłącznie na typowych smartfonach dotykowych,
pojedyncze modele qwerty pojawiają się jedynie jako ciekawostka lub zapowiedź- czy to
ja nie umiem szukać, czy po prostu nie ma obecnie zbyt wielu dobrych modeli z wysuwaną
klawiaturą?


Niestety, jest to wymierający gatunek. Jedynie Motorola jeszcze przy tym coś robi, ale niestety wycofała się całkowicie z rynku europejskiego. Więc musiałbyś sprowadzać z USA, albo kupić na Allegro, ale nie wiem jak z gwarancją.

http://allegro.pl/motorola-droid-3-xt883-qwerty-16gb-nowy-sklep-i3477056082.html dla przykładu.

Szczerze mówiąc, z taką kwotą nie pakowałbym się w ten telefon. Niewydajne to raczej jest. Ale z qwerty trudno o coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 20:50, Fisher7 napisał:

Niestety, jest to wymierający gatunek. Jedynie Motorola jeszcze przy tym coś robi, ale
niestety wycofała się całkowicie z rynku europejskiego. Więc musiałbyś sprowadzać z USA,
albo kupić na Allegro, ale nie wiem jak z gwarancją.

http://allegro.pl/motorola-droid-3-xt883-qwerty-16gb-nowy-sklep-i3477056082.html dla
przykładu.

Szczerze mówiąc, z taką kwotą nie pakowałbym się w ten telefon. Niewydajne to raczej
jest. Ale z qwerty trudno o coś lepszego.


To bardzo niedobrze... Dziękuję. Mam nadzieję, że do momentu, w którym mój obecny telefon całkowicie padnie na rynku pojawi się jakaś ciekawa pozycja (bo kilka zapowiedzi właśnie na rynek hamerykański widziałem, tyle, że ceny na początku będą pewnie zaporowe + oczywiście trzeba doliczyć koszty sprowadzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się